Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


Recommended Posts

Üdv. S.O.S segítséget kérek. Ki lett cserélve a 22 éves 1.7 diesel kadettomba a generátor Delco remyre 14 v 70 amperosra. Töltés nagy fordulaton indul el csak, de viszont nem működnek a csek lámpák. A töltés jelző lámpa viszont csak a nagy gáz adásakor kezd világítani, menetközbe világít folyamatosan, ha a kézifék be van húzva halványan,ha kivan engedve normálisan világít. Erre ötlete van valakinek esetleg tudja valaki a gyógymódot? Kábel nincs megsülve egy sem. Illetve a szerelő a fessz szabályzoról ami lejön vékony kábel az akksi és önindító kábele alá kötötte,biztosan oda kell? köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Új vagyok még az opelosok közt :D és egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok,van egy 2006-os évjáratú corsám és gyárilag nincs benne elektromos tükör , ha szeretnék bele utólag építeni egy gyárit ahhoz vezetékelnem is kéne vagy azok megvannak az ajtóban? miket kéne pontosan megvennem a tükrökön kívül?Előre is köszönöm a segítséget :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Új vagyok még az opelosok közt :D és egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok,van egy 2006-os évjáratú corsám és gyárilag nincs benne elektromos tükör , ha szeretnék bele utólag építeni egy gyárit ahhoz vezetékelnem is kéne vagy azok megvannak az ajtóban? miket kéne pontosan megvennem a tükrökön kívül?Előre is köszönöm a segítséget :P

Vezetékelést passzolom, de kell még a kapcsoló, meg a tükörfűtés relé gondolom.

Link to comment
Megosztás:

Kedves Zoli,

Minden rendes autó bezárja az ajtókat, amikor az 9 km/h-nél gyorsabban halad.

Ha ezt a bezárást összekötöd a tükrök bezárásával, akkor menet közben elképzelhető, hogy becsukódnak a tükreid, ha te végzed el a megfelelő módosítást.

(mondjuk ez egy hülye példa volt). Idővel tönkremennek a tükörbecsukó motrok...az a lesz a baj.

Nekem az Agilámra szerelt "aftermarket" riasztót, ami bezárta az összes ajtót. 2 év után az lett az eredménye, hogy a csomagtartónak a zárja elkezdett szorványosan működni, tehát nem mindig nyílt ki a csomagtartófedél.

Szia!

Nem egészen így képzelem a dolgokat!:D

megállás után nyitás-zárás lenne a lényeg,hogy akkor hajtsa a tükröket ki-be...menetközben minek kellene bezárnom?:P

A komfort automatika ,ami az ablakokat is vezérli,arra gondoltam,hogy behajtaná a tükröket,amikor megállok,mint más normális autónál...

Szép napot!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nem egészen így képzelem a dolgokat!:D

megállás után nyitás-zárás lenne a lényeg,hogy akkor hajtsa a tükröket ki-be...menetközben minek kellene bezárnom?:P

A komfort automatika ,ami az ablakokat is vezérli,arra gondoltam,hogy behajtaná a tükröket,amikor megállok,mint más normális autónál...

Szép napot!

Szia,

Értem mostmár mire is gondolsz...ezt valami Opel szakival kéne megbeszélned, aki elektronikával is foglalkozik. Szerintem nem lehetetlen ezt megoldani.

Link to comment
Megosztás:

Szia,

Értem mostmár mire is gondolsz...ezt valami Opel szakival kéne megbeszélned, aki elektronikával is foglalkozik. Szerintem nem lehetetlen ezt megoldani.

szerintem sem,csak a szakik szerint megoldhatatlan..

Link to comment
Megosztás:

át kell szerintem programozni a centrálzár számítógépét vagy simán húzni egy drótot a komfort zárás meg a tükörállítás között

A józan paraszti ész nem mindig győzedelmeskedik az Opel felett!

Én is ebben reménykedem,hogy ilyen egyszerűen megoldható a történet,ma megyek 2 tükörért,aztán a többi a héten kiderül...igazából most már csak annak a függvénye a dolog,hogy azonos-e a csatlakozó az elektromosan behajtható,és a kézzel behajtható elektromos tükröknél..

Opel szakszervíz:kábelköteg csere a tükörhöz...így kezdték+tükör+kapcsoló...cc 300 000...nem másik autót akarok venni..

