Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


koroszt

Recommended Posts

Nem mondom el 2x hogy a kopogás érzékelőd is szarakodik.. Nekem most minden jólett, 2napig, aztán újra előjött hogy belefullad vagy beleránt.. 1-2szabályzás, 16os hibakód, megnéztem a csatiját, tökéletes, 500méter nyugis tempó után eltűnt a hiba.. Elegem van már az elektronikából..

Karbit rá! :)

Link to comment
Megosztás:

A torpanás:

Milyen fordulatszámon használod általában a motort (mettől meddig)?

Gyertyák mikoriak ?

Általában normális értékek között használom, alacsony fordulatról nem nagyon szoktam "erőltetni", ha erre vagy kíváncsi. Amúgy meg olyan 2500ig szoktam forgatni,utána váltom el. Persze néha megadom neki, de ez a nagyátlag.Csk ugye az a baj, hogy ha kicsit megnyomom akár 2000 körül is, érződik egy kis hezitálás/torpanás. Amit még nem mondtam, hogy amikor alapjáratról álló helyzetben üresben meghúzom a gázt a motortérben, akkor is van egy kis úgymond "késés"utána kezd el felpörögni, szóval nem egyből veszi a lapot..onnan tökéletesen lehet hallani,érezni... A gyertyákat 2 hete cseréltem kb...

h.adam92: nem tudom, jól értelmezem e, de erről a kopogásérzékelős témáról még nem nagyon írtak nekem...vagy csak én voltam figyelmetlen? :) amúgy hol található az a bizonyos érzékelő?

Link to comment
Megosztás:

Általában normális értékek között használom, alacsony fordulatról nem nagyon szoktam "erőltetni", ha erre vagy kíváncsi. Amúgy meg olyan 2500ig szoktam forgatni,utána váltom el. Persze néha megadom neki, de ez a nagyátlag.Csk ugye az a baj, hogy ha kicsit megnyomom akár 2000 körül is, érződik egy kis hezitálás/torpanás. Amit még nem mondtam, hogy amikor alapjáratról álló helyzetben üresben meghúzom a gázt a motortérben, akkor is van egy kis úgymond "késés"utána kezd el felpörögni, szóval nem egyből veszi a lapot..onnan tökéletesen lehet hallani,érezni... A gyertyákat 2 hete cseréltem kb...

h.adam92: nem tudom, jól értelmezem e, de erről a kopogásérzékelős témáról még nem nagyon írtak nekem...vagy csak én voltam figyelmetlen? :) amúgy hol található az a bizonyos érzékelő?

A szívósor alatt és a 3-4es henger injektora között megy rá az injektorsor kábelkötegére a csatija. A trafónak a kábelját is nézd meg, nekem is az szarakodott..
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Nem akarom offolni a témát,csak szükségem volna tanácsra.Van egy 1992-es 1.8-as benzines injektoros A-s Vectrám.A gond a következő.Kb.100-120-as tempónál ha hirtelen visszalassítok,kivillan a sárga szervízlámpám.De ha leállítom és újra indítom,kialszik.Gyertyákat 1 hónapja cseréltem benne.Plusz,2000 fordulat alatt eléggé remeg a motor(és ezáltal a kasztni is)mintha alacsony lenne a fordulat.A kuplungtárcsára gyanakszom,de a sebességet szépen simán veszi.Valahol elveszne a lóerő?Motor és váltótartó gumibakokat is most cseréltem.Azok újjak.Előre is köszönöm a tanácsokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Nem akarom offolni a témát,csak szükségem volna tanácsra.Van egy 1992-es 1.8-as benzines injektoros A-s Vectrám.A gond a következő.Kb.100-120-as tempónál ha hirtelen visszalassítok,kivillan a sárga szervízlámpám.De ha leállítom és újra indítom,kialszik.Gyertyákat 1 hónapja cseréltem benne.Plusz,2000 fordulat alatt eléggé remeg a motor(és ezáltal a kasztni is)mintha alacsony lenne a fordulat.A kuplungtárcsára gyanakszom,de a sebességet szépen simán veszi.Valahol elveszne a lóerő?Motor és váltótartó gumibakokat is most cseréltem.Azok újjak.Előre is köszönöm a tanácsokat.

