Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Nekem Metabond 10W40 olajhoz megy a Metabond C adalék 10000 kilométerenként.

Idestova 9 éve használom, és azóta 150 ezer km-t mentem vele, most van a kocsiban 300 ezer és még bontatlan a motorja.

Még a szelepdekli sem volt levéve, nem csörög, nem kattog!

Igaz, a vétel után kitakarítottam a kartert.

Olajfogyasztása 1 l / 10 ezer km.

Ez a kombináció nekem jól működik.

Módosítva : epk947
Link to comment
Megosztás:

Nekem Metabond 10W40 olajhoz megy a Metabond C adalék 10000 kilométerenként.

Idestova 9 éve használom, és azóta 150 ezer km-t mentem vele, most van a kocsiban 300 ezer és még bontatlan a motorja.

Még a szelepdekli sem volt levéve, nem csörög, nem kattog!

Igaz, a vétel után kitakarítottam a kartert.

Olajfogyasztása 1 l / 10 ezer km.

Ez a kombináció nekem jól működik.

Akkor úgy tűnik nagyon jól karbantartott példányt sikerült anno kifognod. Én láttam már 300e km-nél zörgő csattogó c20ne motort amely mindenhol okádta magából az olajat, de olyan Opel Omagát is láttam amelyben 490.000 km volt szintén c20ne motorral és hibátlan volt (bár azt nem tudom bontatlan volt-e). Óriási eltérések vannak állapotban az autók között. Az én motorom is olajban fürdött amikor megvettem, de bevállaltam mert szép csendesen járt és bíztam, hogy tömítéscserével rendben lesz és szerencsém volt. A vastag levegő harmonikacső szét volt szakadva, csak levegőszűrő cserénél vettem észre, hogy gyakorlatilag már majdnem két darabból állt és szívta a szűretlen levegőt ki tudja mi óta. Nem tudom ez kopásban mit jelenthet mennyi por ment bele és ez hol rakódott le, de a fojtószelep ház tiszta retek volt. Most az olajat is le akarom cserélni emiatt mert ki tudja mennyi szemét ment bele. Motortisztító vagy öblítő adalékot érdemes ilyenkor bele önteni olajcsere előtt? Alkalmaz valaki ilyen öblítőt? Hihetetlenül elhanyagolt autók vannak pedig kár érte.

Link to comment
Megosztás:

Akkor úgy tűnik nagyon jól karbantartott példányt sikerült anno kifognod. Én láttam már 300e km-nél zörgő csattogó c20ne motort amely mindenhol okádta magából az olajat, de olyan Opel Omagát is láttam amelyben 490.000 km volt szintén c20ne motorral és hibátlan volt (bár azt nem tudom bontatlan volt-e). Óriási eltérések vannak állapotban az autók között. Az én motorom is olajban fürdött amikor megvettem, de bevállaltam mert szép csendesen járt és bíztam, hogy tömítéscserével rendben lesz és szerencsém volt. A vastag levegő harmonikacső szét volt szakadva, csak levegőszűrő cserénél vettem észre, hogy gyakorlatilag már majdnem két darabból állt és szívta a szűretlen levegőt ki tudja mi óta. Nem tudom ez kopásban mit jelenthet mennyi por ment bele és ez hol rakódott le, de a fojtószelep ház tiszta retek volt. Most az olajat is le akarom cserélni emiatt mert ki tudja mennyi szemét ment bele. Motortisztító vagy öblítő adalékot érdemes ilyenkor bele önteni olajcsere előtt? Alkalmaz valaki ilyen öblítőt? Hihetetlenül elhanyagolt autók vannak pedig kár érte.

Az eltérések azért vannak, mert ezek már 15 - 20 vagy ahogy az enyém is, 22 évesek.

Nagyon nem mindegy, hogy milyen volt az előéletük.

Én, ha igaz, a harmadik tulajdonosa vagyok, előttem egy magyar nőé volt 3 évig, azelőtt meg egy tulaj volt Németországban.

A harmonikacsövet már nekem is cserélni kellett,mert hát a kor megteszi hatását a gumi alkatrészeken.

Nálam a legtöbb pénzt a karosszéria javítása emésztette fel, nem is mondja meg senki, hogy 22 éves a kocsim.