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

A józan paraszti ész nem mindig győzedelmeskedik az Opel felett!

Én is ebben reménykedem,hogy ilyen egyszerűen megoldható a történet,ma megyek 2 tükörért,aztán a többi a héten kiderül...igazából most már csak annak a függvénye a dolog,hogy azonos-e a csatlakozó az elektromosan behajtható,és a kézzel behajtható elektromos tükröknél..

Opel szakszervíz:kábelköteg csere a tükörhöz...így kezdték+tükör+kapcsoló...cc 300 000...nem másik autót akarok venni..

Üdv!

Annyi pénzből már vehetsz egy jó autót, nem? az egy ezer eurós...abból vehetsz már egy 98-as Corsát.

Link to comment
Megosztás:

Itt vannak nálam a tükrök,remélem szerdán sikerül felszerelni tökéletesen!Eddig 20 000 FT/pár,azaz 40 000-nél tartunk...;)

Működik a motorosan behajtható visszapillantó tükör,igaz most még csak az egyik fele... a másikat ki kell cserélni,mert az új tükör hibás!

De ott is már csak fel kell szerelni a motoros tükröt,két szálat bekötni,és az is okay!;)

Igaz,meg kellett alkudni a megoldás érdekében: az amerikai zárást fel kellett áldozni,hiszen a centrál zár irányítja a tükröket...

Akkor lenne teljesen perfekt a dolog,ha gyújtáson valahogyan meg lehetne szakítani az áramkört,és nem hajtaná be a tükröket,akkor megmaradna az amerikai zárás is...Erre kellene valami okos ötlet....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Zafira A 20dti.-autóm van,hogyan tudnám a kijelzőre aktivizálni a fogyasztási adatok kijelzését?Nekem sima óra/hőmérséklet/magnó-adatok jelennek meg gyárilag,tudom,hogy a kijelzőt ki kell cserélni de milyen vezetékek hiányoznak még a funkció működéséhez? Csinált már valaki ilyet? Válaszokat várom és köszönöm!!!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok!Zafira A 20dti.-autóm van,hogyan tudnám a kijelzőre aktivizálni a fogyasztási adatok kijelzését?Nekem sima óra/hőmérséklet/magnó-adatok jelennek meg gyárilag,tudom,hogy a kijelzőt ki kell cserélni de milyen vezetékek hiányoznak még a funkció működéséhez? Csinált már valaki ilyet? Válaszokat várom és köszönöm!!!

Szerintem kell hozzá többek közt egy BC-s ablaktörlő kar is............

Link to comment
Megosztás:

Szerintem kell hozzá többek közt egy BC-s ablaktörlő kar is............

Szerintetek megoldható,hogy mutassa a víz hőmérsékletet a Zafira?Ne a komputerbe kelljen molyolni,ha tudni szeretném?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Számomra egy igen fárasztó és idegesitó problémája van az automnak.

1990es c20xe vectra 2000-röl van szó.

Teljesen random modban a kocsi elkezd rángatni, torpanni, föleg hosszu utakon egyenletes gázadásnál 2000-2500-as fordulaton remeg torpan rángat.

Amit észrevettem, a rángatás mértéke illetve bekövetkezése függ az elektromos dolgok használatátol..

pl világitás, városi/távfény, fütés és hátsó szélvédő fütés..

az is teljesen változo, hogy mennyi fogyasztó esetén jelentkezik a probléma, valamikor már elég ha megy a lámpa és a ventit 1 fokozatra kapcsolom, vagy ha csak a távfényt felkapcsolom. valamikor mindennek mennie kell egyidőben és csak akkor, valamikor minden fogyaszto nélkül is, de ez nagyon ritka...

van hogy eltünik a jelenség 1-2000km-re majd ujbol előjön.. most h itt a hideg most viszonylag gyakran csinálja. egyik este elkezdett szorakozni velem (40km-en keresztül), majd negyedikben mentem vele 3000-3500fordulaton egy 10 percet, vissza 5 be és kisimult telejsen jol ment, aztan mikor hazaértem kicsit meghuzattam 2 be,6000rpmig, onnantol kezdve alig tudtam hazabakócázni, hullámzott az alapjárat, durrogott a kipufogó, és nem volt benne erő egy minimális sem, és többször le is fulladt, gázadást figyelembe sem vette.. majd ujrainditás, akárhogy nyomtam padlógázt, olyan mintha 2500rpmnél lett vna a tiltás csak ott ugrált a mutato és hülye hangja volt a motornak..

