Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


Recommended Posts

Ez tényleg nem okés. Oda simma nagyteljesítményű ellenállat kell,

aminek nem hőmérsékleti, hanem ohmikus adata van.

Szerintem nem bizti hogy az illető toppon volt a témában. Nem vasalókat

javít általában? :)

Szóval nem magát az ellenállatot cserélték, csak v.mi izét ott a cucc oldalán, és ami hőkiolásra műkszik, ha bekrepál a dolog.(amúgy a villanyász átdobott a palánkon :x )

tehát gatya volt a dolog, mert a belseje ment szét, ezért bontottan beletettünk egyet, amivel műkszik.3500ft volt.Inkább mondjuk ez, mint 8200-ért újat!

Link to comment
Megosztás:

Szóval nem magát az ellenállatot cserélték, csak v.mi izét ott a cucc oldalán, és ami hőkiolásra műkszik, ha bekrepál a dolog.(amúgy a villanyász átdobott a palánkon :x )

tehát gatya volt a dolog, mert a belseje ment szét, ezért bontottan beletettünk egyet, amivel műkszik.3500ft volt.Inkább mondjuk ez, mint 8200-ért újat!

Aha.. igy már érthetö. Nem ismerem ugyan ezt az ellenállást, de akkor elképzelhetö hogy vmi védelem is van rajta. Ami mondjuk az ellenállat tulzott melegedése, vagy túl nagy áram felvételekkor leold.. bár fura lenne.. arra ott a biztosíték.

Neked is 4 állású, klimás a kocsid? Mindjárt keresek képet, hogy igy néz-e ki, és ha igen, a kérdésem,hogy nincs-e véletlen még ellenállat, ahol szereztétek? Lehet kellene, mert nem taliztam itt pesten. Bár igaz,csak kb. egy hónapja kérdeztem utoljára.

Nah megvannak a képek, fel is töltöttem öket. Beszerelve van csak sajna. még nem szedtem ki.. elég kaki helyen van..

http://laci4.uw.hu/GSI/r/1.jpg

http://laci4.uw.hu/GSI/r/2.jpg

http://laci4.uw.hu/GSI/r/3.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nos Cartárs!Bár nekem nem klímás a gépem, de én is ott találtam meg, a pollenszűrő alatt, egy elég sz@r helyen,és ami csati a kezedben van, nekem az jött le a legkönyebben.A másik kettő már mókásabb volt.Utóbbihoz képest a torxal kicsavarni gyerekjáték már a rögzítőcsavart.Majd holnap utána kérdezek, hogy van-e még a fiatalembernek.Aztán majd egyeztetünk.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy valszeg rájöttem, hogy mijé is ment nekem gallyra ez a kütyü.Elég gány helyen van, kb. pont abban a magasságban, ahol az ablak közepe.Egy pollenszűrő, és egy műanyag "fedél" ami végigfut az ablak alatt ugye.Na most nekem feltűnt, hogy nem elég, hogy oltári koszos a poll.szűröm, de még nedves is ott, ahol ez a fránya előtételleálat van alatta.Az ellenállat jelentősen korrodált volt, legalább is a fémnyelvek, amik kilátszódtak belőle.Ergo.Beázott a múanyagburkolat környékén ott elöl, aztán a víz átszivárgott a pollenszűrőn, rá erre az előtétellenállásra, ami így idejekorán megadta magát, mivel a víz meg ilyenek nem kompetensek egymással.Remélem, hogy jól okoskodtam.Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Valaki irja már meg hogy az opel astra 1.7 DTL-es 1995-ös gyártásu karavánnak miert nincs üzemanyag MINIMUM jelzése?

Köszi

Marmint a figyelmezteto lampara gondolsz?

Az nalam sincs :) vagy legalabbis nem lattam mukodni.

Bar szerintem kene legyen csak lehet ki van egve az izzo a muszeregysegben....

Link to comment
Megosztás:

Tudja-e valamelyőtök, hogy f astrába meg lehet-e csinánli valahogy az irányjelző visszajelzőjét úgy, hogy ha jobbra jelzek akkor jobbra jelezzen, és fordítva.

Konkrétan nem a lámpa beszerelés a gond, hanem az elektromos jel elválasztása.

Egyelőre csak elméleti síkon tervezgetek.

Link to comment
Megosztás:

Tudja-e valamelyőtök, hogy f astrába meg lehet-e csinánli valahogy az irányjelző visszajelzőjét úgy, hogy ha jobbra jelzek akkor jobbra jelezzen, és fordítva.

Konkrétan nem a lámpa beszerelés a gond, hanem az elektromos jel elválasztása.

Egyelőre csak elméleti síkon tervezgetek.

A műszeregységen lévő fólia megmásítása lesz szerintem a legnagyobb gond. Persze úgy hogy még szimetrikus is legyen. Egyébként B vectrán külön van, így nyilván meg lehet oldani valahogy. De elektromos dolgokhoz nagyon kakukk vagyok. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.