Mégis most tervezem a motorháztető, a kocsitető újra fújását, mert az eredeti lakk már kezd foltosodni.

Egyúttal új alvázvédelmet is kap és a tetőkárpitot is meg kell erősíteni, mert válik el a széleken..

Ez cakk-pakk egy százas lesz.

Én folyamatosan költök rá, de megéri.

Más meg kényszerűségből, vagy nemtörődömségből (lásd kőműves brigád autója...) addig megy amíg be nem döglik, vagy szét nem rohad teljesen.

Van akinek kilóg a lába alul a kocsiból, de még hajtja...

Motortisztítót NE, de egy mechanikus motortisztítást igen.

Módosítva : epk947
Link to comment
Megosztás:

Akkor úgy tűnik nagyon jól karbantartott példányt sikerült anno kifognod. Én láttam már 300e km-nél zörgő csattogó c20ne motort amely mindenhol okádta magából az olajat, de olyan Opel Omagát is láttam amelyben 490.000 km volt szintén c20ne motorral és hibátlan volt (bár azt nem tudom bontatlan volt-e). Óriási eltérések vannak állapotban az autók között. Az én motorom is olajban fürdött amikor megvettem, de bevállaltam mert szép csendesen járt és bíztam, hogy tömítéscserével rendben lesz és szerencsém volt. A vastag levegő harmonikacső szét volt szakadva, csak levegőszűrő cserénél vettem észre, hogy gyakorlatilag már majdnem két darabból állt és szívta a szűretlen levegőt ki tudja mi óta. Nem tudom ez kopásban mit jelenthet mennyi por ment bele és ez hol rakódott le, de a fojtószelep ház tiszta retek volt. Most az olajat is le akarom cserélni emiatt mert ki tudja mennyi szemét ment bele. Motortisztító vagy öblítő adalékot érdemes ilyenkor bele önteni olajcsere előtt? Alkalmaz valaki ilyen öblítőt? Hihetetlenül elhanyagolt autók vannak pedig kár érte.

A fojtószelepház általában a legtöbb autóban dzsuvás a kartergáztól, szóval ez nem nagy baj.

Link to comment
Megosztás:

Az eltérések azért vannak, mert ezek már 15 - 20 vagy ahogy az enyém is, 22 évesek.

Nagyon nem mindegy, hogy milyen volt az előéletük.

Én, ha igaz, a harmadik tulajdonosa vagyok, előttem egy magyar nőé volt 3 évig, azelőtt meg egy tulaj volt Németországban.

A harmonikacsövet már nekem is cserélni kellett,mert hát a kor megteszi hatását a gumi alkatrészeken.

Nálam a legtöbb pénzt a karosszéria javítása emésztette fel, nem is mondja meg senki, hogy 22 éves a kocsim.

Mégis most tervezem a motorháztető, a kocsitető újra fújását, mert az eredeti lakk már kezd foltosodni.

Egyúttal új alvázvédelmet is kap és a tetőkárpitot is meg kell erősíteni, mert válik el a széleken..

Ez cakk-pakk egy százas lesz.

Én folyamatosan költök rá, de megéri.

Más meg kényszerűségből, vagy nemtörődömségből (lásd kőműves brigád autója...) addig megy amíg be nem döglik, vagy szét nem rohad teljesen.

Van akinek kilóg a lába alul a kocsiból, de még hajtja...

Motortisztítót NE, de egy mechanikus motortisztítást igen.

Itt arra gondolsz amit már említettél, hogy olajteknőt levenni és kipucolni? Vagy van még más is?

Egyébként te biztos tudod, de én nemrég tudtam meg, hogy ennél a motornál a szelepfedélben van egy fém kartergáz szűrő abban a kiemelkedő kockában a tetején, amit az éves karbantartásnál mindíg ki kellene tisztítani "mosóbenzinnel" a javítási útmutató szerint.

Tudom, nem idevágó téma, de ha már beszélgetünk megkérdezem:

A gyújtás alkatrészeit kellett már cserélned? pl.: kábelek, elosztófej, rotor, gyújtótekercs.