(töltésem mintha ilyenkor lemenne 12.6V ra, viszint uj a generátor és amikor jo az autó 14.38V a töltés..)

nagy nehezen hazamentem, csusztatott kuplunggal mert amugy ha teljesen ráengedtem lefulladt.. hálistennek csak 200métert kellett igy mennem..

azota vettem hozzá gyári beru gyertya kábeleket uj trafo, uj gyujtás elektronika, elosztofedél, rotor, zsir uj akku, vaci uj generátor (delco) uj lambdaszonda gyári bosch,

még ami a lényeg hibakód nincs, semmi még felsem villan a kontroll lámpa,

és amikor a teljes gyujtásrészt kicseréltem, akkor sem ment az autó, csak miután egy 5 percre áramtalanitottam az autot... utána minden rendben volt.. egy 5-10 percig, és megint kezdődött minden elöröl, most ott járok h megint darabosan jár torpan rángat....

segitsetek pls... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Számomra egy igen fárasztó és idegesitó problémája van az automnak.

1990es c20xe vectra 2000-röl van szó.

Teljesen random modban a kocsi elkezd rángatni, torpanni, föleg hosszu utakon egyenletes gázadásnál 2000-2500-as fordulaton remeg torpan rángat.

Amit észrevettem, a rángatás mértéke illetve bekövetkezése függ az elektromos dolgok használatátol..

pl világitás, városi/távfény, fütés és hátsó szélvédő fütés..

az is teljesen változo, hogy mennyi fogyasztó esetén jelentkezik a probléma, valamikor már elég ha megy a lámpa és a ventit 1 fokozatra kapcsolom, vagy ha csak a távfényt felkapcsolom. valamikor mindennek mennie kell egyidőben és csak akkor, valamikor minden fogyaszto nélkül is, de ez nagyon ritka...

van hogy eltünik a jelenség 1-2000km-re majd ujbol előjön.. most h itt a hideg most viszonylag gyakran csinálja. egyik este elkezdett szorakozni velem (40km-en keresztül), majd negyedikben mentem vele 3000-3500fordulaton egy 10 percet, vissza 5 be és kisimult telejsen jol ment, aztan mikor hazaértem kicsit meghuzattam 2 be,6000rpmig, onnantol kezdve alig tudtam hazabakócázni, hullámzott az alapjárat, durrogott a kipufogó, és nem volt benne erő egy minimális sem, és többször le is fulladt, gázadást figyelembe sem vette.. majd ujrainditás, akárhogy nyomtam padlógázt, olyan mintha 2500rpmnél lett vna a tiltás csak ott ugrált a mutato és hülye hangja volt a motornak..

(töltésem mintha ilyenkor lemenne 12.6V ra, viszint uj a generátor és amikor jo az autó 14.38V a töltés..)

nagy nehezen hazamentem, csusztatott kuplunggal mert amugy ha teljesen ráengedtem lefulladt.. hálistennek csak 200métert kellett igy mennem..

azota vettem hozzá gyári beru gyertya kábeleket uj trafo, uj gyujtás elektronika, elosztofedél, rotor, zsir uj akku, vaci uj generátor (delco) uj lambdaszonda gyári bosch,

még ami a lényeg hibakód nincs, semmi még felsem villan a kontroll lámpa,

és amikor a teljes gyujtásrészt kicseréltem, akkor sem ment az autó, csak miután egy 5 percre áramtalanitottam az autot... utána minden rendben volt.. egy 5-10 percig, és megint kezdődött minden elöröl, most ott járok h megint darabosan jár torpan rángat....

segitsetek pls... :lol:

Így elsőre vezérműtengely-jeladóra tippelnék, de vannak itt nálam hozzáértőbbek is, majd megerősítenek vagy cáfolnak ebben.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mágusok!:lol:

Zafirám egyre többször írja ki,hogy a hűtőfolyadékot ellenőrizzem,de a szint rendben van..azt mondta egy ismerős,hogy nekik is ezt csinálta az Opeljük,és túlfolyó csere,mert nem lehetséges az érzékelő javítása...valóban nincs más út?

