Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Opel GT


hemi

Recommended Posts

20031002094350236_1.jpg

A GT-t sportos, de megfizethető kategóriájú autónak szánták.A fejlesztőmunka eredménye egy csupa kerekített idomból álló autó lett, miután az Opel egy áramvonalas típust akart. A megfelelő formát a Stuttgarti Egyetem szélcsatornájában tesztelték. A futómű a B Kadettből származott. 1968 nyarának végén kezdték árulni a típust kétféle változatban; az 1100-ast 60 lóerővel, az 1900-ast 90 lóerővel. Az 1969-es Frankfurti Autószalonon egy targatetős változatot is bemutattak "Aero-GT" néven, de végül nem került gyártásba. A GT-t 1973-ig gyártották, összesen 103.463 példányban.

Ma már leginkább csak gyűjtőknél lelhetőek fel modellek, de azok a világ minden táján, tulajdonosaik pedig klubokba tömörülnek, továbbá német veterán autótalálkozókon lehet találkozni velük

--------------------------------------------------------

Terveim között szerepel egy ilyen jármű beszerzése . Természetesen nem mostanában.... majd egyszer.:)

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 148
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Opel GT - Nur Fliegen ist schöner!

szép autó, szeressük... 8)

Csak az a baj, hogy abból a 103463db-ból 70222 az USA-ba került. :D Egyébként volt még egy tanulmány, 1975 őszén mutatták be a frankfurti IAA-n a GT/2-t de ebből aztán nem lett semmi :D

Abból a 70222-ből azért visszahoztak egy párat az öreg kontinensre :)

Szemeztem vele egy ideig, de itthon reménytelen találni egyet. Bár a mobile24-en látok egy pirosat hónapok óta potom 2.85MHUF-ért. Kiváncsi lennék milyen... Azért az árért nagyon patentnek kellene lennie.

A német piacon akár 8-10000EUR-t is elkérnek egy szebb példányért....:D

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Itt Mohácson van egy gyönyörűen restaurált citromsárga GT.Minden nap látom és fáj a szívem mert kint áll a szabad ég alatt az egykori Opel azóta Chevrolet szervíz mögött.Sajnos egyenlőre kicsi az esély hogy érdemeihez és szépségéhez méltőan meg legyen becsülve.Ok:az opel szalon csődbe ment és az autó a cég nevén van, így a tulajdonosok(örökösök)nem tudják eladni.Ui: ha egyszer milliomos leszek biztos veszek egy ilyen gépcsodát. :thumbup:

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Itt van pl az én egyik kedvencem. Gondolom köztudott, hogy a hozzám közel álló Vauxhall típusok nem voltak mindig az Opellal típusazonosak. (Sőt, felszerelésben, és egy-két követelményben ma is különböznek.)

Klikk ide, ha érdekel a Vauxhall elmúlt 101 éve.

http://www.motorbase.com/manufacturer/by-id/120

Hozzáteszem, az én kedvencem a VX 4/90 FD.

http://www.motorbase.com/vehicle/by-id/1028/

Talán sikerül egyet hozni rövidesen...

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Figyuzzatok!!

Én már vezettem is ilyet.(nagyon élmény)

Meg szereltem is.(ez már nem annyira)

Egy haverom nagybátyjáé a GT.

Most Nünbergben van az autó. A Kadett GSI OHC motorja,meg 5-ös

váltója lett beletéve. (az eredeti váltója benne figyel a Rekordomban)

Sötét barna metál színű. 13-as ATS felnikkel (elöl 5,hátul 7 collos)

:supz: :supz: :supz:

:prayer: OPEL

Link to comment
Megosztás:

:shock: bakker!!! :shock: te mekkora király vagy mán!!! :shock: :shock: :)

én sokáig nézegettem, tetszett is meg minden, és kúva nagyot csalódtam, mikor élőben láttam, hogy milyen pici :roll: valahogy a méret mindig elkerülte a figyelmem.... :roll: persze ez nem mindenben van így

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.