Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Gondolom az egyik mindenbe és mindenre jó...általános.

A másik meg keményebb igénybevételre... mondjuk terepezés, vagy tábladöntögetés :twisted: ... vagy ilyesmi! 8)

Gondolom a Hard fizikai jellemzői jobbak, és bizti drágább olaj is... vagy nem?

METABOND UNI 15W40 5L Kedv.nélkül:5538Ft Kedv:4984Ft

METABOND HARD 15W40 5L Kedv.nélkül: 4469Ft Kedv:4022Ft

Dizelhez valami kopogás csökkentő adalék esetleg? :?

Link to comment
Megosztás:

Johnny!

Hát próbáld ki! :P

Az olajok leírását a honlapomon meg lehet találni a specifikáció link alatt a listában.

A Hard kicsit általánosabb minőségű 15W40-es ásványi olaj, kisteherautókba, szívódízelekbe, igénytelenebb régebbi motorokba ajánlják. Az Uni a jobb minőségű ásványi olaj, nagyobb teljesítményszinttel, pl. turbós dízelbe csak ez jó a kettő közül.

Létezik a Metabondnál gázolajhoz adalék, arról is van leírás a honlapomon.

Link to comment
Megosztás:

Szia! Már cseréltem, Opel boltban azt mondták, hogy ez a gyári, és be van kenve valami speciális anyaggal a teteje és az alja. 600 Ft volt. A legjobbat kértem. Remélem bírja azért, aztán utána jön a hőálló tömítő paszta. Kíváncsi leszek!

A szelepfedélnél levő szűrőről tudsz valamit? Mennyire gáz, ha koszos, és mire jó?

Köszi! :P

600Ft??? :oops: :oops: :oops:

Én is most vettem szelepfedéltömítést, gyárit, de az 5800Ft volt plusz a 10 db O-gyűrű... :shock:

Link to comment
Megosztás:

Nem vette drágán, én inkább azt is olcsónak találom. :lol:

Ugyanis 16v-hez teljesen más az ára ennek a tömítésnek. :lol:

Legutoljára én az O gyűrűkkel 8e felett kaptam meg az ecotechez.

5880 Ft a tömítés + 860 Ft a 10 db O-gyűrű... A tömítés GM-zacsis volt...

Link to comment
Megosztás:

Olajcsere elott allok es azt szeretnem megtudni hogy hasznalt e mar kozuletek valaki

MOGUL nevu olajat es ha igen milyen a tapasztalat vele?

Masik: vannak benzinesbe es dizelbe is hasznalhato olajak melyiket valasszam Ragaszkodjak a dizelhez vagy jo a "multifunkcios" is.

Jelenleg Castrol Protection 15w40 van benne ezzel meg vagyok elegedve. Dehat most itt a tel es arra gondoltam, hogy egy 10es-re cserelnem le. velemeny...

udv.

Link to comment
Megosztás:

Végre kinéztem milyen motoroljat veszek pont Pesten jártam a fatert el küldtem motorolajért erre, mivel nem volt az amit akartam (Valvoline) erre hoz egy 5 literes Tesco-s motoroljatat! :evil: Mondom neki ez mi? :shock: "Mondja motorolaj nemjó?"

Most vicc lenne ha megkérdezném használ-e valaki ilyet és milyen? :lol:

Úgyhogy beletöltsem hátha jó lessz vagy felejtsem el mert többet árt mint használ? Mert azért mégiscsak Tesco-s.... vagy nemtom....

Eddig a kocsinak semmi baja nem volt még.... :?

Link to comment
Megosztás:

Eddig a kocsinak semmi baja nem volt még.... :?

Akkor ha azt szeretnéd, hogy a jövőben se legyen baja, nagy ívben kerüld el azt a tacskós löttyöt... nem érdemes szerintem kísérletezni vele. Mondjuk én pont olyan vagyok, hogy nem tartom annyira rossznak a teszkó gazdaságos cuccokat, mert úgysem a teszkó gyártja a saját sufni gyáraiban, hanem nagy (márkás termékeket is gyártó) cégek, ők csak forgalmazzák. De az olcsóság biztos abban rejlik, hogy ezeken a termékeken kevésbé megy át sűrűn a minőségellenörző banda, meg kevésbé az ISO szabványoknak megfelelően készülnek, szóval... ilyen termékeknél felejtős, szerintem.

Nyugodtan vidd vissza, teszkóban minden vackot visszavesznek, ha nemtetszik amit vettél.

Amúgymeg motorolajat nemszabad teszkóban venni, Valvolinet pláne nem, én is jól megszívtam. Na nem az olajjal, hanem az árával. Mivel még sohasem vettem olajat (első autó :>), nemtudtam mik az árak, teszkóban meg láttam, hogy az az olaj amit akartam venni (Valvo TopGard) akciós, 9500ft... erre kiderült, hogy még egy drága autósboltban is 8000 alatt van... na erről ennyit :lol:

Link to comment
Megosztás:

Amúgymeg motorolajat nemszabad teszkóban venni, Valvolinet pláne nem, én is jól megszívtam. Na nem az olajjal, hanem az árával. Mivel még sohasem vettem olajat (első autó :>), nemtudtam mik az árak, teszkóban meg láttam, hogy az az olaj amit akartam venni (Valvo TopGard) akciós, 9500ft... erre kiderült, hogy még egy drága autósboltban is 8000 alatt van... na erről ennyit :lol:

ITT például egész jó áron adják! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Én meg asszem, hamarosan lecserélem a 3000-et futott Aral Blue Tronic-ot....az előző olajjal nem is hallottam a hidrotőkéket, most meg reggel beindítottam a gépet, és iszonyat volt hallgatni...valszeg teljesen "elpisisedett", nem való a gépbe. Én a sokak által dícsért Metabondot választom ezután....konkrétan Meta speed 10w-40( ahogy opel16v - Gábor javasolta).

Pedig ez a trutyi se volt olcsó...., de sz@r.

Link to comment
Megosztás:

Opel16v

Láttam az ooldaladon a Metabond olajokat szóval nekem TD astrám van melyiket érdemes megvenni (melyik kell bele)

Ajánljatok már olajat (fogalmam sincs dizelbe melyik kell)

Plussz adalék kell hozzá???

Hol juthatok hozzá mert Békés M lakom és csak januárba megyek pestre

Mondjuk leendő sogorom pesten lakik (éppen 1 utca és már nem az :lol: )

Mert akkor elküldöm őt érte. De az én autóm is nagyon hangos lett de én tehetek róla mert először fizettem aztán gondolkoztam :lol: Nekem 6 liter kellene mert 5,5tudok beleönteni. És ezek az olajok mennyit futnak?? ugyanúgy 10.000-et? Mondjuk én mindig lecserélem 10e nél akár milyen jó. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.