Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


Recommended Posts

Sziasztok!

Van egy kis problémám. Van egy sal bx1065ös erősítőm és egy láda a kocsiba. Eddig nem is lenne baj de az erölködő folyamatosan szívja az akksimat is. Lg fejegységem van és annak az elektromos antennájára van kötve hogy amikor bekapcs a fejegység akkor kapcsoljon be az erölködő is. Úgy van bekötve a fej hogyha kiveszem a kulcsot akkor is tudja hallgatni a zenét. Nem tudom hogy mit lehetne csnálni hgy csak akkor szívja az akksit az erölködő ha ténylegesen kell. Áló helyzetben nem nagyon kéne.

esetleg vkinek vmi ötlet? Azon is gondolkodtam hogy köttetek be egy kapcsolót és ha kell csak bekapcs ha nem akkor kikapcs és így nem használ áramot. De milyen kapcsolót érdemes bekötni ?

Más : ugye ez a típusú erősítő még nem is rca kábeles. Na ha cserélek erősítőt akkor azoknál is előforduhat ilyen jelenség vagy ez teljesen más kérdés és vmi bekötési hiba csak ?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Beírom ide is a bajom, hátha tud rá valaki valamit.

Corsámban tönkre ment a riasztó (Caesar CT-205u), ki lett szedve, viszont a kocsi azóta se indul.

Egész nap állt az esőben, valószínű beázhatott valahol és ez nyírta ki a riasztót, szétszedtem, volt egy kis szaga.

Na most ugye be volt riasztva, nem érzékelte a távirányítót, kulccsal nyitottam, nem riasztott be, pörgette a motort de nem indult.

Később már riasztózott is, nyitogatta a központi zárat magától, távirányítót egyáltalán nem érzékelte,most már a piros led se világít, úgyhogy a riasztó tuti kuka.

Szerelő ismerős átjött, azt mondta rakassak bele új riasztót 30e szereléssel együtt....

Nekem a riasztó most nem is kéne csak induljon be a kocsi. Tud rá valaki valami megoldást hogy hogyan lehetne beindítani? Mit/Hol tiltott le a riasztó/indításgátló?

Vagy ha tudtok egy olcsó szerelőt délpest környékén azért is hálás lennénk.

Előre is köszi!

czell

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Beírom ide is a bajom, hátha tud rá valaki valamit.

Corsámban tönkre ment a riasztó (Caesar CT-205u), ki lett szedve, viszont a kocsi azóta se indul.

Egész nap állt az esőben, valószínű beázhatott valahol és ez nyírta ki a riasztót, szétszedtem, volt egy kis szaga.

Na most ugye be volt riasztva, nem érzékelte a távirányítót, kulccsal nyitottam, nem riasztott be, pörgette a motort de nem indult.

Később már riasztózott is, nyitogatta a központi zárat magától, távirányítót egyáltalán nem érzékelte,most már a piros led se világít, úgyhogy a riasztó tuti kuka.

Szerelő ismerős átjött, azt mondta rakassak bele új riasztót 30e szereléssel együtt....

Nekem a riasztó most nem is kéne csak induljon be a kocsi. Tud rá valaki valami megoldást hogy hogyan lehetne beindítani? Mit/Hol tiltott le a riasztó/indításgátló?

Vagy ha tudtok egy olcsó szerelőt délpest környékén azért is hálás lennénk.

Előre is köszi!

czell

Szia!

Itt találsz infót a riasztódról. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Srácok!

Bekötöttem a BiXenon-t, de valamiért nincs reflektorom. Illetve ha nincs rajta a gyújtás, nyomok egy pillanatnyi reflektort, akkor ugyanugy világit , mint amikor ráadom a normál tompitottat, viszont ilyenkor nem jelzi vissza,hogy reflektor lenne. Nemtudom mennyire érthető ez. Tudja valaki hol lehet a probléma? Az összekötés egyszerünek tünt, ezért kötöttem be itthon. Szint a szinhez kötni.minden müködik is, csak ez a refis problémám állt elő. Ha tudna valaki segiteni azt megköszönném!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Beírom ide is a bajom, hátha tud rá valaki valamit.

Corsámban tönkre ment a riasztó (Caesar CT-205u), ki lett szedve, viszont a kocsi azóta se indul.

Egész nap állt az esőben, valószínű beázhatott valahol és ez nyírta ki a riasztót, szétszedtem, volt egy kis szaga.

Na most ugye be volt riasztva, nem érzékelte a távirányítót, kulccsal nyitottam, nem riasztott be, pörgette a motort de nem indult.

