Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

hát nem tom

a Maxlife kicsit hígabb olaj, mint a Durablend

ha jó a motorod, akkor mindegy, hogy hány km-t mentél vele

A maxlife-ot 100000km után ajánlják. Akkor nem annak kellene sűrűbbnek lenni? Mármint ha logikusan gondolkodunk. :)

Amúgy 14x van benne. A csereperiódus nálam 10ekm. Hogy milyen állapotban van? Nem tudom. Az olaj nem fogy belőle még úgysem hogy a teknő és a hengerfej tömítésénél egy nagyon picit szivárog.

Link to comment
Megosztás:

A maxlife-ot 100000km után ajánlják. Akkor nem annak kellene sűrűbbnek lenni? Mármint ha logikusan gondolkodunk. :D

Amúgy 14x van benne. A csereperiódus nálam 10ekm. Hogy milyen állapotban van? Nem tudom. Az olaj nem fogy belőle még úgysem hogy a teknő és a hengerfej tömítésénél egy nagyon picit szivárog.

a hígabb jobban mos gondolom :)

elvileg lehet, de gyakorlatilag szinte látható a különbség

Link to comment
Megosztás:

...töltöd tul, akkor inkább a tömitések sinylik meg a tultöltést.

mert ha több az olaj, akkor nagyobb az olajnyomás, és a szimmeringek, és a tömitések nem birkák.

Ez így van,

Én így jártam, hogyan-hogyan nem, elfogyott az olaj a kocsimból :D , na gyorsan vettem öt litert és beletöltöttem. Boldogság, a nívó mutatja az olajat :) Ez a boldogság kb. 100 km-ig tartott. A főtengely szimeringem elfáradt ( vezérlés oldalon), majd mikor azt kicseréltem, jött az olajdekni tömítés :D Csere azt is. Olaj ki, vissza másik csak 4 liter. Ekkorra a nivó már csak épp félig mutatta (max-min).

Link to comment
Megosztás:

Ez a rengeteg hozzászólás (lealázása az Original Opel Oil-nak) teljesen elbizonytalanít :)

Az autószeerelő barátom is a ROWE olajat ajánlotta nekem, mondván az Full Syntetic, szemben a gyárival, ami csak fél synt! :D

Legutóbb én is gyári tetem bele, de most megint inkább a ROWE fele

húznék, ki tud itt rendet tenni :?:

Szaki-szaki van közöttünk :?:

Nekem egy sima szívó diesel jutott 17 DR motorral, ebbe akkor gyári 10W 40-es olajat tegyek, vagy ROWE synt. olajat?

HELP..... :Hangman:

Link to comment
Megosztás:

Hát hogy nem Full Synth a ROWE 10W40 az tuti. A mostani cimkéjén már külön jelzik is hogy TS (Teilsynthetische) azaz félszinti, de mindig is az volt, nem is gyárt a ROWE full synth 10W40-et. Ami fullszinti az 0W, vagy 5W őnáluk... azt nem tom más cég csinál-e 10W-s fullszintit...

http://www.rowe-motoroil.com/index2.php?in...halt=21&obkat=1

akkor idesüss:

"SZINTETIKUS MOTOROLAJOK: HIGHTEC FORMULA GT SAE 10W-40, HIGHTEC FORMULA GTS SAE 10W-40 HC, HIGHTEC FORMULA GTS-Mo SAE 10W-40 HC

Szintetikus technológián alapuló üzemanyagtakarékos, könnyű futást biztosító szintetikus bázisú mororolaj. A legmagasabb Diesel szabványoknak megfelelő olaj, mely alkalmas hagyományos és turbófeltöltéses Otto és Diesel üzemű személy és kis tehergépkocsikhoz."

forrás: http://www.west-autoteka.hu/szintetikus.html

:D :) :D

Link to comment
Megosztás:

Az elmúlt 1 évben a gyári 10W-40 Opel olajat használtam. A környéken mindenki csak úgy ajánlotta, ha 10e km után lecserélem.

Mivel az autóm (1.6 16V) szelepszár-szimmeringes volt, az 1l/1000 km fogyasztás nem mérvadó.

A hengerfej felújítást követően a szerelőm abszolút nem ajánlotta a gyári olajat. Ő Mobil Super 10W-40 olajat tett bele. Pár 100 km után nagyon várom mennyire fog beállni az olajfogyasztás. (197e km van a motorban.)

Link to comment
Megosztás:

Az elmúlt 1 évben a gyári 10W-40 Opel olajat használtam. A környéken mindenki csak úgy ajánlotta, ha 10e km után lecserélem.

Mivel az autóm (1.6 16V) szelepszár-szimmeringes volt, az 1l/1000 km fogyasztás nem mérvadó.

A hengerfej felújítást követően a szerelőm abszolút nem ajánlotta a gyári olajat. Ő Mobil Super 10W-40 olajat tett bele. Pár 100 km után nagyon várom mennyire fog beállni az olajfogyasztás. (197e km van a motorban.)

Ezt nem igazán értem, ha hengerfej felujítás volt. Akkor hol van az oil fogy? Miért eszi az olajat, ha nem szimeringes?

A motorja 100%-os?