Nekem kábeleket is kell cserélnem mert bemelegedve rángatott aztán felnyitottam a motorháztetőt majd szabad szemmel láttam, hogy áthúz a szikra a kábelek között. Először szigetelő szalaggal jól körbe tekertem és egy darabig jó is volt, de most megint újra kezdte melegen a rángatást viszont a szikrát most nem látom, de szinte biztosan hallom, hogy valahol megint áthúz, de nem ott ahol leszigeteltem vagy én vagyok a vak. Már megvan az új kábelszett majd cserélem amint oda jutok és aztán kiderül, de lehet cserélni kellene már minden mást is ami kopó fogyó alkatrész a gyújtásban. Az alapjáratom is mintha ki-ki hagyna nem 100%-os. 233.000 km van most óra szerint az enyémben, de hogy előttem mit cseréltek már és mit nem azt sajnos nem tudom, de elvileg kellett volna már cserélni ennyi km után az elosztót vagy nem? Jeleneg Valeo van benne de gyárilag ez nem Bosch volt?

Link to comment
Megosztás:

Itt arra gondolsz amit már említettél, hogy olajteknőt levenni és kipucolni? Vagy van még más is?

Egyébként te biztos tudod, de én nemrég tudtam meg, hogy ennél a motornál a szelepfedélben van egy fém kartergáz szűrő abban a kiemelkedő kockában a tetején, amit az éves karbantartásnál mindíg ki kellene tisztítani "mosóbenzinnel" a javítási útmutató szerint.

Tudom, nem idevágó téma, de ha már beszélgetünk megkérdezem:

A gyújtás alkatrészeit kellett már cserélned? pl.: kábelek, elosztófej, rotor, gyújtótekercs.

Nekem kábeleket is kell cserélnem mert bemelegedve rángatott aztán felnyitottam a motorháztetőt majd szabad szemmel láttam, hogy áthúz a szikra a kábelek között. Először szigetelő szalaggal jól körbe tekertem és egy darabig jó is volt, de most megint újra kezdte melegen a rángatást viszont a szikrát most nem látom, de szinte biztosan hallom, hogy valahol megint áthúz, de nem ott ahol leszigeteltem vagy én vagyok a vak. Már megvan az új kábelszett majd cserélem amint oda jutok és aztán kiderül, de lehet cserélni kellene már minden mást is ami kopó fogyó alkatrész a gyújtásban. Az alapjáratom is mintha ki-ki hagyna nem 100%-os. 233.000 km van most óra szerint az enyémben, de hogy előttem mit cseréltek már és mit nem azt sajnos nem tudom, de elvileg kellett volna már cserélni ennyi km után az elosztót vagy nem? Jeleneg Valeo van benne de gyárilag ez nem Bosch volt?

Abban a fém szűrőben elég sok dzsuva le tud rakódni, és ahogy néztem több rétegből áll. Szerintem csak akkor kezd el takarítani, ha teljesen ki tudod mosni, amúgy jobb ha koszos marad mint egy később elszabadult mócsing eltömít egy olajjáratot.

Link to comment
Megosztás:

Itt arra gondolsz amit már említettél, hogy olajteknőt levenni és kipucolni? Vagy van még más is?

Egyébként te biztos tudod, de én nemrég tudtam meg, hogy ennél a motornál a szelepfedélben van egy fém kartergáz szűrő abban a kiemelkedő kockában a tetején, amit az éves karbantartásnál mindíg ki kellene tisztítani "mosóbenzinnel" a javítási útmutató szerint.

Tudom, nem idevágó téma, de ha már beszélgetünk megkérdezem:

A gyújtás alkatrészeit kellett már cserélned? pl.: kábelek, elosztófej, rotor, gyújtótekercs.

Nekem kábeleket is kell cserélnem mert bemelegedve rángatott aztán felnyitottam a motorháztetőt majd szabad szemmel láttam, hogy áthúz a szikra a kábelek között. Először szigetelő szalaggal jól körbe tekertem és egy darabig jó is volt, de most megint újra kezdte melegen a rángatást viszont a szikrát most nem látom, de szinte biztosan hallom, hogy valahol megint áthúz, de nem ott ahol leszigeteltem vagy én vagyok a vak. Már megvan az új kábelszett majd cserélem amint oda jutok és aztán kiderül, de lehet cserélni kellene már minden mást is ami kopó fogyó alkatrész a gyújtásban. Az alapjáratom is mintha ki-ki hagyna nem 100%-os. 233.000 km van most óra szerint az enyémben, de hogy előttem mit cseréltek már és mit nem azt sajnos nem tudom, de elvileg kellett volna már cserélni ennyi km után az elosztót vagy nem? Jeleneg Valeo van benne de gyárilag ez nem Bosch volt?

