Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos dizájn (LEDek, neonok, xenon és társai)


ScatMan

Recommended Posts

hy all

láttam már egy csomó autóban hogy úgy van megoldva a csomagtérvilágítás h mondjuk bekötnek egy neoncsövet. Én is vmi hasonlót tervezek. Sajna a corsámban nincs csomagtérvilágítás ezért kérdezném hogy hogyan lehet megoldani azt hogy csak akkor kapcsoljon be a neon ha mondjuk elöl a világításkapcsolót kihúzom és együtt felvillanjon a belső világítással együtt ? gondolom ez vmivel könyebb mintha azt kérddezném, hogy azt hogy lehet hogyha a csomagtérajtót felnyitom :D

Előre is köszi a segítséget

Én nem neonoznék :D Sérülékenyebb, hamarabb elpusztulósabb, és helyigényesebb mint a LED. Ezt a csíkot 1700 pénzért vettem, és olyan fénye van hogy besz.rás :P :D

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 1,6k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Én nem neonoznék :D Sérülékenyebb, hamarabb elpusztulósabb, és helyigényesebb mint a LED. Ezt a csíkot 1700 pénzért vettem, és olyan fénye van hogy besz.rás :P :D

ez mekkora ledsor? nekem ez is jó lenne , bár mondjuk kisebb kellene ami elfér a csomagtartóban :D

Amúgy ezeket meg lehetne oldani kapcsolósra ?

vagy hogy lehet bekötni úgy hogy csak akkor világítson amikor kinyitom a csomagtérajtót.

Sajna gyárilag nincs bevezetékelve, ezért kérdezem. Nekem jó lenne az is ha belülről tudnám kapcsolni.

Link to comment
Megosztás:

ez mekkora ledsor? nekem ez is jó lenne , bár mondjuk kisebb kellene ami elfér a csomagtartóban :D

Amúgy ezeket meg lehetne oldani kapcsolósra ?

vagy hogy lehet bekötni úgy hogy csak akkor világítson amikor kinyitom a csomagtérajtót.

Sajna gyárilag nincs bevezetékelve, ezért kérdezem. Nekem jó lenne az is ha belülről tudnám kapcsolni.

Amit a BMW-re tettem, az egy méter. Asszem 3 LED-enként lehet darabolni, és a hátulján 3M ragacs rajta van gyárilag, csak le kell húzni a papírt a hátuljáról. Bekötésére a legkultúráltabb megoldás, amit Pepe is mondott. Keresni bontóban ajtókapcsolót, és azon keresztül kötni a csíkot.

különben ilyenben gondolkodom csak nem tudom hogyan kellene bekötni hogy kapcsolós legyen

vagy esetleg azt meg lehet csinálni h a tetőkárpít világítás vezetékére rákötöm , bár mondjuk sztem az pont nem 12V

ilyen

Amit linkeltem az tök ugyan ilyen, csak egy átlátszó műgyantás bevonat van rajta (egyrészt kültérre is jó, mert nem zavarja a víz, másrészt meg elég jól véd mindentől ami egy csomagtartóban előfordul, a kiboruló levestől, a bukkanó után repülni vágyó babakocsiig :D ) A tetőkárpitban ugyan úgy 12V-os pilácsok vannak, és ugyan így vannak bekötve, csak az első ajtókra. Ugyan azt a "rendszert" kell lemásolnod, hogy a csomagtartód ajtónyitásra világítson :D

Link to comment
Megosztás:

Amit a BMW-re tettem, az egy méter. Asszem 3 LED-enként lehet darabolni, és a hátulján 3M ragacs rajta van gyárilag, csak le kell húzni a papírt a hátuljáról. Bekötésére a legkultúráltabb megoldás, amit Pepe is mondott. Keresni bontóban ajtókapcsolót, és azon keresztül kötni a csíkot.

Amit linkeltem az tök ugyan ilyen, csak egy átlátszó műgyantás bevonat van rajta (egyrészt kültérre is jó, mert nem zavarja a víz, másrészt meg elég jól véd mindentől ami egy csomagtartóban előfordul, a kiboruló levestől, a bukkanó után repülni vágyó babakocsiig :D ) A tetőkárpitban ugyan úgy 12V-os pilácsok vannak, és ugyan így vannak bekötve, csak az első ajtókra. Ugyan azt a "rendszert" kell lemásolnod, hogy a csomagtartód ajtónyitásra világítson :D

köszi a választ. akkor sztem beszerzek egy ilyen ledsort és meg is csinálom :D Mondjuk a műanyag borítás az tényleg jobban hangzik.

köszi még egyszer

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

nemrég pakolgattam a corsában és eszembe jutott h meglessem van e nekem ajtónyitó érzékelő csomagtérajtómon, És van :D

Persze hogy ne legyen teljes az öröm a gyári világítás helyén egy műanyag takaró db van.

Igazából nem is lenne baj mert ahogy fentebb is írtam ledsort szeretnék világításként bekötni a csomagtartóba plusz az utastérvilágítást is ilyenre cserélném ki.

