Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos dizájn (LEDek, neonok, xenon és társai)


ScatMan

Recommended Posts

Nappali menetfényhez:

A nappali menetjelző lámpára vonatkozó üzemeltetési műszaki feltételek *

55/A. § * (1) A gépkocsit fel szabad szerelni két, menetirányban fényt kibocsátó nappali menetjelző lámpával.

(2) A nappali menetjelző lámpa csak színtelen (fehér) fényt bocsáthat ki.

A nappali menetjelző lámpára vonatkozó további műszaki feltételek *

55/B. § * (1) A gépkocsira csak jóváhagyási jellel ellátott nappali menetjelző lámpát szabad felszerelni.

(2) A nappali menetjelző lámpákat a gépkocsin a következőképpen kell elhelyezni:

a) az átvilágított felület alsó széle az úttest szintjéhez 0,25 méternél közelebb és attól 1,50 méternél távolabb nem lehet;

:D az átvilágított felület külső széle a gépkocsi legszélső pontjától 0,40 méternél távolabb, a különböző oldalon lévő lámpák átvilágított felületének belső szélei egymáshoz 0,60 méternél közelebb nem lehetnek, azonban az olyan gépkocsin, amelynek a teljes szélessége nem éri el az 1,3 métert, a belső szélek közötti legkisebb távolság 0,40 méterre csökkenthető.

(3) A nappali menetjelző lámpák elektromos kapcsolásának olyannak kell lennie, hogy csak a helyzetjelző lámpákkal együtt legyenek bekapcsolhatók, de - kivéve a 42. § (5) bekezdése szerinti esetet - automatikusan kapcsolódjanak ki, amikor a fényszórókat bekapcsolják.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 1,6k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Hát az, de szép fénye volt, de esőbe, hóba. ködbe nem sokat látni :D

Hány Kelvines? Mert minél kisebb, annál jobb a köd- és eső áthatoló képessége. Régebben 6000K-s Xenonom volt, most 4300K-t veszek. Mellesleg a sárgás-fehér fénnyel a rendőr is jobban ki van békülve, mint a kékes-fehérrel.

Link to comment
Megosztás:

Hány Kelvines? Mert minél kisebb, annál jobb a köd- és eső áthatoló képessége. Régebben 6000K-s Xenonom volt, most 4300K-t veszek. Mellesleg a sárgás-fehér fénnyel a rendőr is jobban ki van békülve, mint a kékes-fehérrel.

Azt hiszem 6000K volt, vagy akörüli

Link to comment
Megosztás:

Hali.

A középkonzolba tudnátok ajánlani valami tartós ledet, a gyári izzó helyére?

Már kétszer cseréltem homasitás ledre, de most is csak 4 hónapot birt, az egyik már csak néha világit, a másiknak semmi baja.

Homasita van B8.5D LED foglalatos aminek nagyobb a fénye mert elvileg 180fokba világít és elvileg az ellenállása is másabb nekem most olyan van bent majd meglátjuk meddig lesz jó, próbáld ki ezt is 530ért vettem a 2őt homasitába.

Link to comment
Megosztás:

Homasita van B8.5D LED foglalatos aminek nagyobb a fénye mert elvileg 180fokba világít és elvileg az ellenállása is másabb nekem most olyan van bent majd meglátjuk meddig lesz jó, próbáld ki ezt is 530ért vettem a 2őt homasitába.

Hali.

Most ilyen van benne Visit My Website

Nem sokat birt a középkonzolban.

Amit Te mondasz, az a müszeregységben van, azzal nincs baj, csak a középkonzollal, ott ég ki hamar az izzó is, és a led is.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Most ilyen van benne Visit My Website

Nem sokat birt a középkonzolban.

Szerintem amit én írtam sokkal jobb és még ránézésre is komolyabb <_<

B8.5D-7x23w150.jpg

20090517194215-p_b8_muszerfal.jpg

"De aztán rátaláltam a nagyobb vetitési szöget adó majdnem 180 fokba világitó 3 ledes B8.5D ledre, amit ha szétszedsz, akkor kitudod venni a műanyag foglalatból úgy hogy nem esik szét a 3 led mert egybe van öntve egy kis kosárba, és a ledek lába egybe van forrasztva, és még ellenállás is van rajtuk gyárilag.