Szép napot!

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni mielőtt szakszervizhez fordulok. A helyzet a következő. Vettem egy corsa-t amiben eleinte minden gond nélkül ment a rádió. Nem volt elég feszes az ékszíj, nem töltött vissza rendesen a kocsi. Meghúzták az ékszíjat, azóta a kocsival nincs gond, de a rádió nem működik. Kivettem a helyéről az egészet, megnéztem nem-e mozdult ki valami, megnéztem a biztosítékot is, de az is jó. A rádió meg csak nem indul.

Van esetleg valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond? Semennyire se értek hozzá sajnos, de ha csak 1 kábel vagy valami ilyen kis baromság a hiba, akkor nem szívesen fizetnék sok ezret fölöslegesen...

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok !

Célirányosan kerestem Vectra C -hez a fórumot mert szeretném kérni a segítségeteket. A kocsi 5 1/2 éves és már elég sok bajom volt vele. Most egy elég bagatelnek hangzó dolog jelentkezett, épp ezért nem is szeretném elvinni egy jó drága szervizbe no meg nincs is most erre pénzem, viszont roppant mód idegesit a dolog.

Szerettem volna a rendszám világitást LED-el megoldani igy kicsréltem 5W-os LED-re. Müködött is kb. 2 hétig. Ma vettem észre, hogy egyik sem ég. Nosza akkor visszacserélem az eredeti izzókra. Hát azzal sem ég.

Szerintetek mi lehet a probléma? Hogyan tudom egyszerűen megoldani?

Előre is köszönöm ha valaki tud jó tanáccsal segiteni.

Zotya

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni mielőtt szakszervizhez fordulok. A helyzet a következő. Vettem egy corsa-t amiben eleinte minden gond nélkül ment a rádió. Nem volt elég feszes az ékszíj, nem töltött vissza rendesen a kocsi. Meghúzták az ékszíjat, azóta a kocsival nincs gond, de a rádió nem működik. Kivettem a helyéről az egészet, megnéztem nem-e mozdult ki valami, megnéztem a biztosítékot is, de az is jó. A rádió meg csak nem indul.

Van esetleg valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond? Semennyire se értek hozzá sajnos, de ha csak 1 kábel vagy valami ilyen kis baromság a hiba, akkor nem szívesen fizetnék sok ezret fölöslegesen...

Köszi előre is!

Helló!

Az a rádió is kódolt lehet,olyan mint a többi Opel rádió./már ha gyári van benn/

Ha megszakad az áramellátása nem használható míg vissza nem kódolod.

Keresd meg a kódját és a könyvét és vissza kell kódolni.Ha nincs meg a könyve írd meg a típust hátha

valamelyikünk ismeri.Ha a kód nincs meg az már nehezebb dió.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Van egy Kadett e 1.6D tipusu jarganyom. Az a gind vele,hogy miutan megvarom a melegitest es inditanek,nem tortenik semmi,mintha az onindito nem is kapna aramot. Csak egy kattano hangot hallok inditasnal es annak abbahagyasanal. ( Inditas kozben meg sem halvanyulnak a muszerfalban levo egok) Van valakinek otlete,hogy mi lehet a gond?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Van egy Kadett e 1.6D tipusu jarganyom. Az a gind vele,hogy miutan megvarom a melegitest es inditanek,nem tortenik semmi,mintha az onindito nem is kapna aramot. Csak egy kattano hangot hallok inditasnal es annak abbahagyasanal. ( Inditas kozben meg sem halvanyulnak a muszerfalban levo egok) Van valakinek otlete,hogy mi lehet a gond?

Önindító ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy eléggé idegesítő problémám... Az alany egy C14NZ motoros Astra F hall jeladós (BOSCH) gyújtással. A hibajelenség: a motor terhelésnél kihagy, elerőtlenedik, esetenként visszadurrog. Ha lassan/óvatosan adom a gázt akkor kevésbé csinálja, ha odalépek akkor szinte biztosan.