Kérdés : ha gyárilag be van húzva az érzékelő, a világítás nincs, akkor hogy kell bekötni h működjön a csomagtérvilágítás ha kinyitom az ajtót.

Az érzékelő kábelére vagy hova?

2 esetleg vki tett már be ilyen ledsort utastérvilágítás izzó helyére? mekkora fér el? azt tudom h 3db után lehet vágni de mégis kb mekkora?

(még nem vettem ezért az h lemérjem az sajna nem megy)

köszi

Link to comment
Megosztás:

nemrég pakolgattam a corsában és eszembe jutott h meglessem van e nekem ajtónyitó érzékelő csomagtérajtómon, És van :D

Persze hogy ne legyen teljes az öröm a gyári világítás helyén egy műanyag takaró db van.

Igazából nem is lenne baj mert ahogy fentebb is írtam ledsort szeretnék világításként bekötni a csomagtartóba plusz az utastérvilágítást is ilyenre cserélném ki.

Kérdés : ha gyárilag be van húzva az érzékelő, a világítás nincs, akkor hogy kell bekötni h működjön a csomagtérvilágítás ha kinyitom az ajtót.

Az érzékelő kábelére vagy hova?

2 esetleg vki tett már be ilyen ledsort utastérvilágítás izzó helyére? mekkora fér el? azt tudom h 3db után lehet vágni de mégis kb mekkora?

(még nem vettem ezért az h lemérjem az sajna nem megy)

köszi

Miért nem veszed meg a gyári kis műanyag cuccot és abba teszed SMD-t vagy ledet legegyszerűbb és előre is így kell azt csáó és szebb mint 1 csúnya ledsor :icon4:

Link to comment
Megosztás:

nemrég pakolgattam a corsában és eszembe jutott h meglessem van e nekem ajtónyitó érzékelő csomagtérajtómon, És van :icon4:

Persze hogy ne legyen teljes az öröm a gyári világítás helyén egy műanyag takaró db van.

Igazából nem is lenne baj mert ahogy fentebb is írtam ledsort szeretnék világításként bekötni a csomagtartóba plusz az utastérvilágítást is ilyenre cserélném ki.

Kérdés : ha gyárilag be van húzva az érzékelő, a világítás nincs, akkor hogy kell bekötni h működjön a csomagtérvilágítás ha kinyitom az ajtót.

Az érzékelő kábelére vagy hova?

2 esetleg vki tett már be ilyen ledsort utastérvilágítás izzó helyére? mekkora fér el? azt tudom h 3db után lehet vágni de mégis kb mekkora?

(még nem vettem ezért az h lemérjem az sajna nem megy)

köszi

Lehet, hogy ott lóg a lámpa csatija a takarófedél alatt... :D

Link to comment
Megosztás:

Miért nem veszed meg a gyári kis műanyag cuccot és abba teszed SMD-t vagy ledet legegyszerűbb és előre is így kell azt csáó és szebb mint 1 csúnya ledsor :D

igazából amikor nézelődtem akkor sajna nem találtam sehol gyári foglalatot, ami meg volt 3x annyiba került mint a ledsoros verzió :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Miért nem veszed meg a gyári kis műanyag cuccot és abba teszed SMD-t vagy ledet legegyszerűbb és előre is így kell azt csáó és szebb mint 1 csúnya ledsor :D

Én még mindig azt mondom, hogy egy 12V-os szerelőlámpa a legjobb.Olcsó és hatékony, az astrában évek óta szuperál.

Link to comment
Megosztás:

Általában az a kapcsoló a test vezetéket( - ) szakítja meg.

Yep, rányomatsz fix 12V-ot az égő egyik pólusára, aztán megfogsz egy másik drótot, amit pedig az égő másik pólusa és a kapcsoló közé kötsz. Amikor lecsukódik az ajtó, a kapcsoló megszakítja a testet és nem világít, amikor pedig kinyitod, összezár és világít. :D

Link to comment
Megosztás:

Gondoltam összeépíteni egy ilyet. Ez egy olyan kapcsolás, ami 10 másodpercig kitartja a belsővilágítást, ajtóbezárás után.

Szerintetek hova érdemes berakni?

Hol fut össze a négy ajtó kacsolójának a vezetéke?

Én a vezetőülés melletti küszöb burkolat alatt találtam meg. Egy marék szürke vezeték összeforrasztva. Ide fut be a kapcsolóé, és az ajtóké is. Innen megy a lámpához. :D

Link to comment
Megosztás:

Én a vezetőülés melletti küszöb burkolat alatt találtam meg. Egy marék szürke vezeték összeforrasztva. Ide fut be a kapcsolóé, és az ajtóké is. Innen megy a lámpához. :D

Szia!

