Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


koroszt

Recommended Posts

Valaki tud véleménzt mondani az osram h3 night breaker plus izzórol???

Nekem volt night breaker-em, viszont összehasonlításképp egy Lidl-ös "Tesla" márkájú 3000 ft-os izzó simán tud annyit, mint az Osram. Nekem a Tesla-ból ilyen kékes volt, ami elvileg mittomén hány % kal több fényt ad, de a lényeg, hogy 3 ropogó volt a pár. Az osram meg szerintem a duplája :)

Szerk.: Nem vetem észre, hogy night breaker plus-t írtál. nem tudom, hogy nálam milyen volt, sima, vagy "plus", azt se hogy egyáltalán megkülönböztetik-e a kettőt, vagy sem :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

C18NZ - motornál az injektoron van egy poti amire 3 szál kábel megy.

Barna - Fekete/fehér(FF) - Kék

Melyik micsoda?

Ide kell bekötnöm egy elektronikát ami átveri a computert és benzinszegény lesz a keverék de hho val kibővítve semmi se változik vezetéskor.

A lényeg hogy az elektronika 0.5 V ot ad rá kb és tudom szabályozni a fesz. nagyságát egy potival.

Amit ma kimértem:

Ellenállás, ha rámérek 2 drótra a 3 ból:

Barna - kék: 2.05 - 3.15 ha max gázt adok (járó motor nélkül)

Barna - FF: 2.05 - 1.07 fixen

Kék - FF : 3 - 3.15 ha max gázt adok

Feszültség járó motornál :

Barna - kék: 0.5 V -tól felfelé ha gázt adok

Barna - FF: 5 V fix

Kék - FF : 4.55 V -tól lefelé ha gázt adok

A gyári vectra könyv (így csináld) nekem nem tartalmazza a kapcsolási rajzokat...) nekem az is elég lenne ...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! C18NZ - motornál az injektoron van egy poti amire 3 szál kábel megy. Barna - Fekete/fehér(FF) - Kék Melyik micsoda? Ide kell bekötnöm egy elektronikát ami átveri a computert és benzinszegény lesz a keverék de hho val kibővítve semmi se változik vezetéskor. A lényeg hogy az elektronika 0.5 V ot ad rá kb és tudom szabályozni a fesz. nagyságát egy potival. Amit ma kimértem: Ellenállás, ha rámérek 2 drótra a 3 ból: Barna - kék: 2.05 - 3.15 ha max gázt adok (járó motor nélkül) Barna - FF: 2.05 - 1.07 fixen Kék - FF : 3 - 3.15 ha max gázt adok Feszültség járó motornál : Barna - kék: 0.5 V -tól felfelé ha gázt adok Barna - FF: 5 V fix Kék - FF : 4.55 V -tól lefelé ha gázt adok A gyári vectra könyv (így csináld) nekem nem tartalmazza a kapcsolási rajzokat...) nekem az is elég lenne ...

Szia!

Itt a rajz: https://sites.google.com/site/simsontacho/vectracucc

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Segítségre lenne szükségem. Van egy Vectra v2000 -esem. 1991-es évjárat, ferdehátú, c20xe motorkód.

Az lenne a problémám, hogy a digitmüszerfalon lévö fékvisszajelzö nem alszik el az elsö fékezésre.

Ez nam a betétkopásjelzönek a lámpája.

A féklámpaizzókat kimértem, a kábeleket is, valamint a féklámpa kapcsolót is.

Mindenhova kimegy a 12volt valamint ellenállás növekedés sincs sehol. A féklámpakapcsoló jó.

A visszajelzö meg csak halványan villan eggyet fékezéskór, és ég tovább.

Mi lehet a gond. (mikrokapcsoló, relé)?

Vagy esetleg találok valahol egy kapcsolási rajzot?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Segítségre lenne szükségem. Van egy Vectra v2000 -esem. 1991-es évjárat, ferdehátú, c20xe motorkód.

Az lenne a problémám, hogy a digitmüszerfalon lévö fékvisszajelzö nem alszik el az elsö fékezésre.

Ez nam a betétkopásjelzönek a lámpája.

A féklámpaizzókat kimértem, a kábeleket is, valamint a féklámpa kapcsolót is.

Mindenhova kimegy a 12volt valamint ellenállás növekedés sincs sehol. A féklámpakapcsoló jó.

