Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Középkonzol kivétele


cszoli

Recommended Posts

Hi

Van egy olyan gondom hogy a középkonzolon a klíma szabályzóknál nem világít semmi. Éjszaka csak győzöm kitalálni hogy éppen mit tekergetek. Ki lehet az izzót cserélni otthon vagy forduljak szakemberhez (opel szervíz) :?: Ha túl nagy meló szétszedni akkor inkább elviszem a szervízbe. Nem akarok bent elrontani semmit. Tényleg tudja valaki mi pénz egy 90000km-es szervíz?

Klíma szabályzóknál? :? mire gondolsz? :oops: a hőfokszabályzóra vagy automata klímád van? :oops: :?:

Link to comment
Megosztás:

ha gyári központi zárat és riasztót rendeltél volna bele, akkor nem nyöszörögne.

itt asszem nem az 5 hónapos autó a szar, hogy nyöszörög....

Gyári elektromos abalakom van, és ha leengedem kb. 15 centit, akkor nyöszörög az ablak... :? Akkor most hogy is van ez? :wink:

Azért nem mindig azért sz*r valami, mert nem márkaszervízben, gyári cucokkal dolgoztak.

Meséltem, hogy hogyan rakták át a Corsámból az Astrába az autórádiómat a M**szab*nál... :?

Bár az autórádió nem gyári volt.... :twisted: :wink:

Link to comment
Megosztás:

Gyári elektromos abalakom van, és ha leengedem kb. 15 centit, akkor nyöszörög az ablak... :? Akkor most hogy is van ez? :wink:

Azért nem mindig azért sz*r valami, mert nem márkaszervízben, gyári cucokkal dolgoztak.

Meséltem, hogy hogyan rakták át a Corsámból az Astrába az autórádiómat a M**szab*nál... :?

Bár az autórádió nem gyári volt.... :twisted: :wink:

te most egy februári hozzászólásra reagáltál...... :(

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
Sziasztok!

A levegő keringető motorhoz hogy jutok hozzá? Néha megy néha nem.

nem egyértelmű számomra, hogy mit keresel...ha a ventillátort, akkor..:

1. kiveszed a szélvédő illetve a motor tér irányából azt a fekete műanyag "takarót" a szélvédő alatt (le kell szedni hozzá az ablaktörlőket is)

2. kitekered a légbeömlőnél, ami a tűzfalon megy keresztűl a csavarjait

3. kiszereled a kesztyűtartót

4. ott találod mögötte a ventillátort

5. lehúzod a csappantyú motorról a csatlakozót

6. értelem szerűen egy kis műszaki érzékkel tovább bontod

Nem lehet, hogy az előtét ellenállásod van megszakadva? (azt a ventillátor nyomó ágán találod fellülről bele rakva, látod a hozzá menő drótokat) Mert az is illetve a venti kapcsolód is okozhat ilyen gondot...

Ha a belső levegő keringetés csappantyújának motorját keresed, akkor csak a kesztyűtartót vedd ki és meglátod!

Link to comment
Megosztás:

Köszi Qpack a gyors választ!

A ventillátorról van szó, de nem az én Astra-mban (szerencsére). Annyit tudok, hogy nem megy, de néha nagyobb bukkanók után beindul. :?:

Szívesen! :wink:

Valószínűleg csak vmi kontakt gond lehet...akkor csak vegyétek ki a kesztyűtartót és mérjetek rá a ventillátor csatlakozójára, hogy megkapja e a feszültséget....minden venti fokozatban ezt csinálja?

Ha viszont van villany, akkor valószínű, hogy a motorban van vmi gubanc..pl a kefék elkoptak, de szerintem előbb szokott csapágyas lenni a venti, minthogy elkopjon a kefe...

Üdv

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Hogyan tudom kiszedni az eredeti blaupunkt rádiót? nincs hozzá a villám,mert nem az első tulajdonos vagyok,és nem is láttam hová kellene berakni,a 4 csavar (torx) kivétele után meg sem moccan a kicsike.Milyen az elektromos csatija? szabványos euro csati,vagy buherálni kell?

