Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


koroszt

Recommended Posts

Üdv!

Nem nagyon volt időm foglalkozni az autóval, de az utóbbi pár napba csak történt pár érdekes dolog, hála annak a jó Istennek...volt szerelőnél a kis gép, de sajnos nem akadt rá a hibára. Gyanakodtunk az ac pumpára, ki is mértük, de semmi baja nem volt. Aztán csak bántott a dolog és végső elkeseredésemben rákerestem a pillangópotira, mennyi is az az annyi. a Cromax oldaláról rendeltem egyet, ami a tegnapi nap meg is érkezett. 3103 Magyar forint volt ingyenes szállítással. Kb 3 perc volt kicserélni és láss csodát, az autó hibátlanul jár...nincs semmi fordulat ingadozás, nem magas, nem alacsony. Nagyon szépen köszönöm, hogy segítettél, most nagyon boldog vagyok, hogy végre jó az autó. :lol: Ezzel csak 1 baj van...több mint 1 éve "sz*rakodik" a gép és mindvégig 3000 ft választott el az igazságtól :/

Még 1x köszönöm a segítséget!

psztamas

Örülök, hogy megoldódott :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Keresek A Vectra X20XEV ecut. Ha valakinek van infólya azt megköszönném. Igazából ha valaki lefényképezné, vagy leírná a rajta lévő számokat amivel eltudok indulni azt megköszönném! Előre is köszönöm! Üdv: -Bálint-

az h a veki az fontos? gúgli nem a barátod?

Link to comment
Megosztás:

az h a veki az fontos? gúgli nem a barátod?

Az a lényeg hogy minél régebbi legyen, mert annál egyszerübb, és kevesebb a kütyü rajta. A veki a motor és a veki a kábelkorbács amim van hozzá, de nem kaptam hozzá ecut. van itthon még 2 db f astra ecu 2 kábelkorbácssal, meg omega kábelkorbács, de azokon már több a kütyü, és bonyolultabb a szívótorok is. Összeszeretném állítani a legegyszerűbb, leghasználhatóbb, és klír motorteret. Remélem érted!

Link to comment
Megosztás:

Az a lényeg hogy minél régebbi legyen, mert annál egyszerübb, és kevesebb a kütyü rajta. A veki a motor és a veki a kábelkorbács amim van hozzá, de nem kaptam hozzá ecut. van itthon még 2 db f astra ecu 2 kábelkorbácssal, meg omega kábelkorbács, de azokon már több a kütyü, és bonyolultabb a szívótorok is. Összeszeretném állítani a legegyszerűbb, leghasználhatóbb, és klír motorteret. Remélem érted!

'94-től rakták A Vekibe.

Mikori lehet a motorod kb.?

Link to comment
Megosztás:

'94-től rakták A Vekibe.

Mikori lehet a motorod kb.?

Asszem 94es, de nem vagyok benne biztos, holnap meglesem az adásvételijében. ami kábelkorbácsot kaptam hozzá arról kiderült, hogy nem x20xev hanem c18xe mivel nincs egr szelep csatlakozó rajta. Azon kívül csak a légtömegmérőnek, levegő hőmérőnek, vezéműtengely jeladónak, foly.szelep jeladó gyujtás hőmérő és az a kis bigyulasz van a gyujtó trafó mellett amit nem tudok mire való(fekete és 2 vákumcső van rajta, meg egy elektromos csati) Ja meg az injektorokkal egybeöntve a kopogás jeladó és a főtengely jeladó csatija. c18Xe vezérlővel menne az x20xev? Angoloknál találtam próbálgatásokat, de nem elég részletes hogy injektorokat cseréltek-e meg belenyúltak e a csippjébe.

