Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


koroszt

Recommended Posts

bocs az amatőrségemért meg az érthetetlenségemért.a 12-es kódot minden hiba kód előtt ki villantja, vagy nem? az én megfigyelésem szerint 19-es az az főtengely szenzor, helytelen fordulatszám jelzés ez lehet? előre is köszönöm.

A 3X 12-vel kezdi (és végzi) a diagot. Ha jól értelek akkor 19-est is dobja?

Link to comment
Megosztás:

üdv. azt szeretném kérdezni, hogy vettem egy vectrát, 93, 4.havi, c20ne. a probléma: indításnál, míg 2-3at nem forog a motor, majdnem leáll, majd 1x csak 1 pillanat alatt normális fordulatszámon ketyeg a kocsi. ez normális, vagy valami nem ######a vele. ez az első opelem :lol: köszönöm

Nekem (X20XEV) főtengelyjeladó hibánál csinált ilyet, de ott volt hibakód is.

Link to comment
Megosztás:

A 3X 12-vel kezdi (és végzi) a diagot. Ha jól értelek akkor 19-est is dobja?

ugy ahogy mondod 3x12 kezdi, dob 3x19-et és 12 vel végződik. a furcsa h ez csak z indításkor van, indítás után max 2mp mulva tökéletesen ketyeg, és semmi furcsaság menetközben. és ami még furcsa h van olyan pillanat mikor még ez sincs az elején. de 1x már volt olyan is, hogy csak gáz adásra röffent be, ez volt 2-3 gáz fröccs, ami furcsa, h utána is volt az az 1-2 mp amikor le esett a fordulat de után ugyanugy tökéletesen működött. köszi ui. önindítónak nem lehet köze hozzá? mert néha az is csinál olyat hogy nem forgatja meg a rendszert. ja, és ezt a 19-es kódot írja járó motornál is pedig semmi furcsát nem hallani. köszönöm

Link to comment
Megosztás:

ugy ahogy mondod 3x12 kezdi, dob 3x19-et és 12 vel végződik. a furcsa h ez csak z indításkor van, indítás után max 2mp mulva tökéletesen ketyeg, és semmi furcsaság menetközben. és ami még furcsa h van olyan pillanat mikor még ez sincs az elején. de 1x már volt olyan is, hogy csak gáz adásra röffent be, ez volt 2-3 gáz fröccs, ami furcsa, h utána is volt az az 1-2 mp amikor le esett a fordulat de után ugyanugy tökéletesen működött. köszi ui. önindítónak nem lehet köze hozzá? mert néha az is csinál olyat hogy nem forgatja meg a rendszert. ja, és ezt a 19-es kódot írja járó motornál is pedig semmi furcsát nem hallani. köszönöm

Átgondolva a dolgot alapjárati motor gyanús a történet...

c20ne.jpg

Link to comment
Megosztás:

Átgondolva a dolgot alapjárati motor gyanús a történet...

hmm kaptam már ilyen tippet :lol: csakhogy nem h első opelem, hanem az első saját autom is :D nem tudnál némi infót adni, hol helyezkedik el, hogy néz ki? tovább h lehet ezt tisztítani?még annyit hozzá tennék, h valahol egy helyen ki fúj a kipufogóm is a kocsi alatt. ennek gondolom semmi köze nem lehet hozzá jah és még annyi h mikor vettem kb 3 hete, akkori tulaja csinállt rajta 1 motormosást is.

Link to comment
Megosztás:

hmm kaptam már ilyen tippet :lol: csakhogy nem h első opelem, hanem az első saját autom is :D nem tudnál némi infót adni, hol helyezkedik el, hogy néz ki? tovább h lehet ezt tisztítani?még annyit hozzá tennék, h valahol egy helyen ki fúj a kipufogóm is a kocsi alatt. ennek gondolom semmi köze nem lehet hozzá

Közben pótoltam a képet :devlish:

A tisztítást WD40-el és/vagy féktisztítóval érdemes megejteni. Alaposan átmosni, kitakarítani, amennyire csak lehet.

Link to comment
Megosztás:

Közben pótoltam a képet :lol:

A tisztítást WD40-el és/vagy féktisztítóval érdemes megejteni. Alaposan átmosni, kitakarítani, amennyire csak lehet.

nagyon köszönöm, közben ránéztem ez egy bosch motor. a tisztításhoz kiszerelem, és csk be fulykálok a nyílásokon kiszárad majd vissza, vagy szét is kell szednem mert azt nem néztem h szét e lehet szedni egyáltalán :D .

Link to comment
Megosztás:

nagyon köszönöm, közben ránéztem ez egy bosch motor. a tisztításhoz kiszerelem, és csk be fulykálok a nyílásokon kiszárad majd vissza, vagy szét is kell szednem mert azt nem néztem h szét e lehet szedni egyáltalán :D .

Szerintem nem kell(lehet) szétszedni. Elég alaposan beáztatni, kitakarítani.