Csoszi

Link to comment
Megosztás:

A poénkodások után, a Gyári Blaupunkt rádiót ki tudod venni 4db 60-as vagy 80-as szöggel, csak ügyesen kell csinálni.. kb 20 perc játék után rájössz, és kiesik a rádió. De mielött kiveszed, remélem, hogy megvan a rádió kódja is, mert ha nincs kivétel után már nehéz lesz újra üzembe helyezni!

A csatlakozója sima szabványos ISO -s vagy minek hivják! csak ha másik rádiót teszel bele, akkor a felsöt (amin a kijelzö kábelei vannak) el kell távolitani a másik kettötöl (táp - hangszórók)

Link to comment
Megosztás:

A poénkodások után, a Gyári Blaupunkt rádiót ki tudod venni 4db 60-as vagy 80-as szöggel, csak ügyesen kell csinálni.. kb 20 perc játék után rájössz, és kiesik a rádió. De mielött kiveszed, remélem, hogy megvan a rádió kódja is, mert ha nincs kivétel után már nehéz lesz újra üzembe helyezni!

A csatlakozója sima szabványos ISO -s vagy minek hivják! csak ha másik rádiót teszel bele, akkor a felsöt (amin a kijelzö kábelei vannak) el kell távolitani a másik kettötöl (táp - hangszórók)

Köszi,és pontosan mit is kell csinálnom?ugyanis a 4 csavar kivétele után sem mozdult meg a rádió,azt hittem az a fedlap ilyenkor lejön,de meg sem moccan,és nem is láttam semmiféle helyet ahol bonthatnám a cuccot,vagy a csavarok helyére kell a szöget betolni?vagy esetleg a kazettás részhez?a kód megvan,már vagy 2* kellett éleszteni a cuccot,úgyhogy megy a beütése:S

Csoszi

Link to comment
Megosztás:

Köszi,és pontosan mit is kell csinálnom?ugyanis a 4 csavar kivétele után sem mozdult meg a rádió,azt hittem az a fedlap ilyenkor lejön,de meg sem moccan,és nem is láttam semmiféle helyet ahol bonthatnám a cuccot,vagy a csavarok helyére kell a szöget betolni?vagy esetleg a kazettás részhez?a kód megvan,már vagy 2* kellett éleszteni a cuccot,úgyhogy megy a beütése:S

Csoszi

A csavarok helyére told be az említett szögeket, majd óvatosan a kazetta ajtón benyúlva húzd kifelé a rádiót!

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...

nemtudom volt-e szó róla...

a nagyképernyős középső konzol az gyárilag is rendelhető dolog volt vagy utángyártott extra?

01.jpg

hol lehet beszerezni, illetve mennyiért (kijelzővel és anélkül)? előre is köszi a fáradozást mindenkitől aki fáradozik vele :)

Link to comment
Megosztás:

nemtudom volt-e szó róla...

a nagyképernyős középső konzol az gyárilag is rendelhető dolog volt vagy utángyártott extra?

...

hol lehet beszerezni, illetve mennyiért (kijelzővel és anélkül)? előre is köszi a fáradozást mindenkitől aki fáradozik vele :)

gyári a cucc, a gyári navihoz ilyet raktak be. Szerintem Magyarországon nem volt rendelhetö extra.

eBayen van ilyen is: 7" TFT für Astra G

(csak ehhez sajna fel kell áldozni a középsö légbeömlöket....)

Link to comment
Megosztás:

gyári a cucc, a gyári navihoz ilyet raktak be. Szerintem Magyarországon nem volt rendelhetö extra.

eBayen van ilyen is: 7" TFT für Astra G

(csak ehhez sajna fel kell áldozni a középsö légbeömlöket....)

Azért ennél egyszerűbb, ha tudsz szerezni bontóból egy nagy középkonzolt...

bár valszeg elég nehéz lehet! :)

Én is agyaltam rajta!

Amúgy láttam olyan verziót is, hogy a srác a gyári nagy navis középkonzolba berakott egy nagyobb kijelzőt. A gyári helyére! :) Állat lett!

De, hogy hol lehet ilyen szerezni... :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.