Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Nem azt irtam hogy drága az opel olaj az olcsó!!!

6ropi (az semsok) az ára ennek 3600 -éer olcsó.

Ediggik Mobil1 Esso Shell olajjal jártam. Ez más kategória de a laikus ugysem tudja megállapitani milyen a blokk fala belülről (mekkora a lerakódás amit az olaj okozott azt csak ha szétszeded akkor látod.

Egyéként megnézném azt a dizel autót amiben az olaj sárga marad :P

F astrába :D

Link to comment
Megosztás:

Ezzel nem feltétlenül értek egyet, de mindenkinek lelke rajta :smt016

Azzal Én is egyetértek, hogy gyenge minőségű olajjal nem szabad járni, nade ki az aki a gyári olajra, amit töltenek az Opel szervízben is, azt mondja, hogy gyenge. :?:

A legfontosabb a amegfelelő időközönként cserélni az olajat, szűrőt, és szerintem normál körülmények között használva tartós a motor 8)

Link to comment
Megosztás:

Philip!

Sajnos az Opel 10W40 olajról más a véleményünk. Szerintem ez a legszemetebb olaj, amit ma a piacon lehet kapni. Az ára is tükrözi. :P

Én is belepróbáltam anno a vadi újan berakott motorba, aztán rögtön eresztettük is le. Ahogy elérte az üzemi hőfokot, "pisisedni" kezdett, az olajnyomás is kevesebb volt mint kellett volna, a hidrotőkék egy-egy terhelés után folyamatosan panaszkodtak. Szal egy rakás szar. Én az utcai 8 szelepes Omegámba sem raknám semmi pénzért. Ennyi igényesség van bennem, még ha az Omega motor nem is olyan igényes. :D

Versenycélra én is használtam anno az RS-t, aztán amikor áttértek a magyarországi csomagolásra, akkorát esett a minősége, hogy rögtön váltottam. Feleannyiért jobb olajakat lehet kapni...

Stock!

Ha rendben az olajpumpa, próbálj Metabondot bele. :D

Link to comment
Megosztás:

Versenycélra én is használtam anno az RS-t, aztán amikor áttértek a magyarországi csomagolásra, akkorát esett a minősége, hogy rögtön váltottam. Feleannyiért jobb olajakat lehet kapni...

Németországból hozatjuk, ráadásul olcsóbb is :!:

az én motorom pedig szereti a 10W-40 Opelt. A megtett 386.000km utáni állapota is ezt tükrözi.

Ha tényleg annyira rossz, akkor nem akarok senkit rábeszélni.. nekem továbbra is megfelel :smt002

Link to comment
Megosztás:

opel16v

Nem tudom, hogy én mikor fogok menni felétek, mert egyenlére semmi dolgom sincs az olajon kívül Bp-en. Ennyiért meg nem igazán éri meg. Viszont van egy haver, majd beszélek vele... hátha letolja már végre a képét. majd 2 éve ígéri, hogy eljön Debrecenbe. Most már ideje lenne. :P

Mindenesetre majd szólok, hogy mi a helyzet.

Link to comment
Megosztás:

Ha már ide is benéztem, belekotyogok :P

Szerintem az Opel olaj sem rossz.. sőt. Ha valaki csak arra használja az autóját, amire tervezték, akkor kimondottan jó és gazdaságos :D

Ne haragudj, de az opel olaj tényleg egy rakás......

Nekem 3000 km alatt habos lett, leengedtük és raktunk helyette valvoline-t.

Ezzel sokkal halkabb is lett, illetve kb 7-8000 km után is megfelelő, habja pedig egyáltalán nincs.

A motorhoz nem lett nyúlva közben.

Link to comment
Megosztás:

leengedtük és raktunk helyette valvoline-t.

Ezzel sokkal halkabb is lett, illetve kb 7-8000 km után is megfelelő, habja pedig egyáltalán nincs.

A motorhoz nem lett nyúlva közben.

Valvoline nekem is nagyon bejön: nem eszi annyira, mint a korábbit, színe is jó még 7e után, szal jó.

Link to comment
Megosztás:

Én csak két szervízbe vagyok járatos, ott ezt használják :P

Mindazonáltal elhiszem amit mondasz, lehet hogy Én tévedek..

Hali!

Én opel szervízben dolgoztam 3 évig mint kasznis és agip olajat használtunk, akkor még nem találkoztunk opel olajjal, akkor most miért van.

