Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

18 órája, norbee80 írta:

Sziasztok!

Szerintetek 7,5-es fogyasztás jónak számít nagyrészt autópályán egy Z18XE-től? ( ez a computer szerinti adat, ami eddigi tapasztalat szerint elég pontos)

Összesen 580km-et mentem, ami nagyjából így jött össze:

- 410km M6-on tempomat 140-145 közé belőve

-110km M0-án tempomat 120 körül

- 60km város

Az össz úton 103-as átlagsebesség jött ki.

5 személlyel, kevés csomaggal mértem ezt a fogyasztást és kb az út 2/3-ban ment a klíma.

Szerintem menne az még lentebb is, ha a 145 km/h-t leszorítod 120 környékére.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, csicsó írta:

Nekem most pont 7l lett,450km fele város sokszor csak 4-5km,a többi falvak-városok közt 80-100km/h-val kevés klíma használattal OMV 95 super Z14XEP

Most madaras tesconál tankoltam,kiváncsi leszek fogyiba lesz-e különbség...

Különbség lesz, hogy nem fog menni... :(

Link to comment
Megosztás:

4 órája, presidentÁkos írta:

HA a drágábbik benzint veszem csökkenhet a fogyasztás? HA igen megéri?

Normális 95-össel összehasonlítva, annyira kicsivel lehet takarékosabb és az is annyira vezetési stílus és terep függő, hogy a válasz inkább: NEM csökken. Ezért ezt nézve nem éri meg.

De! A drágább benzin 2 dologban lehet jobb: az adalékok miatt tisztíthatja motort, vagy kevesebb lerakódást okoz, mint mezei társai.... és a magasabb oktánszám miatt az autó dinamikusabb lehet. Különösen hegyekben vagy más erőt igénylő helyen lehet talán érezni.

Én mindig úgy tankolok, hogy minden második tankolásra prémium benzin megy bele. Tehát sima, majd prémium. Anyagilag nem éri meg, de abba hitbe ringatom magam, hogy az EGR-t vagy más kényes alkatrészt így jobban védek a lerakódástól. Majd kiderül. A kedvezőnek tűnő fogyasztási adatom nem ennek köszönhető, hanem szerintem a rutinnak és a vezetési stílusnak. A barátnőm ugyanilyen autója és tized pontosan ennyit fogyaszt, azaz erősen 6 alatt. Nála is csak télen megy néha 6 fölé. Tehát nem csodáról beszélünk.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

630 km-re tankoltam most 43,33L-t. 6*65km volt belőle országút 100-110-es tempó, a többi 240km mind város 1-2-3 km-ek, sok hidegjárattal. Volt benne még utánfutós törmelékhordás is. Így lett 6,9 a fogyasztásom. Egyébkén átlagban 6,2-től 6,4-ig szokott alakulni. De volt már 5,9-es is.

Link to comment
Megosztás:

13 órája, bluemirage írta:

Normális 95-össel összehasonlítva, annyira kicsivel lehet takarékosabb és az is annyira vezetési stílus és terep függő, hogy a válasz inkább: NEM csökken. Ezért ezt nézve nem éri meg.

De! A drágább benzin 2 dologban lehet jobb: az adalékok miatt tisztíthatja motort, vagy kevesebb lerakódást okoz, mint mezei társai.... és a magasabb oktánszám miatt az autó dinamikusabb lehet. Különösen hegyekben vagy más erőt igénylő helyen lehet talán érezni.

Én mindig úgy tankolok, hogy minden második tankolásra prémium benzin megy bele. Tehát sima, majd prémium. Anyagilag nem éri meg, de abba hitbe ringatom magam, hogy az EGR-t vagy más kényes alkatrészt így jobban védek a lerakódástól. Majd kiderül. A kedvezőnek tűnő fogyasztási adatom nem ennek köszönhető, hanem szerintem a rutinnak és a vezetési stílusnak. A barátnőm ugyanilyen autója és tized pontosan ennyit fogyaszt, azaz erősen 6 alatt. Nála is csak télen megy néha 6 fölé. Tehát nem csodáról beszélünk.

