Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos dizájn (LEDek, neonok, xenon és társai)


ScatMan

Recommended Posts

EL glow? Ahhoz a számlapokat le kell venni. Arról az apró problémáról se felejtkezzünk el, hogy egyszer vissza is kell tolni a mutatókat a műszerek tengelyeire... Nem hinném, hogy vki is összejelölné az 1mm-es tengelyt a mutatóval levétel előtt. Ezt ki hogyan oldja meg?

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 1,6k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Volt már szó ezekről, de így összesítve talán jobb lenne 8)

Sokan nem elégedettek a gyári műszerfalak/kapcsolók/kijelzők világításával. Mivel a "zöld foglalatos" izzók előbb-utóbb kiégnek én javaslom LED-ek beépítését. A színválaszték nagy, az élettartam "örök", mindössze azzal kell számolni, hogy a gyári fényerőszabályozó funkció nem fog működni.

Nagy fényerejű (>1Cd) LEDeket érdemes használni 1000-es csiszolópapírral tuningolva, hogy szórja a fényét. Az előtétellenállást egyedileg is lehet kísérletezni 1 kOhmos potival, de figyelembe kell venni a LEDek áramfelvételét (10-25mA) és a rajtuk eső feszültség (1,5-4,5V) mértékét is.

Tájékoztató árak a legkedveltebbekről:

fehér 10 Cd ~ 250,-

kék 2 Cd ~ 180,-

piros 1-2 Cd ~ 80,-

ellenállás ~ 2,-

Figyelni kell a polaritásra, az izzó bárhogyan behelyezhető, a LED csak egy áramirányban világít (fordítva elhalálozik). A zöld foglalatokba lehet beleapplikálni az előtétellenállással együtt a kerek 5 mm-es LEDet. Ha kevés a fényerő, akkor lehet fúrogatni plusz lyukakat a műszerfal hátuljába és ott is elhelyezhetők felragasztva további LEDek.

Neem mondod Sanyi, hogy neked kék a műszerfal világításod?!?!?

Ezt eddig miért nem mondtad?

Mikor lehet megtekinteni?

Nagyon érdekelne a dolog.

Előre is köszi az infót. :)

Link to comment
Megosztás:

Helló

Ezehz a ledes dologhoz csak annyit hogy nem olyan nagy ördöngoseg megcsinalni. Én tök egyszerüen kicsererltem az egőket kék ledre.

Led + 820 Ohmos ellenálllás. igy biztos nem megy tönkere. Én speciel nem reszelgettem meg az elejet de valoszinü nem hülyeség egy kicsit hogy jobban szorja a fényt. A műszerfal ha jol emlekszem 7-8 db kell nekem a közék konzolba kb 10db van, meg be kell alítani öket hogy jo helyre vilagítsanak és akkor jo. Szerintem több nem kell mert akkor este mar zavaró.

Ha valakinek segítség kell szívesen sígítek, ha szerszáma nincs hozzá akkor ha időm engedi szívesen meg is csinalom neki ha megveszi az alapanyagot.(majd egy talin 1-2 sörbe elintézzük a munka díjat.)

Dénes

Link to comment
Megosztás:

Na ma megneztem személyesen ezt az El-Sheet dolgot !!!

sajna nekem LCD megvilagitasahoz kevés

viszont egy nagyfényerejü kék + egy atlatszo folia az megszitazva

nagyonszép lehet ...

nappal sima fehér számlap fekete betük

éjszaka pedig kék szémlap fekete betük

vagy marad az eredeti szamlap és amögé ezt berakni

szerintem iszonyu szép lehet

Link to comment
Megosztás:

Mi a véleményetek a xenon-izzókról? Tényleg nagyobb a fényereje? (+60%?! - a dobozán)

Önmagában a kék színű fény hatol a legtávolabbra (mélyebbre) lásd: óceán. Ezen elv alapján jobban világít távolabbra is a xenon kék, mint a halogén sárga fénye.

Szerintem...

Link to comment
Megosztás:

Önmagában a kék színű fény hatol a legtávolabbra (mélyebbre) lásd: óceán. Ezen elv alapján jobban világít távolabbra is a xenon kék, mint a halogén sárga fénye.

Szerintem...

tehát ha teleöntöm a lámpabúrát óceánvízzel akkor világítani fog mint az állat? :shock:

nappal micsináljak vele, hogy ne bökjem ki a többiek szemét? a fényszórót hogyan kapcsolom? naphallal? :)

Link to comment
Megosztás:

szerény véleményem szerint

nappal nem lessz elég ahoz hogy lassam a kmorat

Pont mint a LED-es világítás kék smd-kkel. Le kellett cserélni fehérekre, mert nappal nem látszott. Cserébe építhettünk fényérzékelős szabályzót, hogy este ne süsse ki a szemem. :)

Viszont ennek meg a polárszűrő miatt ocsmány a színe, vissza kellene alakítani kékre...

Link to comment
Megosztás:

Helló

Ezehz a ledes dologhoz csak annyit hogy nem olyan nagy ördöngoseg megcsinalni. Én tök egyszerüen kicsererltem az egőket kék ledre.

Led + 820 Ohmos ellenálllás. igy biztos nem megy tönkere. Én speciel nem reszelgettem meg az elejet de valoszinü nem hülyeség egy kicsit hogy jobban szorja a fényt. A műszerfal ha jol emlekszem 7-8 db kell nekem a közék konzolba kb 10db van, meg be kell alítani öket hogy jo helyre vilagítsanak és akkor jo. Szerintem több nem kell mert akkor este mar zavaró.

Ha valakinek segítség kell szívesen sígítek, ha szerszáma nincs hozzá akkor ha időm engedi szívesen meg is csinalom neki ha megveszi az alapanyagot.(majd egy talin 1-2 sörbe elintézzük a munka díjat.)

Dénes

Szia,

Nekem segíthetnél, kicsit elakadtam.

Tegnap szétszedtem a km-órámat. 4 db 2wattos izzó felel a világításért.

Ezeket az izzókat kékre festettem :arrow: szo-szo világít, de sötéten :)

A megtett km és a felső számsor nem látszik sötétben országúton. Városban meg zavaró, hogy sötét!

Mit tegyek? Szíveasen cserélném ledekre én is! Milyen anyagokat használjak? Hol érdemes megvenni és mennyibe kerül egy ilyen játék?

Válaszodat várva Thx.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.