Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

A szabványokhoz én sem értek.

Én a télre való figyelemmel most 5W40-es ELF olajat tettem bele.

Nem eszi, nem kalamol vele. Nyáron inkább 10W40, abból is az ELF. De lehet hogy megint az 5W40 lesz.

A GM 10W40-es 6000 km-t bírt ki és teljesem bekormosodott és égett szaga lett.

Nekem nem vált be.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, pszilaj írta:

A szabványokhoz én sem értek.

Én a télre való figyelemmel most 5W40-es ELF olajat tettem bele.

Nem eszi, nem kalamol vele. Nyáron inkább 10W40, abból is az ELF. De lehet hogy megint az 5W40 lesz.

A GM 10W40-es 6000 km-t bírt ki és teljesem bekormosodott és égett szaga lett.

Nekem nem vált be.

A váltáson én is agyalok nagyon.. maradnék a totalnál, de 5w-40 re kéne váltani. Talán akkor esetleg a halk hidrotőke csettegés is megszűnne bár szerintem az nem attól van már nyáron is csetteg ami az érdekes nem indítás után egyből ha nem fél perc járó motor után kezdi el és kb 1 2 percig halkan szól majd elhallgat. De az érdekes ha megállok meleg motorral egy boltnál 10 perc múlva elindítom a motort ez akkor is ugyan így lejátszódik. Szóval érdekes lehet nem is a tőke csattog, mert annak indítás után kellene szolnia minden esetben. Nekem amúgy meg erős benzin szaga van csak az olajnak, de az gondolom kopott kicsit a motor azért van. 

Itt a hangjáról egy kis videóm hallatszik a csattogás (a kerepelésre ne figyeljetek, vezérműszíj burkolata volt szétthùlva és beleért az ékszíj): 

 

Találtam oktató videót olajról (ennek a inak amúgy nagyon jó előadásai vannak amúgy youtubon): 

 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Kispotter írta:

A váltáson én is agyalok nagyon.. maradnék a totalnál, de 5w-40 re kéne váltani. Talán akkor esetleg a halk hidrotőke csettegés is megszűnne bár szerintem az nem attól van már nyáron is csetteg ami az érdekes nem indítás után egyből ha nem fél perc járó motor után kezdi el és kb 1 2 percig halkan szól majd elhallgat. De az érdekes ha megállok meleg motorral egy boltnál 10 perc múlva elindítom a motort ez akkor is ugyan így lejátszódik. Szóval érdekes lehet nem is a tőke csattog, mert annak indítás után kellene szolnia minden esetben. Nekem amúgy meg erős benzin szaga van csak az olajnak, de az gondolom kopott kicsit a motor azért van. 

Itt a hangjáról egy kis videóm hallatszik a csattogás (a kerepelésre ne figyeljetek, vezérműszíj burkolata volt szétthùlva és beleért az ékszíj): 

 

Találtam oktató videót olajról (ennek a inak amúgy nagyon jó előadásai vannak amúgy youtubon): 

 

Az az éles csettegés az lehet, de van neki olyan fura darálós hangja, vagy csak a videón. A tőke ha húzod a gázt gyorsul a hangja is. A fórumtársnak van olyan tőke hangja amivel össze lehet hasonlítani:

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Az az éles csettegés az lehet, de van neki olyan fura darálós hangja, vagy csak a videón. A tőke ha húzod a gázt gyorsul a hangja is. A fórumtársnak van olyan tőke hangja amivel össze lehet hasonlítani:

 

Láttam ezt a videót nekem ennyire azért nem hangos.. és 2 perc és elhallgat. Csak nem értem a dolgot, hogy egynől indítás után miért hallgat pont akkor kellene szólnia. Ezért gondoltam, hogy lehet nem is az.. vagy ez nem szentírás, hogy indítás után kell csattognia? Elgondolva a működését akkor kellene.

Egyébként ha jól emlékszem nekem gázadásra inkább elhallgat. Félő, hogy kenési problémák is vannak a motorban. De nem emlékszem már majd ezt kipróbálom valamikor.

A daráló hang teljesen más írtam is. Orvosolva lett már a vezérlés burkolata volt mert szanaszétt volt szakadva szegény.. azt is egy öröm volt találni használhatót..

