Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


koroszt

Recommended Posts

De az, és cserélve is lett. Volt benne egy Hans Preis (5 éve lett belerakva), és ezt cseréltem decemberben egy Meyle-re, de nem változott semmi. Emiatt és a finnyáság miatt gyorsan vettem egy Hans Preis jeladót január elején, de ugyanúgy kapufa.:( A cimborák hülyének is néztek emiatt, hogy vettem egy másikat. Nem értik, hogy egy 22 éves Vectra önálló tudattal rendelkezik, és lelke van.:)
Lehet meg kellene próbálnom egy Bosch-t, vagy mivel Siemens a vezérlőm, egy Siemens (VDO) jeladót!?:blink:

Link to comment
Megosztás:

A kényességen elindulva beleraktam a Hans Preis márkájú jeladót, mert korábban is ilyen volt benne, és íme a diagnózis:
a 19-es hibakódom még mindig megvan, de most már csak ez az egy, eltűnt a 93-as. Amikor ráadom a gyújtást az üzemanyagszivattyú reléje nem csattog össze-vissza, csak a jól megszokott 2 kattanás van.
Az indítás hideg motornál ugyanúgy van mint eddig, semmi változás a motor elsőre nem indul csak 3-5-ig próbálkozásra. Néha olyan mintha valami megfogná a főtengelyt, máskor meg olyan könnyen forog mint ahogy a kés vágja a vajat. Amikor beindul szépen egyenletesen jár a motor, és világít a check engine lámpa. Viszont, (és itt jön a változás) üzemi hőmérsékletnél megszűnt minden probléma, a motor elsőre indul épp hogy elfordítom a kulcsot, és a check engine lámpa sem világít. Ha úgy indulok, hogy világít a lámpa, és menet közben leveszem a gyújtást majd újra visszaadom a lámpa kialszik és úgy tűnik minden rendben.
 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok, 

Adott egy Vectra A 4 elektromos ablakemelővel. A probléma az hogy most volt kasztnizva, így ki kellett szedni a belteret, csatikat szethuzni. Most osszerakas után az ablakemelő abszolút nem működik. Vezetékezes nem lett megbontva kivéve az ajtokhoz menő stekkerek. A lényeg, hogy az ablakemelő kapcsoló panelon sem világítanak a ledek, ki lett mérve az, hogy kimegy-e a vezérlő feszültség a motorra ha a kapcsolokat működtetem, de kimegy, igy  érdekesebb a dolog. A bal oldali motor vezérli a többit is, ezért nem müdödhez egyik sem, mint a központizárnál? 

Vagy valami a kapcsolonal lehet gond? 

Köszi a segítséget előre is, aki találkozott hasonlóval légyszi ossza meg tapasztalatait. 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 05. 06. at 21:30, kadett17dforever írta:

Sziasztok, 

Adott egy Vectra A 4 elektromos ablakemelővel. A probléma az hogy most volt kasztnizva, így ki kellett szedni a belteret, csatikat szethuzni. Most osszerakas után az ablakemelő abszolút nem működik. Vezetékezes nem lett megbontva kivéve az ajtokhoz menő stekkerek. A lényeg, hogy az ablakemelő kapcsoló panelon sem világítanak a ledek, ki lett mérve az, hogy kimegy-e a vezérlő feszültség a motorra ha a kapcsolokat működtetem, de kimegy, igy  érdekesebb a dolog. A bal oldali motor vezérli a többit is, ezért nem müdödhez egyik sem, mint a központizárnál? 

Vagy valami a kapcsolonal lehet gond? 

Köszi a segítséget előre is, aki találkozott hasonlóval légyszi ossza meg tapasztalatait. 

Gondolom üresre ki volt pakolva a beltér. Az első ülések alatt megy át a kábelköteg amiben a villanyablak kábelei vannak, itt van is egy testkábel a kereszttartóra csavarozva, esetleg ez kimaradhatott.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

 

Szeretnék segítséget kérni. Nem rég örököltem meg egy Vectra A 2.0 benzin (c20ne) gépet. Hosszútávon közlekedek, ezért szeretnék tempomatot szerelni bele.

Már beszereztem az új 4 vezetékes index kart, a 2 pedálkapcsolót, illetve az vezérlőegységet. Viszont sajnos az eladó nem tudott segítséget nyújtani a bekötés részleteiben.

Esetleg van itt valaki aki csinált már ilyet vagy van anyaga hozzá?

néhány vezetéket ki tudtam következtetni, a kábel maradványok színezéséből, viszont a többi homály számomra.

Gondolom a sebesség jelet pedig a műszeregységről kapja. Viszont ott hová kéne kötni?

Előre is köszönöm a segítséget. Jövök egy sörrel!

Link to comment
Megosztás:

14 perce, N3szt0r írta:

Sziasztok!

 

Szeretnék segítséget kérni. Nem rég örököltem meg egy Vectra A 2.0 benzin (c20ne) gépet. Hosszútávon közlekedek, ezért szeretnék tempomatot szerelni bele.

Már beszereztem az új 4 vezetékes index kart, a 2 pedálkapcsolót, illetve az vezérlőegységet. Viszont sajnos az eladó nem tudott segítséget nyújtani a bekötés részleteiben.

Esetleg van itt valaki aki csinált már ilyet vagy van anyaga hozzá?

néhány vezetéket ki tudtam következtetni, a kábel maradványok színezéséből, viszont a többi homály számomra.

Gondolom a sebesség jelet pedig a műszeregységről kapja. Viszont ott hová kéne kötni?

Előre is köszönöm a segítséget. Jövök egy sörrel!