Link to comment
Megosztás:

Asszem 94es, de nem vagyok benne biztos, holnap meglesem az adásvételijében. ami kábelkorbácsot kaptam hozzá arról kiderült, hogy nem x20xev hanem c18xe mivel nincs egr szelep csatlakozó rajta. Azon kívül csak a légtömegmérőnek, levegő hőmérőnek, vezéműtengely jeladónak, foly.szelep jeladó gyujtás hőmérő és az a kis bigyulasz van a gyujtó trafó mellett amit nem tudok mire való(fekete és 2 vákumcső van rajta, meg egy elektromos csati) Ja meg az injektorokkal egybeöntve a kopogás jeladó és a főtengely jeladó csatija. c18Xe vezérlővel menne az x20xev? Angoloknál találtam próbálgatásokat, de nem elég részletes hogy injektorokat cseréltek-e meg belenyúltak e a csippjébe.

c18xe-vel biztos nem, mert annak sima VR a főtengely jeladója, a x20xev-é pedig modulátoros, és tudtommal ez az egyetlen, ami ilyen... :lol:

nekem van három ecum, de mind a háromon más a címke. neked az kell, hogy mi van ráírva, vagy hogy legyen ami meghajtja a motorodat?

mert akkor lehet, hogy a megasquirt-öt ajánlanám, ha szeretsz barkácsolni, könnyen lehet, hogy az lesz a legolcsóbb.

a "biszbasz" sztem AGR lesz.

Link to comment
Megosztás:

c18xe-vel biztos nem, mert annak sima VR a főtengely jeladója, a x20xev-é pedig modulátoros, és tudtommal ez az egyetlen, ami ilyen... :lol:

nekem van három ecum, de mind a háromon más a címke. neked az kell, hogy mi van ráírva, vagy hogy legyen ami meghajtja a motorodat?

mert akkor lehet, hogy a megasquirt-öt ajánlanám, ha szeretsz barkácsolni, könnyen lehet, hogy az lesz a legolcsóbb.

Ez volna a sima VR?

2011-11-22_16-46-57_233.jpg

Ez a megasquirt nagyon komoly cucc... :D

Link to comment
Megosztás:

Ez volna a sima VR?

Ez a megasquirt nagyon komoly cucc... :lol:

rájöttem, nem azzal kéne szenvedni, mert drága lesz a végén...

a sima VR-ben csak egy tekercs van, a 3 madzag annak a két vége+árnyékolás, a x20xev-é 3 vagy 4 pólusú? mert ott két tekercsnek kell benne lennie, azt ellenállásmérővel ki lehetne mérni.

ez a régi szenzorod? az enyém is kábé így nézett ki, mikor kicseréltem :D

Link to comment
Megosztás:

rájöttem, nem azzal kéne szenvedni, mert drága lesz a végén...

a sima VR-ben csak egy tekercs van, a 3 madzag annak a két vége+árnyékolás, a x20xev-é 3 vagy 4 pólusú? mert ott két tekercsnek kell benne lennie, azt ellenállásmérővel ki lehetne mérni.

ez a régi szenzorod? az enyém is kábé így nézett ki, mikor kicseréltem :D

3 pólus rémlik. Igen ez volt a régim :lol:

Link to comment
Megosztás:

3 pólus rémlik. Igen ez volt a régim :lol:

Találtam egy angol fórumot ahol olyasmit írtak hogy calibrában volt x20xev c18xe jeladókkal és vezérléssel. Viszont csippelésről is volt szó mivel máshogy kell neki az üzemanyagot adagolni. Egyenlőre letettem az átalakításról. Marad az f astra vezérlés. az EGR szelepem levan falazva így az nem vesz részt a működésben. Másodlagos levegő rendszerem besemlett építve. Ami engem zavar, hogy a kopogás jeladó és a főtengely jeladó nem az injektorok csatijával egybeöntött dobozba megy hanem külön kábel van nekik, meg hogy a szívótorkon van 2 mágnes szelep amit nem lehet lekötni róla hogy feltehessem az egyszerűbb szívótorkot. De majd kitalálok rá valamit. Azért kössz a segítséget! Üdv! Ja még valami: Azon a csonkon amin van az egr szelep és a gyujtástramó a hőmérőkkel. A trafó mellett van egy kicsi fekete dobozka amibe megy egy elektromos csati meg 2 vákuumcső. Az egyik a szívótorokból a másik meg a sárvédő alá megy be. Na az a doboz micsoda, és mi van a sárvédő alatt amire rámegy? Nekem nincs oda rádugva semmi, és eddig ment nélküle, csak mégis jó lenne tudni!

