Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Sőt, az eredeti cikk szerintem sokkal korábbi. Abból is látszik, hogy '91-es adatokat használ a táblázatban. Valamint írja az eredeti elején, hogy ez az utolsó update-lt változata a cikkének, amit már nem kíván módosítani sem.

Különben elég komoly intézetnek tűnik ez a DRI, ahol dolgozik a pasi.

Link to comment
Megosztás:

Jó lesz bele az. Ha adalékot is raksz bele, akkor azt ajánlott az új olajhoz tölteni.

C vagy OLD Spezial adalékot ajánlok. Ha nálam rendeled együtt az olajat+adalékot, akkor mindenképpen

illet 10% kedvezmény a végéből. :blink:

OK! Köszi! Venném tőled, csak az a gond, hogy szegedi vagyok és a szállítási költség sajnos többe jönne ki, mintha megvenném itt. :rolleyes: de azért köszi a segítséget

Link to comment
Megosztás:

X12XE motorhoz milyen olajat ajánlotok? Egyáltalán mi a gyári ajánlás? Mármint az érdekelne, hogy 10W-s vagy 5W vagy 15W, vagy mifene kell bele? :rolleyes: A márka már úgyis el van döntve :blink: (Metabond, ha nemsikerül beszerezni, akkor Valvoline. De remélem lesz Meta! ;)).

Link to comment
Megosztás:

Háát most abbó van benne 5w60 de azt túlzásnak tartom.. meg árban is :rolleyes:

A srácokat meg azért kultiválom mert apróság, de tényleg frankón letakaritják.. kicsorgatják aztán kis sűritett levegővel még ki is fújkálják.. betöltőnél, nivónál.. mondjuk ez lehet xart se ér :blink:

Mondtam nekik a Meta 10w40et, meg h egy srác versenyzik is vele(Te), mire azt mondják, hogy nehezen hiszik, hogy egy versenynél többet bír megégés nélkül... de azt is hozzá tették, hogy gyakorlati tapasztalatuk nincs vele, igy nem akarják fikázni.

De ők ezt a gulfot ajánlják inkább (lehet mert az ő olajuk) ;) ezen kívűl csak drágább cuccaik vannak. ill. lique (vagy hogy irják) molly. Háát nem tom.. GSI-sek közül még senki nem rakot metát a verdába? vaze.. kivi lennék a tapasztalatra :D

Link to comment
Megosztás:

Bocs, nem tudtam hol élsz.

Sajna kevesen töltik ki a profiljukon a tartózkodási helyet, így nehéz. :rolleyes:

X12XE-be a 10W40-es kell. Te merre lax? :blink:

ok! de csak te adsz engedményt, ha 2-t eggyütt veszem, vagy máshol is kaphatok? Mert itt Szegeden is van Metabond egy helyen. És ott is kapok engedményt szerinted?

Link to comment
Megosztás:

Ha Gabival lebeszéled, akkor 25-én el tudom hozni az évadnyitóról. :D

Nagyon köszi, de egyelőre nem aktuális, csak szerettem volna tudni, hogy fater új Corsájába milyen olaj kell. Mert megígértettem vele, hogy az olajcserét majd rámbízza :rolleyes: Szerencsére rögtön megértette és elfogadta, hogy Opel olajat sajnos nem kéne belerakni... úgyhogy majd megnézem mikor lesz aktuális az olajcsere, de szerintem nem mostanában. Tehát 10W40 mehet ebbe is.

Köszi!

Amúgy pécsi vagyok, mostmár látható is :blink:

Mondjuk nekem jó lenne már mostanában a Metabond olaj, mert 2-3e km múlva csere, de sajna mostmeg pont nincs pénzem, hogy bevásároljak előre ;) 2-3e km az nekem még legalább 3-4 hónap, úgyhogy majd inkább akkor szerzek, valahogy csak összejön, meg talán nálunk is kapható valahol, pl vmelyik olajdepóban (én kettőről tudok), majd elnézek ezekhez. Mondjuk lehet, hogy előrehozom a cserét, mert egyrészt lassan elfogy a kannából az összes lötyi (utántöltögetés ugyebár...), meg amúgyis jó lenne 8e km előtt cserélni, mert eléggé igénybe van véve az olaj (rövid távok hidegen).

Link to comment
Megosztás:

"Mondtam nekik a Meta 10w40et, meg h egy srác versenyzik is vele(Te), mire azt mondják, hogy nehezen hiszik, hogy egy versenynél többet bír megégés nélkül... de azt is hozzá tették, hogy gyakorlati tapasztalatuk nincs vele, igy nem akarják fikázni."

Hehe. Ez asszem nagyon jól kivetíti az általuk használt olaj minőségét. :rolleyes:

Amelyik olaj egy verseny alatt nagyon megég, az tényleg nem jó minőségű, és ezek szerint ők csak

ilyet ismernek. :blink: Az első verseny előtt berakott Meta olajjal még további 6 versenyt teljesítettem tavaly,

és akkor is úgy eresztettük le, hogy semmi komoly baja nem volt, csak már illett... ;)

Egyébként hiába fújkálják, nem érnek el vele semmit, max egy csomó koszt belefújkálnak a

motorba. :D Ha üzemmelegen engedik le az olajat, akkor az szépen lecsorog, nem sok marad

a régiből. ;)

SFU!

