Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


koroszt

Recommended Posts

Az xev-nek ez az egyik rákfenéje. Egyedi a főtengely jeladója, és nagyon hisztis rá, bár külsőre egyezik a többivel, nem olyan,  mivel ez az egy ami siemens vezérlős, a többi bosch motronic. Többektől olvastam már hogy csak a gyárival hajlandó működni normálisan.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Megosztás:

  • 6 months later...

100%-ban alá tudom támasztani ezt az állítást.
Pont így jártam. 3 utángyártott után megvettem a gyárit, azóta csak megmutatom Neki a kulcsot és szinte attól beindul, csak benzin legyen. :blink::-)
Mondjuk a 3 utángyártott nem került annyiba, mint a gyári, közel 40%-os kedvezménnyel. :confused:
Utólag már jót tudok röhögni az egészen, de közben ha lett volna nálam öngyújtó vagy gyufa,
akkor már ki lenne égve a szekér. Még szerencse, hogy nem dohányzom. :-):-)

Link to comment
Megosztás:

2 órája, fábi írta:

100%-ban alá tudom támasztani ezt az állítást.
Pont így jártam. 3 utángyártott után megvettem a gyárit, azóta csak megmutatom Neki a kulcsot és szinte attól beindul, csak benzin legyen. :blink::-)
Mondjuk a 3 utángyártott nem került annyiba, mint a gyári, közel 40%-os kedvezménnyel. :confused:
Utólag már jót tudok röhögni az egészen, de közben ha lett volna nálam öngyújtó vagy gyufa,
akkor már ki lenne égve a szekér. Még szerencse, hogy nem dohányzom. :-):-)

Nekem X20XEV-s ismerőseim ezt mindig elmondják, hogy ebből csak gyárit.... Vannak alkatrészek amiből tudomásul kell venni hogy az Opel nem szeret mást csak egy bizonyos márkát, ezeket tetszik vagy sem, be kell tartani. Én például lambdaszondából csak Bosch-t, AC-reléből kizárólag Wehrle-t, gyertyából szintén Bosch-t, olajszűrűből pedig csakis Hengst-et vagyok hajlandó venni, ahogy termosztátból is a Wahler a nyerő, és ezek csak azok amik hirtelen eszembe jutottak. A vicc az hogy ezek még csak nem is mindig a legdrágább darabok az adott alkatrészből...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
On Thu Jun 28 2018 at 17:58, Hard-ex írta:

Sziasztok. Lehet nekem tűnik csak úgy, hogy forrósodik a kulcs, de ha igen,akkor az mitől lehet és milyen problémák merülhetnek fel, illetve mi a javítás módja?

Köszi előre is a választ.

Gyújtáskapcsoló betét kezd megdögleni. Elég szerencsétlen megoldás az opeltol, mert a gyújtáskapcsolón megy át egy csomó teljesítmény áram. 

Link to comment
Megosztás:

  • 8 months later...

Na akkor egy ötletszintű kérdés hátha: csinálta már meg valaki a kvázi félgyári távirányítós centrálzárat a Vectrához/Calibrához? Tudom hogy gyárilag sosem létezett ilyen, de viszonylag könnyen kivitelezhető, nem kell hozzá semmi más csak a faceliftes Vectra B gyári riasztó nélküli változatának (ez fontos!) centrálzárvezérlője ("CH" jelű Kiekert dobozka az anyósülés lábterénél) meg a hozzá való kulcselektronika. A centrálvezérlő lábkiosztása ugyanaz, a régit lehúzva, ezt meg rádugva máris van egy távirányítós központi záras autónk, csak a kulcsszárat kell hozzáidomítani az új kulcselektronikához. Idáig ez állítólag kipróbált és működik, a kérdésem most jönne: ha minden igaz van elérhető közelben G Astra centrálvezérlő, ami szintén ugyanazokkal a csatlakozókkal rendelkezik mint a Vectra/Calibra, tehát simán plug&play lenne feltenni, de van egyetlen nagy különbség: míg a B Vectra vezérlője 315MHz-en működik, addig ez a G Astrás 433MHz-en. Vajon ettől még jó lehet nekem? (Sajna az ember nem adja oda kipróbálásra, csak ha kifizetem, és vissza sem veszi)

Link to comment
Megosztás:

21 órája, wookie írta:

Nekem is a g astrae van benne. Pont most vadászok hozzá kulcsot mert a régit osszetortem. Viszont két féle van belőle, és egyik a másikkal nem kompatibilis. Illetve a retesz funkció nem fog vele működni. 

Ahh, kétfélénél kicsit több, most néztem utána. Gyári riasztó nélküli verzióból van egy 315MHz-es (ennél CM van írva a dobozra) és egy 433MHz-es, ez pedig KF jelű. Van egy harmadik féle a cabriohoz is, XK jelzéssel, de az gondolom most nem játszik. Riasztósból többféle van, BR, SS, BS és ZK, ezek közül a ZK jelű a 315MHz-es, a többi 433. Esetleg nem tudnád megnézni a tieden milyen kód van?