- A karterre gondoltam.

- Semmi csere, csak a gyertyapipáról kapta le az árnyékolást nekem egy autóvillamosságis buzeráns amíg egy pillanatra elfordultam.

- Cserélni csak akkor, ha rosszalkodik. Nekem nem kellett.

Link to comment
Megosztás:

A G Astra topikba írtam, de oda se bagóztak, talán itt :)

idézem:

,,10 év 300 000 Km, Y17DT kizárólag GM 5w 30-at használtam, pár éve már csak Dexos 2. Most viszont szeretnék váltani. Mit javasoltok? Van még a családban egy X17Dt elvileg 10W 40 való bele, de szeretnék ebbe is egy 5w 30-at. "

Mit javasoltok? Többen dicsérték az Eneos-t

Tudom, hogy ez egy unalomig elcsépelt kérdés, de legalább az X17 DT-re írjatok valamit, mert a 10w 40 olajat szeretném 5 w 30-ra cserélni

Módosítva : Lion
Link to comment
Megosztás:

A G Astra topikba írtam, de oda se bagóztak, talán itt :)

idézem:

,,10 év 300 000 Km, Y17DT kizárólag GM 5w 30-at használtam, pár éve már csak Dexos 2. Most viszont szeretnék váltani. Mit javasoltok? Van még a családban egy X17Dt elvileg 10W 40 való bele, de szeretnék ebbe is egy 5w 30-at. "

Mit javasoltok? Többen dicsérték az Eneos-t

Tudom, hogy ez egy unalomig elcsépelt kérdés, de legalább az X17 DT-re írjatok valamit, mert a 10w 40 olajat szeretném 5 w 30-ra cserélni

A noname márkákat leszámítva a márkanév számít a legkevésbé az olajválasztásnál. Elsősorban a gyártó követelményeit, előírt olajminősítéseit kell figyelembe venni! Ha a választott olaj ennek megfelel akkor jó, ha nem akkor nem jó. Ha eddig jó volt az 5W30 dexos2 akkor most miért kellene váltani? A GM a gyártó(forgalmazó) az 5w30 az olaj viszkozitási osztályba sorolása, a dexos2 pedig az olaj minősítése, konkrétan az Opelekbe való megfelelőséget jelöli. Az idézett szöveg egy kissé zavaros, szerintem át kellene fogalmazni hogy értelmes legyen és akkor talán jön válasz a másik topikban is. A dexos2 helyett használható még a GM-LL-B-025 követelményt teljesítő olajok is, ezek általában 5W-40-es viszkozitási osztályba sorolt olajok, ha 10W-40-ről akarsz jobbra váltani akkor inkább ez utóbbit javasolnám.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A noname márkákat leszámítva a márkanév számít a legkevésbé az olajválasztásnál. Elsősorban a gyártó követelményeit, előírt olajminősítéseit kell figyelembe venni! Ha a választott olaj ennek megfelel akkor jó, ha nem akkor nem jó. Ha eddig jó volt az 5W30 dexos2 akkor most miért kellene váltani? A GM a gyártó(forgalmazó) az 5w30 az olaj viszkozitási osztályba sorolása, a dexos2 pedig az olaj minősítése, konkrétan az Opelekbe való megfelelőséget jelöli. Az idézett szöveg egy kissé zavaros, szerintem át kellene fogalmazni hogy értelmes legyen és akkor talán jön válasz a másik topikban is. A dexos2 helyett használható még a GM-LL-B-025 követelményt teljesítő olajok is, ezek általában 5W-40-es viszkozitási osztályba sorolt olajok, ha 10W-40-ről akarsz jobbra váltani akkor inkább ez utóbbit javasolnám.

A GM olajokat elég jól lehúzzák sok a negatív kritika ezért is gondolkodom a váltáson.

Link to comment
Megosztás:

T Lion!

