Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Astraf!

Ahogy mondják, 10W40 Speed. :) Ha jól látom, budaörsi vagy. Szólj ha kell, és kiviszem neked. :D

Ha adalékot akarsz bele, javaslom a GOLD vagy a C típust. Mindkettő ára 8064Ft, de ha az olajjal

együtt rendeled, akkor -10% az egész végéből. ;)

A számom 70/3136658

"Én mennyiért kapnám tőled?"

Klubtag ár 6400Ft, egyébként 7114Ft (5L).

Link to comment
Megosztás:

Astraf!

Ahogy mondják, 10W40 Speed. ;) Ha jól látom, budaörsi vagy. Szólj ha kell, és kiviszem neked. ;)

Ha adalékot akarsz bele, javaslom a GOLD vagy a C típust. Mindkettő ára 8064Ft, de ha az olajjal

együtt rendeled, akkor -10% az egész végéből. :P

A számom 70/3136658

"Én mennyiért kapnám tőled?"

Klubtag ár 6400Ft, egyébként 7114Ft (5L).

A klubbtagság miben nyilvánul meg egyébként :) (közbe megtaláltam )

Bocs az offért :D

Link to comment
Megosztás:

Belépsz a MOTE-be, ez a belépési nyilatkozattal és 5000Ft-al megtehető. :)

De nem ez az olajos kedvezmény a legfőbb jó dolog utána, hanem egy csomó

más helyen is lesz kedvezményed, meg még más előnyök is járnak hozzá. :D

Tudsz olvasni ezekről a dolgokról a magazin oldalon, amit a fórum fejlécből

érhetsz el. ;)

Link to comment
Megosztás:

Mi az hogy egy olaj szintetikus meg fél szintetikus :)

2 autósboltban jártam meg egy szervizbe azt mondták nem érdemes a járgányomba drága olajat venni.

Miért mondják ezt? :D

MOst ha ugyan az a viszkozitása az olajnak akkor majdnem mindegy hogy szintetikus vagy nem.Vagy nem? ;)

Link to comment
Megosztás:

Mi az hogy egy olaj szintetikus meg fél szintetikus ;)

2 autósboltban jártam meg egy szervizbe azt mondták nem érdemes a járgányomba drága olajat venni.

Miért mondják ezt? :P

MOst ha ugyan az a viszkozitása az olajnak akkor majdnem mindegy hogy szintetikus vagy nem.Vagy nem? ;)

Húúúú bazze, ennek lehet inkább a Magyarországon élünk topicban lenne a helye. :) :D ;)

De álljunk jóindulatúan a dologhoz: Azt mondták nem érdemes drágát venni, ám legyen - kérdés nekik mi a drága és neked mi az.

Ha megveszel egy vacak olajat és hálából szétmennek a hidrotőkéid akkor nagyon drága olajat vettél. Viszont vannak olyan olajak is, amelyek tényleg csak a marketing miatt iszonyat drágák.

Amiket én ismerek:

7e ft körül már jó minőségű olajat lehet már kapni (pl. Valvoline, Metabond). Ettől egy picit olcsóbban van még pár egész jó (pl. ROWE). De gagyit semmiképpen sem vegyél bele.

A szintetikus meg a félszintetikus pedig a gyártási technológiától függ - neked ezzel nem kell foglalkozni ugyanis szinte minden 10W40 olaj félszinti és neked az kell.

Link to comment
Megosztás:

Húúúú bazze, ennek lehet inkább a Magyarországon élünk topicban lenne a helye. :) :D ;)

De álljunk jóindulatúan a dologhoz: Azt mondták nem érdemes drágát venni, ám legyen - kérdés nekik mi a drága és neked mi az.

Ha megveszel egy vacak olajat és hálából szétmennek a hidrotőkéid akkor nagyon drága olajat vettél. Viszont vannak olyan olajak is, amelyek tényleg csak a marketing miatt iszonyat drágák.

Amiket én ismerek:

7e ft körül már jó minőségű olajat lehet már kapni (pl. Valvoline, Metabond). Ettől egy picit olcsóbban van még pár egész jó (pl. ROWE). De gagyit semmiképpen sem vegyél bele.

A szintetikus meg a félszintetikus pedig a gyártási technológiától függ - neked ezzel nem kell foglalkozni ugyanis szinte minden 10W40 olaj félszinti és neked az kell.

METABOND SPEED 10W40 már megvan rendelve ;) Csak kiváncsi vagyok hogy miért mondják a parasztok hogy jó bele a szar is.

Sőtt az egyik boltban le akartak beszélni a márkás eredeti alkatrészekről is.Mondtam pedig hogy nem kimondottan az ár a lényeg :P

Link to comment
Megosztás:

ja 10w40 jólesz

olajszűrőt nefelejtsd!

2 autósboltban jártam meg egy szervizbe azt mondták nem érdemes a járgányomba drága olajat venni.

Miért mondják ezt? :D

örülj neki, hogy csak ennyibe került, hogy SOHA A BÜDÖS ÉLETBEN ne kelljen velük újra szóba állnod és mindenkit beszélj le róla, hogy odamenjen

hogy lehet ennyire gyopár valaki? :)

Link to comment
Megosztás:

ja 10w40 jólesz

olajszűrőt nefelejtsd!

örülj neki, hogy csak ennyibe került, hogy SOHA A BÜDÖS ÉLETBEN ne kelljen velük újra szóba állnod és mindenkit beszélj le róla, hogy odamenjen

hogy lehet ennyire gyopár valaki? :)

Felébe került volna az 5 lityi mint a metabondnak ;)

Azt mondták hogy a használt autoba már rakhatod a gyengébb olajat is mert úgyis ki be van már kopva kenni meg az is ken ;) :D

Link to comment
Megosztás:

Felébe került volna az 5 lityi mint a metabondnak ;)

Azt mondták hogy a használt autoba már rakhatod a gyengébb olajat is mert úgyis ki be van már kopva kenni meg az is ken :P ;)

Erre inkább nem mondok semmit :) De mégis, röviden: hülyeség.

Szerintem nekik valószínűleg jobban megéri a 2e Ft-ért beszerzett olajat 3500-ért adni, mint a 6500-ast 7000-ért :D

Link to comment
Megosztás:

Erre inkább nem mondok semmit :D De mégis, röviden: hülyeség.

Szerintem nekik valószínűleg jobban megéri a 2e Ft-ért beszerzett olajat 3500-ért adni, mint a 6500-ast 7000-ért ;)

De ami durva hogy a szervízbe ahol csinálták az eredetvizsgát ott is ezt mondták :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor már 10litert hoz tutira gábor mester,Neked 10w40 Speed-et,nekem meg 15w40 Uni-t! ;)

Így van. ;)

Aki még szeretne kézbe kapni az évadnyitón 25-én Metabond cuccost, február 23-ig jelezze. :P

Gabi én még szeretnék +1litert!Ha után kell tölteni legyen belőle!Vagy elég lesz az 5liter?

Lehet hogy én csak 4+1litert szoktam venni? :D

Mennyi lesz nekem 5liter UNI 15w40? :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor nem értem.

Hm Tudom hogy lehet de pl ha 3ropi akkor 2 olajat rendelek és nullás vagyok

(a többi meg már nyereség. (mer pár havernak kellene :D )Pedig minden papir megvan mert fater volt már tag na akkor ennek jobban utána nézek valaki Átb de nagyon

De amúgy tagság nélkül se horror árú :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.