Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

És mi?Leírod,hogy nincs 100e forintod jó futóműre,de mellette lökhárítóra áldoznál pénzt....de nem magyarázkodok,mert látom nem nagyon érted miről beszélek...

ui:ha a lököst kivernéd a fejedből akkor 100e forintért vehetnél koni gátlót,és rugót,amivel talán még ki is nézne valahogy a kocsid :D

Helyes!

100e Ft-ért se így se úgy nem veszek,nem vennék futóművet!

Link to comment
Megosztás:

Helyes!

100e Ft-ért se így se úgy nem veszek,nem vennék futóművet!

Akkor marad a házibarkács,rugófűrészelés és társai :D

Szerintem fogadd meg az elhangzott tanácsokat,nem mondanak hülyeséget és semmi rossz szándék nincs bennük.A tuning sok pénz,a gagyi is ráadásul az még ronda is.Egy homasitás gagyi vasalószárny is legalább egy huszas,arról nem is beszélve,hogy autóra csak akkor tenném,ha közröhej tárgyává akarnék válni.Ha ilyenekkel teletűzdeled az autódat,automatikusan linkelheted a képeket a cicás autók rovatba :D

De csak azért,mert ha saját akaratból teszed nem olyan megalázó,mintha más linkeli be........

Egy szónak is száz a vége,a gagyituningnál a gyári állapot is ezerszer szebb.

Link to comment
Megosztás:

Ha olcsón akarod akkor GSi rugók ami nálam 20 mm-t ültet, 22-es stab.rúd, toronymerevítő, tárcsafékes GSi hátsó híd kompletten amin 260-as féktárcsa van, előre meg 256-os féktárcsa+féknyereg. :D

Ez olcsó és gyári megoldás nem kerül 100e Ft-ba, ugyanúgy mint a SE cuccok. :D

Ha megnézed az avatart, szerinted gyári lökös van az autón?

Igen, csak át van alakítva egy kicsit... ebből csak 2 db van. :D

Link to comment
Megosztás:

Helyes!

100e Ft-ért se így se úgy nem veszek,nem vennék futóművet!

Akkor vegyél 40e-ért és évente cseréld ki...ugyan kicsi az avatar képed,de ha jól látom az autó oldalán ott van még a gyári díszcsík.Ha azt leszednéd,meg a kilincset színre fújnád kevés pénzből hatványozottan jobban nézne ki a kocsid.Arról nem beszélve,hogy a fekete rész alul jobban mutatott volna,de ez csak az én véleményem.

Neked a homasita való,ott minden olcsó és van választék bőven :D

Link to comment
Megosztás:

Azért nem szükségesek egy auto építéshez,tuningoláshoz milliók!

Hány autót építettél eddig? :D

Mert pénz nélkül ez nem fog menni :D

Valamiért érdekes, hogy az olcsó futóműről még soha senki nem mondott semmi jót (szidja, vagy nagyon mélyen kussol mert nem akar égni), de a normális minőségi cuccokat egyformán dicsérik :D

El kellene menned egy találkozóra ahol megnézhetnéd, hogy mennyire nevetséges és szánalmas dolgok születnek olcsó tuning kategóriában :P

Kevés pénzzel csak akkor úszod meg ha mindent magadnak meg tudsz csinálni. Tudsz műanyagozni? Kasztnizni? Szerelni? Fényezni?

Link to comment
Megosztás:

El kellene menned egy találkozóra ahol megnézhetnéd, hogy mennyire nevetséges és szánalmas dolgok születnek olcsó tuning kategóriában :D

Az olcsóságra törekszik,szerintem ne találkozóra menjen,mert drága a benzin.Elég egy pár kattintás a cicás gyöngyszemekre,vagy a kársztájlingra.

Nekem is volt olyan ismerősön,aki asztalossal akart hátsó szárnyat faragtatni.Ha én nem beszélem le,úgyis az asztalos küldte volna el a halál f...ára :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor vegyél 40e-ért és évente cseréld ki...ugyan kicsi az avatar képed,de ha jól látom az autó oldalán ott van még a gyári díszcsík.Ha azt leszednéd,meg a kilincset színre fújnád kevés pénzből hatványozottan jobban nézne ki a kocsid.Arról nem beszélve,hogy a fekete rész alul jobban mutatott volna,de ez csak az én véleményem.