GM dexos2-t teljesítő és Mo-on kapható motorolajok:

Mobil 1 ESP 0W-40 olajwebshop.hu
Mobil Super 3000 XE 5W-30 olajdokk.hu
Castrol Edge Fst 5W-40 castrolmintabolt.hu
Castrol Magnatec 5W-40 C3 olaj24.hu
Total Quartz Ineo Mc3 5W-30 totalolaj.hu
Eni i-Sint Ms 5W-30 olajshop.hu
Shell Helix Ultra AG 5W-30 shellshop.hu
Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30 olajborze.hu
Statoil LazerWay G 5W-30 webautoshop.hu
Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 kicsikocsiautosbolt.hu
Mol Dynamic Gold 5W-30 kenoanyagfutar.hu
Motul Specific dexos2 5W-30 motul-bolt.hu
Omv Bixxol special C3 5W-30 premiumolaj.hu
Q8 Formula Special G Long Life 5W-30 formula3000.hu
Eneos Premium Hyper 5W-40 szilkerauto.hu

Gulf Formula Gmd 5W-30 gulf.hu

Mannol O.e.m. Opel 5W.30 the-filtershop.com

Megol Motorenoel Efficiency 5W-30 goldolaj.hu

Ravenol Longlife LSG SAE 5W-30 sct-hungary.hu
Rowe Hightec Synt Rs 5W-30 Hc-Fe west-autoteka.hu

Midland Axxept 5W-30 midland.hu

Valvoline SynPower Mst 5W-30 sgconsult.hu
Genuine GM Motor Oil dexos2 5W-30 autoteka2000.hu

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

T Lion!

GM dexos2-t teljesítő és Mo-on kapható motorolajok:

Mobil 1 ESP 0W-40 olajwebshop.hu

Mobil Super 3000 XE 5W-30 olajdokk.hu

Castrol Edge Fst 5W-40 castrolmintabolt.hu

Castrol Magnatec 5W-40 C3 olaj24.hu

Total Quartz Ineo Mc3 5W-30 totalolaj.hu

Eni i-Sint Ms 5W-30 olajshop.hu

Shell Helix Ultra AG 5W-30 shellshop.hu

Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30 olajborze.hu

Statoil LazerWay G 5W-30 webautoshop.hu

Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 kicsikocsiautosbolt.hu

Mol Dynamic Gold 5W-30 kenoanyagfutar.hu

Motul Specific dexos2 5W-30 motul-bolt.hu

Omv Bixxol special C3 5W-30 premiumolaj.hu

Q8 Formula Special G Long Life 5W-30 formula3000.hu

Eneos Premium Hyper 5W-40 szilkerauto.hu

Gulf Formula Gmd 5W-30 gulf.hu

Mannol O.e.m. Opel 5W.30 the-filtershop.com

Megol Motorenoel Efficiency 5W-30 goldolaj.hu

Ravenol Longlife LSG SAE 5W-30 sct-hungary.hu

Rowe Hightec Synt Rs 5W-30 Hc-Fe west-autoteka.hu

Midland Axxept 5W-30 midland.hu

Valvoline SynPower Mst 5W-30 sgconsult.hu

Genuine GM Motor Oil dexos2 5W-30 autoteka2000.hu

Jól összeszedted, (bár egyet már találtam, ami nem jön be....)

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

136000-ret futott x14nz-be Mobil Super 3000 X1 5w40 vagy Mobil Super 3000 XE 5w30? 10w40-ről váltanék, az olajat egyáltalán nem eszi, sok a rövid táv (10km, 30km egyhuzamban). Ki melyiket tenné bele és miért?

Én maradnák a 10W40-nél ha már ennyit elment vele akkor miért kéne váltani? Amúgy meg mingyá:

:D

Link to comment
Megosztás:

Én maradnák a 10W40-nél ha már ennyit elment vele akkor miért kéne váltani? Amúgy meg mingyá:

