Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


koroszt

Recommended Posts

Le. Nekem van egy az akksiról a mororra. A másik autómon nem volt, de gondoltam nem árt, így meghagytam. Ezt csak megforrasztottam mindkét végén. Az akksi és a kasztni közöttit lecseréltem, és a motor és a kasztni közöttit is. Természetesen mindet meg is forrasztottam. Minden érintkező felületet letakarítottam természetesen.

Link to comment
Megosztás:

Akkor x-akta. :lol:

Az.

Miután az összes irányjelzőnél jelentkezik a gond, nagy nyugalommal kizárom a fogyasztóknál levő kontakthibát. Azaz vmelyik közös pontban lesz a gond. Pl a biztitáblánál.... Persze a gond annyira nem nagy, mert működik, halványnak nem mondható, csak tudom, hogy erősebbnek kellene lennie egy ici-picit. Inkább az aggaszt, hogy magától jobb nem lesz, csak rosszabb. Majd meglesem, ha befejeztem a vezérműtengely cserét.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Mostanában,hogy megint nedves idő van ,a bratyóm c20ne Vekije megint kezdett fulladozni,elgyengülni.(meleg száraz időben semmi baja).Gyertyakábel és gyújtáselosztó- gyújtótrafó csere nem segített.Sárga lámpa nem volt,ennek ellenére megpróbáltam kivillogtatni,eredmény :19-es =Hibás fordulatszámjel.Ez most a mágneses jeladó hibáját jelenti a főtengelyen? Vagy a Hall jeladó hibáját a vezérműtengelyen? :blush:

Link to comment
Megosztás:

Mostanában,hogy megint nedves idő van ,a bratyóm c20ne Vekije megint kezdett fulladozni,elgyengülni.(meleg száraz időben semmi baja).Gyertyakábel és gyújtáselosztó- gyújtótrafó csere nem segített.Sárga lámpa nem volt,ennek ellenére megpróbáltam kivillogtatni,eredmény :19-es =Hibás fordulatszámjel.Ez most a mágneses jeladó hibáját jelenti a főtengelyen? Vagy a Hall jeladó hibáját a vezérműtengelyen? :blush:

Álló motornál viszonylag normális, hogy nincs fordulátszám jel.

A 12es után teljesen okés, hogy ezt is dobja.

Ha járó mocinál is van ez a kód, akkor érdemes vele foglalkozni.

Link to comment
Megosztás:

Mindkét jeladó hall elven működik. ;)

Egyébként a fenti állításom nem azt jelenti, hogy rossz a vezérműtengely jeladó. :lol:

Levágtam,hogy nem tutira az a bűnös.De ha nem túl drága,akkor kicserélem, és ezzel kizárhatom mint hibaforrást... :D .Egyébként az a csati ,aminek a lábait összezártam a kivillogtatáshoz (nemtom hogy hívják) beázik,eléggé oxidos volt 2 lába is.Hiába szárítottam ki hőlégfúvóval,a hiba megmaradt... :blush:

Link to comment
Megosztás:

Álló motornál viszonylag normális, hogy nincs fordulátszám jel.

A 12es után teljesen okés, hogy ezt is dobja.

Ha járó mocinál is van ez a kód, akkor érdemes vele foglalkozni.

Na várjál.

Ha áll a motor, akkor a 31-es kódot (nincs fordulatszámjel) szokta dobni a 12-es után. A 19-es az téves fordulatszámjelet jelent.

Link to comment
Megosztás:

Na várjál.

Ha áll a motor, akkor a 31-es kódot (nincs fordulatszámjel) szokta dobni a 12-es után. A 19-es az téves fordulatszámjelet jelent.

Annyit sikerült megállapítanom,hogy a főtengely végi jeladó sz@rakodik,ha esős idő van,téves jelet ad.Egyébként kifogástalanul műkszik.... :blush: Ma nem sikerült a hibát előhozni,pedig óriási pocsolyákba mentem bele..Várunk az esőre..ez van.. :D

Link to comment
Megosztás:

Annyit sikerült megállapítanom,hogy a főtengely végi jeladó sz@rakodik,ha esős idő van,téves jelet ad.Egyébként kifogástalanul műkszik.... :blush: Ma nem sikerült a hibát előhozni,pedig óriási pocsolyákba mentem bele..Várunk az esőre..ez van.. :D

És ezt hogyan sikerült megállapítani? ;)

Mint mondtam, a főtengely jeladó ha rossz, leáll a motor. Kipróbálhatod, ha pl lehúzod a csatiját a motor járása közben.

A csatikat átfújtad wd40 vagy kontaktspray?

Link to comment
Megosztás:

nekem a b vekin sem volt egyértelmű a jeladó hiba, hiába méricskéltem, akkor jó volt. menet közben meg kaka.

Mondjuk nekem sokat segített akkor, hogy Ákos megnézte a TIStasági íratokban, hogy má pediglen ekkor ez a bibim lehet csak. És láss csodát, a jeladó csere meghozta a hatást. De kizárólag gyárit, vagy valódi beszállítóit javaslok. egy noname UGY ára bánja a spórolni akarásom. :blush:

ja és nekem hol ment a kocsi vele, hol nem. volt, hogy be sem indult.

na ekkor határoztam el, hogy csere gyárira az UGY-t, mert 1 hét után besz@rt az is.

Link to comment
Megosztás:

És ezt hogyan sikerült megállapítani? :D

Mint mondtam, a főtengely jeladó ha rossz, leáll a motor. Kipróbálhatod, ha pl lehúzod a csatiját a motor járása közben.

A csatikat átfújtad wd40 vagy kontaktspray?

Kizárásos alapon. :blush: Most már egyértelmű,hogy a problémát víz(beázás vagy pára)okozza.A gyújtótrafó-gyújtáselosztó-kábelek cseréje után hibaforrásnak maradt a diagnosztikai csati beázása,a vezérműtengely végi jeladó, a főtengely végi jeladó és esetleg a légtömegmérő.A lampdát kizártam ,mert hidegen is fennáll a probléma.Mivel a gyújtáselosztóban sosincs víz vagy pára,valószínű,hogy a mögötte lévő jeladó sem kap vizet.A főtengely végi jeladó csatija a műanyagnál repedt volt.ezt leszigeteltem,minden csatit befújtam wd-40-el.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 2 months later...
Annyit sikerült megállapítanom,hogy a főtengely végi jeladó sz@rakodik,ha esős idő van,téves jelet ad.Egyébként kifogástalanul műkszik.... :unsure: Ma nem sikerült a hibát előhozni,pedig óriási pocsolyákba mentem bele..Várunk az esőre..ez van.. :wacko:

Most volt rá időnk a haverral,hogy kicseréljük ezt a jeladót.(esős időben használhatatlan volt a bratyóm A Vekije)Nem volt egyszerű,mivel a jeladót egy kis lyukba száműzték a szervópumpa és a klímakompresszor alá,a vezetéke pedig a vezérműszíj burkolatba van befűzve,a főtengely végi tárcsa alatt megy át.Így elég nagy bontással járt a művelet.Az utángyártott jeledó 8000 ft volt,de most már esőben is lehet közlekedni.Amint az egyik képen is látható,a szigetelése sérült meg,és ha vizet kapott,már nem működött megfelelően. http://kepfeltoltes.hu/070829/DSC00755_www...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/070829/DSC00751_www...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/070829/DSC00752_www...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/070829/DSC00753_www...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/070829/DSC00754_www...ltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.