Link to comment
Megosztás:

Találtam egy angol fórumot ahol olyasmit írtak hogy calibrában volt x20xev c18xe jeladókkal és vezérléssel. Viszont csippelésről is volt szó mivel máshogy kell neki az üzemanyagot adagolni. Egyenlőre letettem az átalakításról. Marad az f astra vezérlés. az EGR szelepem levan falazva így az nem vesz részt a működésben. Másodlagos levegő rendszerem besemlett építve. Ami engem zavar, hogy a kopogás jeladó és a főtengely jeladó nem az injektorok csatijával egybeöntött dobozba megy hanem külön kábel van nekik, meg hogy a szívótorkon van 2 mágnes szelep amit nem lehet lekötni róla hogy feltehessem az egyszerűbb szívótorkot. De majd kitalálok rá valamit. Azért kössz a segítséget! Üdv! Ja még valami: Azon a csonkon amin van az egr szelep és a gyujtástramó a hőmérőkkel. A trafó mellett van egy kicsi fekete dobozka amibe megy egy elektromos csati meg 2 vákuumcső. Az egyik a szívótorokból a másik meg a sárvédő alá megy be. Na az a doboz micsoda, és mi van a sárvédő alatt amire rámegy? Nekem nincs oda rádugva semmi, és eddig ment nélküle, csak mégis jó lenne tudni!

Nincs képed a kopogásérzékelő és a főtengelyjeladó csatijáról és kábeléről? Szerintem nálam is így van megoldva gyárilag, csak jó lenne látni.

Szívótorkon 2 mágnesszelep? Hmmm...

Az a "fekete doboz" valszeg a tankszellőztető szelep lesz.

A sárvédő alatt lévő aktívszéntartályba vezeti a tankból elpárolgott benzingőzt.

Link to comment
Megosztás:

Nincs képed a kopogásérzékelő és a főtengelyjeladó csatijáról és kábeléről? Szerintem nálam is így van megoldva gyárilag, csak jó lenne látni.

Szívótorkon 2 mágnesszelep? Hmmm...

Az a "fekete doboz" valszeg a tankszellőztető szelep lesz.

A sárvédő alatt lévő aktívszéntartályba vezeti a tankból elpárolgott benzingőzt.

Holnap csinálok pár képet és elküldöm mailben. Aztán meglátjuk mit tudunk kihozni belőle. Hogy tudok ide képet feltenni a legegyszerűbben?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma észrevettem egy fura dolgot a kocsin. Leállítás után véletlenül bekapcsolva maradt jobbra az index, és világított a jobboldali első+hátsó helyzetjelző. Átbillentve a baloldalra, ottis világítottak a lámpák. Természetesen a világításkapcsoló 0 állásban volt. Ez a funkció csak nekem új? :lol:

Dávid

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma észrevettem egy fura dolgot a kocsin. Leállítás után véletlenül bekapcsolva maradt jobbra az index, és világított a jobboldali első+hátsó helyzetjelző. Átbillentve a baloldalra, ottis világítottak a lámpák. Természetesen a világításkapcsoló 0 állásban volt. Ez a funkció csak nekem új? :lol:

Dávid

Ez teljesen normális, mivel minden autónál így van! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma észrevettem egy fura dolgot a kocsin. Leállítás után véletlenül bekapcsolva maradt jobbra az index, és világított a jobboldali első+hátsó helyzetjelző. Átbillentve a baloldalra, ottis világítottak a lámpák. Természetesen a világításkapcsoló 0 állásban volt. Ez a funkció csak nekem új? :devlish:

Dávid

Nekem az összes helyzetjelző világít ilyenkor. Nincs jobb-bal verzió. :D

1szer már megcopatott. Nyáron persze, amikor nem láttam, hogy virít a lámpa. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem az összes helyzetjelző világít ilyenkor. Nincs jobb-bal verzió. :D

1szer már megcopatott. Nyáron persze, amikor nem láttam, hogy virít a lámpa. :lol:

Viszont nekem meg ez a fura! :devlish: Általában jobb-bal verziót ismertem eddig, de olyat hogy az összes világítson, na olyat még nem!

Amúgy én is utánanézek legközelebb hogy van-e ilyen jellegű dolog a kocsiban, mert még nem tapasztaltam! :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.