Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Nekem eddig Gulf 5w60 volt benne. de ez ......t drága! vmi 3xxx ft volt literje.. nem is tom mi volt velem, amikor ezt rakattam bele. ez már gondolom feleslegesen drága olaj.

5w40 ha csak jobban enné,már nem is érdekelne, venném is meg. csak hallottam olyasmit, hogy vékonyabb olaj, és igy nem kenn annyira.. háát nem tom. nem hinném.

Coupe a 10w60 milyen márka? valvo?

Mondjuk már nagyon időszerü lesz a csere, mert nagyon kiabál a bc... (meg a nívó is)

Halkabb nekem most úgyse lesz a hülye rezgés miatt. Hidró. mostanában már nem igazán van. hidegben volt pár másodpercig hangja.

Link to comment
Megosztás:

"Ez a hülye szerelő esete és a a trehányság és a pofátlanság házassága!"

Mint említettem is, ők éhbérért vannak dolgoztatva, nem érzik túlságosan motiváltnak

magukat. Én régebben ismertem nagyon jó szerelőket, akik márkaszervízben dolgoztak,

de ők már nincsenek ott. Ilyen a világ sajnos.

Bocsánat! Revideálom magamat(epk947): "Ez az éhbérért dolgoztatott hülye szerelő trehányságának és a címzetes márkaszervíz házasságának az esete." :) ;) ;)

Ugyanis van egy angol mondás erre az esetre: "Ha csak mogyoróval tudsz fizetni, csak majmokat tudsz alkalmazni".

Link to comment
Megosztás:

Ugyanis van egy angol mondás erre az esetre: "Ha csak mogyoróval tudsz fizetni, csak majmokat tudsz alkalmazni".

Okos meglátás! :)

Amúgy nekem a Metabond egyenlőre jól muzsikál a gépben.Gyorsba van olajnyomás, és halkabb a moci is.Bár nem volt hangos sem, de ahhoz mérten halkult.

Link to comment
Megosztás:

"Ja, van a váltóolajhoz egy Metabond GT nevű adalék, ami észrevehetően javítja a hidegben

a váltó kezelhetőségét. :) 5040.- az ára, omiban bevált, Astrába is fogom most tenni Metabond

váltóolajjal együtt. ;)

Astrába is?

És mit szól hozá a sperr? Ha eredetileg 30% os a sperr és a meta csökkenti a surlódást 50%-al akkor csak 15%-os lesz a sperred nem?

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy hülye a kérdés, de:

A váltóba mint már Gabi írta 75W90-es váltóműolajat használjak, én találtam otthol MOL-os 80W90-es hajtóműolajat. Az nem jó bele?

És, ha már az olajoknál járok: milyen fékolaj, ill. szervóolaj kell az Astrákhoz?

Én nem raknám bele a helyedben, mivel hidegben iszonyatosan le tud dermedni. Keleti autóba még elmegy.

Csak gyári hajtóműolajat raknék bele. Ha jól emlékszem 2 ezer alatt van literje.

Link to comment
Megosztás:

Ne rakd bele azt, nem jó bele. Csak a szintetikus bázisú jó, azok pedig esetünkben 75W90 viszkozítással

bírnak. Én is a gyárit ajánlom, vagy ha van kedved, próbáld ki a Metabond félét, bár az picivel drágább.

Fékolajból szigorúan legalább DOT4, lehetőleg ne tesco gazdaságos, azon kívül szinte mindegy.

Szervóolaj: Dexron II, ilyen van az automata váltókban is.

Link to comment
Megosztás:

Olyan kérdésem van, h ismeri-e valaki a Rowe olajakat (10W40)? Tapasztalat van-e esetleg vele?

Sikerült hozzájutnom féláron ilyenhez, és azt tenném az ótóba.

Köszi, ujjzol

Valaki használta itt már dizelben és dicsérte!

Amúgy elgondolkodtam én a múltkor ezen az olaj dolgon és eszembe jutott,hogy amikor ezt a dizel blokkot tervezték,nem hiszem hogy lett volna szintetikus olaj!Szal jó ebbe szerintem az ásványi vagy félszinti is!

Link to comment
Megosztás:

Az 1.7 szívódízelbe jó az ásványi is, mert az illesztései megengedik, és a terhelés sem nagy

az olajon, viszont a turbósba már a félszintis 10W40 kell!

És az összes C-s, illetve X-es benzines motorba is 10W40 félszinti kell.

Z-s motorokba pedig az 5W40 az ajánlás.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.