Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Opel Kadett A tól C ig


hemi

Recommended Posts

  • Hozzászólások 296
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Itt vagyok itt vagyok!

Első kérdésem az lenne, hogy ha beruházok egy 2 ajtós

sedánba és olyan alkatrész kell ami már nem kapható

még a német nagyraktárban sincs ki foglalkozik ezen

alkatrészek legyártásával? Illetve ha nem tudtok ilyet

akkor egy restaurátorral szivesen elbeszélgetnék hátha

ő tud okosat mondani! Kéder gumik, díszlécek és egyéb

fémekre gondoltam!

Link to comment
Megosztás:

  • 6 months later...

Hú hát te látsz ezen indexeket??? Szerintem hátul kb olyan mint elöl. Azt sem tudom motor van e benne, de megtudom. Ami használható, és tudtommal van aki ilyesmiért még németországba is elmegy, az az üveg.

Ha kell vmi, egyelőre nekem szóljatok, mert ma még nem sikerült telefonvégre kapnom a bolond mentőst. Biztos alszik....

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Hát nem tudom, még gondolkodom. Úgy kinézetre jó ,meg minden, de hát ugye nem egy modern kor technikái egyikük sem 8) Amúgy lány létemre biztos jól mutatnék egy ilyen autóban,vmelyik nap láttam egyet, és úgy megfogott. :roll: Szokott vele gond lenni az indítással pl.? Hmm? Az olyan kellemetlen lenne, mondjuk nagybevásárlásból hazajövet nem indulna a verda. :oops:

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom, még gondolkodom. Úgy kinézetre jó ,meg minden, de hát ugye nem egy modern kor technikái egyikük sem 8) Amúgy lány létemre biztos jól mutatnék egy ilyen autóban,vmelyik nap láttam egyet, és úgy megfogott. :roll: Szokott vele gond lenni az indítással pl.? Hmm? Az olyan kellemetlen lenne, mondjuk nagybevásárlásból hazajövet nem indulna a verda. :oops:

Hát nem egy új modell az biztos. De ha foglalkoznak vele renesen akkor ilyet nem csinál.

Régi mondás:"Egy öreg OPEL-be mindíg legyen moorolaj és hűtővíz! Akkor kimegy a világból is." :wink:

Nekem elhiheted van benne egy kis tapasztalatom. 8) 8)

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom, még gondolkodom. Úgy kinézetre jó ,meg minden, de hát ugye nem egy modern kor technikái egyikük sem 8)

Hát én a világért sem akarlak megbántani, de hogy ha ez az a kérdés ami fölmerül benned mint döntő tényező, akkor inkább fizess be egy új Corsára vagy Astrára.

De te biztos, hogy C Kadettre gondoltál??? Veterán autót szeretnél?

db_0011.jpg

Mert akinek ilyen autója van, az azért tartja üzemképes állapotban, mert szereti, sőt ezért hajlandó saját garázsában az aknában mókeszolni naphosszat. Feltételezem, hogy ha neked a sima beindítás a vásárlásokkor legnagyobb aggodalmad, akkor nincs sok tapasztalatod az autószerelés terén. Én is nagyon szeretem az öreg autókat, van is egy 28 éves autóm, de nem napi használatra. Amíg el nem készül a jól felszerelt garázsom, neki sem fogok a felújításának. Ezeket néhány évente hegesztgetni kell, tömítéseket cserélni, szilentblokkokat, elöregedett alkatrészeket, és ha mindezt a szerelő csinálja, akkor nagyon gyorsan annyiba lesz mint egy új autó, vagy nem lesz használható. Alkatrész sem terem minden sarkon hozzájuk. Ha nem javítasz meg mindent azonnal, beleértve a kezdődő rozsdásodást, akkor 2 év múlva vagy bontani, vagy restaurálni kell.

Opel-kadett-1974.jpg

Javaslom, hogy először vedd fel a kapcsolatot pl. a MVOK tagjaival, hallgasd végig miként lehetséges, hogy állandóan üzemképes az autójuk, esetleg olvass vissza a fórumon néhány veterános "szívást" a szerelésekkel, és utána dönts. :wink: Opeltomi, Berlina, Blitz és még sokan tudnának mesélni róla. :roll:

Ja, és meg nem éri veteránozni, kizárólag az élmény az ami miatt szabad foglalkozni vele.

Link to comment
Megosztás:

