Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kadett D


wizard

Recommended Posts

Valahogy úgy. :wink: Én azért a Hakkapeliittaa-t választottam. (Ami most eladó, de nincs szezonja. Télen már nem lesz eladó, mert ha még meglesz, nem veszek újat. Mindez csak a felni miatt került szóba, valakinek kellett 13-as)

Link to comment
Megosztás:

Kár, hogy ezek horror pénzbe kerülnek. Két dolog miatt nem gondolkozom a gumijaidon: egyrészt nincs most egy vasam se erre a célra; másrészt télre - remélem - már nem mennek fel a 13-as felnik a féknyeregtől. Meg a használtaktól is félek.

Link to comment
Megosztás:

Srácok ismeri v.ki a Kadett D 1.8GTE-t?

Vélemények, tapasztalatok esetleg!Mert lenne egy, viszonylag kedvező áron, és megfordult a fejemben, hogy................... :roll:

Az volt a legkomolyabb D Kadett! Istenkirály verda, abból a generációból asszem az egyetlen amit befecskendezős motorral szereltek, egyenesági felmenője az Astra GSi/Kadett GSi vonalnak. 3 vagy 5ajtóst akarsz? Mer abból még volt mindkét verzió. Elvileg csak egy évig, 1983-84 között gyártották, és az alapváltozattól a sportkormány, sporttükrök, gyári alufelni, Recaro ülések és a töltés/olajnyomásmérő valamint a fordszámmérő különböztették meg. 36513db készült belőle.

Link to comment
Megosztás:

Az volt a legkomolyabb D Kadett! Istenkirály verda, abból a generációból asszem az egyetlen amit befecskendezős motorral szereltek, egyenesági felmenője az Astra GSi/Kadett GSi vonalnak. 3 vagy 5ajtóst akarsz? Mer abból még volt mindkét verzió. Elvileg csak egy évig, 1983-84 között gyártották, és az alapváltozattól a sportkormány, sporttükrök, gyári alufelni, Recaro ülések és a töltés/olajnyomásmérő valamint a fordszámmérő különböztették meg. 36513db készült belőle.

Gabika!Örök hálám üldözni fog ezekért az infókért, asszem holnap megkezdem a tárgyalásokat az illetővel.

Köszönöm. :prayer:

Link to comment
Megosztás:

Gabika!Örök hálám üldözni fog ezekért az infókért, asszem holnap megkezdem a tárgyalásokat az illetővel.

Köszönöm. :prayer:

Nem tesz semmit. Nekem ugyan egy 1.3SR-em volt, de az csak a motorban különbözik az 1.8GTE-től. Még most is tetszik ez a típus, úgyhogy önszorgalomból elég sok mindennek utánanéztem, de mivel a műszaki adatokat már belinkelted, nemtom mit írhatnék még. Sajna az 1.8GTE motorról nincs tapasztalatom, de az autó jó választás, ha fenn bírnék tartani egy második autót, tuti én is ilyesmit vennék télre.

Link to comment
Megosztás:

Egy havernak volt egy ilyen gépe. Neki váltót, féltengelycsuklókat kellett cserélni rajta, de mikor kiderult, hogy az alváz az anyós ülés előtt ketté volt szakadva gyorsan eladta. A következő gazda kikarosszériáztatta. majd mikor eladta benzinellátási problémái voltak. De a mai napig látom közlekedni. Amúgy egyszer vezettem, de nagyon királyul ment. Ja és abban volt bc is.

Link to comment
Megosztás:

Szvsz ugyanaz lesz, a 18E motor.

S, vajh' ilyen mocit nem lehet utólag beaplikálni mondjuk egy 1.3-as Kadett D-be?Ha igen, milyen váltó, és féltengely stb. kell bele?Mert ha már ilyen szépen lecsúsztam róla, megfordult a fejemben egy ilyen turpisság is!

Meg hát mi is annak a mocinak a pontos megnevezése?Mert akkor keresgélnék ilyesmit bontóban!Meg a többi sallangot is!

Link to comment
Megosztás:

S, vajh' ilyen mocit nem lehet utólag beaplikálni mondjuk egy 1.3-as Kadett D-be?Ha igen, milyen váltó, és féltengely stb. kell bele?Mert ha már ilyen szépen lecsúsztam róla, megfordult a fejemben egy ilyen turpisság is!

Meg hát mi is annak a mocinak a pontos megnevezése?Mert akkor keresgélnék ilyesmit bontóban!Meg a többi sallangot is!

Nem egyszerű. Én is ezen vagyok már egy ideje. MantaZ-vel beszéltem erről, de ő is nagyon húzta a száját (pedig ő B Asconába tett 1,6TD mocit). Kell hozzá egy komplett GTE, mert szinte mindent át kell rakni :lol:

Inkább akkor vegyél egyből GTE-t. Ha találsz egy nem túl szétesettet, azzal nagyon jól járhatsz. Mi kis fórumunkon is van egy srác, neki két ilyen autója is van.

Drukkolok, hogy összejöjjön a Kadett projekt :D

Link to comment
Megosztás:

Nem egyszerű. Én is ezen vagyok már egy ideje. MantaZ-vel beszéltem erről, de ő is nagyon húzta a száját (pedig ő B Asconába tett 1,6TD mocit). Kell hozzá egy komplett GTE, mert szinte mindent át kell rakni :lol:

Inkább akkor vegyél egyből GTE-t. Ha találsz egy nem túl szétesettet, azzal nagyon jól járhatsz. Mi kis fórumunkon is van egy srác, neki két ilyen autója is van.

Drukkolok, hogy összejöjjön a Kadett projekt :D

Köszke! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.