Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Középkonzol kivétele


cszoli

Recommended Posts

ha a kormányátvezetőre gondolsz, akkor igen a lufi, meg a duda megy át benne, nomeg a raádió kormányvezérlője, ha van ilyened. újonnan 32000 körül van egy ilyen átvezető, bontóban 5000.

igen aszem erre gondoltam, erdemes venni iesmit bontobol?, kosz a valaszodat B)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Nem tudom neked melyik verzió van pontosan, mert tudtommal ebből is van 2 fajta, de kompletten ki lehet szedni/pattintani az egész sor fűtés/hűtés gombot hátrafelé a fekete lapos dobozával és a bowdenekkel együtt kompletten a középkonzolból csak keresd meg a "körmöket" hozzá (le ne törd)! Bár már Én is van, vagy fél éve hogy kivettem, úgyhogy minden részletre már nem emlékszem de valahol...talán a rádió keretét ha kiveszed ott is kell lennie 1 csavarnak (természetesen torx a kicsike). :wink: Csak körűltekintően!

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem, nekiálltam a ledesítésnek, de itt én is megakadtam, már csak a kábelek nem engedik ki a konzolt. Két csatlakozót ki tudtam venni http://www.blauetachos.de/doc/opel/astrag/...a_g_heizung.htm ami itt a 10. és 11. képen látható. Viszont a bowdenekhez nem mertem hozzányúlni, ha valaki tudna segíteni ott pontosan mi tartja vissza, azt megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem, nekiálltam a ledesítésnek, de itt én is megakadtam, már csak a kábelek nem engedik ki a konzolt. Két csatlakozót ki tudtam venni http://www.blauetachos.de/doc/opel/astrag/...a_g_heizung.htm ami itt a 10. és 11. képen látható. Viszont a bowdenekhez nem mertem hozzányúlni, ha valaki tudna segíteni ott pontosan mi tartja vissza, azt megköszönném.

Hát a bowdenek. Kipattintod a bowden műanyagot (képen látható), után a bowdent el kell forgatnod a bowden végén lévő kis szem origója körül és akkor egy adott helyen kijön.

Link to comment
Megosztás:

Hát a bowdenek. Kipattintod a bowden műanyagot (képen látható), után a bowdent el kell forgatnod a bowden végén lévő kis szem origója körül és akkor egy adott helyen kijön.

Kösz szépen, remélem ilyen könnyen vissza is tudom majd rakni, csak ugye azzal van probléma, hogy nem nagyon látom mit csinálok, még talán alulról hozzáférek.

Link to comment
Megosztás:

Kösz szépen, remélem ilyen könnyen vissza is tudom majd rakni, csak ugye azzal van probléma, hogy nem nagyon látom mit csinálok, még talán alulról hozzáférek.

Először szedd ki az egész műanyag középkonzolt. Utána a képeken látható négy darab rozsdás rugós vasat egyszerre (5. képen látható a jobb felső, mind a négy sarkon van egy) feszítsd ki és a teljes fűtéstekerentyűs boxot told ki hátra. Igy lejön a műanyag burkolat és a fűtésboxot el tudod forgatni annyira, hogy lásd mit csinálsz.

Link to comment
Megosztás:

Először szedd ki az egész műanyag középkonzolt. Utána a képeken látható négy darab rozsdás rugós vasat egyszerre (5. képen látható a jobb felső, mind a négy sarkon van egy) feszítsd ki és a teljes fűtéstekerentyűs boxot told ki hátra. Igy lejön a műanyag burkolat és a fűtésboxot el tudod forgatni annyira, hogy lásd mit csinálsz.

Na ezt sem tudtam, van hozzá magyar leírásom, de elég felületes ezt meg sem említik, annyi időm meg még nem volt h kiokoskodjam, holnap délelőtt folyt. köv. ez alapján már egyszerűbbnek tűnik. Mégegyszer kösz!

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Szerintetek mi nyikoroghat a levegő utját választú tekerentyűn?

Hiába fujtam silikonnal, WD0el, de enm mult el. Télen 1-2 napra elhagyta, de azóta is, és nagyon idegesít, égő tekerni, ha valamki ül a kocsiban ;)

Csak maga a tekerentyű nyaka szorulhat.

Ha már itt tartunk nekem meg nyikorog a középkonzol, ha ráteszem a kezemet a TID fölé, akkor elkussol. Ezzel mit lehet csinálni? Meg néha a rádió alatti rekesz is zörög.

