Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Valvoline AllClimate 10W40-nel van valakinek tapasztalata? Most olcsón lehetne venni az egyik sárga M betűs nagyáruházláncban. Most Castrol 5W40-nel "csattog-gat", érdemes kipróbálni másikkal, vagy hagyjam a fenébe, úgyis olyan marad (előtte nem volt, sőt csak kb 5-600km-rel csere után jött elő)? Azért lenne fontos mert ugye most akciós és nem mindegy, hogy 5e vagy 10eFt. :icon1:

Lelkesen kimentem ,hogy kitakarítom a tőkéket (zotya975 tanácsára), aztán lelkesen vissza is fordultam, mert hozzáfagytam volna a kocsihoz. :D

Én is húzom-halasztom amíg ilyen idő van. De még a célszerszámot sem csináltam meg.

Link to comment
Megosztás:

Cserélném az olajat a Isuzu 1,7TD-be a motor lassan eléri a 400.000km-ert. :D

Eddig 10W40-est MOL olajat használtam ez volt ingyen.(megszűnt a forrás) Viszont évi 2x cseréltem! Évente 10.000km alatt megyek és főként városban, sokk hídégfutássál! Ajánlották hogy rakjak bele 5W40-es fél szintetikus olajat,mert az jobb a sokat futott motornak!

Mit ajánlatok? Sajnos sokat olvasni a hamisított olajokról, milyen márkákba lehet most megbízni?

Link to comment
Megosztás:

Cserélném az olajat a Isuzu 1,7TD-be a motor lassan eléri a 400.000km-ert. :D

Eddig 10W40-est MOL olajat használtam ez volt ingyen.(megszűnt a forrás) Viszont évi 2x cseréltem! Évente 10.000km alatt megyek és főként városban, sokk hídégfutássál! Ajánlották hogy rakjak bele 5W40-es fél szintetikus olajat,mert az jobb a sokat futott motornak!

Mit ajánlatok? Sajnos sokat olvasni a hamisított olajokról, milyen márkákba lehet most megbízni?

Ha nincs túlzott olajfogyi akkor mehet bele az 5w-40,főleg,hogy sok a hidegüzem

Én Mobil 3000 X1 5W-40 használok tudom ajánlani :icon1:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Cserélném az olajat a Isuzu 1,7TD-be a motor lassan eléri a 400.000km-ert. :D

Eddig 10W40-est MOL olajat használtam ez volt ingyen.(megszűnt a forrás) Viszont évi 2x cseréltem! Évente 10.000km alatt megyek és főként városban, sokk hídégfutássál! Ajánlották hogy rakjak bele 5W40-es fél szintetikus olajat,mert az jobb a sokat futott motornak!

Mit ajánlatok? Sajnos sokat olvasni a hamisított olajokról, milyen márkákba lehet most megbízni?

Én évi 35 ezret megyek, 2 szeri olajcserével :)

Amúgy jó az 5W40, én is ilyet használok.

Link to comment
Megosztás:

Én évi 35 ezret megyek, 2 szeri olajcserével :)

Amúgy jó az 5W40, én is ilyet használok.

Márka,ha nem titok!

Nagy kiszerelésbe kaptam eddig az olajat ezért nem tudom mennyi is megy bele,csak úgy öntöttem egy 10L kannából.

Elég bele a 4L? Jól emlékszem pont ennyi kell bele!

Link to comment
Megosztás:

Márka,ha nem titok!

Nagy kiszerelésbe kaptam eddig az olajat ezért nem tudom mennyi is megy bele,csak úgy öntöttem egy 10L kannából.

Elég bele a 4L? Jól emlékszem pont ennyi kell bele!

Total Quartz 9000 5W40-et szoktam venni viszonylag olcsón. 4 liter nem elég bele tapasztalataim szerint.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Hali.X16Xel Astrámba a gyári olaj GM milyen minőségű? Eddig én Castrol 10w-40 tettem bele, gondoltam kipróbálom a gyári olaját. Szerintetek??

Én évek óta ezzel járok, ( nagyon várom már amikor hazavágja a motort...XD)de mindenki szerint hamisitják szóval passz... :D

Link to comment
Megosztás:

Hali.X16Xel Astrámba a gyári olaj GM milyen minőségű? Eddig én Castrol 10w-40 tettem bele, gondoltam kipróbálom a gyári olaját. Szerintetek??

Igazság szerint nem jó váltogatni az olajmárkákat. Ha van egy bevált típus akkor azt használd mindig és ne térj át másra. Aki olajat vált többeknél akkor jön elő a hidrotőke csattogás a motorban.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

A Mannol olajról tudtok mondani véleményt? Egy litert vettem a múltkor pótlásra, most teljes csere előtt állok. Érdekelne. Azt mondták a boltban, hogy jó. De mindenre azt mondják úgyis. A GM meg már drágább mint a Castrol.

Módosítva : pasla09
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Igazság szerint nem jó váltogatni az olajmárkákat. Ha van egy bevált típus akkor azt használd mindig és ne térj át másra. Aki olajat vált többeknél akkor jön elő a hidrotőke csattogás a motorban.