A gyújtáselektronika és a gyújtókábelek kb. 2 évesek, ezeket kizárnám. Valaki anno leszaggatta a hall jeladó csatlakozóját, megoldásként visszakókányolta szigetelőszalag és félbevágott saruk segítségével, ezzel eddig nem volt gond. Újragyártottam a csatlakozást profi mikrofonkábelből és kisméretű sarukból, ezután szépen járt egy pár percig. A szelepfedélnél menő kábelkötegből kijön egy piros és fekete vezeték egy csatlakozóba, majd megy tovább a generátor kábelkötege felé. Na ezt kicsit megigazgattam, a motor elkezdett fulladozni, elengedtem normálisan járt. Megnéztem a kapcsolási rajzot: a 2.5-es piros viszi a tápfeszültséget az ECU-nak, a 1.5-es fekete pedig a befecskendező szelepnek. Ezeket betoldottam inkább (kihagytam a csatlakozót), ellenőriztem, megy rajtuk a feszültség. Azóta nem tudom beindítani az autót... Megnéztem a hall jeladót, ha tápot kap és ablak van akkor kb. 15 mV jön ki a középső lábon (ha kitakarja a harang akkor semmi), ez így normális? Hibakód nincs. A benzinpumpa kb. egy másodpercig jár gyújtásra tétel után, aztán kattan a reléje és nem megy tovább, ez is normális így (sose figyeltem, nem kellene folyamatosan mennie)? Segítsetek légyszi...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy eléggé idegesítő problémám... Az alany egy C14NZ motoros Astra F hall jeladós (BOSCH) gyújtással. A hibajelenség: a motor terhelésnél kihagy, elerőtlenedik, esetenként visszadurrog. Ha lassan/óvatosan adom a gázt akkor kevésbé csinálja, ha odalépek akkor szinte biztosan.

A gyújtáselektronika és a gyújtókábelek kb. 2 évesek, ezeket kizárnám. Valaki anno leszaggatta a hall jeladó csatlakozóját, megoldásként visszakókányolta szigetelőszalag és félbevágott saruk segítségével, ezzel eddig nem volt gond. Újragyártottam a csatlakozást profi mikrofonkábelből és kisméretű sarukból, ezután szépen járt egy pár percig. A szelepfedélnél menő kábelkötegből kijön egy piros és fekete vezeték egy csatlakozóba, majd megy tovább a generátor kábelkötege felé. Na ezt kicsit megigazgattam, a motor elkezdett fulladozni, elengedtem normálisan járt. Megnéztem a kapcsolási rajzot: a 2.5-es piros viszi a tápfeszültséget az ECU-nak, a 1.5-es fekete pedig a befecskendező szelepnek. Ezeket betoldottam inkább (kihagytam a csatlakozót), ellenőriztem, megy rajtuk a feszültség. Azóta nem tudom beindítani az autót... Megnéztem a hall jeladót, ha tápot kap és ablak van akkor kb. 15 mV jön ki a középső lábon (ha kitakarja a harang akkor semmi), ez így normális? Hibakód nincs. A benzinpumpa kb. egy másodpercig jár gyújtásra tétel után, aztán kattan a reléje és nem megy tovább, ez is normális így (sose figyeltem, nem kellene folyamatosan mennie)? Segítsetek légyszi...

Hi!

A benzinpumpa működése normális, C14NZ-nél így működik.

Az a 2-vezetékes csati, ami az ECU-hoz is viszi a tápfeszt, nekem is volt már kontakthibás, én is levágtam, összeforrasztottam.

Én első körben a Hall-jeladót cserélném, és ami még tud szivatni, az a gyújtásmodul, ami a trafó alatt található.

Link to comment
Megosztás:

Hi!

A benzinpumpa működése normális, C14NZ-nél így működik.

Az a 2-vezetékes csati, ami az ECU-hoz is viszi a tápfeszt, nekem is volt már kontakthibás, én is levágtam, összeforrasztottam.

Én első körben a Hall-jeladót cserélném, és ami még tud szivatni, az a gyújtásmodul, ami a trafó alatt található.

Köszi a választ!

A hall jeladó így működik helyesen azaz vagy 15mV vagy semmi? Mondjuk így már értem, hogy miért kell árnyékolt kábel hozzá... Valahol a lada fórumon azt olvastam, hogy a középső lábon is 12V kellene hogy legyen az ilyen jeladóknál, de persze nem erről a típusról volt szó. Máshogyan ki lehet mérni, tesztelni? Feleslegesen nem vennék másikat.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.