Link to comment
Megosztás:

Csak maga a tekerentyű nyaka szorulhat.

Ha már itt tartunk nekem meg nyikorog a középkonzol, ha ráteszem a kezemet a TID fölé, akkor elkussol. Ezzel mit lehet csinálni? Meg néha a rádió alatti rekesz is zörög.

Hát akkor is hiába fújom.

Levettem a teherentyűt, és csavarhúzóval is az a szitú, szóval a fekete teherenytyű sem lehet.....bent meg már folyt a spray, de nem hallgatott. ;)

Link to comment
Megosztás:

Ha már itt tartunk nekem meg nyikorog a középkonzol, ha ráteszem a kezemet a TID fölé, akkor elkussol. Ezzel mit lehet csinálni? Meg néha a rádió alatti rekesz is zörög.

Kiszereled és kiszivacsozod. Vagy első körben állítasz azon a bepattanó fényes rugóféleségen, ami felül fogja a középkonzolt.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Kesztyutartomnak a bal oldali ;) izee je letort... es feszt egett bent a lampa v mi az...amit sikeresen kikapcsoltam ;) de nem lehet vlah kicserelni azt...v mennyek bontoba kesztyutartoert? ;) :P mivel h kijon az egesz cucc 1ben... jah es a kozepkonzolba azt a kis egocsket v mi van ott keptleen vagyok kicserelni... valaki modnott valmi oasmit h ki kell huzni, ranitani a kzozepso tekerot es annyi...

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Kesztyutartomnak a bal oldali ;) izee je letort... es feszt egett bent a lampa v mi az...amit sikeresen kikapcsoltam ;) de nem lehet vlah kicserelni azt...v mennyek bontoba kesztyutartoert? ;) :P mivel h kijon az egesz cucc 1ben... jah es a kozepkonzolba azt a kis egocsket v mi van ott keptleen vagyok kicserelni... valaki modnott valmi oasmit h ki kell huzni, ranitani a kzozepso tekerot es annyi...

Melyik kis égőre gondolsz? Mert a fűtésszabályzónál kettő van.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Kesztyutartomnak a bal oldali ;) izee je letort... es feszt egett bent a lampa v mi az...amit sikeresen kikapcsoltam ;) de nem lehet vlah kicserelni azt...v mennyek bontoba kesztyutartoert? ;) :P mivel h kijon az egesz cucc 1ben... jah es a kozepkonzolba azt a kis egocsket v mi van ott keptleen vagyok kicserelni... valaki modnott valmi oasmit h ki kell huzni, ranitani a kzozepso tekerot es annyi...

Neked ez kéne a kesztyűtartódhoz.

5-8000 Ft-ért pedig komplettet kapsz csak keress rá!

Gondolom a ventilátor forgókapcsolójára gondolsz. Típusfüggő a dolog. Van amelyiken csak jó erősen kell húzni a gombot, a másiknál csak konzolbontással oldható meg.

Link to comment
Megosztás:

Neked ez kéne a kesztyűtartódhoz.

5-8000 Ft-ért pedig komplettet kapsz csak keress rá!

Gondolom a ventilátor forgókapcsolójára gondolsz. Típusfüggő a dolog. Van amelyiken csak jó erősen kell húzni a gombot, a másiknál csak konzolbontással oldható meg.

igen fix az kell... dehat 3000 ft eleg sok azert a kis vacakert... de mivel lehet iet kapni kulon gondolom ami letort azt ki lehet szedni... ;) igen a ventilator forgokapolojara gondolok... holnap meprobalom kihuzni...ugye nem lehet azt elbaszni ha eroltetem a kihuzasat... es nem tudod veletlenul milyen ego megy oda...habar ha kiszedem rajovok... ;) nah koszonom szepen az infot... ;)

Link to comment
Megosztás:

Neked ez kéne a kesztyűtartódhoz.

5-8000 Ft-ért pedig komplettet kapsz csak keress rá!

Gondolom a ventilátor forgókapcsolójára gondolsz. Típusfüggő a dolog. Van amelyiken csak jó erősen kell húzni a gombot, a másiknál csak konzolbontással oldható meg.

Huh nekem is pont ez kell, de azt hittem ilyet külön nem árulnak. ;) Kesztyűtartóban amúgy nincsen gyárilag világítás?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.