Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés?


morg

Recommended Posts

helyesbítek:

Az elrendezés persze más (legyen az más méretű, formájú fűtőradiátor avagy gumicsődarab), de az elv nagyrészt ugyanaz :blink:

OK, nyertél Gabi :unsure:

OFF

No azért nem bizti. Mert pl. az omegákban van fűtéscsap, de az astrákban nincs (pl. X20XEV). ;)

A fűtéscsap nem arra a tekerentyűre van kötve, amivel a hőmérsékletet állítom a középkonzolról? Az astrában hogy' műkszik?

Link to comment
Megosztás:

helyesbítek:

Az elrendezés persze más (legyen az más méretű, formájú fűtőradiátor avagy gumicsődarab), de az elv nagyrészt ugyanaz :blink:

OK, nyertél Gabi :unsure:

OFF

A fűtéscsap nem arra a tekerentyűre van kötve, amivel a hőmérsékletet állítom a középkonzolról? Az astrában hogy' műkszik?

Astrában nincs klasszikus fűtéscsap,ha jól tudom akkor csal egy zsaluzatot mozgatsz bowdennel.

Viszont,ha jól tudom,a G-ben már van és ott volt már vele valakinek gondja.

Link to comment
Megosztás:

A fűtéscsap úgy műxik, hogy a fűtést ha ráadod, akkor a szívócső-vákum segítségével kinyitja

a fűtéscsap szelepét, ami a víz kiskört ilyenkor a fűtőradiátor felé engedi át.

F Astrában nincs ilyen, ott mindig átmegy a víz a radiátoron. De emlékeim szerint G Astrában sincs,

ebben azért nem vagyok biztos (típushibája a G Astrának a belső levegő keringtető csappantyújának

motorja).

Link to comment
Megosztás:

A fűtéscsap úgy műxik, hogy a fűtést ha ráadod, akkor a szívócső-vákum segítségével kinyitja

a fűtéscsap szelepét, ami a víz kiskört ilyenkor a fűtőradiátor felé engedi át.

F Astrában nincs ilyen, ott mindig átmegy a víz a radiátoron. De emlékeim szerint G Astrában sincs,

ebben azért nem vagyok biztos (típushibája a G Astrának a belső levegő keringtető csappantyújának

motorja).

A ventillátor ezek szerint nem közvetlenül a radiátoron van, mert akkor egyfolytában meleg jönne a rostélyokon. Úgy emlékeztem, hogy rá van építve :unsure: Ismét tanultam valamit :blink:

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Én az omival szívok, mert abban sincs fűtés, csak hogy hozzáférjek a radiátorhoz ki kell szedni a műszerfalat. ...

És mi utal arra, hogy a radiátor rossz? Folyik? Mert más gondot nem nagyon tudok elképzelni. Max vízköves lehet, de miért lenne ez olyan biztos?

Link to comment
Megosztás:

Fűtéscsap van benne, de vszínű jó, mert valamennyi meleg jön, de mikor 5 fok körül van kint már az utasteret nem melegíti fel. A csövek forróak. A hűtőt kb 3 éve ki kellett pucolni, és egy fél vödörnyi vízkő jött ki belőle. Ezért tippelem, hogy a radiátor is vízköves. De a szétszedés várat magára tavaszig, mert ilyen hidegben nincs kedvem szétborítani az autót.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...

Hali!

Egy kis segítség kéne, hátha valaki járt már így. A páciens egy 94es 2.5V6 amit augusztusban vettem így hát kb. egy hónapja probléma az, hogy b@szik fűteni, max egy lehelletnyi langyosat. Valamelyik extulaj már kiiktatta a fűtéscsapot (vagy nem nemtom, mert a motor viszont 98as benne), direktbe van kötve mindig megy benne a víz és forróak is lesznek a csövek ahogy melegszik a motor. A tekerőnél a bowden a torlólapot is mozgatja rendesen a dobozba, de mégsem történik szinte semmi. Persze ha hidegre tekerem akkor aztán jön a cidri, de full pirosban is csak enyhe langy. Szétkapni a műszerfalat a mai hidegben meg nem volt kedvem, ugyanis nem férek hozzá semmihez.

A másik meg a hátsó ablak fűtése: új a relé meg a kapcsoló is, de mégsem kóser. Miééért??

Ja, Dark!! Már hiányoltak a Cornerről, még emléxel ugye? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sztem vízköves lehet a fűtőradiátorod. Én is evvel szenvedek. Megpróbálom majd a csöveken keresztül vízkőoldót önteni bele, de ha nem segít, akkor ki kell szednem a radiátort.

Hátsó ablak fűtéséhez van a kalaptartón egy plusz elektronika, ami a rádióantenna jeleket szedi le a fűtőszálról. Ha odáig eljut az áram, akkor az az elektronika lesz kaka.

Link to comment
Megosztás:

Sztem vízköves lehet a fűtőradiátorod. Én is evvel szenvedek. Megpróbálom majd a csöveken keresztül vízkőoldót önteni bele, de ha nem segít, akkor ki kell szednem a radiátort.

Hátsó ablak fűtéséhez van a kalaptartón egy plusz elektronika, ami a rádióantenna jeleket szedi le a fűtőszálról. Ha odáig eljut az áram, akkor az az elektronika lesz kaka.

Ehe!, Node szerintem nem is jut el odáig se az áram, ugyanis ha megnyomom a gombot nem is kattan a relé és nem is világít.

A radiátor gond meg igen, lehet hogy vízköves, de akkor nem lenne meleg a doboz külseje. Lehet hogy a torlólap szar, hétvégét rászánom, aztán kiszedem az egész műszerfalat.

Link to comment
Megosztás:

Az enyém Sedan. A fűtés miatt hétvégén úgyis szétszedem a műszerfalat, csak addig meg kell hekkelni a régi mazdát, hogy tudjak mivel járni. :) főleg ha kiderül hogy torlólap csere mert akkor még rohangálhatok alkatrész után is. :lol: .

Más, a h.szélv.fűtés kapcsolójának a kábelei egyből a reléhez mennek, vagy a bodycom-be? (tudomásom szerint van már a b omegában ilyen fos!!, de javítsatok ki ha tévedek :lol: )

Fentebb már írtam hogy nem csak a lámpa nem ég, hanem a relé sem kapcsol szvsz nem fűt.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.