Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


koroszt

Recommended Posts

Esélytelen. Az enyém meg cd-s köteg, benne van a bc, benne van a check control, abs, ülésfűtés, miegyéb (ebből csak az abs volt beépítve a donorba) oszt pl a villanyos tetőablak, vagy az ajtó világítás mégsincs benne.

Végül is szerintem az "A" oszlopban lévő, belső világítás kapcsolót kellene megcsapolni hozzá+plusz a műanyagot kicserélni, ahol van a lámpa (ha kilehet egyáltalán csak azt a részt a kárpiton, még nem próbáltam).

Link to comment
Megosztás:

De mégis hol ? A kormány alatt a biztitáblában nincs. Csak hasonló. Ott van egy piktogram az ablaktörlőnek, viszont ha azzt kicserélem, akkor csak nyomja a szélvédőmosót ezerrel :D
A pedálsor felett is van pár bizti, ha leveszem a burkolatot, de azok közül sem nyerő egyik sem.

Pedig ottvan az az utastérben.

Link to comment
Megosztás:

Próbáld meg hogy bekapcsolod az ablaktörlőt, és fülelsz, hogy honnét kattog ;)

De mégis hol ? A kormány alatt a biztitáblában nincs. Csak hasonló. Ott van egy piktogram az ablaktörlőnek, viszont ha azzt kicserélem, akkor csak nyomja a szélvédőmosót ezerrel :D
A pedálsor felett is van pár bizti, ha leveszem a burkolatot, de azok közül sem nyerő egyik sem.

Link to comment
Megosztás:

Pedig ott van biztitáblába mert én is kicseréltem intervallumosra csak beledugtam és kész.

Szóval nekem sima gyári az alblaktörlő kapcsolóm. Annyi a problémám, hogy nincs szakaszos törlés , csak egyből az egyes fokozat(meg az, hogyha kikapcsolom, ott áll meg, ahol kikapcsoltam. Ebből a felindulásból gondoltam, hogy az intervallum relé a cinkes. Vagy rosszul gondolom?

Link to comment
Megosztás:

A gyári ablaktörlő relé nem intervallumos! Csak van egy fix szakaszos időzítése ,ha jól vágom. Az intervallumos az egy szabályozható relé amihez kell egy B Omega intervallummos kar(van rajta egy poti). Így a szakaszos törlésed tudod álítani 13-2mp között egy pici potival! Nagyon de nagyon hasznos, imádom! Lövök pár képet ha kell, bár a Google is a barátod. :D

Be is linkelek egyet. Mondjuk ennek horror az ára! Én 3500ft-ért vettem relével!

http://www.opel-alkatreszek.hu/opel-astra-g-alkatr%C3%A9sz/opel-ablaktorlo-kapcsolo-bcintervallum-vectra-bomegaastra-fg

Link to comment
Megosztás:

Szerintem meg inkább az ablaktörlőmotor beépített végálláskapcsolója :)

Szóval nekem sima gyári az alblaktörlő kapcsolóm. Annyi a problémám, hogy nincs szakaszos törlés , csak egyből az egyes fokozat(meg az, hogyha kikapcsolom, ott áll meg, ahol kikapcsoltam. Ebből a felindulásból gondoltam, hogy az intervallum relé a cinkes. Vagy rosszul gondolom?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv mindenkinek. szeretném kérdezni A vectrában az első ajtókban milyen típusú hangszórók vannak?cserélni szeretném de nem tom hány cm átmérő.és még egyenlőre nem akarom szétszedni.de a hangszórókat már megszeretném venni. Köszönöm.

Módosítva : logen76
Link to comment
Megosztás:

16 lesz az...

Gyárilag elöl 16-os blaupunktok vannak, amiket nem is nagyon érdemes cserélni, mert normális árkategóriában nem kap olyat az ember, ami jobban szólna, ha meg szakadt a széle, az olcsón javítható. Egy rendes 4x50w-os fejjel már igen szépet hasítanak. Inkább a hátsókat érdemes cserélni, ha ötajtós a gép, abba gyárilag csak 13-as jutott, a sedanokban ott is 16-os van.

Link to comment
Megosztás:

Én ezeket rakom vissza,hiába csak 13-ak szépen szóltak,csak kell egy normális keret.

Nekem ezek voltak bent így azt gondoltam hogy 13cm-ek a gyáriak is.

Nem hitte volna hogy a 16cm-es is befér ide.

Én is úgy halottam hogy egy jó állapotú gyári szettnél nem igen van jobb.

Már régóta gondolkodom egy CAR 400 fejen és egy hozzá tartozó kijelzőn amit a rádió alá raknék be. Plus esetleg még egy multikormány hozzá. A CAR 400-as fejhez van leírás hogy lehet rá rakni AUX bemenetet,ezért választanám ezt.

Link to comment
Megosztás:

Én ezeket rakom vissza,hiába csak 13-ak szépen szóltak,csak kell egy normális keret.

Nekem ezek voltak bent így azt gondoltam hogy 13cm-ek a gyáriak is.

Nem hitte volna hogy a 16cm-es is befér ide.

Én is úgy halottam hogy egy jó állapotú gyári szettnél nem igen van jobb.

Már régóta gondolkodom egy CAR 400 fejen és egy hozzá tartozó kijelzőn amit a rádió alá raknék be. Plus esetleg még egy multikormány hozzá. A CAR 400-as fejhez van leírás hogy lehet rá rakni AUX bemenetet,ezért választanám ezt.

Szerintem is 16-os van benne. Amúgy én hátul kicseréltem mac-re, de a gyáriak sokkal szebben szóltak mint ezek. Sajnos ebbe az irányba tart a világ, minden utángyártott cucc ramaty, vagyis a gyárit meg sem közelíti.

Link to comment
Megosztás:

Lehet a gyárinál is jobbat venni, csak ott mire megveszed a két pár hangszórót, addigra elköltötted az autó értékét.

És hétköznapi használatra meg tök felesleges jobbat.

Bátyámnak a sedanban van egy pio fej, érintetlen gyári hangszórókkal, és olyat szól, hogy nem lehet megmaradni az autóban. (és ott még nem torz) A mediamarktos gyerek aki berakta, nem akarta elhinni hogy mit szól.

Nekem most épp g astrából valóak vannak, ez csak picit másabb a gyáritól, nagyobb mágnes van rajta, és más anyagú a membrán (van otthon vagy 3 pár gyárim, csak nincs időm elküldeni megjavíttatni) hátul a gyári 13-asak (ezeken mondjuk hallatszik hogy kevés ide) és van az egészen egy vdo dayton fej, 4x45w, és már ez is rezgeti a tükröt szép hangzással. (ezt úgy kell érteni hogy komoly zenét is lehet rajta szépen)
Mivel hátul csak 13-asok vannak,így azért megtoldottam egy mélylánykával hogy kicsit tisztább legyen a ne mán, mert egyelőre nem találtam bontóban 16-ost

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.