A visszajelzö meg csak halványan villan eggyet fékezéskór, és ég tovább.

Mi lehet a gond. (mikrokapcsoló, relé)?

Vagy esetleg találok valahol egy kapcsolási rajzot?

Szia!

Kevés lehet a fékfolyadékod, vagy rossz az érzékelő a fékfolyadéktartály tetejében!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Segítségre lenne szükségem. Van egy Vectra v2000 -esem. 1991-es évjárat, ferdehátú, c20xe motorkód.

Az lenne a problémám, hogy a digitmüszerfalon lévö fékvisszajelzö nem alszik el az elsö fékezésre.

Ez nam a betétkopásjelzönek a lámpája.

A féklámpaizzókat kimértem, a kábeleket is, valamint a féklámpa kapcsolót is.

Mindenhova kimegy a 12volt valamint ellenállás növekedés sincs sehol. A féklámpakapcsoló jó.

A visszajelzö meg csak halványan villan eggyet fékezéskór, és ég tovább.

Mi lehet a gond. (mikrokapcsoló, relé)?

Vagy esetleg találok valahol egy kapcsolási rajzot?

Ahogy mondják fékfolyadék környékén érdemes körülnézni, de ferdehátú v2000-es? Azt hogy?

Link to comment
Megosztás:

A GT-ből valóban volt ötajtós, de az meg csak 8 szelepes motorral volt tudtommal... a Vectra 2000 meg 16 szelepes (C20XE), és nem is létezett más motorral.

A2be jött ki 5ajtós Xe. Legalábbis láttam már párat, pl Protechnek is az volt, és ezek is gt néven futottak. Gondolom nem utólagos motorcserések ezek.

http://silverstone.fortunecity.com/stirling/76/cars.html

Link to comment
Megosztás:

Ahogy mondják fékfolyadék környékén érdemes körülnézni, de ferdehátú v2000-es? Azt hogy?

Hali!

Bocsi elírtam! Lépcsőshátú!

De volt c20xe ferdehátúból is, csak csatolt hátsó tengelyel(nem független keresztlengőkarral), nem kapott v2000 pakettet, digitfalat stb.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1991 V2000-esem ( digitfalas ) fékvisszajelzöje nem alszik el az elsö fékezés után.

Már átnéztem, kimértem a kábeleket, a féklámpakapcsolót, a lámpákat és minden jó.

Mi lehet a probléma?

Esetleg hol talaálhatok róla valami villamos rajzot?

Remélhetőleg digit műszerfalnál is működik ez a kiolvasási mód:

A diagnosztikai csatlakozó A és K termináljait kell összekötni.

Hibakódok:

16 Bal első solenoid (relé és csatlakozó )

17 Jobb első solenoid (relé és csatlakozó )

18 Hátsó szolenoidok (relé és csatlakozó)

19 Szolenoid áramkörök és relék

25 Hibás szenzor (fogazott gyűrű)

35 Szivattyú relé áramkör

37 Féklámpa kapcsoló (pedálnál)

39 Bal első sebesség érzékelő (Légrés és működés)

41 Bal első sebességérzékelő (ellenállás és csatlakozó)

42 Jobb első sebesség érzékelő (Légrés és működés)

43 Jobb első sebességérzékelő (ellenállás és csatlakozó)

44 Bal hátsó sebességérzékelő (légrés és működés)

45 Bal hátsó sebességérzékelő (ellenállás és csatlakozó)

46 Jobb hátsó sebességérzékelő (légrés és működés)

47 Jobb hátsó sebességérzékelő (ellenállás és csatlakozó)

48 Rendszer feszültség alacsony/magas (akkumulátor/generator)

55 Hibás központi vezérlőegység

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

mint kiderült (csak jól emlékeztem) hogy amit annak idején c18nz vectrából áttettem fordszámmérős műszeregység, abban van útjeladó is.

Na már most régebben azt írtátok nekem hogy az ecu mindenféle útjeladóval működik, nincs különbség, csak ha az óra w száma nem stimmel, akkor fals sebességjelet kap az ecu.

Kérdésem hogy a motor működését ez miként befolyásolja?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

mint kiderült (csak jól emlékeztem) hogy amit annak idején c18nz vectrából áttettem fordszámmérős műszeregység, abban van útjeladó is.