Az angol nyelv megy? Mert van ilyen nyelven egy leírásom hozzá, ha érdekel és adsz egy mailcímet, akkor átküldöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy opel corsa c14nz motoros hidegen szépen indul de,meleg motornál egyszerűen leáll vagy ha megállítóm utána nem indul. Ilyenkor az injektor nem fecskendez be benzint és szikra sincs kicseréltem a gyújtás modult.Hall jeladót viz hőmérséklet jelző gombát és még mindig nem jó természetesen hidegen újra indul. Előre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

8 perce, kolzol2 írta:

Sziasztok!

Van egy opel corsa c14nz motoros hidegen szépen indul de,meleg motornál egyszerűen leáll vagy ha megállítóm utána nem indul. Ilyenkor az injektor nem fecskendez be benzint és szikra sincs kicseréltem a gyújtás modult.Hall jeladót viz hőmérséklet jelző gombát és még mindig nem jó természetesen hidegen újra indul. Előre is köszönöm a segítséget.

Érdekes, pedig pont a hall jeladó hibája esetén nincs se benzin, se szikra, mert innen kapja a forgásjelet a motorvezérlő. Próbáltad diag módban indítani mintha hibát villogtatnál/ gyújtást állítanál ? Hibakód semmi? 

Link to comment
Megosztás:

6 perce, kolzol2 írta:

sajnos annyira nem értek hozzá,max a gyújtást tudom állítani azt próbáltam is de semmi változás épen az előbb próbáltam pár percig járt a motor leállítottam és most újra nem indul 

A jelölt lábakat kell összekötni egy darab dróttal, gémkapoccsal, és CSAK gyújtást adni. A motorkontrol lámpa villogásait számolni. Minden kódot 3X ismétel, és 3X12-vel kezdi és fejezi be a kiolvasást. Tehát pölö 3 villanás, szünet, 4 villanás az 34. Továbbá, ha ebben a módban próbálod indítani, több érzékelőt figyelmen kívül hagy és ad nekik egy középértéket. Motorhőfok, jeladót, map szenzort..stb. Ezt is meg lehet próbálni. 

2554740-20170528-pQUwch.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

3 perce, kolzol2 írta:

Megpróbáltam de nem világít a motorkontrol lámpa valószínű nem jók az izzók de az autó nem indul. az ECU nem lehet rossz esetleg?

De az is lehet, ritkán hibásodik meg, de volt már rá példa. Alapból ha se benzin se szikra akkor a Hall-jeladó az első számú célpont, ha nincs javulás  bele lehet próbálni egy másik motorvezérlőt. Az izzót sem ártana kicserélni, mert ha van hibakód akkor ugye megmondja az autó mi a baja, anélkül meg csak találgatás van. 

Link to comment
Megosztás:

Beindult az autó kb. 5-6 percig járt a motor utána ismét leállt,de most valamiért nagyon kattogós hangja volt .Megmértük a kompreszíót( tavaly ősszel) az egyik hengerben csak 6 bár volt a nyomás a többiben 12. Gondoltam leírom ezt is lehet hogy számít.

Link to comment
Megosztás:

40 perce, kolzol2 írta:

Holnap veszek izzókat és kicserélem őket, az immobilizert javasolták még de nem tudom hogy az képes-e ilyen jellegű problémát okozni?

Nem tudom pontosan, úgy tudtam csak a pumpát blokkolja, de lehet a gyújtást is. Azt meg lehet próbálni, hogy ha van tartalék kulcs amiben nincs csipp, azzal indítózni hidegen,( amikor eddíg amúgy indult) hogy akkor is hiányzik-e mindegyik szikra és benzin. Mert ugye akkor a csipp nélkül tuti blokkol az indításgátló. 

5 perce, kolzol2 írta:

Beindult az autó kb. 5-6 percig járt a motor utána ismét leállt,de most valamiért nagyon kattogós hangja volt .Megmértük a kompreszíót( tavaly ősszel) az egyik hengerben csak 6 bár volt a nyomás a többiben 12. Gondoltam leírom ezt is lehet hogy számít.

Szerintem nem számít, járnia kell 3 hengerrel is. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Helló!

 

Ismételten jelentkezem a Vectra A tempomat miatt. Fórumos kollégának köszönöm, hogy az alapján kötöttem be, de valamiért el sem indul. :(

4 gyanúm van:

1:  kilóméter óra mutatója bekötés óta alsóbb sebességtartományban "remeg", emiatt talán nem kapja meg a jelet?

2: Bekötéssel van valami

3: Bowden túl laza és emiatt nem működik? Sajnos csak kábelrögzítővel tudtam az eredeti bowden mellé eszkábálni.

4:  Hibás egységet sóztak rám, esetleg valami módszerrel amivel lehet tesztelni?

 

Válaszokat előre is köszönöm!

Ui: Még mindig 94 Vectra A benzin 2.0i c20ne

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ezúttal nem tempomat gondom van. Meleg miatt megpróbáltam beindítani a klímámat, de a kompresszor valamiért nem indul.

Tünetek:

Gázzal fel van töltve ( 1 hónapja és van nyomás is rendesen)

Indítógomb gombnyomás után világít.

Klímaventilátor forog

Kompresszor tárcsája áll.

 

 

Hétfőn megy az opel szervízbe, de hátha valaki tud valami okosat.

 

 

UPDATE: Hiba megoldva. Csápos nélkül nem volt látható, hogy a kompresszor csatiját elbaszta a kontár szerelő. Gyors hajtogatás után már ment is :)

Módosítva : N3szt0r
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.