Később már riasztózott is, nyitogatta a központi zárat magától, távirányítót egyáltalán nem érzékelte,most már a piros led se világít, úgyhogy a riasztó tuti kuka.

Szerelő ismerős átjött, azt mondta rakassak bele új riasztót 30e szereléssel együtt....

Nekem a riasztó most nem is kéne csak induljon be a kocsi. Tud rá valaki valami megoldást hogy hogyan lehetne beindítani? Mit/Hol tiltott le a riasztó/indításgátló?

Vagy ha tudtok egy olcsó szerelőt délpest környékén azért is hálás lennénk.

Előre is köszi!

czell

Hello!

Ha kimész opeltalira a Lurdyhoz egyik csütörtökön és megkeresed az Andrist(zöld bertone astra) ő szerintem tuti,hogy tud segiteni. nekem ő szerelte be a riasztót amit ő adott, a 17.kerületben lakik..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget kérnék hibakód kiolvasás ügyben. 1,2 16V CorsaB, x12xe: a paper clip teszt megoldást keresném, de végigböngészve a webet, nekem olyan 16 pines csatlakozóm van, amin a 6. pin üres.

Ezt az ECU-t ki lehet olvasni kivillogtatásos módszerrel, vagy ennél a típusnál ez nem működik?

Köszi előre is a választ,

üdv: Rein

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

2001-es C Corsán (1.2 16V), kigyulladt a motorhiba lámpa, de hibajelenség nincs.

Kivillogtattam, 2 hiba van, de a hibakód táblázat nem túl segítőkész:

0560: valami feszültség probléma

0170: kipuff gáz

Mi lehet a hiba így elsőre? Létezik, hogy az első hiba okozza a másodikat is?

Az ugyanis már egyszer előfordult, a 1616-al párban (immobilizer)

Ha valaki tud okosat, köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2001-es C Corsán (1.2 16V), kigyulladt a motorhiba lámpa, de hibajelenség nincs.

Kivillogtattam, 2 hiba van, de a hibakód táblázat nem túl segítőkész:

0560: valami feszültség probléma

0170: kipuff gáz

Mi lehet a hiba így elsőre? Létezik, hogy az első hiba okozza a másodikat is?

Az ugyanis már egyszer előfordult, a 1616-al párban (immobilizer)

Ha valaki tud okosat, köszi előre is.

0560: Akkufeszültség probléma

0170: lambda szonda hiba

Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

0560: Akkufeszültség probléma

0170: lambda szonda hiba

Szerintem.

Köszi. Ma rámérek a generátorra meg az akkura, és kiderül az igazság.

Javításig eljárhatok vele anélkül, hogy komolyabb gond lenne ebből?

Nem szabályoz le, meg semmi ilyesmi, csak idegesít a lámpa :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulok hozzátok.A barátnőmnek 1,6-os injektoros Vectrája van (a motorkódot nem tudom sajnos, én inkább csak a Skodákat ismerem mert nekem az van), és ha olyan kedve van, akkor nem indul be, de betolással rögtön elkapja.Megnéztük, ha az indítómotor megy, akkor nincs szikra.Amúgy az indítómotor forgatja rendesen a motort.Van esetleg valami kapcsoló az indítómotorban ami indításkor kapcsolja a gyújtás áramát?Vagy esetleg az injektor vezérlés letiltja a gyújtást a feszültségcsökkenés miatt?Akkumulátort nemrégen cseréltek benne, nem emiatt, de már öreg volt.Mint mondtam, a hiba teljesen véletlenszerűen jelentkezik.Az én karburátoros kocsimat megtudom javítani, de az injektorral nincs semmi tapasztalatom...

Köszi a választ előre is!

Link to comment
Megosztás:

Köszi. Ma rámérek a generátorra meg az akkura, és kiderül az igazság.

Javításig eljárhatok vele anélkül, hogy komolyabb gond lenne ebből?

Nem szabályoz le, meg semmi ilyesmi, csak idegesít a lámpa :rolleyes:

Ra, rámértem, 12V volt az aksin, fel is raktam tölteni kicsit.

Aksi vissza, motorkontroll lámpa sehol, viszont a 0560 hiba

még mindig megvan. Töltés rendben, alapjáraton 14.3V volt

körüli a feszkó. Valószínűleg az aksi dögledezik...

Link to comment
Megosztás:

Ra, rámértem, 12V volt az aksin, fel is raktam tölteni kicsit.

Aksi vissza, motorkontroll lámpa sehol, viszont a 0560 hiba

még mindig megvan. Töltés rendben, alapjáraton 14.3V volt

körüli a feszkó. Valószínűleg az aksi dögledezik...

