Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Ha ez mond valamit, nem hiába váltottam egy évvel ezelőtt a TopGardról a Speed-re. ;)

Mondjuk nem rossz az sem, de van különbség a kettő között. :)

Elhiszem, és mivel mindenki dícséri én is arra számítok, hogy jó lesz.

Ennyiért pedig tényleg nagyon jó vétel, szal THX :D

Link to comment
Megosztás:

Lehet kulombseg a ranezetre ugyanolyan palackozasu nagyaruhazban es szakuzletben talalhato Mobil olaj kozott? Tavasszal esedekes az olajcsere, es mivel en nem tudok a Metabondhoz hozzajutni, Mobil 10w40-es olajat szeretnek beletenni. Az ara sokkal kedvezobb a Metroban csak nem tudom, hogy ugyanaz-e a minoseg?

Link to comment
Megosztás:

A Mobil1 jó olaj én csak dícsérni tudom de most tavasszal Metabondot szeretnék belerakni, mert sok jót halottam róla és az ára is korrekt+tagoknak ócsóbb :) . A metabond adalékanyagoknak van már jó pár éves múltja és elég sikeres, ezért fogom kipróbálni remélem nem fogok csalódni benne. Ha Gabinak kibírt egy versenyautóban egy szezont akkor sz@r nem lehet.

A mobilhoz visszatérve és mindíg csak szakkereskedőknél vásároltam, sőt régen csak itt ott lehetett kapni, mivel ez nem egy botond motorolaj.

Link to comment
Megosztás:

Lehet kulombseg a ranezetre ugyanolyan palackozasu nagyaruhazban es szakuzletben talalhato Mobil olaj kozott? Tavasszal esedekes az olajcsere, es mivel en nem tudok a Metabondhoz hozzajutni, Mobil 10w40-es olajat szeretnek beletenni. Az ara sokkal kedvezobb a Metroban csak nem tudom, hogy ugyanaz-e a minoseg?

A Metabondnak Kovászna megyében van az importöre... keress rá net-en

Link to comment
Megosztás:

A Metabondnak Kovászna megyében van az importöre... keress rá net-en

Koszi, megtalaltam.

A bokkeno csak az araval van: a METABOND SPEED 10W40 5l-es kiszereltsegben Gabinal 7114 (kevezmennyel 6403), itt peddig 8131 :) . Es ebben meg nincs postakoltseg. Akkor mar inkabb maradok a Mobil 1-nel amit megkapok kb. 5387-ert :D

Link to comment
Megosztás:

Gabi!

Az én paripámba jó lenne a METABOND TOP 5W40 ? most ilyen van benne. 8e kmert mentem eddig vele, és egy lityi ment bele, de úgy, hogy egyszer elhagytam a betöltő kupakot, és kicsit beolajoztam a motort ;) :D (akkor ment bele vagy 3-4 deci ;) )

Elötte a gagyi opel 10w40 volt.. azt olyan 5-6e után el kezdte zabálni...

Legelsőnek meg Opel 5w40 abból szinte nem is evett.. igaz, akkor még nem gyilkoltam szét ;) azóta lassan benne van a 3. 10ezer ;) most olyan 133 074 km-nél tart a paripa.

Szóval jó lenne ez nekem? szeretnék vmi frankó olajat bele.. mondjuk ugy h prémiumot.. de azért nem olyan drágát mint a linken lévő.. annak 3700pénz volt literje. Filoztam a valvon, de úgy látom most ez e menő :P ha ennél jobb olajat, szeretnék esetleg, mit ajánlanál? (bár gondolom ennél nem kell jobb) :) ;)

Link to comment
Megosztás:

Ha tényleg kíváncsi vagy a véleményemre, akkor a Metabond SPEED 10W40-et rakod bele. :)

Jó bele a TOP is, de abból valszeg fog megenni, mert ezt a motort nem ilyen illesztésekkel

tervezték. Ha eddig nem evett sokat nálad az 5W40-ből, az inkább azt jelenti, hogy rövid

utakra használod, és fel van higulva az olaj (tehát kevesebb az olajtartalma).

