Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


Recommended Posts

Sziasztok!

Egyszer csak megállt a a corsám mmotorja.

Nem ad szikrát, és szerintem az ac sem kap áramot.

Kompjuter nem villoog ki hibát, csak a 12-t, cseréltem is benne másikra, nem segített, biztosítékok jók.

Az érdekes az, hogy amikor a gyújtást ráadom, akkor egyet szikrázik, és az ac is kap egy pillanatra áramot, de az indítózáskor már nem!

Gyújtásvezérlőm is van, azt átrakva sem változik.

Mi lehet ez, relé?

Mit nézzek meg?

Gondoltam a gyújtás alaplapra, ac relére, gyújtótrafora, de valamitől egyszerre nem jók!?

Pára lecsapódás esetleg, de hol nézzem meg?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egyszer csak megállt a a corsám mmotorja.

Nem ad szikrát, és szerintem az ac sem kap áramot.

Kompjuter nem villoog ki hibát, csak a 12-t, cseréltem is benne másikra, nem segített, biztosítékok jók.

Az érdekes az, hogy amikor a gyújtást ráadom, akkor egyet szikrázik, és az ac is kap egy pillanatra áramot, de az indítózáskor már nem!

Gyújtásvezérlőm is van, azt átrakva sem változik.

Mi lehet ez, relé?

Mit nézzek meg?

Gondoltam a gyújtás alaplapra, ac relére, gyújtótrafora, de valamitől egyszerre nem jók!?

Pára lecsapódás esetleg, de hol nézzem meg?

Milyen motorról is beszélünk?

Link to comment
Megosztás:

Ami nekem még gyanús lenne, az a Hall-jeladó a gyújtáselosztó házában, már ha ebben a motorban az van. Gyújtásvezérlőn mit értesz pontosan? A gyújtótrafó alatt található kis 4-kivezetéses dobozkát?

Igen azt értem alata gyújtás modul.

És a hall volt a ludas!

Valami fehér törmelék volt benne, és a fém korona egyik szegmense ki van fényesedve, a hall jeladón pedig középen a fekete rész alól kilátszik valami fehér folt, szerintem elcsiszolta valahogyan a korona a jeladót.

Raktam be egy másik gyújtáselosztót, azzal jó.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is C16NZ blokkom van ugyanugy a gyújtásjeladót cserélni kellett 42-es hibakódnál de hozzáteszem és nagyon fontos hogy nállam a fordulatszám jeladó tekercset is cserélni kellett de megérte mert igen stabil jó alapjárata lett remélem ebben másnak is tudtam segíteni

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Tudom hogy nem teljesen ideillik de.97-es Corsa B autóm van. Olyan történt hogy a távolságmérő nem akarja számlálni a megtett km-eket. A sebességmérő, hőfokmutató és az üzemanyagmutató rendben műxik. Szerintetek mi lehet a probléma? Nagyon antitalentum vagyok az autókhoz, de lehet ezt házilag javítani, cserélni egy bontott alkatrésszel?

Ha kicserélem az egész műszeregységet az szerintetek megoldhatja a problémámat?Találtam is egy bontottat, a K=szám megegyezik.Mit gondoltok?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Tudom hogy nem teljesen ideillik de.97-es Corsa B autóm van. Olyan történt hogy a távolságmérő nem akarja számlálni a megtett km-eket. A sebességmérő, hőfokmutató és az üzemanyagmutató rendben műxik. Szerintetek mi lehet a probléma? Nagyon antitalentum vagyok az autókhoz, de lehet ezt házilag javítani, cserélni egy bontott alkatrésszel?

Ha kicserélem az egész műszeregységet az szerintetek megoldhatja a problémámat?Találtam is egy bontottat, a K=szám megegyezik.Mit gondoltok?

Ha antitalentum vagy a saját bevallásod szerint, akkor ne csináld, ha csak a szaktudás hiányzik az autók terén, akkor meg meg kell próbálni.

Én sem vagyok autószerelő, de az itteni tanácsokat megvizsgálom, és mindig meg tudom oldani a problémákat.

Kiveszed a műszereket, és elviszed, összehasonlítani a megvétel előtt, hogy kompatibilis e?

Ha postán jön, akkor meg kérj fényképet, ha lehet.

Link to comment
Megosztás:

Ami nekem még gyanús lenne, az a Hall-jeladó a gyújtáselosztó házában, már ha ebben a motorban az van. Gyújtásvezérlőn mit értesz pontosan? A gyújtótrafó alatt található kis 4-kivezetéses dobozkát?

Ennél a hall jeladónál hibakódot nem kéne villognia?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

X14NZ motornál mi okozhat olyan problémát, hogy a motor beröffen, majd leáll, néha elindul, majd ha leállítom, akkor megint nem indul, pihenés nem segít jellemzően, van, hogy hidegen nem indul, csak be-be ugrik, majd leáll, gázadás sem változtat rajta.

Inkább a próbálkozások száma ami a beindítás sikerességét növeli.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

X14NZ motornál mi okozhat olyan problémát, hogy a motor beröffen, majd leáll, néha elindul, majd ha leállítom, akkor megint nem indul, pihenés nem segít jellemzően, van, hogy hidegen nem indul, csak be-be ugrik, majd leáll, gázadás sem változtat rajta.

Inkább a próbálkozások száma ami a beindítás sikerességét növeli.

Halódó AC-pumpa, gyújtásmodul pl.

Link to comment
Megosztás:

Nincs, egy Hall-jeladó van a gyújtáselosztó házában, csati az alján (levétel előtt jelöld össze a szelepfedéllel, hogy ugyanúgy tehesd vissza).

Mit jelöljek össze a szelepfedéllel?