A hiba nem mindig törlődik akksi levétellel, van amikor csak 20-30 indítás után törlődik, úgyhogy az még lehet az előző is.

Link to comment
Megosztás:

A hiba nem mindig törlődik akksi levétellel, van amikor csak 20-30 indítás után törlődik, úgyhogy az még lehet az előző is.

Úgy tudom, hogy 20 (15) egymást követő indítás során ha az előzőleg jelzett hiba nem áll fenn akkor törlődik automatikusan.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

ezt a gondomat már más topicba is beírtam de hátha itt előbb kapok segítséget. Nem nagyon vagyok jártas ebben a led témában de tuti kell vmit kezdenem a verda belső világításával. B corsáról van szó. Amikor megvettem nem nagyon foglalkoztam vele ,de mostmár csak kéne vminek világítani. azért mondom ezt mert a km/h óra jobb oldalánál a hőmérséklet mérőnél világít vmi iszonyat halványan egy kis kék led és ennyi. Sehol máshol nincs világításom (műszerek mögött,fűtés kapcsolók). egyszer elkezdtem szétkapni a km-órát nagyjából kibuktattam és amiket mögényúlva kikaptam kis izzókat az mind jó volt, mind világított.Ahhoz képest viszatettem és nuku világítás. Én már arra is gondoltam h vhol vmi le vagy el van kötve és azért nem világít sehol semmi. Ja bocsi egyedül az elakadásjelzőm mögött világt egy led és kész.

Szerintetek mi lehet a hiba? Biztosítékokat néztem, azok rendbe vannak. persze lehet h hiányzik vhonnan egy, majd a szervízfüzetben utánanézek h melyik bizti hova vagy mihez tartozik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

ezt a gondomat már más topicba is beírtam de hátha itt előbb kapok segítséget. Nem nagyon vagyok jártas ebben a led témában de tuti kell vmit kezdenem a verda belső világításával. B corsáról van szó. Amikor megvettem nem nagyon foglalkoztam vele ,de mostmár csak kéne vminek világítani. azért mondom ezt mert a km/h óra jobb oldalánál a hőmérséklet mérőnél világít vmi iszonyat halványan egy kis kék led és ennyi. Sehol máshol nincs világításom (műszerek mögött,fűtés kapcsolók). egyszer elkezdtem szétkapni a km-órát nagyjából kibuktattam és amiket mögényúlva kikaptam kis izzókat az mind jó volt, mind világított.Ahhoz képest viszatettem és nuku világítás. Én már arra is gondoltam h vhol vmi le vagy el van kötve és azért nem világít sehol semmi. Ja bocsi egyedül az elakadásjelzőm mögött világt egy led és kész.

Szerintetek mi lehet a hiba? Biztosítékokat néztem, azok rendbe vannak. persze lehet h hiányzik vhonnan egy, majd a szervízfüzetben utánanézek h melyik bizti hova vagy mihez tartozik.

Valószínű, hogy amiket kikapkodtál azok csak a visszajelzők és nem a műszerfal megvilágítása.

Visszajelzők világítanak egyébként? Ha nem akkor lehet, hogy a testeléssel van gond, de ki kell venni az egész műszeregységet és akkor többet fogsz látni. Esetleg csak oxidos az érintkezése a foglalatoknak.

Link to comment
Megosztás:

Valószínű, hogy amiket kikapkodtál azok csak a visszajelzők és nem a műszerfal megvilágítása.

Visszajelzők világítanak egyébként? Ha nem akkor lehet, hogy a testeléssel van gond, de ki kell venni az egész műszeregységet és akkor többet fogsz látni. Esetleg csak oxidos az érintkezése a foglalatoknak.

Igen a visszajelzők azok frankón működnek, de lehet h tényleg azokat sikerült kikapnom a helyéről

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Hy there!

Mivel a riasztó topic zárolva van így ide írok. A gondom a következő. Egy 95-ös F astra boldog tulajdonosa vagyok amiben Piranja riasztó rendszer van. Előszeretettel szokott játszani a kocsi a riasztóval olyan formában, hogy bekapcsol a riasztó mindenféle külső behatás nélkül. Sipákol kb. 10 mp-ig majd elhallgat. Mikro kapcsolóra gyanakszok de lehet hogy tévedek. Mi lehet a gond? Hol keressem a hibát és hogyan tudom orvosolni?

Véleményeket várok!! Köszi előre is!!