Na én épp most ezeket a kábeleket keresem le van szedve a küszöb eleje szedjem le a teljes küszöböt előbb megfogom látni? Nekem az ajtó kapcsoló zsinórjai kellenének mert a riasztóhoz kéne bekötnöm :icon4: És ha jól tudom akkor csak a negatívat kéne rákötnöm a negatívra a riasztó vezérlőegységéből és ennyi! De a kábelt nem találom te, hogy találtad meg melyik az mert nagyon sok kábel megy arra :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Na én épp most ezeket a kábeleket keresem le van szedve a küszöb eleje szedjem le a teljes küszöböt előbb megfogom látni? Nekem az ajtó kapcsoló zsinórjai kellenének mert a riasztóhoz kéne bekötnöm :icon4: És ha jól tudom akkor csak a negatívat kéne rákötnöm a negatívra a riasztó vezérlőegységéből és ennyi! De a kábelt nem találom te, hogy találtad meg melyik az mert nagyon sok kábel megy arra :D

Szedd szét a köteget! Sok lehetőség nincs, sima szürke vezetékek.....

Link to comment
Megosztás:

Szedd szét a köteget! Sok lehetőség nincs, sima szürke vezetékek.....

Igen közbe megtaláltam, hogy szürke kivettem a kapcsolót :D csak nekem a központi zárnál is van szürke vezeték :icon4: Ott fogom megtalálni ami egybe van tekerve és megy felfelé az A oszlopnál és szürke? :icon4: Mondjuk ha elcsípem akkor kifog derülni, hogy az e ;)

Link to comment
Megosztás:

Yep, rányomatsz fix 12V-ot az égő egyik pólusára, aztán megfogsz egy másik drótot, amit pedig az égő másik pólusa és a kapcsoló közé kötsz. Amikor lecsukódik az ajtó, a kapcsoló megszakítja a testet és nem világít, amikor pedig kinyitod, összezár és világít. :D

Beszereztem a ledsort amit a csomagtartóba gondoltam hogy berakok. Bekötéssel kapcsolatban lenne kérdésem. Adott ugye a csomagtérajtó nyitóérzékelője amiből szürke fehér vezeték megy előre (nem bontottam szét, csak a kapcsolót vettem ki és néztem meg h milyen színű vezeték megy bele). Akkor ha elméletileg adok neki 12v-ot az egyik pólusra a másik meg ugye ez a vezeték akkor működnie kell :icon4: (legalábbis remélem :icon4: )

12v-t honnan érdemes hozni neki hátra? Van a kábelkötegben olyan amit el lehetne hozni hátra? Esetleg ha színt is mondana vki (persze ha tudja) akkor az tuti lenne.

Belső világításom is kap ledsort, annak már csak egy kis konzol szerűséget kell csinálni amire felragasztom a ledeket és frankó ;) Viszább láttam képen vki egy kis falemezből készített, ötletnek nem is olyan rossz.

Link to comment
Megosztás:

Beszereztem a ledsort amit a csomagtartóba gondoltam hogy berakok. Bekötéssel kapcsolatban lenne kérdésem. Adott ugye a csomagtérajtó nyitóérzékelője amiből szürke fehér vezeték megy előre (nem bontottam szét, csak a kapcsolót vettem ki és néztem meg h milyen színű vezeték megy bele). Akkor ha elméletileg adok neki 12v-ot az egyik pólusra a másik meg ugye ez a vezeték akkor működnie kell :D (legalábbis remélem :icon4: )

12v-t honnan érdemes hozni neki hátra? Van a kábelkötegben olyan amit el lehetne hozni hátra? Esetleg ha színt is mondana vki (persze ha tudja) akkor az tuti lenne.

Belső világításom is kap ledsort, annak már csak egy kis konzol szerűséget kell csinálni amire felragasztom a ledeket és frankó :icon4: Viszább láttam képen vki egy kis falemezből készített, ötletnek nem is olyan rossz.

Amint már írtam is, sztem első körben nézz be a burkolat alá, ahol a csomitérlámpának lennie kéne (Corsánál asszem a csomitér bal oldalán van), hátha ott lóg benn a lámpa kábele.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem tuti hogy ott van...

Valószinűleg tényleg ott lesz bár akkor azt nem értem ,hogy miért van bekábelezve + ott a kapcsoló és arra már lusták, hogy betegyenek egy 1500ft-os kis lámpatestet :icon4:

Ez olyan mintha megvan minden a légzsákhoz viszont kormányt nem adnak , azt majd ha akarod szerezd be magadnak :icon4:

Na mindegy :D Amúgy esetleg nemtudjátok, hogy milyen színű kábelt kellene keresnem? Esetleg nincs egy ilyen leírás vhol b corsához, hogy átlagosan milyen színű kábel mihez tartozik?

Link to comment
Megosztás:

Na mindegy :icon4: Amúgy esetleg nemtudjátok, hogy milyen színű kábelt kellene keresnem? Esetleg nincs egy ilyen leírás vhol b corsához, hogy átlagosan milyen színű kábel mihez tartozik?

A bibliában( értsd: Így csináld) van kapcsolási rajz, azon rajta van milyen a szín, vastagság stb.

Ami nekem van pdf, abból ez sajna hiányzik. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.