Na már most régebben azt írtátok nekem hogy az ecu mindenféle útjeladóval működik, nincs különbség, csak ha az óra w száma nem stimmel, akkor fals sebességjelet kap az ecu.

Kérdésem hogy a motor működését ez miként befolyásolja?

A befecskendezési idő módosul ennek függvényében, illetve a motorféküzemnél lehet még szerepe.

Szinte minden műszeregységben van útjeladó (a vaterán 2.0i vectrából vásároltban érdekesmód gyárilag nem volt), ha nincs akkor beletehető a kocsi saját eredeti kmórájával együtt, úgy tuti hogy jó és pontos lesz minden, és a számlálót sem kell piszkálni majd. Lényeg, hogy a W szám stimmeljen.

Írásodra térve, betehető egy az egyben az Astra műszeregység is, elégvolna a számlapokat kicserélni, de egyszerűbb magukat a műszereket kivenni a házból.

Tetszőlegesen csereberélhető minden, Opel itt is a Lego elvet alkalmazta :D

Link to comment
Megosztás:

A befecskendezési idő módosul ennek függvényében, illetve a motorféküzemnél lehet még szerepe.

Szinte minden műszeregységben van útjeladó (a vaterán 2.0i vectrából vásároltban érdekesmód gyárilag nem volt), ha nincs akkor beletehető a kocsi saját eredeti kmórájával együtt, úgy tuti hogy jó és pontos lesz minden, és a számlálót sem kell piszkálni majd. Lényeg, hogy a W szám stimmeljen.

Írásodra térve, betehető egy az egyben az Astra műszeregység is, elégvolna a számlapokat kicserélni, de egyszerűbb magukat a műszereket kivenni a házból.

Tetszőlegesen csereberélhető minden, Opel itt is a Lego elvet alkalmazta :D

Ehhez annyit hozzá tennék, hogy kétfajta müszeregység márka van, és a km/h óra mérete picit eltér, így nem lehet cserélni őket.

Link to comment
Megosztás:

Ehhez annyit hozzá tennék, hogy kétfajta müszeregység márka van, és a km/h óra mérete picit eltér, így nem lehet cserélni őket.

Igen, VDO és Delco. A Delco fényvezető plexije picivel hosszabb, reszelővel megigazítva, vagy pákával picit megolvasztva máris betehető a VDO házba! ;)

Link to comment
Megosztás:

A befecskendezési idő módosul ennek függvényében, illetve a motorféküzemnél lehet még szerepe.

Szinte minden műszeregységben van útjeladó (a vaterán 2.0i vectrából vásároltban érdekesmód gyárilag nem volt), ha nincs akkor beletehető a kocsi saját eredeti kmórájával együtt, úgy tuti hogy jó és pontos lesz minden, és a számlálót sem kell piszkálni majd. Lényeg, hogy a W szám stimmeljen.

Írásodra térve, betehető egy az egyben az Astra műszeregység is, elégvolna a számlapokat kicserélni, de egyszerűbb magukat a műszereket kivenni a házból.

Tetszőlegesen csereberélhető minden, Opel itt is a Lego elvet alkalmazta :D

Gyárilag az én c16nz-mben sem volt. AZ is delco óra.

Az a bajom, hogy az astra műszert ha átteszem, azon nem stimmel a w szám.... Viszont a c18nz órával meg akkor nem biztos hogy úgy fog működni az ecu mint kéne. Na most legyek okos. :) Meg amúgy amit az astrából kiszedtem órát, az is olyan, hogy utólag lett rákókányolva az útjeladó, a fólia azon része nem is stimmel, úgy van vezetékkel összeforrasztva a fólia a jeladóval.

Ehhez annyit hozzá tennék, hogy kétfajta müszeregység márka van, és a km/h óra mérete picit eltér, Így nem lehet cserélni őket.

Igen, VDO és Delco. A Delco fényvezető plexije picivel hosszabb, reszelővel megigazÍtva, vagy pákával picit megolvasztva máris betehető a VDO házba! ;)

Igen, az enyém is delco volt eredetileg, de köszönő viszonyban sincsenek egymással a vdo-val. MErt anno az volt a terv, hogy az órát meghagyom, a km számláló miatt, csak a többi cserélem, de nem jött össze.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.