Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Középkonzol kivétele


cszoli

Recommended Posts

On 2018. 04. 12. at 20:07, tgabika76 írta:

...illetve a térképtartó füleihez sem árt a csavarhúzó, de amúgy expert középkonzol-szerelőként (40x ki-be biztos megvolt az évek alatt) egyetértek veled: ha az összes csavar (4db, kettő alul a hamutartónál és kettő a rádió helyén) kint van, akkor én a rádió nyílásánál megfogva egy határozott rántással kézzel szoktam kipattintani a helyéről.

A szivargyújtó takarólemezénél és legfelül használtam húzásra (nem feszegetésre) az Amazon-ról rendelt műanyagokat. Nekem nem pattant ki felül, hiába húztam és rántottam meg többször a rádiónál (törés határán volt már).

A vészvillogó kábele nem tudjátok hogyan jön le? Már csak ennyi hiányozna és lent van az egész.

Szerk.: Le kellett venni a kapcsoló burkolatát, kivenni a kapcsolót, utána csúsztatható ki a csatlakozó belülről nyomva, fentről lefelé.

Link to comment
Megosztás:

A középkonzol levétel majdnem sikerült nyomok nélkül. A polc feletti kezelő blokk felfogató patentjai közül az egyik beleállt a blokkba (miután ki volt véve a patentokból) és kicsit kifényesítette, pont azon a kicsi területen, ahol nincs takarás. Ezután dupla légbuborékos fóliával tekertem körbe és kábelkötegelővel rászorítottam, hogy több kár ne legyen. A visszarakásnál sietnem kellett, kapkodtam. Véletlenül zárva volt a hamutál ajtaja. Az alsó felfogató rendesen belemart, megsérült rajta a réteg és körülötte össze is karcolódott. Nem gondoltam, hogy még össze sem érhetnek a műanyagok, annyira kényes. Ugyanaz a hímestojás értékenységű bevonat van rajta, ami a középkonzol burkolaton is. Ezt a bevonatot csak itt láttam az egész autóban. Nem teljesen ide tartozik, de jó lenne tudni, hogy valahol fel tudnák-e újítani a bevonatot.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet láma kérdés de holnap szeretném kiszedni a középkonzolt, több leírást és videót néztem róla, a szellőző rostélyokat ki kell pattintani előtte, hogy a mögötte levő fülekhez hozzáférjek? .... vagy hogy jön ki teljesen?

Ez az egy "sötét" folt nekem...:confused:

Egy másikra cserélném...

Üdv: Robi

Módosítva : hood 21
Link to comment
Megosztás:

19 órája, hood 21 írta:

Sziasztok!

Lehet láma kérdés de holnap szeretném kiszedni a középkonzolt, több leírást és videót néztem róla, a szellőző rostélyokat ki kell pattintani előtte, hogy a mögötte levő fülekhez hozzáférjek? .... vagy hogy jön ki teljesen?

Ez az egy "sötét" folt nekem...:confused:

Egy másikra cserélném...

Üdv: Robi

Végeztem vele...

Igazából ki be rakni max 40 perc volt.

Kicsit túlparáztam a dolgot...:-)

Üdv: Robi

Link to comment
Megosztás:

On ‎2018‎.‎04‎.‎26‎. at 20:01, tgabika76 írta:

Nem szokták, mindenkit inkább az érdekel hogyan lehet attól megszabadulni, mert amíg az rajta van, le sem lehet festeni rendesen a konzolt. Valami oldószert+csiszolást szoktak alkalmazni azt hiszem, de nekem a coupé középkonzolán pl. nem volt ilyen. 

Nem ragaszkodom a gyári bevonatához. Tudnál ajánlani szakembert esetleg festés ügyben? Meg lehet úgy oldani, hogy teljesen gyárinak nézzen ki? A takarólemezt és a polc külső peremét is festeni kellene (bár polcból tudok venni újat).

A másik megoldás, hogy kicserélem újra, de nem olcsó. Hamutálban csak metál antracit kapható, fekete nem. Mi a különbség, milyen lehet az autómban jelenleg?

Szerk.: Ez itt off, átvittem a kérdésem másik témába.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Másodszorra is ki kellett vennem a középkonzolt. A szivargyújtó körüli elem most nem jött ki ahogyan korábban. Nagy lapos csavarhúzóval is többször nekiálltam hátulról húzni és már a törés határán volt, amikor a sokadik nekifutásra kipattant. Elkövettem azt a hibát, hogy a szivargyújtó nem volt a helyén. Az elem nagy erővel kirepült a helyéről és  az alja beszorult az alatta levő elemek közé. Az amúgy is karcolódó réteg megsérült rajta. Írom ezt, mint tanulságot, hogy csak a helyén lévő szivargyújtóval pattintsátok ki, akkor nem történhet hasonló baleset.

Érdemes megelőző jelleggel a klímában és a szivargyújtóban lévő izzókat kicserélni (vagy könnyen sérülhet bontáskor)? Behr klímánál leszedhető a három tekerő (mint a leírásban, a 9. oldalon) vagy létezik belőle olyan típus, amelyiknél nem (egy fórumtársnak letört)? Ha nem, akkor mi a szétszerelés helyes módja?

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...
1 óra, Krisztian881 írta:

Sziasztok nem rég én is astra tulajdonos lettem. De egy dupla din magnót szeretnék be helyezni a gyári helyett. Hogyan lehet? Válaszokat köszönöm. 

Legelőször is kéne szerezned egy dupla din-es középkonzolt. Gyárilag nem létezett ilyen, de ügyes kezű emberek csinálnak, fb-on találni ilyen hirdetést. Ha megvan, akkor ki kell cserélni a két konzolt, és az újba már be tudod tenni a dupla din-es fejegységet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.