Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gabo007

Recommended Posts

Sorry, a lámpa a gyári helyére megy. Ha átnézel a Kadett E-be ott Uhu még képet is rakott fel. Amit én vettem az egy kicsit másmilyen...

Milyen igaz, megnéztem.

Tök tuti, tehát akkor ezt elvileg én is meg tudom csinálni?

Esetleg ötlet, vagy banda, aki ezt megcsinálná az astrámba?

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 73
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Mindösszesen egy darab 3210-es telóm van,ami leselejteztem egy 6210-es miatt. :)

...de feltételezem az nem jó.

Egyébként a teeló sem száz,mert mindíg vacakol valami benne. :twisted:

Na azok ezért nem jók! Mindegyik vacakol, nem csak a tiéd!

A leírást meg elküldtem, nézd meg a leveleid!

Link to comment
Megosztás:

Igazából már mindent megfejtettem kivéve 1 drótot.

Fekete alapon folyamatos sárga csík.. Mond ez valakinek vmit?

Megvan! Ha nem használják másra is (günteréknél sosem tudni :) ), akkor az mindenféle üzemanyag mágnesszelep madzagja.

Link to comment
Megosztás:

Combee!

Ne rakjál bele nagyobb teljesitményűt, mert vagy kakikává válik a foncsor vagy a nagyobb hőtől betörhet az üveg ha kap egy kis vizet, meg egyéb olvadásos károk keletkezhetnek. Sőt az izzó szine is elváltozhat ha túlmelegszik, elszineződik az a "kékités"..

..tapasztalatból mondom :oops:

Nekem 3ezres kinai van, eddig még tök jó.. :oops:

Link to comment
Megosztás:

Van valakinek Xenon fényű izzó a gépében?

Megéri ez az árát? 7-8 ezerért láttam tunning oldalakon.

És lehet e minden további nélkül erősebbet rakni mint amilyen a gyári (80/100W)? Szóval van tapasztalatok ezzel kapcsolatban?

Én azt hallottam, hogy nem szabad nagyobb teljesítményűt betenni,mint a gyári,mert a vezetékek és a foncsor arra van kalibrálva. A 7-8 ezret sokallom,mert én 5-6-ért hallottam aranyozott végűt 5 év garival.

:) :) :) :o

Link to comment
Megosztás:

Van valakinek Xenon fényű izzó a gépében?

Megéri ez az árát? 7-8 ezerért láttam tunning oldalakon.

És lehet e minden további nélkül erősebbet rakni mint amilyen a gyári (80/100W)? Szóval van tapasztalatok ezzel kapcsolatban?

Hol láttál már 80/100W-os gyári izzót??? 55/60-as szokott lenni! A 7-8e kicsit soknak tűnik, most láttam valahol 2e alatt/db-ért (mondjuk az már gyanúsan olcsó), a gyerek halálra dícsérte. Épp hozzá készülök, majd rákéreckedek!

Link to comment
Megosztás:

....és a panel, ami a lámpával van összekötve?

Tehát akkor ha valaki összefoglalná :) :) :)

A lámpába be van építve az elektronika is. Gyárilag ugye már ott figyel az állandó pluszitív, meg az ajtónyitás-kapcsoló vezetéke. Kell még egy test, amit bárhova lecsavarozhatsz a kasznin, meg egy gyújtásplusz, ami arra kell, hogy ha beindítod a motort, lekapcsolja a villanyt. Kicsit gáz, ha megállsz az út szélén, kiszáll valaki, és úgy indulsz el, hogy még világít a belsőtérlámpa.

Link to comment
Megosztás:

A lámpába be van építve az elektronika is. Gyárilag ugye már ott figyel az állandó pluszitív, meg az ajtónyitás-kapcsoló vezetéke. Kell még egy test, amit bárhova lecsavarozhatsz a kasznin, meg egy gyújtásplusz, ami arra kell, hogy ha beindítod a motort, lekapcsolja a villanyt. Kicsit gáz, ha megállsz az út szélén, kiszáll valaki, és úgy indulsz el, hogy még világít a belsőtérlámpa.

Tehát kibuktatom a lámpát, kicserélem egy ....(hol islehet olyan lámpát kapni) másikra, adok neki egy gyujtáspluszt és egy testet és kész a mutatvány?

Link to comment
Megosztás:

Tehát kibuktatom a lámpát, kicserélem egy ....(hol islehet olyan lámpát kapni) másikra, adok neki egy gyujtáspluszt és egy testet és kész a mutatvány?