Reméljük ennyitől megjavul :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem kell(lehet) szétszedni. Elég alaposan beáztatni, kitakarítani.

Reméljük ennyitől megjavul :lol:

Nem is szabad szétszedni, mert sose lesz jó utána.

Az alaposat szó szerint értsed, nekem pl. ötödikre lett jó. Féktisztítóval fújkáltam, benzinben áztattam, stb. A végén hagyd magától kiszáradni, ne törölgesd mert nem tesz jót neki ha belemegy egy textilszál. Egy alapos tisztítás/kiszárítás akár egy napot is igénybe vehet, ja és ne felejtsd el a rá menő gumicsöveket is kitisztítani, lehet hogy azokon is alig megy már át a levegő.

Link to comment
Megosztás:

Nem is szabad szétszedni, mert sose lesz jó utána.

Az alaposat szó szerint értsed, nekem pl. ötödikre lett jó. Féktisztítóval fújkáltam, benzinben áztattam, stb. A végén hagyd magától kiszáradni, ne törölgesd mert nem tesz jót neki ha belemegy egy textilszál. Egy alapos tisztítás/kiszárítás akár egy napot is igénybe vehet, ja és ne felejtsd el a rá menő gumicsöveket is kitisztítani, lehet hogy azokon is alig megy már át a levegő.

ok ma lesz a napja :rolleyes: vettem egy nagy doboz wd 40et, remélem elég lesz. köszi

Link to comment
Megosztás:

no az első pucolás megvolt. tapasztalat: én úgy veszem észre, hogy az alapjárat, egyenletesebb lett, viszont a kezdeti probléma, vagyis az indítás utáni pillanat, ugyan úgy éppen nem áll le szitu. ilyen jó olajos cucc jött ki belőle. fogkefét hova dugom? az csak a nyílás elején segít.érdemes folytatnom?

Link to comment
Megosztás:

no az első pucolás megvolt. tapasztalat: én úgy veszem észre, hogy az alapjárat, egyenletesebb lett, viszont a kezdeti probléma, vagyis az indítás utáni pillanat, ugyan úgy éppen nem áll le szitu. ilyen jó olajos cucc jött ki belőle. fogkefét hova dugom? az csak a nyílás elején segít.érdemes folytatnom?

Ahogy tgabika/thor is mondta érdemes többször kitakarítani a motort is és a fészkét is.

A fogkefével lehet sikálgatni mindenhol.

Ott legyen tiszta, ahol a kúp befekszik a helyére. hogy rendesen zárjon.

Valalmi müanyag darabot kihegyezel és kikapargatod belül is, de nem fémmel, hogy ne sérüljön!!

Link to comment
Megosztás:

Ahogy tgabika/thor is mondta érdemes többször kitakarítani a motort is és a fészkét is.

A fogkefével lehet sikálgatni mindenhol.

Ott legyen tiszta, ahol a kúp befekszik a helyére. hogy rendesen zárjon.

Valalmi müanyag darabot kihegyezel és kikapargatod belül is, de nem fémmel, hogy ne sérüljön!!

neki ugrok még 1x, a wd 40 elégséges? vagy mindenképp féktisztító kellene? mit értesz fészke alatt?

Link to comment
Megosztás:

neki ugrok még 1x, a wd 40 elégséges? vagy mindenképp féktisztító kellene? mit értesz fészke alatt?

Bármi jó, ami oldószer. Nekem sincs itthon féktisztítóm. Benzin, aceton, jégoldó, brigéciol, nitrohigitó, kerozin, féktisztító vagy ami kéznél van. :rolleyes:

A fészke, ahova bemegy az alapjárati. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Bármi jó, ami oldószer. Nekem sincs itthon féktisztítóm. Benzin, aceton, jégoldó, brigéciol, nitrohigitó, kerozin, féktisztító vagy ami kéznél van. :huh:

A fészke, ahova bemegy az alapjárati. :lol:

szóval akkor a környezetéről beszélünk? elég laikus vagyok sajnos még :lol: fiatal is vagyok meg első autóm is :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Srácok!

Segitséget szeretnék kérni...

Vagy kellene egy A veki kapcsolasi rajz :rolleyes:

Vagy ha lenne vki nagyon kedves es bájos, akkor ha meg nézné nekem, hogy az elektromos fényszoró magasság allító kapcsolónál a szürke-zöld vezeték hova megy? Illetve mire csatlakozik?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Srácok!

Segitséget szeretnék kérni...

Vagy kellene egy A veki kapcsolasi rajz :rolleyes:

Vagy ha lenne vki nagyon kedves es bájos, akkor ha meg nézné nekem, hogy az elektromos fényszoró magasság allító kapcsolónál a szürke-zöld vezeték hova megy? Illetve mire csatlakozik?

Köszönöm!

Szeva Jani!

Breki Cartárs aláírásában találsz rajzokat. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.