Link to comment
Megosztás:

  • 7 months later...

Sziasztok, vásároltam egy távirányítós központi zár vezérlő egységet. Elég új ez nekem, beszerelésben kérném segítségéteket. Vectra A , 1.6i, x16sz, 1994, GM 90 457 682 a központi zár vezérlő, amit pedig vettem , narancs/fekete, fehér/fekete, sárga/fekete, narancs, fehér, sárga. Addig jutottam, hogy első két ajtóban master nyitó van, és tudom hol a központi zár vezérlője! Köszönöm előre is. 

UI: megoldva!

Módosítva : nistvan98
Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...

Hát, h azt a cikkszámú centrálvezérlőt vetted amit egy hozzászólással fentebb írtál, akkor attól félek, sehogy.

Ha jól értelmezem amit írtál, kulccsal nyílik-záródik az összes ajtó, de te azt szeretnéd hogy távirányítóval is működjön, jól gondolom? Ha igen akkor sajnos rossz hírem van, a fenti cikkszámú centrálvezérlő nem távirányítható (Vectra A-ban és Calibrában meg Astra Classicban illetve Omega A-ban soha nem volt ilyen, az pedig ezekhez való). Ha távirányítható centrált szeretnél, akkor B Vectra facelift utáni ('99-től) centrálvezérlőt kell keresned (a facelift előtti nem jó!), ráadásul gyári riasztó nélküli autóból (ez fontos!), ez kicsit nagyobb méretre és 2db csatlakozó van rajta, de azzal ne törődj: csak dugd rá azt a csatit ami neked van (az egyik csatlakozóra pont rá fog menni), és összetanítva (gyújtást ráadod és magadra zárod az ajtót a távirányító gombjával. Viszsa fog nyitni rögtön, hiszen rajta van a gyújtás, de ezzel kész a feltanítás) az autóddal máris kész a távirányítós centrálzár. Ugye az egyértelmű hogy másik (távirányítós) kulcsházat is kel szerezned hozzá, elektronikával? Legjobb ha olyan helyről veszed ahol a centrálvezérlőhöz adják a két kulcsot is.

Tuti hogy működik, Calibránál én is így csináltam, azóta is teszi a dolgát...:cool:

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

On 2020. 03. 15. at 19:19, nistvan98 írta:

tgabika76: nagyon szépen köszönöm !!! tehát akkor szereznem kell egy olyan központi zár egységet mely riasztó nélküli autóban volt, és adnak hozzá távirányítot ? megveszem, beteszem a régi helyére és összetanítom. 

Nem mindegy milyen autóból veszed! Ezért írtam hogy faceliftes B Vectra (elvileg '99 utáni, de biztosabb ha 2000 utáni évjáratból keresel) riasztó nélküli centrálvezérlője jó csak neked, az viszont Plug'n play. ;) A facelift előttieké ha jól tudom infrás, nem rádiós, a gyári riasztósokénak meg más a frekvenciája, azért nem jó. Ha sikerült ilyet találnod és adják hozzá a kulcsokat is (ennek igazából az elektronikája (a gombos része) a fontos, mert így nem kell semmit sehova rátanítani), akkor csak rádugod a vezérlőt a mostani helyére, másoltatsz hozzá egy kulcsszárat hogy azért a gyújtáskapcsolóba be tudd rakni és kész is.

Valami ilyesmi kell neked, azt most nem tudom hogy ez faceliftesből van-e konkrétan, de ezt keresd:

centralvezerlo.jpg

(szerk.: a modul jobb felső sarkában levő kétbetűs kódot érdemes nézni: a képen a DA jelű pont nem jó, ez ugyan faceliftes, de gyári riasztóshoz való, neked EK, CG és CH jelűek jók.)

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, tgabika76 said:

Nem mindegy milyen autóból veszed! Ezért írtam hogy faceliftes B Vectra (elvileg '99 utáni, de biztosabb ha 2000 utáni évjáratból keresel) riasztó nélküli centrálvezérlője jó csak neked, az viszont Plug'n play. ;) A facelift előttieké ha jól tudom infrás, nem rádiós, a gyári riasztósokénak meg más a frekvenciája, azért nem jó. Ha sikerült ilyet találnod és adják hozzá a kulcsokat is (ennek igazából az elektronikája (a gombos része) a fontos, mert így nem kell semmit sehova rátanítani), akkor csak rádugod a vezérlőt a mostani helyére, másoltatsz hozzá egy kulcsszárat hogy azért a gyújtáskapcsolóba be tudd rakni és kész is.

Valami ilyesmi kell neked, azt most nem tudom hogy ez faceliftesből van-e konkrétan, de ezt keresd:

centralvezerlo.jpg

(szerk.: a modul jobb felső sarkában levő kétbetűs kódot érdemes nézni: a képen a DA jelű pont nem jó, ez ugyan faceliftes, de gyári riasztóshoz való, neked EK, CG és CH jelűek jók.)

Nagyon szépen köszönöm!!! Márcsak annyi a kérdésem , hogy a kulcsos nyitás ugyanúgy megmarad ? Ha netán lemerulne az elem, azzal meg tudom nyitni .

