Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

  • 1 month later...
1 órával ezelőtt, Epoxi írta:

Nekem 500km alatt megevett a GM 10W40-es olajból kb 5decit. Ez oké, vagy lehet vmi gond? Mások azt mondták, h nekik is ette a GM olajat, aztán amikor váltottak, utána már oké volt.

'91 C18NZ ferdehátú

Ez a max érték amit a gyár még "megenged" ...ha a zöld kártya értéket teljesíti akkor nem olyan nagy tragédia, ha zavar akkor első körben szelepszár szimering, a második körben (ha nem javul számottevően) olajlehúzó gyűrű csere. Már ugye ha feltételezzük hogy nem kifelé szivárog tömítésnél, szimeringnél.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

T daniel329!

A GM aktuális olajkövetelménye a GM dexos2.

Ezt teljesítő motorolajok:

Mobil 1 ESP 0W-40 olajwebshop.hu
Mobil Super 3000 XE 5W-30 olajdokk.hu
Castrol Edge Titanium Fst 0W-40 castrolmintabolt.hu
Castrol Edge Titanium Fst 0W-30 olajshop.hu
Castrol Edge Titanium Fst 5W-30 C3 olaj-partner.hu
Castrol Edge Titanium Fst 5W-40 olajshop.hu
Castrol Edge Titanium Fst Turbo Diesel 5W-40 the-filtershop.com
Castrol Magnatec 5W-40 C3 olaj24.hu
Total Quartz Ineo Mc3 5W-30 totalolaj.hu
Elf Evolution Fulltech Msx 5W-30 olajborze.hu
Eni i-Sint Ms 5W-30 olajshop.hu
Shell Helix Ultra Professional AG 5W-30 shellshop.hu
Shell HELIX Ultra Ect C3 5W-30 olajshop.hu
Statoil LazerWay G 5W-30 statoil-motorolaj.hu
Mol Dynamic Gold 5W-30 kenoanyagfutar.hu
Motul Specific dexos2 5W-30 motul-bolt.hu
Omv Bixxol special C3 5W-30 premiumolaj.hu
Q8 Formula Special G Long Life 5W-30 formula3000.hu
Eneos Premium Hyper 5W-30 szilkerauto.hu
Gulf Formula Gmd 5W-30 gulf.hu
Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30 olajborze.hu
Comma Syner-Z 5W-30 gepex.hu
Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 kicsikocsiautosbolt.hu
Genuine GM Motor Oil dexos2 5W-30 autoteka2000.hu
Valvoline SynPower Mst 5W-30 sgconsult.hu

Mannol O.e.m. Opel 5W.30 the-filtershop.com
Megol Motorenoel Efficiency 5W-30 goldolaj.hu
Ravenol Longlife LSG SAE 5W-30 sct-hungary.hu
Rowe Hightec Synt Rs 5W-30 Hc-Fe west-autoteka.hu
Eurol Fluence Dxs 5W-30 olajshop.hu
Midland Axxept 5W-30 midland.hu
Vat Oil SynGold 5W-30 olaj24.hu

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 13. at 19:04, zotya975 írta:

Ez a max érték amit a gyár még "megenged" ...ha a zöld kártya értéket teljesíti akkor nem olyan nagy tragédia, ha zavar akkor első körben szelepszár szimering, a második körben (ha nem javul számottevően) olajlehúzó gyűrű csere. Már ugye ha feltételezzük hogy nem kifelé szivárog tömítésnél, szimeringnél.

 

On 2016. 09. 13. at 18:23, marton.csaba2 írta:

T Epoxi!

"... váltottak ..."

Az olajfogyás a motor kopottságára utaló jel.
Ennek csökkenését az olaj változtatásától ne várd.
Erre csak a hozzáértő szerelő képes az elkopott, tömítési feladattal ellátott alkatrészek cseréjével.
 

