Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

G Astra tuning


FABRO

Recommended Posts

http://www.deviltuning.hu/?oldal=2&ter...tet%F5%20rug%F3

ezeket a rugókat néztem ki.Nekem pont jó,mert nem akarom földig csüccsenteni.Kérdés,16,vagy 17 -s kerekeket tegyek alá?Ja,és műszakin nem csesztetnek érte?

Nekem 40mm-es piros Vogland rugóim vannak! Szerintem 17es alámegy(nekem 16os van) váltóméretű gumival!! :D

Kombi rugó nem jött be???

Ja és nem szóénak műszakin az ültetésért, legalábbis nekem nem volt még ilyen problémám

Link to comment
Megosztás:

Nekem 40mm-es piros Vogland rugóim vannak! Szerintem 17es alámegy(nekem 16os van) váltóméretű gumival!! :D

Kombi rugó nem jött be???

Büdös bogár effektus,nem gyere be,Meg közben lett egy melós autó,OFF swift ON,és most már Astra lett az "Úri autó".Én is 16 ban gondolkozom,félek a nagyon peres gumitól,hogy szétb@szom.A te felnidnek mi a tipusa,mert az bejön.

Link to comment
Megosztás:

Nekem nem számít,mikori kiadás,tetszik.Csak az a baj,az enyém 5 csavaros. :D

Nem baj az, legalább megy a gép. :)

Én pl egy Omega felnit vettem, igaz, 17-t. Tavaszra remélem le is tudom szintereztetni és akkor mehet a móka. Nézz körül vaterán, racing-bazar-on stb, fogsz találni.

Link to comment
Megosztás:

Ha meg nem akarod hogy vau vau legyen műszakin az ültetőrugó miatt, mielőtt berakod, fekete plastidippel át kell fújni, hogy ne lássák hogy piros vagy sárga és úgy már 1000% hogy nem veszik észre. :D

Ez nem hülyeség!!Megcsinálom.

Ma megrendeltem a rugót,már alig várom.....

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

nekem azzal a crómossal van tapasztalatom (nem a sárgával)...kemény, pattogós akár hogy állítod sokkal keményebb lesz a gyárinál plusz a gyári magasságnál még ha maxra fel is tekered is alacsonyabb lesz (meg nem mértem de 2cm-vel biztos) és ha maxra feltekered akkor a rugózása szinte nulla...na nem 0, de igen kemény...tartósságra még nem tudok mit mondani 1 éve már vasban van...rozsdás, de gondolom a tél nem tett neki jót, meg nem is tisztítottam...ha van pénzed, szerintem jobbat keress, ha nincs ez sem vészes, de pattogós lesz és a bukkanókat is kerülni fogod mert akkorát pattan a kocsi rajtuk.

Link to comment
Megosztás:

nekem azzal a crómossal van tapasztalatom (nem a sárgával)...kemény, pattogós akár hogy állítod sokkal keményebb lesz a gyárinál plusz a gyári magasságnál még ha maxra fel is tekered is alacsonyabb lesz (meg nem mértem de 2cm-vel biztos) és ha maxra feltekered akkor a rugózása szinte nulla...na nem 0, de igen kemény...tartósságra még nem tudok mit mondani 1 éve már vasban van...rozsdás, de gondolom a tél nem tett neki jót, meg nem is tisztítottam...ha van pénzed, szerintem jobbat keress, ha nincs ez sem vészes, de pattogós lesz és a bukkanókat is kerülni fogod mert akkorát pattan a kocsi rajtuk.

Köszi a véleményezést. Azt láttam a leírásban is, hogy feltekerve is 2.5 centit ültet és arra is számítok, hogy keményebb lesz, csak az nem mindegy mennyire... B) Ha pedig fix futóművet veszek, akkor meg már most látom, hogy úgyse olyan méretű lesz ami nekem kell, az állíthatóval pedig ki lehet kísérletezni.

Link to comment
Megosztás:

hát... :) kikísérletezni...lehet, csak amikor jól nézett ki nem lehetett lejönni a csápos emelőről annyira lent volt :(...meg arra készülj fel, hogy jó úton gyönyör vele kanyarodni, magyar úton 40 km/h a közlekedési sebesség és mind két szemed a pályán, hogy elkerüld a kátyúkat, gödröket, meg bukkanókat...de kiszúrható, hogy ez nem vágott rugó a kocsid alatt, vegyél hozzá zsír sprayt..azzal valamennyire lehet kezelni, óvni...meg ne peres gumit, hogy valami puhán fussál azért :D nálam a gyári szilentek eddig jól bírják, ha tönkremennek viszont szerintem érdemes keményebbet venni, meg még annyi, hogy - nem tudom mennyire lehet vele összefüggésben, de a csapágy hibák kijöttek a kocsin, még a tornyokban is.

egyébként ha jó útjaink lennének szerintem kötelező lenne minden autójára valamit is adó kollegának, hogy cserélje a gyári futókat mert élmény hogy (nem) dől kanyarban B) majd meglátjuk még pár év múlva, hogy az autó egyéb részei hogy hálálják meg, nekem tetszik a feeling.

amúgy nekem azt mondták, hogy vegyek KW-t...de hát annak olyan ára van, hogy (én csak azért néztem ezt mert a gyáiaknál nem került annyival többe)...de akinek futja rá annak biztos megéri, annak a rugózása is inkább magyarútra való állítólag.