Próbáld meg kivillogtatni a hibát, hátha segít, ha megtudjuk, mit dob ki :)
Link to comment
Megosztás:

Próbáld meg kivillogtatni a hibát, hátha segít, ha megtudjuk, mit dob ki :)

Nem igazán értem mire gondolsz.Hibakódleolvasásra?Ha igen akkor azt hogy kell?Egyáltalán hol van csatlakozója egy 92-es Vectrában?Eddig ez a legfiatalabb autóm,úgyhogy ezen a téren kezdő vagyok.
Link to comment
Megosztás:

Nem igazán értem mire gondolsz.Hibakódleolvasásra?Ha igen akkor azt hogy kell?Egyáltalán hol van csatlakozója egy 92-es Vectrában?Eddig ez a legfiatalabb autóm,úgyhogy ezen a téren kezdő vagyok.

Thor fórumtársunk aláírásában van a "kiolvasás tudománya" linkelve, de ide is berakom: OPEL Motor hibakódok és kiolvasásuk . A menetirány szerinti bal oldalon kellene lennie a csatinak, a torony és a motorháztető gumikéder között. Remélem neked is ott van a csati, mint a 2000ccm-nél, meg persze azt is, hogy a hibakódok közti különbség nem olyan egetverő...az az igazság, hogy nekem ez ingatag talaj, mivel 1.8as motorról beszélünk, nekem meg 2000ccm-s motorral szerelt járgányom van :) Meg persze inkább lelkesnek mondanám magam, mint szakinak.. :D Sok sikert!
Link to comment
Megosztás:

Nem igazán értem mire gondolsz.Hibakódleolvasásra?Ha igen akkor azt hogy kell?Egyáltalán hol van csatlakozója egy 92-es Vectrában?Eddig ez a legfiatalabb autóm,úgyhogy ezen a téren kezdő vagyok.

Egy ilyen csatlakozót keress a motortérben (ha minden igaz akkor a vezetőoldali gólyaláb és a szélvédő közötti részen lesz):

b006.jpg

Ha megvan, akkor széthúzod, és a peremén jelölve vannak a lábak betűjelei. A motor hibakódok kiolvasáshoz a csatlakozó A és B lábát kell összekötni (rövidre zárni) egy drótdarabbal (széthajtogatott gemkapocs megteszi), aztán beülni a vezetőülésbe, ráadni a gyújtást, és számolni a check engine lámpa villogásainak számát. A 10 villanás nullának felel meg. Kétjegyű számokat kell kapjál, közöttük kisebb szünetekkel. Ha megvan akkor ird be ide a kapott hibakódot és megmondjuk mit jelent.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A műszeregység hátulján az útjeladó, az mi célt szolgál, és mit befolyásol ha nincs? Netán át lehet műteni olyan egységre amin nincs jeladó?

Momentán az a problémám hogy motorcsere lesz, és az új vezérlés már olyan, amihez tartozik útjeladó is. Megvan minden hozzá,csak a km óra w- száma nem egyezik. Szóval azt nem tudom áttenni, mert akkor még pontatlanabb lesz mint alapból.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A műszeregység hátulján az útjeladó, az mi célt szolgál, és mit befolyásol ha nincs? Netán át lehet műteni olyan egységre amin nincs jeladó?

Momentán az a problémám hogy motorcsere lesz, és az új vezérlés már olyan, amihez tartozik útjeladó is. Megvan minden hozzá,csak a km óra w- száma nem egyezik. Szóval azt nem tudom áttenni, mert akkor még pontatlanabb lesz mint alapból.

Ha nincs mindig leáll a motor, nem kap sebesség jelet az ECU.

Átlehet tenni, ha olyan a típusa.

A W számra meg nem kell nagyon adni. pl. tökmindegy, hogy 1083 v. 1111. Ha nagyon aggódsz, akkor tedd át az ECU-t is. De felesleges.