A kijelzőhőz elég annyi hogy megveszed a 2 db B8.5D 3 ledes ledet, és kicseréled a gyárira

Ez aszt fogja neked eredményezni hogy teljesen beteriti a kijelzőt (az én esetemben kék) fénnyel, és nappal is látható a külső hőmérséklet, a dátum, és az óra is."

Tehát a középkonzolhoz nem kell szétkapni!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem amit én írtam sokkal jobb és még ránézésre is komolyabb :angry:

http://led-manufacturer.chi-ming.com/proim...8_muszerfal.jpg

"De aztán rátaláltam a nagyobb vetitési szöget adó majdnem 180 fokba világitó 3 ledes B8.5D ledre, amit ha szétszedsz, akkor kitudod venni a műanyag foglalatból úgy hogy nem esik szét a 3 led mert egybe van öntve egy kis kosárba, és a ledek lába egybe van forrasztva, és még ellenállás is van rajtuk gyárilag.

A kijelzőhőz elég annyi hogy megveszed a 2 db B8.5D 3 ledes ledet, és kicseréled a gyárira

Ez aszt fogja neked eredményezni hogy teljesen beteriti a kijelzőt (az én esetemben kék) fénnyel, és nappal is látható a külső hőmérséklet, a dátum, és az óra is."

Tehát a középkonzolhoz nem kell szétkapni!

:P szóval én a szellöztetö tekerök körül lévö ledekre gondoltam, az ég ki hamar, bocs ha nem voltam érthetö. <_<

Link to comment
Megosztás:

"Fehér ~16.000mcd fényerő max 20mA áram mellett, 3,2-3,6V nyitó feszültség"

Tehát van neked kb. 13-14V feszültséged a kocsiban és mondjuk 3,4V-ot vesz fel a LED akkor 14-3,4V-ot azaz kb.10,6V-ot el kell disszipálni!

A LED 20mA áramot vesz fel. Ezekből könnyen kiszámítható, hogy mekkora előtétellenállás kell: Képlet R=U/I(ellenállás=feszültség/áramfelvétel), tehát 10,6/0,02=530ohm

Tehát egy 15 forintos 5mm-es led mellé veszel egy 5forintos kb. 600ohmos ellenállást és kész is a ledes lámpás....

Bocsi, ha ezzel valakit untattam!

szerk: vagy sorba kötsz 4 LED-et ua.

Link to comment
Megosztás:

"Fehér ~16.000mcd fényerő max 20mA áram mellett, 3,2-3,6V nyitó feszültség"

Tehát van neked kb. 13-14V feszültséged a kocsiban és mondjuk 3,4V-ot vesz fel a LED akkor 14-3,4V-ot azaz kb.10,6V-ot el kell disszipálni!

A LED 20mA áramot vesz fel. Ezekből könnyen kiszámítható, hogy mekkora előtétellenállás kell: Képlet R=U/I(ellenállás=feszültség/áramfelvétel), tehát 10,6/0,02=530ohm

Tehát egy 15 forintos 5mm-es led mellé veszel egy 5forintos kb. 600ohmos ellenállást és kész is a ledes lámpás....

Bocsi, ha ezzel valakit untattam!

Köszi szépen, csak nem elktromos területen mozgok... <_<

Sztem nem untatsz senkit.

Link to comment
Megosztás:

"Fehér ~16.000mcd fényerő max 20mA áram mellett, 3,2-3,6V nyitó feszültség"

Tehát van neked kb. 13-14V feszültséged a kocsiban és mondjuk 3,4V-ot vesz fel a LED akkor 14-3,4V-ot azaz kb.10,6V-ot el kell disszipálni!

A LED 20mA áramot vesz fel. Ezekből könnyen kiszámítható, hogy mekkora előtétellenállás kell: Képlet R=U/I(ellenállás=feszültség/áramfelvétel), tehát 10,6/0,02=530ohm

Tehát egy 15 forintos 5mm-es led mellé veszel egy 5forintos kb. 600ohmos ellenállást és kész is a ledes lámpás....

Bocsi, ha ezzel valakit untattam!

szerk: vagy sorba kötsz 4 LED-et ua.