Neked a homasita való,ott minden olcsó és van választék bőven :D

Tény hogy jobban mutatna csík nélkül meg színrefújt kilinccsel majd meglesz az is csak még nincs rá időm!

A díszléc így is úgy már félig le van jöve mert a napon megolvadt és elvált a kasztnitól :D

Lehet sőt biztos hogy jobban mutatna ha az alsó rész lenne fekete, de nekem így is tetszik majd a következő verda úgy lesz fújva!

De aztán nektek lehet igazazatok mert valószínűleg a gyári lökösök a legjobban mert pontosan illeszkednek,tuti nem repednek el ha kavicsot kapnak na mondjuk a z üvegszál se annyira de azért lényegesen könyebben reped!

Lehet hagyom a gyári lökőket szépen színre lesznek fújva a fekete csíkok is fehérre meg egy kicsit max. át lesz alakítva valahogy csak én vagyok túl kreatív ilyen téren!

Esetleg toldat?

Vagy ahogy CS-n ajánlották G astra coupe lökös de hogy hogyan lehet azt átalakítani hogy jó legyen na az megint egy jó kérdés!

Link to comment
Megosztás:

Az olcsóságra törekszik,szerintem ne találkozóra menjen,mert drága a benzin.Elég egy pár kattintás a cicás gyöngyszemekre,vagy a kársztájlingra.

Nekem is volt olyan ismerősön,aki asztalossal akart hátsó szárnyat faragtatni.Ha én nem beszélem le,úgyis az asztalos küldte volna el a halál f...ára :D

Bocsesz de 19 évesen nem tudok több lóvét összekaparni! Remélem érthető! Ha tudnék,illetve lenne fix munkahelyem biztos nem az olcsóságra törekednék elhihetitek!

Link to comment
Megosztás:

Hány autót építettél eddig? :D

Mert pénz nélkül ez nem fog menni :D

Valamiért érdekes, hogy az olcsó futóműről még soha senki nem mondott semmi jót (szidja, vagy nagyon mélyen kussol mert nem akar égni), de a normális minőségi cuccokat egyformán dicsérik :D

El kellene menned egy találkozóra ahol megnézhetnéd, hogy mennyire nevetséges és szánalmas dolgok születnek olcsó tuning kategóriában :P

Kevés pénzzel csak akkor úszod meg ha mindent magadnak meg tudsz csinálni. Tudsz műanyagozni? Kasztnizni? Szerelni? Fényezni?

Persze pénz nélkül nem fog menni ezt én is tudom!

De azt azért nem akarom elhinni hogy milliók kellenek egy aránylag szép autó megépítéséhez!

Műanyagozni még nem próbáltam,fényezni hát lököst esetleg,kasztnizni nem ám stb...

Dícsérik persze a drágábbal mindig jobbak ez egyértelmű de akinek nincs rá kerete az mit tegyen szerinted? Ha szeretne is de nincs rá 100 ezre?

Link to comment
Megosztás:

Bocsesz de 19 évesen nem tudok több lóvét összekaparni! Remélem érthető! Ha tudnék,illetve lenne fix munkahelyem biztos nem az olcsóságra törekednék elhihetitek!

Ha kevés a pénzed, akkor meg inkább ne kezdj bele, mert aztán bánni fogod, hogy a kevés pénzed butaságra költötted vagy olyasmire, ami hamar tönkremegy. Udi is, én is mondtuk már többször a stabilizátorcserét, hidd el, érdemes. Ha gondolod, és bp felé jársz valamikor, szívesen megmutatom.

A lökhárítós témához visszatérve nem mindennapi látvány az irmscher toldat. :D

Link to comment
Megosztás:

De azt azért nem akarom elhinni hogy milliók kellenek egy aránylag szép autó megépítéséhez!

Nemkell. De úgy sem fog menni, hogy semmire nem tudsz költeni.

Tüntesd el a díszcsíkot, vegyél egy 30mm-es ültetőrugót, csináld meg azokat amiket tanácsoltak neked Udiék és máris néz ki valahogy az autó.