Link to comment
Megosztás:

hát... :( kikísérletezni...lehet, csak amikor jól nézett ki nem lehetett lejönni a csápos emelőről annyira lent volt :)...meg arra készülj fel, hogy jó úton gyönyör vele kanyarodni, magyar úton 40 km/h a közlekedési sebesség és mind két szemed a pályán, hogy elkerüld a kátyúkat, gödröket, meg bukkanókat...de kiszúrható, hogy ez nem vágott rugó a kocsid alatt, vegyél hozzá zsír sprayt..azzal valamennyire lehet kezelni, óvni...meg ne peres gumit, hogy valami puhán fussál azért :) nálam a gyári szilentek eddig jól bírják, ha tönkremennek viszont szerintem érdemes keményebbet venni, meg még annyi, hogy - nem tudom mennyire lehet vele összefüggésben, de a csapágy hibák kijöttek a kocsin, még a tornyokban is.

egyébként ha jó útjaink lennének szerintem kötelező lenne minden autójára valamit is adó kollegának, hogy cserélje a gyári futókat mert élmény hogy (nem) dől kanyarban B) majd meglátjuk még pár év múlva, hogy az autó egyéb részei hogy hálálják meg, nekem tetszik a feeling.

amúgy nekem azt mondták, hogy vegyek KW-t...de hát annak olyan ára van, hogy (én csak azért néztem ezt mert a gyáiaknál nem került annyival többe)...de akinek futja rá annak biztos megéri, annak a rugózása is inkább magyarútra való állítólag.

Műszakin voltál már vele, nem problémáznak ? (nyilván feltekerve) Vagy emiatt is írtad a spray-t, ne tűnjön fel annyira, hogy nem gyári cucc?

A felnik már fenn vannak, nem ballonosak a gumik :D 205/45R17 De mióta ezekkel járok már eleve másabb lett a vezetési stílus, nyugisabban kocsikázok és vigyázok a felnikre.

Link to comment
Megosztás:

Műszakin voltál már vele, nem problémáznak ? (nyilván feltekerve) Vagy emiatt is írtad a spray-t, ne tűnjön fel annyira, hogy nem gyári cucc?

A felnik már fenn vannak, nem ballonosak a gumik :D 205/45R17 De mióta ezekkel járok már eleve másabb lett a vezetési stílus, nyugisabban kocsikázok és vigyázok a felnikre.

Műszakival akkor nem volt gond, olyan helyre tudtam vinni hogy csak motor nélkül bukott volna meg, de nem hinném, hogy ezzel gond lenne műszakin, feltéve, ha feltud majd menni a vas a fékpadra, mivel ugye nem maxra fel van tekerve :) én úgy tudom, hogy futóművel csak a low rider-essel lehetett a gondolatnál is gyorsabban megbukni...de nem tudom hogy áll ehhez most hozzá a hatóság hivatalosan.

meg azért ezek tüv-ös cuccok, szóval nem mi hegesztjük őket, én mondjuk a lámpák miatt aggódnék inkább, mint sem a futók miatt, (mert azokat én fújtam le) és eddig még nem volt vele gond, igaz egyszer leszedték őket a vizsga miatt de a lehetőségek ezt akkor engedték.

mint mindig, a vizsgáztatón múlik, aki keres talál...

egyébként a 205/45R17-es papucsokkal jobban is teszed ha visszafogsz :( legalábbis ha feléd is olyan utak vannak mint győr környékén...

egy ültetett kocsis kollega mondta egyszer, hogy a megoldás mindenre az ültetés, "ültesd le a porig" B)

Link to comment
Megosztás:

Műszakival akkor nem volt gond, olyan helyre tudtam vinni hogy csak motor nélkül bukott volna meg, de nem hinném, hogy ezzel gond lenne műszakin, feltéve, ha feltud majd menni a vas a fékpadra, mivel ugye nem maxra fel van tekerve :) én úgy tudom, hogy futóművel csak a low rider-essel lehetett a gondolatnál is gyorsabban megbukni...de nem tudom hogy áll ehhez most hozzá a hatóság hivatalosan.

meg azért ezek tüv-ös cuccok, szóval nem mi hegesztjük őket, én mondjuk a lámpák miatt aggódnék inkább, mint sem a futók miatt, (mert azokat én fújtam le) és eddig még nem volt vele gond, igaz egyszer leszedték őket a vizsga miatt de a lehetőségek ezt akkor engedték.

mint mindig, a vizsgáztatón múlik, aki keres talál...

egyébként a 205/45R17-es papucsokkal jobban is teszed ha visszafogsz :( legalábbis ha feléd is olyan utak vannak mint győr környékén...

egy ültetett kocsis kollega mondta egyszer, hogy a megoldás mindenre az ültetés, "ültesd le a porig" :D

A TÜV valóban jó dolog .... Németországban, de nem itthon. Nálunk nem nagyon foglalkoznak vele úgy tudom és az ültetést se túlságosan preferálják. Vizsgára nyilván nem 10 centis ültetéssel kell elmenni :)

A porig ültetés is hangzatos, csak melyik porhoz kell viszonyítani, ami a kátyú alján vagy a bucka tetején van? :) Mert ez kb 20 centi különbség B) Ez nem egy tuning barát ország se a hatóságok, se az utak de még csak az alkatrész ár/fizetés arány miatt se. Kicsit irigylem a németeket, hogy nekik még a mezőgazdasági gépeknek is külön aszfaltozott út van, nehogy már földúton döcörögjenek a szántók mellett... Mi meg szánthatunk az országúton az ültetett verdákkal.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.