Link to comment
Megosztás:

Ha nincs mindig leáll a motor, nem kap sebesség jelet az ECU.

Átlehet tenni, ha olyan a típusa.

A W számra meg nem kell nagyon adni. pl. tökmindegy, hogy 1083 v. 1111. Ha nagyon aggódsz, akkor tedd át az ECU-t is. De felesleges.

Az ecu mindenképp cserélve lesz mert c16nz-ről váltok c16se-re. :)

Ja igen, és mi van akkor ha mondjuk x16sz útjeladót kap? Azzal működne?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok..... "A" Vectra központizárvezérlő hol van az autóban és van e valakinek bekötési rajza?

Jobb oldalt lent az utas lábánál, ahol a motorvezérlő is. Kapcsolási rajzom van, de csak papír alapon.

De ha gyárit akarsz beszerelni, akkor csak össze kell dugdosni, ahhoz nem kell rajz. Vagy javítani kellene?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A műszeregység hátulján az útjeladó, az mi célt szolgál, és mit befolyásol ha nincs? Netán át lehet műteni olyan egységre amin nincs jeladó?

Momentán az a problémám hogy motorcsere lesz, és az új vezérlés már olyan, amihez tartozik útjeladó is. Megvan minden hozzá,csak a km óra w- száma nem egyezik. Szóval azt nem tudom áttenni, mert akkor még pontatlanabb lesz mint alapból.

Az útjeladók és az órák tetszőlegesen cserélhetőek, akár eltérő műszerekben is. Én pl Delco plexit tettem a VDO óraházra. Előfordulhat hogy nincs kipattintva a vakdugó a műszerházból. Ha eltérő W számú órákat csereberélsz, annyi történik, hogy hamis útjelet kap az ECU! Értelmetlen dolog igazából, mert az óra egy az egyben áttehető másik műszerbe, és akkor minden stimmelni fog! Maga az útjeladó típusa mindegy, a spirál által meghajtott keréken van az optikai enkóder beosztása.

Link to comment
Megosztás:

Az útjeladók és az órák tetszőlegesen cserélhetőek, akár eltérő műszerekben is. Én pl Delco plexit tettem a VDO óraházra. Előfordulhat hogy nincs kipattintva a vakdugó a műszerházból. Ha eltérő W számú órákat csereberélsz, annyi történik, hogy hamis útjelet kap az ECU! Értelmetlen dolog igazából, mert az óra egy az egyben áttehető másik műszerbe, és akkor minden stimmelni fog! Maga az útjeladó típusa mindegy, a spirál által meghajtott keréken van az optikai enkóder beosztása.

Ez engem is érdekel! De mit figyel ill . én úgy tudom hgogy ez sebesség jeladó és az ecu figyeli menyivel megy az autó és még a fordulatszámot is szabályozza! vagy nem?!

Link to comment
Megosztás:

Ez engem is érdekel! De mit figyel ill . én úgy tudom hgogy ez sebesség jeladó és az ecu figyeli menyivel megy az autó és még a fordulatszámot is szabályozza! vagy nem?!

Nem egészen.

A ford. számot te szabályozod a lábaddal és a váltóval.

Az ECU a jel függvényében változtatja a befecskendezést, hogy ideális legyen.

Link to comment
Megosztás:

Nem egészen. A ford. számot te szabályozod a lábaddal és a váltóval. Az ECU a jel függvényében változtatja a befecskendezést, hogy ideális legyen.
Nem egészen. A ford. számot te szabályozod a lábaddal és a váltóval. Az ECU a jel függvényében változtatja a befecskendezést, hogy ideális legyen.

Szerintem nem!

pontosan azért gondolom ezt mert már több vectránál tapasztaltam azt hogy még nem áll meg teljesen zaa autó a fordulatszámot egy kicsivel fentebb tartja az alapjárat felett persze gondolom ezt nagyobb sebességnél a váltás miat vagy tudja fene mi miatt ! pontosan nem tudom de tuti hogy van valamilyen ilyen szerepe is!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.