Véleményem és tapaszalatom szerint a hengerfej felujítás után, ha jó a motor,akkor no oil fogyasztás!

Link to comment
Megosztás:

A hengerfej felújítás előtt ette az olajat. Azóta még nem mentem 300 km -t. Én is bízok benne, hogy jó a motorja és nem fogja tovább zabálni azt.

Nézd, ha 300 km-t elmentél vele és az olajad továbbra is fogy, tanácsolom, hogy meleg!!! motornál álló helyetben adj egy-két erősebb gázföccsöt a motornak és ezzel egyidőben kérj meg valakit,hogy álljon a kocsi mögé és figyeljen szorgalmasan. (Kék füstöt keress) Az a jó, ha nincs :) :D :D

Ekkor nyisd ki a motorháztetőt és kukk be oda, hogy hol veszik az olaj.

elsőnek talán az oil teknő körül nézelődnék,majd onnan tovább haladva a vezérlés irányába főtengely szimeringet vizsgáld.

Nem riogatlag, csak jobb a tájékozottság :D

Link to comment
Megosztás:

akkor idesüss:

"SZINTETIKUS MOTOROLAJOK: HIGHTEC FORMULA GT SAE 10W-40, HIGHTEC FORMULA GTS SAE 10W-40 HC, HIGHTEC FORMULA GTS-Mo SAE 10W-40 HC

Szintetikus technológián alapuló üzemanyagtakarékos, könnyű futást biztosító szintetikus bázisú mororolaj. A legmagasabb Diesel szabványoknak megfelelő olaj, mely alkalmas hagyományos és turbófeltöltéses Otto és Diesel üzemű személy és kis tehergépkocsikhoz."

forrás: http://www.west-autoteka.hu/szintetikus.html

:D :) :D

ITT a lényeg:

Szintetikus technológián alapuló ergo van benne az is..tehát rész szintetikus....!!! tömítő anyagnál halottál már olyat, hogy gumi bázisú ugye? na az sem az egész gumi különben hogy nyomnád ki pl egy tubusból? :wink:

Link to comment
Megosztás:

Nézd, ha 300 km-t elmentél vele és az olajad továbbra is fogy, tanácsolom, hogy meleg!!! motornál álló helyetben adj egy-két erősebb gázföccsöt a motornak és ezzel egyidőben kérj meg valakit,hogy álljon a kocsi mögé és figyeljen szorgalmasan. (Kék füstöt keress) Az a jó, ha nincs :) :D :D

Ekkor nyisd ki a motorháztetőt és kukk be oda, hogy hol veszik az olaj.

elsőnek talán az oil teknő körül nézelődnék,majd onnan tovább haladva a vezérlés irányába főtengely szimeringet vizsgáld.

Nem riogatlag, csak jobb a tájékozottság :D

Köszönöm a tanácsot, de remélem nem lesz rá szükség.

A felújítás óta nem eszi az olajat!

Link to comment
Megosztás:

ITT a lényeg:

Szintetikus technológián alapuló ergo van benne az is..tehát rész szintetikus....!!! tömítő anyagnál halottál már olyat, hogy gumi bázisú ugye? na az sem az egész gumi különben hogy nyomnád ki pl egy tubusból? :wink:

Ezen ujfent vitatkoznék, hamár így összefutottunk :D

ha tovább olvasunk... szintetikus bázisú mororolaj

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a tanácsot, de remélem nem lesz rá szükség.

A felújítás óta nem eszi az olajat!

Ez a lényeg :D :) :D

Egyébként egy kompresszió mérés kb 3000 ft. Az mindent elárul.

tipp: Opel márkaszervíz.

..de ez csak akkor kell, ha úgy érzed, nincs erő a gépedben.

Link to comment
Megosztás:

Kovacss!

El kell szomorítsalak, az ecotec motor nem arról kapta a nevét, hogy

kegyes az olajhoz. :D Mindig fogy belőle olaj, de okos vezetéssel, jó

állapotú motornál ezt mondjuk lehet 0,5L/10000km értéken tartani. :D

Hárman vannak testvérek:

1. Ásványi

2. Rész-szintetikus (félszinti)

3. Szintetikus (fullszinti)

Ezzel a vitát lezárom (még egyébként soha nem láttam 10W40-ből

mást, mint félszintit). :)

Link to comment
Megosztás:

Ezen ujfent vitatkoznék, hamár így összefutottunk :D

ha tovább olvasunk... szintetikus bázisú mororolaj

olvasd nyugodtan tovább, de az, hogy milyen bázisú az nem azt jelenti hogy csak az van benne. Egy kis standard angolt vigyél már bele a dologba. :wink: A bázis, mint olyan ugyebár alapot/kiinduló pontot jelent, tehát ha egy elég durva hasonlattal élek, akkor egy ház alapja beton, de az attól lehet faház is :P

Válogatott speciális finomítványú alapolajok alapján készült SAE 10W-40 univerzális könnyű motorolaj. Ezt is azon az oldalon találod!

Most el kell spuriznom....majd folytatjuk a "vitát" de Én biztos vagyok benne és rajtad kaívűl szerintem mindenki, hogy részintettikus az olaj! :twisted:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.