Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
9 perce, HaPetya írta:

Köszi

eddig fel se tűnt ,csak felni keresésnél figyeltem fel rá ami nekem van LQ, amit vennék KD. 

Valahol olvastam a KD jelzésű talán régebbi szériákon volt.

A 16 lyuk elhelyezkedése is más a két keréknél. /13" -as kerekről beszélek/

 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 04. 25. at 20:50, wookie írta:

Hankookban nagyon kellemesen csalódtam, legalábbis a nyáriban. Cégtől lett egy túltárolt 2008-as szett, gyakorlatilag új gumi, csak állt a raktárban. Nem lehet lerúgni vele az útról az autót, még esőben sem.

Na most lett meg. Felrakták mintha nem is ugyanabban az autóban ülnék, olyan a 15 éves gumik után. Nem rángatja a kormányt csendes könnyebb tekerni is. Királyság! :)rc4jxoyko3l55z32z5v4.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Tapasztalatokra lenne szükségem. 15 colos felniken mekkora nyomást kéne belőni elől, hátul? Olvastam valahol, hogy colonként 2 tizeddel kell növelni a nyomást a gyári értékekhez képest ez igaz lehet? Nem szetném ha a zsír új hankook gumik rosszul kopnának. A gumis 2.2 bar-ra lőtte be egyébként mindet.

Link to comment
Megosztás:

48 perce, Kispotter írta:

Sziasztok! Tapasztalatokra lenne szükségem. 15 colos felniken mekkora nyomást kéne belőni elől, hátul? Olvastam valahol, hogy colonként 2 tizeddel kell növelni a nyomást a gyári értékekhez képest ez igaz lehet? Nem szetném ha a zsír új hankook gumik rosszul kopnának. A gumis 2.2 bar-ra lőtte be egyébként mindet.

Általánosságban csak a tanksapka belső felén található adatokról írnak, a Totalcar cikkjében írják a colonkénti 2 tizedes emelést. Végülis akkor pont jó amit a gumis belefújt. 

Link to comment
Megosztás:

Nekem is 15"-os felnim van és a hosszú távú tapasztalat az, hogy kicsit csökken a fogyasztás országúton ha magasabb a nyomás az előírtnál de ha már 2.5bar van benne akkor minden kavicsot megérzel mert rohadtul ráz vele a kocsi. 2.2-2.3bar még teljesen kultúrált viselkedést eredményez. Ha 2bar alatt használod akkor meg városban lehetetlen 8 alá vinni a fogyasztást mivel megnő a gördülési ellenállása. Bocs az okoskodásért. :blush:

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 05. 15. at 0:24, Kispotter írta:

Hát majdnem. Mert a gyári 1.9 hátul 2.1 elől. De így hagyom nem játszom vele elől lehet teszek még bele. 

Pszilaj: 15 colos kereked van?

Igen, 195/50R15.

Nekem a tankajtóban előlre 2,2, hátulra 1,8 van írva. Ugye 1.4 16V, aminek nehezebb az orra a motor tömege miatt.

Link to comment
Megosztás:

Nem a felnimérettől függ a nyomás. Inkább a gumiétól, mennyire peres, milyen a formája, mennyire tartja magát, illetve ami még lényegesebb az autó súlya. Az befolyásolja a leginkább a nyomást. Ilyen egy tonna körüli autókba bőven jó az elöl 2.2 hátul 2. Pótkerékbe én 3 bart szoktam tenni, mert mire az ember eszébe jut megint ránézni, bőven leereszti azt az egy bar pluszt.

Ja illetve az is számít, hogy hol használja az ember az autót, pl pályán nagy tempóhoz érdemes lehet kicsit keményebbre fújni a gumit az egyenletesebb kopás miatt, ugyanis bizonyos tempónál már a centrifugális erő kifelé húzza a gumi közepét, ha alacsony a nyomás. (pont olyan mint ha sok lenne, de nem)

Módosítva : wookie
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
4 órája, Csindi írta:

Sziasztok. A nyári gumi levegö nyomására. És a  téli gumi levegö nyomására lennék kiváncsi. Köszönöm.

Üdv..igazából nincs megkülönböztetve a kettő, ha gyári méretek akkor érvényes rá az ami a tanksapka belső felébe van írva. Úgy most így fejből talán 2Bar üresen. 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
46 perce, JBLondon írta:

Sziasztok tud valaki segíteni, hogy ezek a felnik jók lehetnek Opel F astrára ?

15" 4x100 et42 7J

 

39 perce, JBLondon írta:

Ez a másik ez sima Opel felni 

Alapból a 4X100 a lényeg meg ( amit nem látok a képeken ) az agyátmérő, de oda van tehermentesítő gyűrű.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.