Módosítva : Kispotter
Link to comment
Megosztás:

7 órája, Kispotter írta:

Láttam ezt a videót nekem ennyire azért nem hangos.. és 2 perc és elhallgat. Csak nem értem a dolgot, hogy egynől indítás után miért hallgat pont akkor kellene szólnia. Ezért gondoltam, hogy lehet nem is az.. vagy ez nem szentírás, hogy indítás után kell csattognia? Elgondolva a működését akkor kellene.

Egyébként ha jól emlékszem nekem gázadásra inkább elhallgat. Félő, hogy kenési problémák is vannak a motorban. De nem emlékszem már majd ezt kipróbálom valamikor.

A daráló hang teljesen más írtam is. Orvosolva lett már a vezérlés burkolata volt mert szanaszétt volt szakadva szegény.. azt is egy öröm volt találni használhatót..

nekem is úgy hallatszik, hogy elindítom akkor semmi, aztán mire kiérek a kapuhoz be-becsetteg. Szerintem veszek új tőkéket, ezeket már 2X kimostam, vagy lehet a fészke kopott. Ja valami rémlik a burkolattal kapcsolatban. :confused:

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

nekem is úgy hallatszik, hogy elindítom akkor semmi, aztán mire kiérek a kapuhoz be-becsetteg. Szerintem veszek új tőkéket, ezeket már 2X kimostam, vagy lehet a fészke kopott. Ja valami rémlik a burkolattal kapcsolatban. :confused:

Egyébként nehéz szétszedni a tőkéket vagy is kicserélni? Szerintem énsem mosogatom nem lrhet drága.. csak aztán ki tudja mennyit megy majd el az utángyártott új tőkékkel. 

Egyébként ha a fészke kopott azzal lehet kezdeni valamit?

Link to comment
Megosztás:

43 perce, Kispotter írta:

Egyébként nehéz szétszedni a tőkéket vagy is kicserélni? Szerintem énsem mosogatom nem lrhet drága.. csak aztán ki tudja mennyit megy majd el az utángyártott új tőkékkel. 

Egyébként ha a fészke kopott azzal lehet kezdeni valamit?

Szétszedni nem nehéz, sűrített levegővel egyenesen könnyű. Kiszedni sem bonyolult. Csak nem szabad összekeverni a himbákat meg a kis pogácsákat. Egy próbát mindenképpen megér elmosni őket. Ha a fészek kopott ki, azzal nem nagyon lehet mit kezdeni.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Róóóbi írta:

Szétszedni nem nehéz, sűrített levegővel egyenesen könnyű. Kiszedni sem bonyolult. Csak nem szabad összekeverni a himbákat meg a kis pogácsákat. Egy próbát mindenképpen megér elmosni őket. Ha a fészek kopott ki, azzal nem nagyon lehet mit kezdeni.

Én kis csavarhúzóval szoktam lepattintani a karikát, és szétjön. Az aljáról is érdemes levenni a golyót meg a kis rugót, végülis ott tud visszaereszteni. 

2756114-20180201-0gWqlI.jpg

Nekem valamelyik a vezérlés felől szól, vannak plusz tőkéim, akár meg is lehetne próbálni hogy cserélem azokat amik arrafelé vannak. De tavasszal úgyis HF csere lesz addig minek. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok Tiszelt opelos kollégák és márkatársak!

Még új vagyok itt, mert 2 hete vettem egy Opel F astra caravánt (  C14SE ), és megvettem hozzá a levegőszűrő, olajszűrő, rézalátétet, olajat. Kérdésem az , hogy jól döntöttem szerintetek is az olajszűrővel és az olajjal kapcsolatban?

Köszönöm előre is a válaszokat és véleményeket. 

Tisztelettel :

Babák Viktor89220180214_182739_tn.jpg

Módosítva : babakviktor
Link to comment
Megosztás:

3 órája, babakviktor írta:

Sziasztok Tiszelt opelos kollégák és márkatársak!

Még új vagyok itt, mert 2 hete vettem egy Opel F astra caravánt (  C14SE ), és megvettem hozzá a levegőszűrő, olajszűrő, rézalátétet, olajat. Kérdésem az , hogy jól döntöttem szerintetek is az olajszűrővel és az olajjal kapcsolatban?