Én mindig prémium benzint tankolok,már ha a 95-ös maxxmotion annak számít.Nem tudom kevesebbet fogyaszt-e mint a másikkal,mert egyikkel sem mértem soha. EGR-em nincs így azt nem kell tisztán tartani.Talán mintha halkabb lenne tőle a motor,de lehet csak süketülök:)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2016. 08. 21. at 22:16, Kishenceg írta:

Különbség lesz, hogy nem fog menni... :(

Kijártam az auchanos benzint...a fogyi kb.ugyanaz lett,az asszony szerint még jobban is ment vele pedig nem is kérdeztem tőle:)én nem vettem észre különbséget,így maradok az omv sima 95-nél(+spuri)

Link to comment
Megosztás:

3 órája, csicsó írta:

Kijártam az auchanos benzint...a fogyi kb.ugyanaz lett,az asszony szerint még jobban is ment vele pedig nem is kérdeztem tőle:)én nem vettem észre különbséget,így maradok az omv sima 95-nél(+spuri)

hát, erre nem tudok mit mondani. :) nekem úgy tűnt, rosszabbul megy vele, ezt (ugyan másik autó, de az is benzines opel) más is megerősítette a családban. egyébként mindig mezei 95-öst tankolok, a molnál, 90%-ban ugyanannál a kútnál.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Legutoldó autópályás adatom X14XE-vel . Kecskemét és Győr között 204 km. 12,78 l-t tudtam tankolni a tankba azaz 6,39 l jött ki ami nem rossz szerintem tekintve , hogy 205 széles gumi van rajta. (120km köröli tempoval) Kiváncsi lennék keskenyebb pl 185-ös gumival mennyi lenne a fogyasztás na de majd télen kiderül :)

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Jaszo írta:

Legutoldó autópályás adatom X14XE-vel . Kecskemét és Győr között 204 km. 12,78 l-t tudtam tankolni a tankba azaz 6,39 l jött ki ami nem rossz szerintem tekintve , hogy 205 széles gumi van rajta. (120km köröli tempoval) Kiváncsi lennék keskenyebb pl 185-ös gumival mennyi lenne a fogyasztás na de majd télen kiderül :)

Max.1-2dl-el kevesebb

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 08. 22. at 16:41, presidentÁkos írta:

Köszi a választ @bluemirage

Egyébként van a fórumozók közül még valakinek Z16SE motor (1.6 8szelep:) az autójában? 

Mivel az enyémben nincs bordcomputer fogalmam sincs mennyit fogyaszthat, mivel szinte sosem tankolom tele, meg nem is figyelem, de olyan 6-7re tippelek. Szerintetek?

Jelen. 283.000 km-t átléptük.

A fogyasztással nem foglalkozós, vegyes körülmények között használt átlagfogyasztás 6,63 (május), 6,50 (június), 6,74 (július), 5,74 (augusztus). 2016 februárig visszavezetve 6,55 a teljes átlagfogyasztás kb 18000km távra.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Két adat tőlem:

Full város, hideg menet 1-3-5 km-ek néha többszöri megállok elindítom a motort. 567km 42,07l benzin = 7,42l átlagban, Shell Vpover Nitro+ 95.

5 nappal későbbi tankoláskor:

Hosszú táv, 60-80-90 km-ek egyhuzamban, lakott 50-60 + országút 90-100. 681km 39,19l benzin = 5,75l átlag, Shell FullSave 95.

 

Hozzáteszem hogy nem vezetek úgy mint aki tojásokon lépked, sokkal inkább dinamikusan...

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

 Üdv, tegnap mentem 100 km-t, a kezdetnél a  mánus kb a zöldnél volt, mikor hazaértem akkor kb. a pirosnál. Ez szerintetek normális? Meg ez mit jelent fogyasztásban?

Útközben megálltam egyszer, 50 kmnél mégegyszer, gondolom mindkétszer lehűlt és emiatt egy kis plusz fogyasztásom lehet, mintha egyszerre vezettem volna le. A téli gumi is rádobhat pár decit de ez hozzá nem értő gondolkodással még mindig soknak tűnik.

Ha 100 km-re ennyi benzin megy el, akkor a vonalak szerint max 500-600 kmt menne egy tankkal ami egy kicsit azért kevés azért egy 1.6ostól. (Z16SE)

 

14542766_654443448056641_274528423_n.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.