Módosítva : nistvan98
Link to comment
Megosztás:

On 2020. 03. 17. at 18:43, nistvan98 írta:

Nagyon szépen köszönöm!!! Márcsak annyi a kérdésem , hogy a kulcsos nyitás ugyanúgy megmarad ? Ha netán lemerulne az elem, azzal meg tudom nyitni .

Persze. ahogy a képen is látod, az új centrálvezérlőhöz csak a kulcsod távirányítós része kell, a kulcsszár maradhat a régi, és mivel zárakat sem kell cserélned, így természetesen a hagyományos (kulcsot a zárba helyezős) módszerrel is be tudsz jutni az autóba.

Link to comment
Megosztás:

Igy van ahogy tgabika írja, annyival egészíteném ki, hogy a g astrában tök ugyanez a vezérlő és a kulcs. Mindenképp összetartozó vezérlőt és kulcsot szerezz, mert a kulcsot hozzátanítani csak opcommal lehet, azt meg a vectrában nehéz dugni bárhova is. :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok! 95ös A Vectrába (x16sz) szereltek riasztót ? Ugyanis nekem a diagnosztikai csatlakozón megvan a H csati is.. de szinte az összes a 4x4 (J csati) kivételével.. mikor hozzánk került nem az enyém volt még a kocsi, de kilett belőle kötettve egy riasztó, csak pontosan nem emlékszünk hogy az a gyári volt-e vagy sem.. egyáltalán hogy néz ki, ha van ? sose láttam még ilyent A vekibe.. 

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 07. 14. at 21:30, nistvan98 írta:

Sziasztok! 95ös A Vectrába (x16sz) szereltek riasztót ? Ugyanis nekem a diagnosztikai csatlakozón megvan a H csati is.. de szinte az összes a 4x4 (J csati) kivételével.. mikor hozzánk került nem az enyém volt még a kocsi, de kilett belőle kötettve egy riasztó, csak pontosan nem emlékszünk hogy az a gyári volt-e vagy sem.. egyáltalán hogy néz ki, ha van ? sose láttam még ilyent A vekibe.. 

Ha van gyári riasztó, akkor a B-oszlop tetején (a biztonsági öv felső bekötési pontja felett) van egy trapéz alakú ultrahangérzékelő mindkét oldalon, az egyik felén egy gomb van rajta (ezzel lehet kikapcsolni a beltérérzékelést), a másik oldalon meg egy üzemjelző LED. Magát a risztót a zár reteszelésével együtt tudod aktiválni, azaz úgy ha a külső ajtózárban a kulcsot tovább fordítod 45°-al a zárt helyzetnél, egészen vízszintes állásig. Amennyire tudom, gyárilag távirányítós riasztó sosem létezett A Vectrához.

Link to comment
Megosztás:

19 hours ago, tgabika76 said:

Ha van gyári riasztó, akkor a B-oszlop tetején (a biztonsági öv felső bekötési pontja felett) van egy trapéz alakú ultrahangérzékelő mindkét oldalon, az egyik felén egy gomb van rajta (ezzel lehet kikapcsolni a beltérérzékelést), a másik oldalon meg egy üzemjelző LED. Magát a risztót a zár reteszelésével együtt tudod aktiválni, azaz úgy ha a külső ajtózárban a kulcsot tovább fordítod 45°-al a zárt helyzetnél, egészen vízszintes állásig. Amennyire tudom, gyárilag távirányítós riasztó sosem létezett A Vectrához.

Köszönöm szépen , lehet valamikor valaki kikötötte, de viszont a diagnosztikai csatlakozón , a H aljzat megvan, ami elvileg a riasztóé.. összedugtam mintha , kivilogtattná az ember de semmit sem csinált. 

Link to comment
Megosztás:

20 órája, nistvan98 írta:

Köszönöm szépen , lehet valamikor valaki kikötötte, de viszont a diagnosztikai csatlakozón , a H aljzat megvan, ami elvileg a riasztóé.. összedugtam mintha , kivilogtattná az ember de semmit sem csinált. 

Az hogy a diagcsatiban megvan a hozzá tartozó pin, nem jelent semmit: én találkoztam olyan gyárilag 4x4-es Calibrávaé, aminek nem volt meg az összekrékhajtáshoz tartozó kivezetés a diagcsatiban...

Link to comment
Megosztás:

6 hours ago, tgabika76 said:

Az hogy a diagcsatiban megvan a hozzá tartozó pin, nem jelent semmit: én találkoztam olyan gyárilag 4x4-es Calibrávaé, aminek nem volt meg az összekrékhajtáshoz tartozó kivezetés a diagcsatiban...

Gyanús számomra továbbra is, a gyárilag elhelyezett vezető felőli visszajelző LED, melyről lehetne olvasni a hibakódokat.. utólagos riasztó bekötéskor kivettem a ledet, de a csatija megvan, visszakötöm majd egy probára, gondolom ha majd összedugom a pineket is jelez akkor valami benne lesz a kocsiban. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.