A hall jeladó csatlakozóját?

A gyújtáselosztóval minden rendben van, másikban próbáltam, hibátlanul megy, kompletten .tettem át.

Gyújtásmodul esélyes akkor?

Valaki Immobilisert mondta még!?

Link to comment
Megosztás:

Mit jelöljek össze a szelepfedéllel?

A hall jeladó csatlakozóját?

A gyújtáselosztóval minden rendben van, másikban próbáltam, hibátlanul megy, kompletten .tettem át.

Gyújtásmodul esélyes akkor?

Valaki Immobilisert mondta még!?

Ha az immo lenne, akkor villogna a motorhiba lámpa a műszerfalon, amikor indítani próbálsz.

Link to comment
Megosztás:

Ha az immo lenne, akkor villogna a motorhiba lámpa a műszerfalon, amikor indítani próbálsz.

Na ezt majd megnézem, mert lehet, hogy villog!

Azzal mi lehet a gond, és mit lehet csinálni vele?

Most, hogy ez így szóba került, ki lett cserélve a gyújtáskapcsoló, és új kulcs van az indításhoz.

A karikán ott lóg a régi is, lehet, hogy csak messze van az érzékelőtől?

Link to comment
Megosztás:

Na ezt majd megnézem, mert lehet, hogy villog!

Azzal mi lehet a gond, és mit lehet csinálni vele?

Most, hogy ez így szóba került, ki lett cserélve a gyújtáskapcsoló, és új kulcs van az indításhoz.

A karikán ott lóg a régi is, lehet, hogy csak messze van az érzékelőtől?

Könnyen lehet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Egy 94-es 1.2-es (C12NZ) Opel Corsa City-m van!

Tegnap gyertyákat cseréltem és ma reggel indulás után pár km-el el kezdett

villogni a „motorhibát” jelző narancssárga ikon a műszekfalon ....

Amikor villogott az általában alacsony fordulaton 4-dikben tette de fulladozott is

mintha kihagyott volna a motor vagy vmi ilyesmi, még sosem volt ilyen.

Üresben nem áll le és ha indítom beindul de nagyon megijeszett ez a dolog!

Olajnyomás, vízhőfok és minden egyéb rendben!

Mi lehet ez? 100 km után gyertyákat kivettem megtakarítottam. Kicsit kormosak voltak semmi extra.

Illetve az elosztófedelet levettem kitöröltem, kábeleket szintén áttöröltem hátha nedvesség vagy vmi

ilyesmi miatt csinálja de nem! Alapjáraton is villog az ikon. Esetleg még lehet lambda szonda is?

Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

üdv.

95. corsa b 1.4 (x14xe)

kettő probléma lenne. Ma tönkre ment az elektromos ablakemelő. Az a gond eldarálta a motor a fogaslécet így nem tudja felhúzni az ablakot ahogy kéne. Az emelő gyári gm-es. Tudna valaki segíteni milyen lenne jó bele?

Szerelőnél volt a kocsi. Vezérlés csere volt és kis karosszéria munka az elején. Azóta ha leveszem a gázról a lábam rángat egyet-kettőt a kocsi. Mintha le akarna fulladni aztán minden rendbe. Mit lehet a gond? Hibakódom nincs, villogtattam. (vezérlés gates, vízpumpa doltz)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok .

találkozott -e valaki ezzel a problémával: Astra H fűthető etükör , műanyag lap elengedte a ragasztó . Javítás : műanyag lap kipattint 2 saru leköt megtisztítás , ragasztás majd vissza.

A gond csak az hogy amikor állítom a tükröt egy pont után csak kattog és nem fordul befelé!

van valakinek tanácsa hogy mi lehet a 0 pont amihez képest kell pozicionálni az alap pontot .?

Mert kifelé.-felfelé -lefelé megy csak befele áll meg .

köszi

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

A távirányítós kulcsom megadta magát. (Astra G) Néha érzékel, néha nem, néha napokig jó, aztán meg se kép, se hang. Sokszor nem nyit, de ha megnyomom a zárást és utána a nyitást, akkor kinyitja az ajtót. Van valakinek ötlete, h mitől lehet? (Toltunk egy kis + ónt a forrasztásra, mert mintha lett volna rajta egy hajszálrepedés, de semmi változás.)

Odaadtam a kulcsot egy ismerős szakinak (nem tudott vele mit kezdeni), de úgy kaptam vissza, h hiányzik belőle a transzponder. Hol lehetne ezt pótolni? (Budapest és Vác környéke érdekelne első sorban) És kb. milyen áron?

Vagy kuka az egész és inkább Opeléktől rendeljek egy komplett kulcsot?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A távirányítós kulcsom megadta magát. (Astra G) Néha érzékel, néha nem, néha napokig jó, aztán meg se kép, se hang. Sokszor nem nyit, de ha megnyomom a zárást és utána a nyitást, akkor kinyitja az ajtót. Van valakinek ötlete, h mitől lehet? (Toltunk egy kis + ónt a forrasztásra, mert mintha lett volna rajta egy hajszálrepedés, de semmi változás.)

Odaadtam a kulcsot egy ismerős szakinak (nem tudott vele mit kezdeni), de úgy kaptam vissza, h hiányzik belőle a transzponder. Hol lehetne ezt pótolni? (Budapest és Vác környéke érdekelne első sorban) És kb. milyen áron?

Vagy kuka az egész és inkább Opeléktől rendeljek egy komplett kulcsot?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

06 30 9162208

Érd Fehérvári út 38 autómosó.. :)

Probáld meg,hátha tudják orvosolni a gondodat! :)

Módosítva : hening
Ne beleírj az idézetbe, hanem alá!
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.