Köszönöm előre is a válaszokat és véleményeket. 

Tisztelettel :

Babák Viktor

Üdv.. a szűrőhöz tudok hozzászólni, szerintem jó a Man én is szoktam azt venni, az olajat nem ismerem, de nem hiszem hogy mellényúltál vele. Érdemes még benzinszűrőt is cserélni, illetve ha nem tudod biztosan a vezérlés mikor volt cserélve akkor azt is. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olajcsere előtt állok, nem régóta vagyok Astra tulajdonos, idáig Mannol 10W 40-es volt benne de mivel gyakran használom az autót rövid távon ezért a 5W-40-es olajon gondolkozom..

Sok jót olvastam a Liqui Moly MoS2/Top Tec 4100-ról, bár nem olcsó de kipróbálnám! Esetleg valakinek tapasztalata erről az olajról?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok!

Lassan esedékes lesz az olajcsere az astrámba (c14nz) eddig total quartz q7000 10w 40-et raktam bele nem fogyasztotta. Mivel szólnak a hidrotőkék főleg csak hidegen gondoltam teszek bele 5w 40-et azzal bajt nem csinálhatok. Mert melegen ugyanaz hidegen meg hígabb. Jól gondolom hogy nagy baj nem.lehet? Facebookon egy opelcsoportban ajánlotta egy gyerek nagyon www.xado.hu erre esküszik tényleg jó lehet? Valamint olajcserekor megejtem a kartertömítés cserét mert szivárog abból milyet kellene vennem? Valamint üzemanyagszűrőből, olajszűrőből, légszűrőből milyen márkát érdemes választani? Bár gondolom sok jelentősége nincs. A man tudom jó szűrőket csinál de horribilis az ára.

Köszönöm a válaszokat előre is.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
On 2018. 02. 01. at 16:03, joecockroach írta:

Én most legutóbb MANNOL OEM Daewoo GM 5W-40 API SN motorolajat vettem, nincs vele gond, szerintem jók a mannol cuccok.

Szia . Gondolom akkor  "7711" töltöttél bele. Azóta eltelt egy kis idő. Megkérlek,  írjál már pár sort a tapasztalatokról.

Válasz előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Stevy írta:

Én is ezt használom, csak 10w40-et, már 2.-ik vagy 3.-ik adag van benne. Igazából sok mindent nem tudok mondani, nem eszi, tökéknek normális hangja van. Ára jó, úgyhogy maradok ennél.

Ez a "7702" számú van akkor neked benne? link:https://mannol.de/en/?action=accessory_chemical_preview&name=7702 O.E.M. 10W-40

Ez meg a teljes lista:https://mannol.de/en/?action=accessory_chemical&id_accessory_chemical_grp=8&id_accessory_chemical_unit=23

Módosítva : nyemi
Link to comment
Megosztás:

20 órája, nyemi írta:

Szia . Gondolom akkor  "7711" töltöttél bele. Azóta eltelt egy kis idő. Megkérlek,  írjál már pár sort a tapasztalatokról.

Válasz előre is köszönöm.

Szia, jó az olaj, másodjára is mannol került bele, eggyel felettem kolléga linkelte a flakonról a képet. Van egy Kawasaki ER5-m, abba is mannol olaj került, a motorhoz való, ott is remekel a mannol. 

Az opelban a hidrotőkéim nem csattognak, olajat nem eszi, 7711 5W40 van benne. 

 

Üdv mindenkinek!

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, joecockroach írta:

Szia, jó az olaj, másodjára is mannol került bele, eggyel felettem kolléga linkelte a flakonról a képet. Van egy Kawasaki ER5-m, abba is mannol olaj került, a motorhoz való, ott is remekel a mannol. 

Az opelban a hidrotőkéim nem csattognak, olajat nem eszi, 7711 5W40 van benne. 

 

Üdv mindenkinek!

Nagyon Köszönöm Válasz . Akkor nem aggódok, mert nekem egy kicsit hígnak tűnt.

Más: Találkozott már valaki ilyennel.