Pontosan. Bontókban kérdezd meg, nekem 3 és fél ezer pénzbe került, de tuti jó...:) :) :)

Link to comment
Megosztás:

Hol láttál már 80/100W-os gyári izzót??? 55/60-as szokott lenni! A 7-8e kicsit soknak tűnik, most láttam valahol 2e alatt/db-ért (mondjuk az már gyanúsan olcsó), a gyerek halálra dícsérte. Épp hozzá készülök, majd rákéreckedek!

Igaz nem láttam gyárilag, de ha már árulják... Állitolag semmi gondot nem okoz. Amugy én a magnumtunning oldalán néztem meg, mert ott van a közelben. A 2 ezres is vajon ugyanolyan jó???

Link to comment
Megosztás:

Pontosan. Bontókban kérdezd meg, nekem 3 és fél ezer pénzbe került, de tuti jó...:) :) :)

Ez kimondott speckó lámpa kell, hogy legyen?

Az enyémben van egy, de az nem alszik ki késleltetéssel, csak ajtócsukással.

A kapcsolója meg a vil. kapcsolójába van kötve.

Kicsit el vagyok havazva és belegabalyodtam a dolgokba.

Link to comment
Megosztás:

Ez kimondott speckó lámpa kell, hogy legyen?

Az enyémben van egy, de az nem alszik ki késleltetéssel, csak ajtócsukással.

A kapcsolója meg a vil. kapcsolójába van kötve.

Kicsit el vagyok havazva és belegabalyodtam a dolgokba.

Itt van a link Uhu lápájáról, megkerestem a Kadett topicból. Remélem ez segít és mindent +magyaráz...:)

http://emc.elte.hu/~uhuhu/lampa

Link to comment
Megosztás:

Itt van a link Uhu lápájáról, megkerestem a Kadett topicból. Remélem ez segít és mindent +magyaráz...:) http://emc.elte.hu/~uhuhu/lampa

Ezt a linket én is megtaláltam :o

Ebből indítatott a kérdés, hogy kell é vagy sem uj lámpát vegyek, ha nekem ott gyárilag is olyan van :D

..de úgy gondolom, az lesz a legegyszerűbb, ha kibontom az enyémet mégnézem, milyen panel van mögötte.

Link to comment
Megosztás:

Fekosz!

Ha nem térképolvasós (a két szélén 2 kapcsolható kis lencsés lámpával ami eredetileg gyújtásnál működik)

akkor biztosan nem késleltetős és nincs rajta elektronika sem. Mellesleg én F astrába nem láttam még térképolvasósat (bár ez nem jelenti azt h. nincs).

..Na ezt a belsőtérvilágitásos témát jól agyoncsépeltük már :shock:

Link to comment
Megosztás:

Fekosz!

Ha nem térképolvasós (a két szélén 2 kapcsolható kis lencsés lámpával ami eredetileg gyújtásnál működik)

akkor biztosan nem késleltetős és nincs rajta elektronika sem. Mellesleg én F astrába nem láttam még térképolvasósat (bár ez nem jelenti azt h. nincs).

..Na ezt a belsőtérvilágitásos témát jól agyoncsépeltük már :shock:

Bizony ez igaz, de inkább rágjuk át kétszer, mintsem hogy valamit elbakkantsak a gépemben :o

Thanks a türelmedet és a részletes tájékoztatódat.

....egyébként igazad van, az F astrában nincs térképolvasós lámpa, legalább is az enyémben nincsen :D

...de majd rákérdek bogyónál, ő tart e ilyet :) :) :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Gpont!

Külső antenna adaptert mobilhoz honnan szerválsz? Én sehol nem kapok, mindenhol csak néznek rám mintha a marsról jöttem volna, vagy azt mondják vegyek kihangositót :-(( ..ez most nem a pagerhez kellene..

Egy haveromnak mobilos boltja van, vele szoktam hozatni. Azt viszont én sem tom, Ő honnan szerzi be.

Sajna nem tok segíteni :)

Link to comment
Megosztás:

  • 6 months later...

sziasztok!! nekem az 1ik nagyon kedves ismerősöm gyárt/ott ilyen mobilos cuccokat infrásat,tehát az autóban lévő infrának szembe kellett lennie a házban lévő infrával....most az újabb az infra néküli telcsi a kocsiban és hív nincs vita!!! 8) és sokkal olcsóbb is :)

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Van egy 89-es GSi Kadettem (c20ne) LCD-vel, 6 frekvenciás úthossz jeladóval, és egy BC-vel, aminek 16-os jeladó kéne (utólag vettem).

Lesz-e annak káros hatása, ha a 6-os jeladót kicserélem 16 impulzusosra, az LCD-t átállítom 16-os jeladósra? Ugyanis a kapcsolási rajzból úgy látom, hogy a jeladóból egy vezeték megy a Motronic-ba (1.5), és ha jól tudom, akkor a c20xe-ben 16-os jeladó van, és Motronic 2.5.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.