Én eddig Castrolt 10w40-t használtam javaslatra, és a tőke nekem is csattogott, viszont év elején azt hallottam, hogy a Millersnek van egy prémium terméke ami segít ezt megszüntetni. 5w40-est raktam bele aminek megvan a GM dexos2-es tanúsítványa és először halkult, majd meg is szűnt a csattogás. Érdemes utána olvasni...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Váltott, nem láttad? ;) Egyelőre nincs kioktatás, csak segítség. :icon1: A tulaj pedig majd dönt. :D

Mondjuk én nem látok valós segítséget abban, ha valaki bemásolgat egy adatbázisból ( amihez némi keresés után valszeg bárki hozzáfér) dolgokat az olajokról, meg amúgy sem csípem az arc és név nélküli kommentelőket ahol nem látok mögöttük valós embert, de végülis ha erre van igény:

1952195-20150821-yklxpY.jpg

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk én nem látok valós segítséget abban, ha valaki bemásolgat egy adatbázisból ( amihez némi keresés után valszeg bárki hozzáfér) dolgokat az olajokról, meg amúgy sem csípem az arc és név nélküli kommentelőket ahol nem látok mögöttük valós embert, de végülis ha erre van igény:

1952195-20150821-yklxpY.jpg

Most nem azé, de rajtad kívül még hányan mutogatják itt az arcukat? Ez nem fbook. Nyilván feltölteném ha ez általános lenne mindenkinél és feltétele a fórumnak vagy a segítésnek, de szabályok szerint nem az és szerintem ez csak részletkérdés meg amúgy is az egész fórum publikus és nincs rá szükségem, hogy az egész világon bárki idegen beazonosíthasson. Engem jobban zavar ha valaki kérdez valamit 1 hozzászólással majd az ember leírja neki vagy megtárgyaljuk neki fél oldalon a megoldást vagy a javaslatot és aztán az illető eltűnik és meg sem köszöni, többé vissza se tér. Az ilyen k@cs@g b@zi ingyenélőket kellene kiszűrni és megtanítani neki hogy egy fórumban nem csak kapni jó, de ezt ránézésre csak azért mert nincs fényképe nem lehet megállapítani.

Link to comment
Megosztás:

Most nem azé, de rajtad kívül még hányan mutogatják itt az arcukat? Ez nem fbook. Nyilván feltölteném ha ez általános lenne mindenkinél és feltétele a fórumnak vagy a segítésnek, de szabályok szerint nem az és szerintem ez csak részletkérdés meg amúgy is az egész fórum publikus és nincs rá szükségem, hogy az egész világon bárki idegen beazonosíthasson. Engem jobban zavar ha valaki kérdez valamit 1 hozzászólással majd az ember leírja neki vagy megtárgyaljuk neki fél oldalon a megoldást vagy a javaslatot és aztán az illető eltűnik és meg sem köszöni, többé vissza se tér. Az ilyen k@cs@g b@zi ingyenélőket kellene kiszűrni és megtanítani neki hogy egy fórumban nem csak kapni jó, de ezt ránézésre csak azért mert nincs fényképe nem lehet megállapítani.

Akkor rosszul fogalmaztam elnézést. Nem kifejezetten a kép hiányával van gondom, de ez egy autós fórum, emberek csoportja, nagyjából mindenki tudja a másikról ki-kicsoda, sok emberrel személyesen is találkoztam már, szinte egy baráti társaság. Vannak gondjaink-problémáink, ezt megbeszéljük egymással, sok ember sokat tud alapon, segítünk a másiknak, nyilván vannak "beesik a paraszt és kérdez" stílusú emberkék is, de ilyen mindenhol van. Aztán jön valaki, fingom nincs hogy ki mert totál semmi infó nincs róla, aki ossza az észt ami alapból nem baj, de ha kérdezel akkor csak visszakérdez, normálisan nem válaszol csak linkelget valahonnan valamit, hát engem ez kifejezetten zavar....amíg volt neki saját topicja addíg szerencsére nem nagyon találkoztam vele. De természetesen ez csak az én véleményem, nem vagyok admin, modi, sőt most éppen klubbtag sem, szóval ha erre van igény, felőlem... :icon1:

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

T daykiller!

 

""T" Tisztelt"

Ahhoz azért több kell.

 

Felelőtlen vagy, elhasználtál a drága napi 5 hsz-ből egyet kontrázásra, csak hogy a tiéd legyen az utolsó szó  , így ma egyel kevesebb olajos kommentet tudsz írni, így megvonod a tudásod olyanoktól akik számítanak rád. :rolleyes: Hát ennyit érnek neked a rajongók?! :huh:

Link to comment
Megosztás:

T daykiller!

 

""T" Tisztelt"

Ahhoz azért több kell.

 

T olajzseni!

Részünkről is feléd.

 

Hivatalos levelet is gondolom így kezdesz, hogy "T".

Vannak alapvető etikai magatartások, amiben vannak olyan neked lehet ismeretlen fogalmak, mint az alapvető tisztelet, amit a másik felé megadunk azzal, hogy normálisan üdvözöljük.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.