Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


azym

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Sziasztok, klímával van egy kis gondom hátha tudtok segíteni vagy ötletetek van mit csináljak...

Klímakompresszor új, az ki lett cserélve, fel lett töltve a rendszer. Megy a klíma viszont nagyon nehezen kezd el hűteni (18-20 fokos a leghidegebb amit fúj), aztán ahogy a vízhőfok felmegy 90 foka (vagy picit fölé) akkor kezd el normálisan hideget fújni.

Klímás annyit mondott hogy nagy a nyomás a rendszerben (ami a hűtőben van), tehát hogy nem tudja normálisan visszahűteni a gázt, és szerinte a venti nem kapcsol nagyobb fokozatra ez a gond.

Mind a két venti forog, azonban hallani nem hallod, ebből gondolom én is hogy nem kapcsol magasabb fordulatra illetve mivel nagy lesz a nyomás, gondolom már emiatt is kéne kapcsoljon a venti. Ha a klímahűtőt kicsit megfröcskölöm vizzel, a nyomás szinte azonnal helyre áll és iszonyt hűt a klíma, aztán pár perc múla ugyan úgy elkezd felmenni a nyomás a rendszerben és csökken a hűtés.

Ezt sikerült találnom a neten, de nem tudom mit ellenőrizzek vagy mit cseréljek. Első körben a klímahűtő ventire gondoltam, hogy azt cserélném az ellenállás miatt hátha az rossz, mert az ugye egyben van a ventivel.
Előre is köszönöm a segítséget!

Ui: 3 szerelőnél is voltam, kettő klímásnál. Klímás azt mondja hogy mivel hűt a klíma az jó (az hogy nagy a nyomás a rendszer őt nem érdekli), szerelő meg szimplán vállat von hogy nem tudja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, klímával van egy kis gondom hátha tudtok segíteni vagy ötletetek van mit csináljak...

Klímakompresszor új, az ki lett cserélve, fel lett töltve a rendszer. Megy a klíma viszont nagyon nehezen kezd el hűteni (18-20 fokos a leghidegebb amit fúj), aztán ahogy a vízhőfok felmegy 90 foka (vagy picit fölé) akkor kezd el normálisan hideget fújni.

Klímás annyit mondott hogy nagy a nyomás a rendszerben (ami a hűtőben van), tehát hogy nem tudja normálisan visszahűteni a gázt, és szerinte a venti nem kapcsol nagyobb fokozatra ez a gond.

Mind a két venti forog, azonban hallani nem hallod, ebből gondolom én is hogy nem kapcsol magasabb fordulatra illetve mivel nagy lesz a nyomás, gondolom már emiatt is kéne kapcsoljon a venti. Ha a klímahűtőt kicsit megfröcskölöm vizzel, a nyomás szinte azonnal helyre áll és iszonyt hűt a klíma, aztán pár perc múla ugyan úgy elkezd felmenni a nyomás a rendszerben és csökken a hűtés.

Ezt sikerült találnom a neten, de nem tudom mit ellenőrizzek vagy mit cseréljek. Első körben a klímahűtő ventire gondoltam, hogy azt cserélném az ellenállás miatt hátha az rossz, mert az ugye egyben van a ventivel.

Előre is köszönöm a segítséget!

Ui: 3 szerelőnél is voltam, kettő klímásnál. Klímás azt mondja hogy mivel hűt a klíma az jó (az hogy nagy a nyomás a rendszer őt nem érdekli), szerelő meg szimplán vállat von hogy nem tudja.

Dugulás is lehet a rendszerben vagy a klímahűtődben és nem kering rendesen a cucc benne igy nincs megfelelő hűtése a klímahűtődnek hameg lelocsolod akkor megkapja a rendes hűtést... Ez oka lehet a nagy nyomásnak is...

Nekem is nemrég lett kész a klímám új kompresszor új hűtő új szárítószűrő és 4-5 fokos levegőt fúj... A szárítószűrő szűri ki a rendszerből a piszkokat.

Lehet kellett volna egy belső rendszer tisztítás...