Link to comment
Megosztás:

hello mindenki

óriási technikai kérdés, új opelt azaz obd2-öt kb96-tól simán olvasok írok stb van csodijó átalakítóm, régi 10pin-es csatira. Ha valaki csinál még ilyet és megosztaná velem az milyen szoftvert használ hozzá, hogy régi c20ne motronicot vagy hasonló motorokat olvasson?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Úgy tudom, hogy 20 (15) egymást követő indítás során ha az előzőleg jelzett hiba nem áll fenn akkor törlődik automatikusan.

Sajnos a hiba még mindig fennáll.

Éléggé le volt halva az aksi, ki lett cserélve nagyobbra. A hibalámpa kialudt, a 0560-s hibakód viszont

bennmaradt, pedig Opcommal kitöröltem a hibakódokat, tehát elvileg el kellett volna, hogy tűnjön.

Pár km múlva kivillant a szervízlámpa, majd kicsivel később az kialudt, és helyette a szintén sárga

motorhiba lámpa villant fel.

A hibakódok a 0560-n kívül tök randomnak tűnnek, mindig más, valószínűleg a feszkóprobléma miatt

a computer is baromkodik.

Töltés elvileg van, legalábbis 14V körül mérek az aksin járó motornál, és a kocsinak semmi baja,

fogyasztás is rendben, csak aggaszt a lámpa.

Van valakinek ötlete, mi lehet?

Link to comment
Megosztás:

Sajnos a hiba még mindig fennáll.

Éléggé le volt halva az aksi, ki lett cserélve nagyobbra. A hibalámpa kialudt, a 0560-s hibakód viszont

bennmaradt, pedig Opcommal kitöröltem a hibakódokat, tehát elvileg el kellett volna, hogy tűnjön.

Pár km múlva kivillant a szervízlámpa, majd kicsivel később az kialudt, és helyette a szintén sárga

motorhiba lámpa villant fel.

A hibakódok a 0560-n kívül tök randomnak tűnnek, mindig más, valószínűleg a feszkóprobléma miatt

a computer is baromkodik.

Töltés elvileg van, legalábbis 14V körül mérek az aksin járó motornál, és a kocsinak semmi baja,

fogyasztás is rendben, csak aggaszt a lámpa.

Van valakinek ötlete, mi lehet?

Na, meglett a hiba, gyújtáskor, ha nem jár a motor, csak 0.5V-t kap a BCU. Valószínűleg a gányolt riasztó

és társai (opel szervíz szerelte be még az előző tulajnak) tehetnek róla, mivel van elfekvőben egy komplett

műszerfal/ajtó kábelkötegem, húsvétkor csere lesz, ez remélhetőleg megoldja a problémát.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Nem tudja véletlenül valaki, hogy az isuzu blokkon hol található az a hőkapcsoló, ami az izzítás idejét befolyásolja?

Próbáltam megsasolni, de nem az a fajta motortér ahol nagyon körül lehetne kukkolni :lol:

A gondom az, hogy hidegindításkor nagyon rövid ideig izzít, ezért 5×, 6× ki-be kell kapcsolgatni a gyújtást, hogy elég meleget csiholjanak az izzítók a beröffenéshez....

Ilyen röviden csak meleg motornál kéne izzítania.

Tárgytalan.....megtaláltam :devlish:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Mi a teendő vagy a hiba ha eddig kivillogta a hibakódot az opel vectra b x20xev viszont legutóbb amikor próbáltam álló motornál csak kialudt az engine lámpa és nem villogott semmit?

Valószínűleg a hiba nem áll fenn azóta, és a hibakód törlődött magától. Jó néhány hibamentes indítás után van amelyik vezérlő magától törli a hibát.

Link to comment
Megosztás:

Valószínűleg a hiba nem áll fenn azóta, és a hibakód törlődött magától. Jó néhány hibamentes indítás után van amelyik vezérlő magától törli a hibát.

Főtengely jeladó hibát jelzett, és ha nincs hiba akkor is hibakódot kellene dobnia csak másikat, 0340 ha jól emlékszem de semmit sem ad ki, akkor lehet csak ennyi, hogy minden rendben van? Nem mintha baj lenne :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Főtengely jeladó hibát jelzett, és ha nincs hiba akkor is hibakódot kellene dobnia csak másikat, 0340 ha jól emlékszem de semmit sem ad ki, akkor lehet csak ennyi, hogy minden rendben van? Nem mintha baj lenne :rolleyes:

Lehet, hogy kontaktos volt a csatlakozása és valahogy megmoccant, beállt a helyére ahogy kell. Ha nem dob ki hibát szerintem nem kell vele foglalkozni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.