Mostanság vettem gyári! olajat a váltóba és az nem opel, hanem GM, amit csak opel kereskedésben forgalmaznak vagy opel boltokban.

Ha lehet az olajon nem fogok spórolni, mert ha a verdát beindítom akkor mindíg az mozog benne. Ez nem neon és egyéb kütyük amit csak akkor használok amikor akarok, hanem az autó LELKE.

Ja majd nézzétek meg, hogy milyen szurkot engedtek le olajcserével és milyen lesz akkor a kenése, mint a kátrány.

Azé nem haragszotok remélem, ez az én véleményem :D

Link to comment
Megosztás:

Hali! Tegnap lecseréltettem a gépemben ezt az Opel olajat Metabond Speed 10W-40-re.Öt évig használtam Opel oilt,meg voltam vele elégedve,de amit legutóbb vettem ,nagy rakás kaki volt!Úgy folyt ki a kocsiból,mint a meleg pisi! :shock: :evil: Egyetértek Gabival,a Metabond sokkal jobb,finomabban jár a motor,jobban indul.Ezenkívül kapott még a vas 5% adalékot is.Mivel Gyuri barátom a Metabonddal áll szerződésben itt Győrben,nekem odaadta beszerzési áron,vagyis 6000-volt mindenestől! :D Amúgy "csapolt"olaj volt,hordóból! :P

Link to comment
Megosztás:

Az auchanban járva majdnem lereccsent az állam, amikor az 5l-es 10w-40-es opel "olajat" megláttam 9 ezerért. Mondjuk jó marketing! Bemegy a tájékozatlan opeltulaj és azt mondja az olajakat mustrálva: "...inkább hozzáteszek a Durablend árához 2 ezret és gyári olaj lesz benne..." Érdekes módon az autósboltokban meg 3500-ért eladhatatlan.

Link to comment
Megosztás:

Az auchanban járva majdnem lereccsent az állam, amikor az 5l-es 10w-40-es opel "olajat" megláttam 9 ezerért. Mondjuk jó marketing! Bemegy a tájékozatlan opeltulaj és azt mondja az olajakat mustrálva: "...inkább hozzáteszek a Durablend árához 2 ezret és gyári olaj lesz benne..." Érdekes módon az autósboltokban meg 3500-ért eladhatatlan.

Tescoban 4eFt körül láttam.

Link to comment
Megosztás:

Ha már a tacskós 10w-40-nél tartunk (bár lehet volt már téma) valahol hallottam/olvastam, hogy ez regenerált olaj, tehát nyugaton szervizekben összegyűjtött, tisztított és adalékokkal javított fáradtolaj. Bár valószínűleg ez csak konkurensek szándékos üzletrontása, de tény, ha kóla mellé csomagolnák, akkor se tenném a vasba. Igaz pár ismerősöm nagy megelégedettségére használja...egyenlőre. :evil:

Link to comment
Megosztás:

Megnyugtatlak, az Opel 10W40 olaj is a fent említett eljárással készül, azért olyan olcsó. :D

Szerintem mosásra jó a tecsós is. :P

ebbe én nem lennék olyan biztos...

megnézném, hogy a teszkós olajjal milyen lenne a motorod egy 50.000 km es olajcsereperiodusnál.....

mert ugye az opel olajra dizel motor esetében ennyi a csere periodus.

szerintem csodák nincsenek. a teszkós ujrahasznositott olajon kivül mindegyik ugyanolaj.

én jártam MOL olajjal, opel olajjal, töltöttem bele Castrolt is, mindegyikkel ugyanugy viselkedett az autó.

az opelba tökéletes az opelolaj.

tény hogy nem verseny olaj, azaz tartósan a leszabályozással menni nem érdemes, de napi felhasználásra tökéletes.

a metabond se jobb ennél. az is pont ugyanolyan jó mint az opelolaj.

Link to comment
Megosztás:

Megnyugtatlak, az Opel 10W40 olaj is a fent említett eljárással készül, azért olyan olcsó. :D

Szerintem mosásra jó a tecsós is. :P

Bár ezt a témát a motor topikban kezdtük de most már akkor ide írom:

Megtörtént a mosóadalékos járatás és most belekerült a tecso olaj. Sajna a hangok még megvannak :D

Megyek vele 5-10km-t azán belekerül a valvoline.

Ha megjavul ha nem (szelephang) egyenlőre így marad tavaszig (kb.3ekm). Remélem nagyobb kárt nem csinál és amíg melegen csendben vannak talán nem olyan káros.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.