Az olyan kellemetlen lenne, mondjuk nagybevásárlásból hazajövet nem indulna a verda. :oops:

huhuuu :lol:

a c kadett az télleg egy naon szép kis verda nekem is tetszik

De egy ilyen korú autót sztem ne vegyél ugy hogy mindennapi használatra szánod (lásd nagybevsásrlás). Tapasztalatom nincs de azt látom, hogy ezekkel a legtöbb féltés, óvás szeretet és karbantartás mellett is van valami ami megadja magát :(

vagy nézd meg az opeltomit, ő minden talira egy csomagtartónyi alkatrésszel, szerszámmal meg hasonlókkal felfegyverkezve jön....pedig az ő csomagtartója akkora mint egy lakókocsi :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

srácok ! ne vegyétek el szegény lyány kedvét..sokmindenben igazatok van de sztem egy kis ráfordítással megbízhatóvá lehet tenni...-legalábbis nekem az ascikkal eddig ez volt,bár ők csak 20 évesek :(

szóval tessék gondolkozni majd lelkesedni...vagy ha mégsem akkor tudok egy eladó asconát :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a bíztatást! Igazából nekem a feeling jön be, amit egy ilyen veterán autó ad, ill. meg lehet élni vele. Sajna nincs garázsom, meg ugye autószerelő sem vagyok, csak nagyon de nagyon tetszik, és már el is képzeltem magam, hogy ülök a verdámban, rózsaszín selyemruhámat fújja a szél( meg a hajamat is) és én csak vágtatok.... :( Félek ez csak álom marad, dehát azért kerestem fel ezt az oldalt, hátha bejön alapon :roll: Azért ahogy elnézem, ti aztán ott lehettek a szeren, mármint autószerelés témára gondoltam. :oops:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a bíztatást! Igazából nekem a feeling jön be, amit egy ilyen veterán autó ad, ill. meg lehet élni vele. Sajna nincs garázsom, meg ugye autószerelő sem vagyok, csak nagyon de nagyon tetszik, és már el is képzeltem magam, hogy ülök a verdámban, rózsaszín selyemruhámat fújja a szél( meg a hajamat is) és én csak vágtatok.... :( Félek ez csak álom marad, dehát azért kerestem fel ezt az oldalt, hátha bejön alapon :roll: Azért ahogy elnézem, ti aztán ott lehettek a szeren, mármint autószerelés témára gondoltam. :oops:

Hát van közöttünk autóépítős sokat tudós hölgy is, akinek mindene a jó öreg Manta. :wink: Ő is mesélhetne mivel jár mindez, de a tulajdonosok által véghezvitt csodák azt is bizonyítják, hogy semmi sem lehetetlen.

De tulajdonképpen - mint majdnem mindenhol - ez is csak pénz kérdése. Ha rászánsz irreálisan sok pénzt, akkor nem kell hozzányúlnod. :wink:

(De az a rózsaszín selyemruha gyanús nekem... :roll: )

Link to comment
Megosztás:

már el is képzeltem magam, hogy ülök a verdámban, rózsaszín selyemruhámat fújja a szél( meg a hajamat is) és én csak vágtatok.... :(

énis el szoktam magam ilyennek képzelni :oops: :oops: öööö izé francokat máár :lol:

szóval sztem ne add fel, hajrá de sztem egy ilyen verdához KELL a garázs (aknával, csápos emelővel több donorautóval :lol:) ....vagy esetleg keresel egy nagyon tiptop állapotút akár külföldön és megveszed készen-kompletten...de ahhoz szerezz be egy olajsejket is aki megfinanszírozza :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tudom-tudom. Most jön az, hogy hülye nő. Oké aláírom, néha el vagyok szállva :lol: dehát, na mindegy... Vannak vad vágyaim irreális elképzeléseim, aztán ember legyen a talpán aki megérti és követni tudja. Azt hiszem lemondok a csodaautóról...... :(

Figyu, ne mondj le róla. 1-200-ért kapsz korhadtat, de ha rá tudod szánni ennek a többszörösét, és tudsz olyat, aki nagyon ért hozzá és segít kiválasztani neked, akkor ne add fel. :wink:

De a garázs akkor sem árt. Legalább egy bérelt. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Azt hiszem lemondok a csodaautóról...... :(

Ne tedd. Az álmok fontosak :wink:

Nekem is az álmom,hogy egyszer lesz egy rendes autóm :roll:

Pár év múlva ugyis vennem kell egy másik kocsit és C Kadettet szeretnék.

Benn állna a garázsban két C Copupé :roll: :roll:

Egy REKORD és egy KADETT :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Vennék egy Kadett City -t 1978 as ideiglenesen kivonva a forgalomból, csak nem tudom mire kell figyelni a papirok terén. Lehet e veterán ? Mi kell a veterán vizsgához ? Törzskönyv meg átírás meg eredetiségvizsgálat van itt is ? Veterán biztosítást hogy lehet rá intézni ? Jártas valaki ilyen témákban ? A segítséget előre is köszönöm!

Üdv,

KadettCity

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vennék egy Kadett City -t 1978 as ideiglenesen kivonva a forgalomból, csak nem tudom mire kell figyelni a papirok terén. Lehet e veterán ? Mi kell a veterán vizsgához ? Törzskönyv meg átírás meg eredetiségvizsgálat van itt is ? Veterán biztosítást hogy lehet rá intézni ? Jártas valaki ilyen témákban ? A segítséget előre is köszönöm!

Üdv,

KadettCity

Szia!!

A veterán vizsgával még várni kell vele ha 78-as.Sztem. :roll:

De veteránbiztosítást azt köthetsz rá. Vedd fel a kapcsolatot Blitz-el ő tud felvilágosítást adni neked.

Ő a Magyar Veterán Opel Klub elnöke.

Üdv. nálunk!!!!!! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.