Ha meg tényleg dugulás okozza ezt neked valahol akkor majd nem hogy gondot is okozhat. De a kompresszorban van egy szelep ami kiengedi a gázt a rendszerből ha teljes lenne a dugulás és nagyon megnőne a nyomás...Azaz nem nyomna szét semmit..

Ha bekapcsolom a klímát autó beindítás után legyen 35 fokis forró műszerfallal is kb 3-4 másodperc ésmár érezhető a hideg levegő..

Módosítva : gyuros
Link to comment
Megosztás:

Ugyanakkor nekem is lenne egy kérdésem.
Klíma használatakor váltásnál amikor kinyomom a kuplungot akkor leesik az alapjárat 500-600 fordulatra de voltmár hogy 400körülre is mint ami majdnem leáll..

Ez mért lehet??

Az alapjárati motor egyébként rendesen működik...

Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Segítséget kérek Vectra B 2.2i hűtőmodul teljes működésével kapcsolatban,szerintem a kondenzátor és a vízhűtő ventilátorai nem jól működnek.Egy ehhez hasonló leírásra gondolok ami egy más tipusú opel leírása: Klíma üzem: Klíma bekapcsol 12-14 bar-nál indul az első venti és a hátsó 1es fokozaton ha tovább nő a nyomás akkor, 20-22 barnál indul az első venti 2es en a hátsó marad 1es majd 24-25 nél a hátsó is felkapcsol 2es re ha ez sem elég akkor vhol 28 barnál lelövi a rendszer a komprit még a nyomás nem megy 24 bar alá.

Vízhűtésnél 95 fokál indul a az első és a hátsó venti is 88 foknál kapcsol ki. Ha nem képes lehűteni a vizet és az vagy tovább növekszik 105 foknál vagy 95-100 fokos tartományban marad 180 mp ig akkor indul mindkét venti 2es en.

Vegyes üzem: Tehát klíma üzemel és a motor 95 fok fölé növekszik (ez nem normális üzemállapot ugyanis az alapban járó ventiknek képesnek kell lennie 95 fok alatt tartani a vizet) akkor is indul mind2 venti teljes gázon.

Egyéb védelmi funkciói a hűtőmodulnak: Szakadt hűtővíz jeladó köre esetén mind2 venti a gyújtás ráadása után indul 1es fokozaton+hűtés és ECU lámpa világít. Szakadt vagy nem jelenlévő venti esetén ha az első venti nincsen jelen vagy a csati nincsen rádugva mihelyst indul a klíma hibajelző kivilágít +hátsó venti teljes gőzzel üzemel. Ha a hátsó hiányzik vagy szakadt a köre akkor a klíma nem indul illetve ha üzem közben következik be akkor lekapcsolja. Illetve a hátsó hibánál folyamatosan megy az első és villog a hibajelző lámpa.

Köszönöm előre!

Link to comment
Megosztás:

Dugulás is lehet a rendszerben vagy a klímahűtődben és nem kering rendesen a cucc benne igy nincs megfelelő hűtése a klímahűtődnek hameg lelocsolod akkor megkapja a rendes hűtést... Ez oka lehet a nagy nyomásnak is...

Nekem is nemrég lett kész a klímám új kompresszor új hűtő új szárítószűrő és 4-5 fokos levegőt fúj... A szárítószűrő szűri ki a rendszerből a piszkokat.

Lehet kellett volna egy belső rendszer tisztítás...

Ha meg tényleg dugulás okozza ezt neked valahol akkor majd nem hogy gondot is okozhat. De a kompresszorban van egy szelep ami kiengedi a gázt a rendszerből ha teljes lenne a dugulás és nagyon megnőne a nyomás...Azaz nem nyomna szét semmit..

Ha bekapcsolom a klímát autó beindítás után legyen 35 fokis forró műszerfallal is kb 3-4 másodperc ésmár érezhető a hideg levegő..

Sziasztok,

Megoldódott a problémám. A gond az volt hogy bár feltöltötték a rendszerem, és igy a nyomásértékek jók voltak, csak a hűtőközeg 300 gramm volt a szükséges 700-900 gramm helyett... Sikerült találnom egy rendes klímást aki egyből azzal kezdte hogy leszívta a gázt és kiderült mi a gond. Levákumolta, mondta nyomást tartja, dugulás nincsen, minden érték jó.