:D

Én 333000-el adtam el az 1.4-est.... kitudja mennyit tekergették, mert Taxi volt. Mióta a cégünknél volt 170ezer lett bele hajtva, és 10W40-el... nem ette az olajat, volt benne nyomaték, és ha nem lett volna a kasztnin, futóművön kb 2-300ezernyi munka,plussz alkatrész, elment volna még pár 100ezer km-t... Egyébként 2002-es volt, és több gond volt az elöregedett hűtőrendszerrel, mint a motorral. Gumik, hűtő, fűtés durrantak el, illetve a hengerfej tömítése lett cserélve. Ezen kívül lengéscsillapítók halottak voltak, rugók töröttek, akku dögrováson, a 4 téli, és 4 nyáriból össze lett válogatva 1 garnitúra kevésbé kopott, a szélvédő, jobb első kavicsos, Jobb hátsó sárvédő horpadt, kipufogó rendszert már csak a szent lélek tartotta, hátsó ajtót betolták, fejszével egyengettem ki, tetőkárpit lógott, bal első ajtó kilyukadt a sarkán, és már váratott magára a vezérlés csere. Talpasok, gömbcsuklók kukázandók voltak... Nem az olaj miatt "halt" ki alólam. Elvitte egy kereskedő, és 200ezerre csavarta, majd 100ezerrel drágábban eladta valakinek. 1 előnye volt, a gázszett! 5 évre még jó volt a tartály...

Link to comment
Megosztás:

Én 333000-el adtam el az 1.4-est.... kitudja mennyit tekergették, mert Taxi volt. Mióta a cégünknél volt 170ezer lett bele hajtva, és 10W40-el... nem ette az olajat, volt benne nyomaték, és ha nem lett volna a kasztnin, futóművön kb 2-300ezernyi munka,plussz alkatrész, elment volna még pár 100ezer km-t... Egyébként 2002-es volt, és több gond volt az elöregedett hűtőrendszerrel, mint a motorral. Gumik, hűtő, fűtés durrantak el, illetve a hengerfej tömítése lett cserélve. Ezen kívül lengéscsillapítók halottak voltak, rugók töröttek, akku dögrováson, a 4 téli, és 4 nyáriból össze lett válogatva 1 garnitúra kevésbé kopott, a szélvédő, jobb első kavicsos, Jobb hátsó sárvédő horpadt, kipufogó rendszert már csak a szent lélek tartotta, hátsó ajtót betolták, fejszével egyengettem ki, tetőkárpit lógott, bal első ajtó kilyukadt a sarkán, és már váratott magára a vezérlés csere. Talpasok, gömbcsuklók kukázandók voltak... Nem az olaj miatt "halt" ki alólam. Elvitte egy kereskedő, és 200ezerre csavarta, majd 100ezerrel drágábban eladta valakinek. 1 előnye volt, a gázszett! 5 évre még jó volt a tartály...

Folyamatos karbantartással és folyamatos ráköltéssel, amit egy napi használatú autó igényel, nem egyszerre lesz minden szar.

Link to comment
Megosztás:

Én maradnák a 10W40-nél ha már ennyit elment vele akkor miért kéne váltani? Amúgy meg mingyá:

:D

Nem ez a lényege ezt senki nem vitatja, hiszen ez is gyári ajánlás, de ma már van jobb! Egyszerű fizika semmi több aki érti az érti aki nem azt csak sajnálni tudom! A hígabb olajban könnyebben mozognak az alkatrészek, kisebb ellenállással, ezért télen kisebb erő kell a motor forgatásához, következésképpen könnyebben indul, következésképpen kevésbé veszi igénybe az akksit és az indítómtort és lehet, hogy télen még emiatt fogsz tudni gyenge akksi mellett is elindulni, és pl. nem kell a legnagyobb kapacitású akksit megvenni városi használathoz és gyorsabban átolajozódik a motor és nem sorolom tovább pedig tudnám, de befejeztem. Vége.

Link to comment
Megosztás:

136000-ret futott x14nz-be Mobil Super 3000 X1 5w40 vagy Mobil Super 3000 XE 5w30? 10w40-ről váltanék, az olajat egyáltalán nem eszi, sok a rövid táv (10km, 30km egyhuzamban). Ki melyiket tenné bele és miért?

Én 5W-40-es olajat használok, szerintem jó választás. Az 5w-30 melegen jóval hígabb ezért valószínűleg fogyasztaná a motor és üzemmelegen az olajnyomás is a minimum érték körül lenne, bár a gyártó szerint még használható ez is, de én csak akkor tenném bele ha az autó teljesen új lenne.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.