Néztem, a kipufogóból egyáltalán nem jön kék füst, egy nagyobb gázadásnál sem. Akkor ott amit írtatok, tömítési probléma lesz?
Gondolom elég kopott lehet, 25éves, lassan 250e km lesz benne, de azért még jól bírja :) 

Link to comment
Megosztás:

59 perce, Epoxi írta:

 

Néztem, a kipufogóból egyáltalán nem jön kék füst, egy nagyobb gázadásnál sem. Akkor ott amit írtatok, tömítési probléma lesz?
Gondolom elég kopott lehet, 25éves, lassan 250e km lesz benne, de azért még jól bírja :) 

Hát ugye, kifelé ereszthet kartertömítésnél, a főtengely két végén illetve a vezérműtengely szintén két végén és fent a szelepfedélnél. Ezek egy része elég látványos konkrétan a környékén tiszta olaj minden. Ha kifelé nem jut semmi, akkor a motor eszi meg vagy ahogy leírtam, vagy szélsőséges esetben hengerfej tömítés sérülésnél. Ez még nem olyan nagy mennyiség hogy kéken füstöljön tőle a kipufogó.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2016. 09. 14. at 13:18, marton.csaba2 írta:

T daniel329!

A GM aktuális olajkövetelménye a GM dexos2.

Ezt teljesítő motorolajok: ...

Na, végre valaki leírta azt is, hogy nem csak a viszkozitás számít hanem a teljesítményszint is! Sokszor olvasom, hogy az "ajánlás" csak annyi, hogy 10W-40, vagy 5W-30... Na de hát van még jó pár paraméter ami miatt egy adott olaj jó vagy rossz is lehet egy adott motorba. Pláne, ha valaki 5W-30-ast akar venni, lesz ott jó pár amivel inkább csak ártani fog a motornak. Viszont lehet olyan is ami pedig nagyon jó a motornak és mindkettő 5W-30. Mondjuk az is igaz, hogy 10W-40-nél nehezebb mellé nyúlni. De 5W-40-nél már megint figyelni kell, szóval ha 40-es olajat igényel egy motor, akkor miért ne legyen 10 helyett 5W-s? Csak jól meg kell választani a minősítéseket is. A legnagyobb katyvasz természetesen a 30-as olajok közt van. Ott könnyű mellé nyúlni és viszonylag nehéz jót választani, többek közt a pontatlan teljesítményszint feltüntetések miatt.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
2 perce, joecockroach írta:

Azta!

C16SE-hez melyik opel olajat vegyem? Úgy döntöttem, GM olajat fogok használni.

Hát én azt  használok és az első tulaj is azt használt...ha 320ezer kilométer alatt jó volt az autónak akkor jó lesz a következő 100ezrekre is. 

Link to comment
Megosztás:

26 perce, marton.csaba2 írta:

T zotya975!

"... maradjunk .."

A kenőolajipar több mint 20 éves fejlődéséből adódó előnyöket nem használni, több mint botorság.

Ne írd azt hogy Tisztelt ( amúgy a pont hol maradt? ) csak ha komolyan is gondolod. Írkálod vadidegen embereknek akikkel sosem találkoztál sosem beszéltél, ráadásul utána a hozzászólásban leszólod, becsmérled, megsérted őket. ( meghaladja az értelmi képességedet...és a többi beszólás) Ez így ebben a formában nevetséges, komolytalan sőt talán szánalmas. Élőben is így viselkedsz? Gyanítom nem. 

Más: egyre többször veszem észre hogy azon túl hogy bemásolgatsz adatbázisokat, újabban webáruházak kínálatát a konkrét feltett kérdésre, például . mi a tapasztalatod, hogyan kell kicserélni, neked milyen van ..nem válaszolsz. Miért van ez? Bár gyanítom érdemi választ erre sem kapok.

A konkrét esethez: miért jobb az 5W30 olaj és miért rossz a 10W40. Mi lesz a baj a motornak a másodikkal használva? Most ne másolj be megint valami szöveget hanem a saját véleményed tapasztalatod írd le.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

35 perce, bandika írta:

Én is 10w40 használok már tíz éve mióta megvan,az opel.

Mol Dinamic, BP visco, Mobil,  egyik olajal se volt gond,6-7e ft-tól egyik sem volt drágább, nem kell ezt annyira tul reagálni,ezt az olaj témát önts bele 10 ezrenként oszt had menjen.

Jaja kábé ennyi....inkább a rendszeres csere fontos mint a márka szerintem. 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
On 2017. 01. 05. at 12:49, marton.csaba2 írta:

T zotya975!