Saját bevallásod szerint nem tudsz műanyagozni, fényezni, szerelni, költeni meg nincs miből. Azért remélem te is érzed, hogy feladod a leckét itt a sokat látott és tapasztalat embereknek, hogy hogyan is segítsenek neked :D

(Szerinted egy coupe lökös mennyibe kerül? Már ha lehet egyáltalán szerezni? Szerined a műanyagos mennyiért csinálja? Szerinted mennyiért fújják színre?)

Link to comment
Megosztás:

Ha kevés a pénzed, akkor meg inkább ne kezdj bele, mert aztán bánni fogod, hogy a kevés pénzed butaságra költötted vagy olyasmire, ami hamar tönkremegy. Udi is, én is mondtuk már többször a stabilizátorcserét, hidd el, érdemes. Ha gondolod, és bp felé jársz valamikor, szívesen megmutatom.

A lökhárítós témához visszatérve nem mindennapi látvány az irmscher toldat. :D

Azok gondolom méreg drágák!

Egyáltalán hol lehet őket kapni?

Link to comment
Megosztás:

Nemkell. De úgy sem fog menni, hogy semmire nem tudsz költeni.

Tüntesd el a díszcsíkot, vegyél egy 30mm-es ültetőrugót, csináld meg azokat amiket tanácsoltak neked Udiék és máris néz ki valahogy az autó.

Saját bevallásod szerint nem tudsz műanyagozni, fényezni, szerelni, költeni meg nincs miből. Azért remélem te is érzed, hogy feladod a leckét itt a sokat látott és tapasztalat embereknek, hogy hogyan is segítsenek neked :D

(Szerinted egy coupe lökös mennyibe kerül? Már ha lehet egyáltalán szerezni? Szerined a műanyagos mennyiért csinálja? Szerinted mennyiért fújják színre?)

Coupe lökös 25 körül szokott menni racsing bazáron! Színre fújás passz! Műanyagos passz! Fogalmam nincs!

De ha veszek 30mm-es ültetőrugó ami nem sok az nem fog baszott hülyén mutatni rövidített gátlók nélkül?

Link to comment
Megosztás:

Coupe lökös 25 körül szokott menni racsing bazáron! Színre fújás passz! Műanyagos passz! Fogalmam nincs!

De ha veszek 30mm-es ültetőrugó ami nem sok az nem fog baszott hülyén mutatni rövidített gátlók nélkül?

Hogy jönnek a képbe a gátlók a hülye kinézetnél?

Link to comment
Megosztás:

Coupe lökös 25 körül szokott menni racsing bazáron! Színre fújás passz! Műanyagos passz! Fogalmam nincs!

25-ért? És milyen állapotban van? Fényező megint min. 15-20, műanyagos megintcsak lutri, mert ki tudja mennyi munka van vele. Tehát majdnem 50ért van egy első lökösöd amit még fel sem lehet rakni mert dolgozni kell vele. És ez még csak az eleje :D

De ha veszek 30mm-es ültetőrugó ami nem sok az nem fog baszott hülyén mutatni rövidített gátlók nélkül?

Röviden: nem.

Sokkal hülyébben mutat az amikor felraknák a nagy ocsmány lökhárítót előre-hátra meg a csavart küszöböt oldalra, viszont a ültetés nincs, a kerék és a kasztni között van 20 centi és úgy billeg a bojlerszörny, hogy tengeribeteg lesz benne mindenki :D

Link to comment
Megosztás:

25-ért? És milyen állapotban van? Fényező megint min. 15-20, műanyagos megintcsak lutri, mert ki tudja mennyi munka van vele. Tehát majdnem 50ért van egy első lökösöd amit még fel sem lehet rakni mert dolgozni kell vele. És ez még csak az eleje :D

Röviden: nem.

Sokkal hülyébben mutat az amikor felraknák a nagy ocsmány lökhárítót előre-hátra meg a csavart küszöböt oldalra, viszont a ültetés nincs, a kerék és a kasztni között van 20 centi és úgy billeg a bojlerszörny, hogy tengeribeteg lesz benne mindenki :D

Hát jó ti tudjátok!

30mm nem? de ez az én véleményem de valami 40--es vagy 60/40 max.60/60 jó lenne én ezeket a 60-asokat fogadnám el igazából csak ehhez gondolom ajánlott a gátló is!

Link to comment
Megosztás:

Visszaolvastam az elmúlt 30-40 hozzászólást...

Jéééézuuus Máriiia, Ti ezt hogy bírjátok???

