Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kadett D


wizard

Recommended Posts

  • 8 months later...
  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Sajnos 4. hóban lejár a műszakija D kadettomnak és nem szeretném tartogatni bontani. Bontási igazolásért esetleg ha valakinak még pár Ft-ot is megér megválnék tőle. Debrecenben a bontós Kb 12000Ft-ot ad érte. Szinezett első szélvédő és oldalüvegek (gyári), 5-ös váltó, jó féltengelyek, felújított karburátor 1 éve. Motorikusan nincs vele gond csak a küszöb és az alja gyengélkedik. Ha valaki hasznát venné jobb lenne mint bontóban. Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...
  • 7 months later...

Üdv!

Irmscher D Kadettem eredeti 15'os alufelniére keresek 2db felni kupakot ,mert valakinek nagyon kellett ,

és "elvitte". Hol milyen siten találhatnék? Google kereső ebben a tekintetben nem dobott semmi használhatót.

Köszönöm ha segít valaki.

Link to comment
Megosztás:

Ha mutatnál egy képet arról a felniről akkor okosabbak lennénk... (nekem D Kadetten csak a 14"-os alufelni rémlik)

Amúgy ha gyári a felni (az Irmscher ebből a szempontból annak számít), akkor kell hogy legyen egy cikkszám annak a felnikupaknak a belsején ami alapján ha végképp nincs más lehetőség, márkaszervizben vagy a Csergőben meg lehet rendelni, bár ez nem lesz olcsó...

Link to comment
Megosztás:

  • 7 months later...
  • 1 month later...

Tanácsot szeretnék kérni!

Adott egy 16SH mocival szerelt D Kadett, melyen Varajet II karbi van.

Sajnos szakavatatlan kezek hozzányúltak, elállították.

Két kérdésem lenne:

Van-e valakinek esetleg hozzá leírása a beállításokhoz.

Ki lehetne-e cserélni egy C16NZ cuccaival a komplett keverék képzés részét?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 4 months later...
  • 3 months later...
  • 3 years later...
  • 7 months later...

Manapság már az 5 ajtós D Kadett is ritkaságszámba megy. Nagyon kevés fut belőle az utakon. Ez a háromajtós kombi kivitel meg alapján nem volt túl gyakori itthon... Idei Blitzen ha jól számoltam, 2 darab D Klasse volt, a bordó egy eredeti GTE, a narancssárga c16sei átépítés, GTE optikával. Rendesen fogynak, pedig ha azt vesszük az első fronthajtású Opel az alsó-középkategóriában. Korszakalkotó...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Ebben igazad van, az Asconák is rendesen kifogytak, Blitzen is csak 2 db 3 ajtós B-t láttam, szerintem több nem is volt. Viszont jó tudni, hogy működik még az Ascona Club és ahogy meglestem, a fórum/ klubéletük is eléggé aktív.  Az igazság az, hogy ahogy közel 1,5 éve elkezdtem Kadett GSizni,  először azt tapasztaltam, hogy nagyon kevés és beszerezhetetlen a jó állapotú Kadett/Kadett GSi alkatrész/autó. Én is 2 hónapot kerestem, míg találtam egy eladó példányt (állapot mindegy volt kb, csak eredeti GSi legyen) Aztán idővel, Baranya megyébe főleg felkutattam szinte az összes létező példányt és csak itt a megyébe 5 db-ot találtam az enyémen kívül, az itteni készlet 2/3-át fel is vásároltam. Most azt mondom már, hogy a GSi-k se annyira ritkák, csak nem igazán akarnak az emberek megszabadulni tőlük. Pl 2 hónapja teljesen véletlen futottam bele egy 5 ajtós 16 szelepes Kadett GSibe, mely 7!!! éve állt egy építési telken Pécsett és márciusban bontóba került volna, ha nem veszem meg. Van egy szűk réteg, aki már idősebb és nem is akar megválni ezektől a kocsiktól vagy ritkán használja már csak őket, de azt is tudjuk jól, hogy a jobban felszerelt sport kivitelek azok, melyek mindig a legtöbb hideget és meleget kapják, a legtöbb gazdán keresztülmennek, elkopnak...
A mellékelt fotó a véletlenül talált 16 szelepes 5 ajtós GSim-ről van.

21912802_1600204703375391_582505523_n.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...

Üdv!

Szeretnék tanácsot, segítséget kérni. Ha esetleg beszerzési forrást is tudna nagyon hálás lennék. Vagy esetleg javító szakembert? A Gk-im Füzesabonyban "Pihen"

Opel Kadett D 1.3 S -hez  Seb.váltó kellene, vagy ami kompatibilis vele. E Kadett, Vagy Astra? Milyen tipusú váltót vegyek?  F10, F13, F14 ? Az Astráé jó-e hozzá? Mindegy 4, vagy 5 sebességes.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.