A belső világításom:

196613-20110318-6veNLj.jpg

196614-20110318-Ri4uSL.jpg :angry:

Egy kis trükk a "kispénzüeknek" : vettem barkácsáruházban 220-as Led-izzót 1000Forintért, ebben 40 darab fúrt fejű led volt. Egy hét után kiégett, így ott maradtam egy rakás leddel 25Ft/ darab áron. :P Egy baja van neki, ha nyomom a dudát halványan pislákol.... <_<

Link to comment
Megosztás:

A belső világításom:

[.... :P

Egy kis trükk a "kispénzüeknek" : vettem barkácsáruházban 220-as Led-izzót 1000Forintért, ebben 40 darab fúrt fejű led volt. Egy hét után kiégett, így ott maradtam egy rakás leddel 25Ft/ darab áron. :P Egy baja van neki, ha nyomom a dudát halványan pislákol.... <_<

Leleményes megoldás!

Ugye úgy van, hogy 4 LED sorba van kötve és a két 4es sor pedig párhuzamosan?

A dudának miköze a belső tér világításhoz? :angry:

Link to comment
Megosztás:

Leleményes megoldás!

Ugye úgy van, hogy 4 LED sorba van kötve és a két 4es sor pedig párhuzamosan?

A dudának miköze a belső tér világításhoz? :angry:

Igen úgy van. Nem tudom miért játszik bele a duda, ezek a ledek érdekessek, amikor még egyben volt a 220-as Led-izzó váltókapcsolóval szerelt lámpába volt betekerve, ha az előszoba felől kapcsoltam le, akkor mindíg parázslott. <_<

Link to comment
Megosztás:

Igen úgy van. Nem tudom miért játszik bele a duda, ezek a ledek érdekessek, amikor még egyben volt a 220-as Led-izzó váltókapcsolóval szerelt lámpába volt betekerve, ha az előszoba felől kapcsoltam le, akkor mindíg parázslott. <_<

Biztos egy kis kóboráram és néhány led-nek ez elég a nyitófesz. eléréséhez!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Vettem ilyet pirosban:

http://www.homasita.hu/index.php?modul=3&a...8430&kat=hc

a gondom az, hogy ha nincs kapcsolva semmi, akkor is nagyon halványan , de azért világít (csak sötétben látszik, vagy már erős szürkülettől is)

Meg elég gyér fénye van (bár szépnek szép), de erre azért számítottam valahol, csak, hogy pislákol akkor is ha nem kellene, na arra nem.

Mitől lehet? Itt is kóboráram van, ami a wolframos szofita izzónak meg se kottyant, de ez a ledes kütyü már érzékeny rá?

Gondolom a fogyasztása ilyen mikrowatt/óra körüli szinten van, tehát az akksit biztos nem húzza le, de akkor is idegesít, mert sötétben tényleg látszik!!

Lehet hogy fogom a jó kis piros izzófestékemet és szép vékony rétegben lefestem a gyári szofitát, szerintem erősebb lesz a fénye is, meg nem lesz vele pislákolós gondom se.....

Vélemény? B)

Link to comment
Megosztás:

Vettem ilyet pirosban:

http://www.homasita.hu/index.php?modul=3&a...8430&kat=hc

a gondom az, hogy ha nincs kapcsolva semmi, akkor is nagyon halványan , de azért világít (csak sötétben látszik, vagy már erős szürkülettől is)

Meg elég gyér fénye van (bár szépnek szép), de erre azért számítottam valahol, csak, hogy pislákol akkor is ha nem kellene, na arra nem.

Mitől lehet? Itt is kóboráram van, ami a wolframos szofita izzónak meg se kottyant, de ez a ledes kütyü már érzékeny rá?

Gondolom a fogyasztása ilyen mikrowatt/óra körüli szinten van, tehát az akksit biztos nem húzza le, de akkor is idegesít, mert sötétben tényleg látszik!!

Lehet hogy fogom a jó kis piros izzófestékemet és szép vékony rétegben lefestem a gyári szofitát, szerintem erősebb lesz a fénye is, meg nem lesz vele pislákolós gondom se.....

Vélemény? B)

Meg kéne keresni a hibát, mert hibába rakod vissza az izzót a LED-es szofita helyett, azon is ugyanúgy fog áthaladni áram. Csak olyan kicsi, hogy az izzón nem látszik, viszont a lednek ugye sokkal kisebb az áramfelvétele, ezért is világít.

Link to comment
Megosztás:

Meg kéne keresni a hibát, mert hibába rakod vissza az izzót a LED-es szofita helyett, azon is ugyanúgy fog áthaladni áram. Csak olyan kicsi, hogy az izzón nem látszik, viszont a lednek ugye sokkal kisebb az áramfelvétele, ezért is világít.

Nekem pölö akkor pislákolnak a ledek a belső világításban ha nyomom a dudát. B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.