"... maradjunk .."

A kenőolajipar több mint 20 éves fejlődéséből adódó előnyöket nem használni, több mint botorság.

Pár hete olvastam egy szakmai cikket ami szerint az elmúlt 20 évben nem sokat ill. egyáltalán nem fejlődött az olajak kenőképessége. Az elméleti "fejlődés" inkább abban mutatkozik meg, hogy a kenőolajipar a rohamosan szigorodó környezetvédelmi előírásokhoz igazítják az autógyártók ezen igényei szerint specifikált kenőolajat és a viszkozitást szintén a korszerűbb gyártástechnológiához illesztik úgyszintén az autógyártók igényei szerint. Az olajak ilyen irányú "fejlődése" nem növeli a motorok élettartamát, az kizárólag környezetvédelmi célokat szolgál, tehát egy öreg autóban a korszerű drága olajnak gyakorlatilag semmilyen érzékelhető előnye nincs következésképpen felesleges. Csak az előírttól gyengébb olaj van hatással az élettartamra.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
1 órával ezelőtt, jenci86 írta:

Sziasztok! 
Z16xe motorba rakott már valaki Valvoline synpower 5w40 et? Mik a tapasztalatok?

Gondolom G astrát van, esetleg fáradj át a kérdéseddel hozzájuk, mert ugye itt nem nagyon akad autó ilyen motorral szerelve, így segíteni sem nagyon tudunk.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 11 months later...

Sziasztok! Mikor 2 évemmegvettem az autót kikértem opelos  ismerősöm tanácsát, hogy milyen olajat vegyek az autómba. Mondta ő csak a total quartz q7000 olajat ajánlja ő is azt használta az x20xev-be. Egyébként a kocsiát mikor eladta tényleg semmi baj nem is volt vele. Na most beletúrtam magam itt az api meg acea szabványokba, de nem teljesen tiszta. Opelom könyvében olyat találtam, hogy api sf/cc meg sg/cc. Meg, hogy ccmc -g4. Gondolom ez valami régi megszűnt szabvány. De ha jól gondolkodom ami sf nél jobb besorolású akkor az használható megfelelő olaj a motorba? Pl: a total olaj api: sj és acea A3/B3. 

Egy gm gyári olajra rákeresve pedig api: sl/cf és acea A3/B3 

Szóval ez azt jelenti a gm olaj jobb mert modernebb autókhoz is megfelel mert sl, de teljesen jó a total olajom , mert a kocsi könyvében előírásnak sf olaj szerepel. 

Mind a 2 olaj 10w40 és rész szintetikus amúgy.

Jól gondolkodom?

Link to comment
Megosztás:

27 perce, Kispotter írta:

Sziasztok! Mikor 2 évemmegvettem az autót kikértem opelos  ismerősöm tanácsát, hogy milyen olajat vegyek az autómba. Mondta ő csak a total quartz q7000 olajat ajánlja ő is azt használta az x20xev-be. Egyébként a kocsiát mikor eladta tényleg semmi baj nem is volt vele. Na most beletúrtam magam itt az api meg acea szabványokba, de nem teljesen tiszta. Opelom könyvében olyat találtam, hogy api sf/cc meg sg/cc. Meg, hogy ccmc -g4. Gondolom ez valami régi megszűnt szabvány. De ha jól gondolkodom ami sf nél jobb besorolású akkor az használható megfelelő olaj a motorba? Pl: a total olaj api: sj és acea A3/B3. 

Egy gm gyári olajra rákeresve pedig api: sl/cf és acea A3/B3 

Szóval ez azt jelenti a gm olaj jobb mert modernebb autókhoz is megfelel mert sl, de teljesen jó a total olajom , mert a kocsi könyvében előírásnak sf olaj szerepel. 

Mind a 2 olaj 10w40 és rész szintetikus amúgy.

Jól gondolkodom?

Hát a magam részéről annyit értek az olajokhoz hogy évente lecserélem a régit Gm 10W40-re. :) Egyszer vettem Castrolt, azzal sem volt bajom, de mivel drágább, így visszatértem a Gm-hez. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.