A_l_that_pap_r_sz_r_.jpg

 Avagy hiányzik belőle az olaj visszafolyást gátló gumi szelep (Anti drain back valve). Ma több szűrő típust is megnézve szinte egyikben sem találtam!

Okozhat nekünk ez problémát?

Válaszokat előre is köszönöm.

Módosítva : nyemi
Link to comment
Megosztás:

7 perce, nyemi írta:

Nagyon Köszönöm Válasz . Akkor nem aggódok, mert nekem egy kicsit hígnak tűnt.

Más: Találkozott már valaki ilyennel.

 

 Avagy hiányzik belőle az olaj visszafolyást gátló gumi szelep (Anti drain back valve). Ma több szűrő típust is megnézve szinte egyikben sem találtam!

Okozhat nekünk ez problémát?

Válaszokat előre is köszönöm.

Gyártótól függ hol van benne a visszafolyás gátló, van hogy az egész betét van rugóval nekiszorítva a ház falának, úgy oldják meg. Valószinűleg itt is így van.

2893834-20180811-KkHnVL.jpg

 

 

 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

12 órája, zotya975 írta:

Gyártótól függ hol van benne a visszafolyás gátló, van hogy az egész betét van rugóval nekiszorítva a ház falának, úgy oldják meg. Valószinűleg itt is így van.

2893834-20180811-KkHnVL.jpg

 

 

 

Sajnos kétlem . Mert ha a középső furaton keresztül is be nézek(menetes kifolyó ág), a perforált lemezen keresztül is,  látom a papír szűrőt. Szóval látom innen is onnan is.

Ezt hiányolom én pontosan:

14363442_d73a22d8f479adf62caa0e59b743f06

A kép innen való:https://galeria.totalcar.hu/technika/2016/12/30/olajszuro_teszt/18

Íme a működése:

https://youtu.be/X3JulJDNpeU

Ha ez így van  az összes kiszűrt fémrészecske a visszafolyó olajjal a szivattyúban landol egy hosszabb állás után.

Ááááá... kezd már a t.... teli lenni sok gagyi szar alkatrész miatt.

Szét is vágom, és csinálok fényképeket, hisz úgy se rakom be.

 

 

Módosítva : nyemi
Link to comment
Megosztás:

2 órája, nyemi írta:

Sajnos kétlem . Mert ha a középső furaton keresztül is be nézek(menetes kifolyó ág), a perforált lemezen keresztül is,  látom a papír szűrőt. Szóval látom innen is onnan is.

Ezt hiányolom én pontosan:

 

A kép innen való:https://galeria.totalcar.hu/technika/2016/12/30/olajszuro_teszt/18

Íme a működése:

https://youtu.be/X3JulJDNpeU

Ha ez így van  az összes kiszűrt fémrészecske a visszafolyó olajjal a szivattyúban landol egy hosszabb állás után.

Ááááá... kezd már a t.... teli lenni sok gagyi szar alkatrész miatt.

Szét is vágom, és csinálok fényképeket, hisz úgy se rakom be.

 

 

Hát amit szétvágtam boscht abban ott volt, ha nem is pont így nézett ki, de szerintem már kidobtam, nem tudom megmutatni. 

Link to comment
Megosztás:

Ha már olaj:

Egy ideje Mobil-t locsolok a szekerekbe. A zöldbe is, épp esedékes a harmadik mióta megvan. Kis mellékszál: még durván 1500km, és meglesz az első 100000..

De a lényeg az, hogy a Mobil (szerintem) hamarabb elhasználódik mint 10000km, már 8000km körül vagy kicsivel előtte, a reggeli első indításnál két-három fordulatnál kerepelnek a hidrotőkék.

Vezetési stílusom 2-3000 r/min között, városban max 3. fokozat, nem traktorozok vele 1500-on. Napi 45km autópálya, ott az első pár km max 110 utána 130-as tempó. Ha városban megyek mindig van melegítő kör.

Még ezt a mostanit megkapja, de utána szerintem visszatérek a Castrolhoz, és ezzel nem várom meg a tízezret.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 08. 12. at 10:11, zotya975 írta:

Hát amit szétvágtam boscht abban ott volt, ha nem is pont így nézett ki, de szerintem már kidobtam, nem tudom megmutatni. 

