Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


azym

Recommended Posts

  • 4 months later...
Nemtudjátok milyen árban lehet egy kompresszor? Az enyémnek elszált a tömbszelencéje.

X20XEV-s a motorom.

sokkal olcsóbb javítani.

Nekem nyáron volt cserélve egy csapággyal együtt. Némi rátöltéssel, meg egy szelepcserével került asszem 25 be összesen.

Ja, és cseréletek egy szíjfeszítő görgőt is... mert a hosszbordás feszítője is zajos volt.

Link to comment
Megosztás:

Az előző tulaj, azt mondta hogy töltsem fel a légkondit és már megy is,( de szerintem sosem használta) hát én naív fel is töltöttem, és csak nem megy. Elvittem szervízbe megnézetni, 2 óra után rájöttek hogy nem jó a biztosíték. Elmentem vettem egyet, beraktam... és nem jó, néztük a foglalatot és 6 lyuk volt benne, amit meg adtak csak négy lába volt. a hozzáértő szakáruházban azt magyarázta a gyerek hogy 2 db biztosíték kell a légkondi működéséhez, de nekem csak egy hely volt. Megnéztük pár Vectrában és tényleg két darab kell bele... de nekem akkor is csak egy hely volt neki. Elmentem egy másik helyre ahol a gyártól rendelésre lehetett kérni alkatrészt, és mondtam olyan biztosíték kel aminek 6 lába van. Amikor megérkezett beleraktam és hibátlanul működik.

Ezt azzal magyarázták hogy a Német szabványban egy biztosítékkal oldják meg, amit meg itt értékesítettek abba már két biztosíték kell, amit ha így van egyáltalán nem értek.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Hali. megdöglött alégkondim alevegöszürö csonkja kidörzsölte a kisnyomásu fém csövet az avékonyabbha joltudom a töltöszeleptöl 3 cm-re lágy vagy keményforasztással javithato-e vagy csere.Mibe kerülne a jav feltöltéssel egy becsületes szerelönél? Fent a hütö sarkánál van egy rögzitöcsavaja ami el hagytam azért birta kidörzsölni ha valaki tud egy kis tájékoztatot meg köszönném. bandi B)

Link to comment
Megosztás:

Hali. megdöglött alégkondim

nekem a hűtőről tört le a cső, 2000-ért megvarrták és 10.000-ért felnyomták. olyan mint az új már két éve. Pedig a feltöltőgép azt írta ki hogy ereszt B) B) :D

itt kecskeméten javították csak ki kell venni a sérült részt.

Link to comment
Megosztás:

nekem a hűtőről tört le a cső, 2000-ért megvarrták és 10.000-ért felnyomták. olyan mint az új már két éve. Pedig a feltöltőgép azt írta ki hogy ereszt B) B) :D

itt kecskeméten javították csak ki kell venni a sérült részt.

Köszi Tomi csak kiszerelni kaka imádom ezeket a torx csavarokat.

Link to comment
Megosztás:

Digitklíma hőfokállítójának kijelzőjét hogy lehet megjavítani, hogy világítson? Kijelezni kijelzi a beállított hőmérsékletet, csak nincs világítása. Nagyon szét kell bombázni a középkonzolt hozzá? B)

Ha jól emléxem, pattintós, utána elvileg 4 csavar fogja magát a kijelző/vezérlő egységet.Meg fogod látni az izzókat.

Link to comment
Megosztás:

Hali. megdöglött alégkondim alevegöszürö csonkja kidörzsölte a kisnyomásu fém csövet az avékonyabbha joltudom a töltöszeleptöl 3 cm-re lágy vagy keményforasztással javithato-e vagy csere.Mibe kerülne a jav feltöltéssel egy becsületes szerelönél? Fent a hütö sarkánál van egy rögzitöcsavaja ami el hagytam azért birta kidörzsölni ha valaki tud egy kis tájékoztatot meg köszönném. bandi B)

Nálam is ugyanott, ugyanaz dörzsölte ki.... forrasztották, feltöltötték s megy.....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kéne nekem egy kis infó:

Találtam egy szekeret, ami jó árban lenne, de fekete és nincs benne klíma B)

Kérdésem az lenne, hogy utólag be lehet e, és ha igen mennyiért minden sallangal együtt szerelni a klímát (bolti ár kellene első sorban, mert meg akarom beszélni a kereskedővel, hogy szereltesse be és úgy vegyem meg, márha minden más klappol a kocsival).

Előre is köszönet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kéne nekem egy kis infó:

Találtam egy szekeret, ami jó árban lenne, de fekete és nincs benne klíma B)

Kérdésem az lenne, hogy utólag be lehet e, és ha igen mennyiért minden sallangal együtt szerelni a klímát (bolti ár kellene első sorban, mert meg akarom beszélni a kereskedővel, hogy szereltesse be és úgy vegyem meg, márha minden más klappol a kocsival).

Előre is köszönet.

Inkább vegyél klímásat.Van dögivel manuál és digit is.Utóbbihoz az előtétellenállás bontottan 25e.ft.Gyáriban vagy 60e.Szal inkább manuált, még ha a digit kényelmesebb is.

Link to comment
Megosztás:

Inkább vegyél klímásat.Van dögivel manuál és digit is.Utóbbihoz az előtétellenállás bontottan 25e.ft.Gyáriban vagy 60e.Szal inkább manuált, még ha a digit kényelmesebb is.

Köszönöm a gyors reakciót!

Én is inkább manuálisat vennék.

Közben idejétmúlt lett a dolog, mert lefoglalózták, amit kilestem B)

Találtam is egy manuál klímásat, megyek meglesem, mert az közel van...

Link to comment
Megosztás:

csak digit klíma!!!

nagyságrendekkel kényelmesebb télen nyáron...

nekem digit van és mindíg 22 fokon van és tudja a dolgát nem kell beleavatkozni.

és nem fagyaszt meg mert nem 1 vagy 2-es fokozaton tólj a 4 fokos levegőt az utastérbe hanem egy légkeverő van beépítve és ő szabályozza a hőmérsékletet B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.