Link to comment
Megosztás:

Gab! Az 5w40 ből csak többet enne, vagy más is lenne. kenés, hőtürés stb. ugyanolyan jó? nem "finomabb" az az olaj? vagy pont az a baj, és nem kenne ennyira? bocs, ha kicsit zizz vok, csak ha már egyenlőre másban nem tok jót adni a kicsi paripámnak, szeretném legalább fincsi olajjal elkényeztetni ha kicsit enné is, de jobb, hagy egye...

ui: jaja.. többnyire sajna rövöd távokra használom csak.. szóval lehet higulás.. e legelső olajat meg nem veszem etalonnak, mert azóta azért kapott a motor :)

Link to comment
Megosztás:

Igen, túl "vékony" olaj az már. Az olajpumpa is többet dolgozna, hidrotőkékben sem lenne mindig

meg a szükséges nyomás (még ha nem is kopogna)... egyszerűen nem erre vannak tervezve

a motorban az illesztések. Teljesítményszintben pedig ugyanott van a TOP és a SPEED is, ha

megnézed az adatlapját. :D A hőtűrését pedig folyamatosan bizonyítja a SPEED a versenygépben. :)

Z-s motoroknál jöttek be olyan illesztések, ahova az 5W40 az ajánlás, de ott is csak 100e km-ig.

Utána 10W40-et érdemes.

Link to comment
Megosztás:

OKé zsoké.. hiszek neked :D Csak annó még Uhuhu az 5w40 et ajánlotta a gépbe.. de ha asszondod ez is fincsi olaj, akkor még jó is.. nem vok miliomos, de ezen nem akarok spórólni.. nah akkor valószínüleg lassan jelentkezek, mert csökken az olajszintem és nincs miből utántöltenem.. 8e van benne.. már nem veszek 3700ért utántöltésre ilyet.. akkor még egyszer ennyi és full olajcsere... :)

Ehh.. minden jókor.. amikor nincs della ;)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nekem is még 1-2hét és had jöjjön az a 10w-40-es Meta! :)

Nekem is :D De nekem inkább még 1-2 hónap. Már kérdeztem, de a memóriám...: pécsett hol lehet kapni metabondot? Opel16v? Te tudsz valamit mondani, hogy hol merre keressem? Tuti kérdeztem már, de egyre aktuálisabbá válik a dolog, úgyhogy akarok addig találni helyet, ahol lehet kapni. Szóval bocs, ha már megbeszéltük ezt ;)

Link to comment
Megosztás:

Gab! Az 5w40 ből csak többet enne, vagy más is lenne. kenés, hőtürés stb. ugyanolyan jó? nem "finomabb" az az olaj? vagy pont az a baj, és nem kenne ennyira? bocs, ha kicsit zizz vok, csak ha már egyenlőre másban nem tok jót adni a kicsi paripámnak, szeretném legalább fincsi olajjal elkényeztetni ha kicsit enné is, de jobb, hagy egye...

ui: jaja.. többnyire sajna rövöd távokra használom csak.. szóval lehet higulás.. e legelső olajat meg nem veszem etalonnak, mert azóta azért kapott a motor :)

Én ugyan hozzáértő nem vagyok, de az én autómban volt 5w40 és 10w40 is, jelenleg 5w30 van benne. Fülem viszont elég jó, és sokat hallgatozótam, sőt, felvételeket csináltam annó arról, milyen hanggal indul a kocsi -2 fokban 5w olajjal, vagy 10w olajjal... Az 5w olajokkal mindig sokkalta jobb hangja volt. Enni nem eszi jelentősen. Igaz, szivárog is lassaan a dekni és a hf tömítésnél...

... dehát hadd szivárogjon....

... vagy ne?

Link to comment
Megosztás:

Nekem is :) De nekem inkább még 1-2 hónap. Már kérdeztem, de a memóriám...: pécsett hol lehet kapni metabondot? Opel16v? Te tudsz valamit mondani, hogy hol merre keressem? Tuti kérdeztem már, de egyre aktuálisabbá válik a dolog, úgyhogy akarok addig találni helyet, ahol lehet kapni. Szóval bocs, ha már megbeszéltük ezt :D

a honlapjukon találtam:

Várhelyi és Társa Bt. – Várhelyi Gábor

7625 Pécs, Megyeri u. 64.

20/9620-910, 72/211-815

Itt viszont valószínűleg a kisker árral fogod tudni megvenni! (hacsak nem lesz olyan rendes, mint a nálunk lévő, és akkor adja az alacsonyabb áron... próbáld megbeszélni vele...)

Link to comment
Megosztás:

Érdeklődnék.Hamarosan, kb. 700km múlva olajcserém lesz.Jelenleg Valvoline Durablend 10W-40 van a vasban, de megfordult a fejemben, hogy 5W-30-ast rakok bele.A motorban 180e.km van.

Érdemes?Vagy maradjak a régi olajnál.Amúgy mivel X16XEL, az olajat "természetesen" csipegeti.helyesebben hozza a gyári értéket.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.