Szia. Utánajártam a dolgoknak , hol másutt mint az Oroszoknál . A lényeg : az Opel szűrőben nincs  visszafolyásgátló, se túlnyomásnál áteresztő, szelep se.

A bypass szelep a blokkban van ha lecsavarjuk a szűrőt látni is. De a visszafolyás gátlóról, hogy miért nincs ,nyelvi nehézségek miatt nem nagyon tudtam informálódni.

bypass.jpg

A link itt van :http://www.oil-club.ru/forum/topic/23013-sravnenie-maslyanyh-filtrov-dlya-gm-opel-chevrolet-daewoo-knesht-oc-90-mahle-oc-4053-gm-95509857-master-sport-71241-of-pcs-ms-onnuri-gfld00/?page=2

Link 2:http://www.oil-club.ru/forum/topic/15532-gm-oem-maslyanye-filtry/

You tube oldaluk:https://www.youtube.com/user/torcon1000/videos

Ez a Fórum olajok és szűrők tesztelésével foglalkozik elég keményen. Mindenfajta autó típushoz.

Az Opel olajozási rendszerével kapcsolatban az a  véleményük: nagyon jó szűrő is kell egy jó olajhoz.

Ez náluk No.1 favorit ezért vettem én is gyorsan egyet :icon13:

Mahle_OC90.jpg

Mahle.jpg

MAHLE OC90  aztán majd meglátjuk.

Van itt még két  link:https://www.drive2.ru/l/4846392/

LinK2:https://www.drive2.ru/l/4845913/

Ami nagyobb kapacitású szűrőket ajánl a szűrő kapacitás növelésére,  bár szerintem nem sok értelme van.

Hirtelen ennyit tudtam a témában összeszedni de még kútászkódom aztán ha találok valamit jelentkezem. :hiya:

Módosítva : nyemi
Link to comment
Megosztás:

1 óra, nyemi írta:

Szia. Utánajártam a dolgoknak , hol másutt mint az Oroszoknál . A lényeg : az Opel szűrőben nincs  visszafolyásgátló, se túlnyomásnál áteresztő, szelep se.

A bypass szelep a blokkban van ha lecsavarjuk a szűrőt látni is. De a visszafolyás gátlóról, hogy miért nincs ,nyelvi nehézségek miatt nem nagyon tudtam informálódni.

 

A link itt van :http://www.oil-club.ru/forum/topic/23013-sravnenie-maslyanyh-filtrov-dlya-gm-opel-chevrolet-daewoo-knesht-oc-90-mahle-oc-4053-gm-95509857-master-sport-71241-of-pcs-ms-onnuri-gfld00/?page=2

Link 2:http://www.oil-club.ru/forum/topic/15532-gm-oem-maslyanye-filtry/

You tube oldaluk:https://www.youtube.com/user/torcon1000/videos

Ez a Fórum olajok és szűrők tesztelésével foglalkozik elég keményen. Mindenfajta autó típushoz.

Az Opel olajozási rendszerével kapcsolatban az a  véleményük: nagyon jó szűrő is kell egy jó olajhoz.

Ez náluk No.1 favorit ezért vettem én is gyorsan egyet :icon13:

 

 

MAHLE OC90  aztán majd meglátjuk.

Van itt még két  link:https://www.drive2.ru/l/4846392/

LinK2:https://www.drive2.ru/l/4845913/

Ami nagyobb kapacitású szűrőket ajánl a szűrő kapacitás növelésére,  bár szerintem nem sok értelme van.

Hirtelen ennyit tudtam a témában összeszedni de még kútászkódom aztán ha találok valamit jelentkezem. :hiya:

A visszacsapó szelepről tudtam , sőt ugye az olajpumpa elején van egy túlnyomás szelep is, ami kinyit egy bizonyos nyomás felett, ezt is érdemes kitakarítani, ha alacsony nyomás gyanú van.

2894949-20180813-DfSwOU.jpg

2894950-20180813-bBzxPb.jpg

Hát tisztára úgy emlékszem hogy láttam abban a szűrőben valami visszacsapó szelepet, talán van még használt szűrő a pincében, délután ha találok egyet szétvágom, és megnézem azt is. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.