A kedvezmény csak nálam él, egyébként a kisker árakon vásárolhatsz mindenhol.

Link to comment
Megosztás:

Ha üzemmelegen engedik le az olajat, akkor az szépen lecsorog, nem sok marad

a régiből.

Gabi!

Üzemmelegnek az számít ha a vízhőfok 90 körül van?Csak mert olvastam itt vhol hogy 10-20 km megtétele után kellene leengedni???Nekem 4km után eléri a 90-et....de üzemmelegnek csak 10-20km után nevezhető?

A másik,hogy az a lecsorgás az mit jelent?Tehát addig hagyom csöpögni amíg már nem jön belőle SEMMI?Vagy ha már csak csurran -cseppen percenként egyet,akkor jó?Időben meghatározva kb:mennyit kell folyni hagyni?

Bár már túl vagyok a cserén,de érdekel h jól csináltam-e?Meg persze fogom is még máskor is,és jó lenne tudni a tuttit :blink:

köszi :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ha üzemmelegen engedik le az olajat, akkor az szépen lecsorog, nem sok marad

a régiből.

Gabi!

Üzemmelegnek az számít ha a vízhőfok 90 körül van?Csak mert olvastam itt vhol hogy 10-20 km megtétele után kellene leengedni???Nekem 4km után eléri a 90-et....de üzemmelegnek csak 10-20km után nevezhető?

A másik,hogy az a lecsorgás az mit jelent?Tehát addig hagyom csöpögni amíg már nem jön belőle SEMMI?Vagy ha már csak csurran -cseppen percenként egyet,akkor jó?Időben meghatározva kb:mennyit kell folyni hagyni?

Bár már túl vagyok a cserén,de érdekel h jól csináltam-e?Meg persze fogom is még máskor is,és jó lenne tudni a tuttit :blink:

köszi :rolleyes:

Én addig hagytam lefolyni, amíg már nem is csurrant-cseppent. És természetesen az autó emelése is több lépcsőben történt. Olyan jó 1 órát hagytam, hogy kifollyon a régi olaj. Közben változtatva az emelést (a végén leengedtem, akkor megint megindult kicsit).

Link to comment
Megosztás:

Én addig hagytam lefolyni, amíg már nem is csurrant-cseppent. És természetesen az autó emelése is több lépcsőben történt. Olyan jó 1 órát hagytam, hogy kifollyon a régi olaj. Közben változtatva az emelést (a végén leengedtem, akkor megint megindult kicsit).

...én nem emelgettem!opel16vGabi azt írta emléxem,hogy sík terepen kell leengedni...nem írta az emelgetést :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

...én nem emelgettem!opel16vGabi azt írta emléxem,hogy sík terepen kell leengedni...nem írta az emelgetést :rolleyes:

Sík terep az oké :blink: De hidd el, nemárt emelni, én amikor ráemeltem, akkor még bőségesen folyt ki a lé! Szóval nemárt, az tuti.

Link to comment
Megosztás:

Egy garázslejáró erre kitűnő megoldás.Én úgy szoktam csinálni.

Na ja :rolleyes: Csak hogy nekem nemhogy garázslejáróm, de még garázsom sincs :D :blink:

Ami van (mamámnál), ott meg nincs garázslejáró, full sík a pálya a garázs előtt ;) Úgyhogy marad az emelú, egyelőre.

Link to comment
Megosztás:

Na ja :rolleyes: Csak hogy nekem nemhogy garázslejáróm, de még garázsom sincs :D :blink:

Ami van (mamámnál), ott meg nincs garázslejáró, full sík a pálya a garázs előtt ;) Úgyhogy marad az emelú, egyelőre.

Én egy 16l festékes vödröt szoktam leásni, fölé állok. Azt mehet bele.

Link to comment
Megosztás:

Nem kell egy óráig küzdeni vele, 5-10p alatt le kell ürüljön az üzemmeleg olaj.

Sík terepen állva is le tud teljesen folyni az olaj, nem kell emelgetni. Ha a járatás

után rögtön fel van emelve az eleje, akkor a hengerfejből nem folyik le az összes

olaj, legalábbis 16 szelepeseknél biztosan nem (az "összes" olaj lecsurgása kb. 3-4 perc).

Azért sem kell küzdeni vele sokáig, mert 1-2dl mindenképpen marad benne, innentől

kezdve mindegy az a fél deci, ami kicsöpöghet még belőle egy óra küzdés árán.

Az olaszűrővel vigyázni kell, annak a levételénél is még jön egy kis mennyiség. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Én addig hagytam lefolyni, amíg már nem is csurrant-cseppent. És természetesen az autó emelése is több lépcsőben történt. Olyan jó 1 órát hagytam, hogy kifollyon a régi olaj. Közben változtatva az emelést (a végén leengedtem, akkor megint megindult kicsit).

Szerelőt tökön is szúrnák a szervízben, ha 1 órát hagyná az olajat csöpögni. :rolleyes: Az a pár MILILITER nem ér ennyit. A leragadt dzsuva meg úgyse jön ki így.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.