Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


azym

Recommended Posts

Azt szeretném megkérdezni, hogy nekem a régi 1.6-os motoros vectrám van (75LE) . Lehet bele légkondit szerelni? Ha lehet tud- e valaki ajánlani. Mi lenne az ára? köszi.

Helló azym !

Bár "uhuhu" G Astra utólagos "klímásítására" írta, de szerintem áll a te kérdésedre is :

"Helló!

általában ugy szokott lenni, hogy gyári klimát utolag ujat nem lehet beletenni.

diavia gyárt utolag szerelhető klimát, de az nagyon kemény! olyan 500.000 ft körül van a vége, mire bennevan.

bontott klima meg gáz, mert mivan ha holnap beszarik a kompresszor?

a bontott olyan 100-150 között van + beszerelés ami 50-80 körül mozog.

csak a bontottat mindenképp némi garanciával illik megvenni, mert a kompresszorokat nemigazán lehet javitani, ha beszarik, akkor az megint súlyos pénzbe kerül.

Szerintem ha nincs a szivedhez nőve ez az autó akkor érdemes autót cserélni.

csak hát ilyenkor nehéz eladni a klima nélküli autót.... mert mindenkinek melege van."

Forrás: http://forum.opelklub.hu/viewtopic.php?t=378&start=15

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...

Szomszédom Vectráján nem működött a klíma. Mivel digit van benne, ezért arra gondoltunk, hogy ezzel lehet gond. Le is húztuk a kompresszor vezetékét és kimértük, és nem kapott áramot. Majd a srác elvitte megnézetni a nyomást. Kiderölt, hogy a légszűrőház levegőbeszívó csöve kidörzsölte a csövet, amin egy gombostűnyi lyuk keletkezett. Kiszedte a csövet és elvitte meghegesztetni (300 forint). Majd összerakta, visszavitte feltöltetni, és azóta jó a klímája. Következtetés. itt is van nyomásérzékelő a rendszerben; nem kell mindjárt a legrosszabra gondolni. Összesen 8500 forintjába került.

Link to comment
Megosztás:

  • 7 months later...

Na most van a baj!

Nincs klímám. Megnézettem 2500-ert és a klímahűtőből kijövő cső törött. no gas no clima!

Kell egy hűtő a legolcsóbb új 35eHUF kell egy szárító a legolcsóbb új 15eHUF + töltés + munkadíj kb 100eHUF. ennyi pénzt egyben sosem láttam...

Szerintetek meg lehet heggeszteni a csövet a nyakánál?

Link to comment
Megosztás:

Na most van a baj!

Nincs klímám. Megnézettem 2500-ert és a klímahűtőből kijövő cső törött. no gas no clima!

Kell egy hűtő a legolcsóbb új 35eHUF kell egy szárító a legolcsóbb új 15eHUF + töltés + munkadíj kb 100eHUF. ennyi pénzt egyben sosem láttam...

Szerintetek meg lehet heggeszteni a csövet a nyakánál?

A megfelelő helyen igen.Sztem Zsoltinak lenne 5leteSztem. :blink: B)

Link to comment
Megosztás:

Valkai kollégát neee

Tomi! meg kell próbálni! Vagy legalább egy szakit megkérdezni! Szerintem lehetséges! B)

Holnap elmegyek egy heggesztőhöz talán ő tud segíteni. az lehetett a baj hogy annak idején mikor megtört a kocsi nem megfelően javították és valszeg feszült a cső ami a rázkódás hatására eltört, most majd megjavítjuk :blink:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Mostanában fura dolgokat művel a kocsi.

Klíma nélkül nem csinálja.

Ha bekapcsolom, akkor van, hogy olyan lendkerekes kisautó szerű hangot hallok magasabb fordulatszámon...és egy idő után már nem csinálja.

Ilyenkor néha előfordul, hogy motorféknél, egy idő után megint csinálja.

Eddig nem csinálta... hűteni is hűt, mint a vesztés, szinte lefagyunk. Mi a fene lehet?

Talán a nagy meleg miatt a beindulásakor "erőlködik" mire beáll a rendszer?

Szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Nem fogjátok elhinni amit írok! :D

Lekaptam a kompresszorról az elektromos csatit, hogy kimérjem, eljut-e a delej a kuplunghoz... nos, igen, eljut...

mondom akkor nincs mese, szerelő... dugom vissza a csatit, járó motornál... és érzem, hogy behúz... ???

fogom a csöveket... majd odafagy a kezem!!! :lol: kocsiba be, venti felpörget... és majdnem megfagytam.

Létezik, hogy kontakthiba miatt főztük magunkat többek közt szegedig? :unsure: (utasoktól elnézést, hogy nem előbb jöttem erre rá)

MOst van klíma, asszonynak mindenesetre elmagyaráztam, miként piszkálja! :)

Link to comment
Megosztás:

Nem fogjátok elhinni amit írok! :lol:

Lekaptam a kompresszorról az elektromos csatit, hogy kimérjem, eljut-e a delej a kuplunghoz... nos, igen, eljut...

mondom akkor nincs mese, szerelő... dugom vissza a csatit, járó motornál... és érzem, hogy behúz... ???

fogom a csöveket... majd odafagy a kezem!!! :D kocsiba be, venti felpörget... és majdnem megfagytam.

Létezik, hogy kontakthiba miatt főztük magunkat többek közt szegedig? :unsure: (utasoktól elnézést, hogy nem előbb jöttem erre rá)

MOst van klíma, asszonynak mindenesetre elmagyaráztam, miként piszkálja! :D

Simán lehet, nekem a Tipon egy kábelszakadás miatt, majdnem kompresszort kellett felújítani. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 6 months later...
  • 4 months later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.