Opelfan92,

én nem akarlak bántani, de az a Te bajod, hogy még nagyon gyerek vagy, fingod nincs mit akarsz, kapkodsz bele mindenbe jobbra-balra. A 19 év sem valami sok, de még azon a szinten sem vagy, ezért vannak hülye elképzeléseid és rossz irányba csapongó gondolataid.

Ha valami hülyeséget írsz és rávilágítanak, hogy az egy orbitális baromság (mert tényleg az) még akkor sem veszed észre a hibát, még ha megmagyarázzák, akkor sem. Ez gáz.

A többiek igen finoman próbálnak terelgetni téged, sajnos nem sok sikerrel...

Ha nem kezded el használni az eszed (mert gondolom csak van azért) akkor komoly bajaid lesznek az életben ezzel a gondolkodásmóddal.

Hogy valami tanácsot is adjak, ne csak szapuljalak, bár már csak ismétlem a "kollégákat":

Ha nincs pénzed, addig amíg nem lesz annyi, amivel már lehet és érdemes kezdeni is valamit, addig olvasgass sokat, gyarapítsd az ismereteidet, tanulj és amikor TUDOD, hogy mit akarsz és meg is tudod tenni (anyagilag), akkor kezdj bele. Minden más csak gagyizás, pénzfecsérlés.

Link to comment
Megosztás:

Visszaolvastam az elmúlt 30-40 hozzászólást...

Jéééézuuus Máriiia, Ti ezt hogy bírjátok???

Opelfan92,

én nem akarlak bántani, de az a Te bajod, hogy még nagyon gyerek vagy, fingod nincs mit akarsz, kapkodsz bele mindenbe jobbra-balra. A 19 év sem valami sok, de még azon a szinten sem vagy, ezért vannak hülye elképzeléseid és rossz irányba csapongó gondolataid.

Ha valami hülyeséget írsz és rávilágítanak, hogy az egy orbitális baromság (mert tényleg az) még akkor sem veszed észre a hibát, még ha megmagyarázzák, akkor sem. Ez gáz.

A többiek igen finoman próbálnak terelgetni téged, sajnos nem sok sikerrel...

Ha nem kezded el használni az eszed (mert gondolom csak van azért) akkor komoly bajaid lesznek az életben ezzel a gondolkodásmóddal.

Hogy valami tanácsot is adjak, ne csak szapuljalak, bár már csak ismétlem a "kollégákat":

Ha nincs pénzed, addig amíg nem lesz annyi, amivel már lehet és érdemes kezdeni is valamit, addig olvasgass sokat, gyarapítsd az ismereteidet, tanulj és amikor TUDOD, hogy mit akarsz és meg is tudod tenni (anyagilag), akkor kezdj bele. Minden más csak gagyizás, pénzfecsérlés.

Összegezve,19 évesen örültem volna ha valami bontószökevény lett volna a seggem alatt.Örültem,hogy a jogsim ki lett fizetve.........

Link to comment
Megosztás:

Inkább nem válaszolok! Jobb lesz így!

Tényleg az lenne a legegyszerűbb, ha egyik csütörtök este kijönnél a Lurdyhoz és körülnéznél. Ott van igényes is, igénytelen is, meg lehet csodálni, ki mit alkotott. És ha meg a stabilizátoros-futóműves problémakör érdekel, akkor pedig ahogy írtam, megtapasztalhatod a különbséget a Tiedből átülve. :D

Link to comment
Megosztás:

Hát jó ti tudjátok!

30mm nem? de ez az én véleményem de valami 40--es vagy 60/40 max.60/60 jó lenne én ezeket a 60-asokat fogadnám el igazából csak ehhez gondolom ajánlott a gátló is!

A legelső tétel az ültetés és a ,lehetőleg minél nagyobb ármérőjű,kerék legyen minék peresebb gumival.Az F-en már a 16-17 colos felnik jól mutatnak /40-es gumival.

Az optikai tuning alapja az ültetés/felni.Innen lehet folytatni az építést bármely irányzat alapján.Nincs szánalmasabb/nevetségesebb látvány mint a spoilerekkel földig húzott autó 13-as felnivel,ballonos gumival,gyári futóművel.

Már egy megfelelő ültetés/felni combóval el lehet érni az elismerő pillantásokat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.