Mostmár álló helyzetben a leghidegebb levegő 5 fokos, menet közben 1,5 fokos. Szóval működik rendesen :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Sziasztok!

 

Szükségem lenne 1998-as B1 es Vectra vízhűtőre. A kocsi benzines 1.8-as klíma nélküli. Az lenne a kérdésem, hogy csak az 1.8-as motorhoz való hűtő megfelelő (ha bontóból venném)? Vagy esetleg jó az 1.6-os vagy valamilyen Astra hűtője is?

 

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Digit klímásnál ha benyomod az ablakrafújást akkor bekapcsolja azt a programot ami a leggyorsabban leszedi a párát az ablakról. (ez autómata venti szabályozást is jelent, ezért ír ott A betűt) Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy benyomja a klímát és maxon fújja az ablakot. Amíg nálam volt az autó sztem kb 1perc után mindig visszakapcsoltam a rendes "auto" módra mert kb annyi bőven elég volt mindig, de emlékeim szerint ha úgyhagyod akkor egy idő után úgy dönt h páramentesítve van és lejjebb tekeri a fújást.

Link to comment
Megosztás:

Rendben, tehát nem egyedi a jelenség. Mindazonáltal teljesen illogikus. Ha a páramentesítést mondjuk az Auto funkció takarná, és páramentesíteni akarok, akkor azt nyomom be. Ha az ablakrafújás jelent egyben páramentesítést, akkor meg felesleges az Auto-t bekapcsolnia hozzá.
Én legtöbbször 1-5-ig használom a venti fokozatokat, és rettentően idegesítő, hogy ablakrafújásnál feltolja rögtön 9-re, ami jóval hangosabb, mint a lenti fokozatok. Egyébként sokszor (sőt a legtöbbször) úgy akarok ablakra fújni, hogy nem akarok páramentesíteni. Csak úgy tudom elkerülni, ha az átváltás után szinte azonnal nyomok egy venti sebesség állítást is. (fel vagy le mindegy)
Egyszer megpróbáltam kivárni, hogy átállítsa magát Auto-ról, de pár perc után meguntam. Nem változott.
Akkor most már csak azt lenne jó tudni, hogy külön érzékelője van, ami visszakapcsolja (és ami esetleg meg tud hibásodni), vagy időlimites, vagy nem is vált vissza.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Mehetek megint a klímáshoz. 

Tavaly nyár közepén először a (szemből nézve) bal oldali kettős klímacső csere történt meg, mert -vélhetően- egy korábbi karambolnál egy centis vágás keletkezett az egyik gumi szakaszon. Ez az, ami 90 fokban befordul a tűzfal elé. 10 ezer volt bontva, szerelés baráti áron a csepeli Kwik Fit-ben, csak a töltést kellett csengetni. Ezután 3 hét alatt elment minden hűtés. Bp. Gyömrői út, klímás, kompresszor felújítás sírós áron. Természetesen nyomáspróbával. 

Most kipróbáltam a napokban, ohne gas, nem működik. 

Felgyújtom.

Módosítva : Foghorn
Link to comment
Megosztás:

On ‎20‎/‎04‎/‎2016 at 1:28 PM, Foghorn said:

Mehetek megint a klímáshoz. 

Tavaly nyár közepén először a (szemből nézve) bal oldali kettős klímacső csere történt meg, mert -vélhetően- egy korábbi karambolnál egy centis vágás keletkezett az egyik gumi szakaszon. Ez az, ami 90 fokban befordul a tűzfal elé. 10 ezer volt bontva, szerelés baráti áron a csepeli Kwik Fit-ben, csak a töltést kellett csengetni. Ezután 3 hét alatt elment minden hűtés. Bp. Gyömrői út, klímás, kompresszor felújítás sírós áron. Természetesen nyomáspróbával. 

Most kipróbáltam a napokban, ohne gas, nem működik. 

Felgyújtom.

Valahol ereszt.

A klímahűtő szokott még kirohadni.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.