Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

2 órája, presidentÁkos írta:

Ha pl 1500 alatt van de enyhén gázolom, hogy egyenletesen haladjak és ne lassuljon akkor sincs?

(Úgy olvastam alacsony fordulaton járatás jobban károsítja a motort. mint a magas fordulaton járatás, ez igaz?)

Szóval értsem úgy, hogy üresben nincs motorfék => van befecskendezés => nagyobb fogyasztás?

A motorfék rendszeres használatával éves szinten lehet sokat megtakarítani. Nemcsak üzemanyagban, ha fékbetétben is.

- Megfelelő vezetési stílus (vannak akik eleve képtelen erre, mert azt mondják magukról, hogy dinamikusan vezetnek, pedig csak szarul) :)

- Megfelelő hely és forgalom ismeret (enélkül nem lehet a forgalom többi résztvevőjének zavarása nélkül motorféket használni)

- Vezetési rutin, gyakorlat (szerintem több 10 ezer km-es vezetési rutin kell, ahhoz, hogy tudat alatt, ösztönösen használd a kocsidat, így a motorféket is)

Pl. ha közúton minden település 50-es tábláját megtudod úgy közelíteni, hogy sosem! fékezel és 90-100-ról motorfékkel lassulsz le, ugyanez piros lámpa megközelítésnél, kereszteződéshez közeledésnél stb... Lejtőn lefele sosem használsz féket, ismert belátható kanyarokat fékezés nélkül veszed be, azaz motorfékkel

Így a napi 0,5 liter vagy néhány dl. az havi és éves szinten sok-sok 10 litert tesz ki, sok pénzt... plusz a fékbetét. Látható, hogy az itteni tulajok ugyanazon' autói között akár 1-1,5 literes fogyasztási különbségek vannak. Ennek számos oka van. Nem egy tényező miatt alakul így. De évi 10.000 km. futás alatt ez pl. 150 liter, ami 50-60.000 Ft... Sok esetben ez a sofőr lábában van és így néhány pár új cipőt árát is elfüstöli a kipufogón. 

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
On 2017. 01. 29. at 19:01, bluemirage írta:

A motorfék rendszeres használatával éves szinten lehet sokat megtakarítani. Nemcsak üzemanyagban, ha fékbetétben is.

- Megfelelő vezetési stílus (vannak akik eleve képtelen erre, mert azt mondják magukról, hogy dinamikusan vezetnek, pedig csak szarul) :)

- Megfelelő hely és forgalom ismeret (enélkül nem lehet a forgalom többi résztvevőjének zavarása nélkül motorféket használni)

- Vezetési rutin, gyakorlat (szerintem több 10 ezer km-es vezetési rutin kell, ahhoz, hogy tudat alatt, ösztönösen használd a kocsidat, így a motorféket is)

Pl. ha közúton minden település 50-es tábláját megtudod úgy közelíteni, hogy sosem! fékezel és 90-100-ról motorfékkel lassulsz le, ugyanez piros lámpa megközelítésnél, kereszteződéshez közeledésnél stb... Lejtőn lefele sosem használsz féket, ismert belátható kanyarokat fékezés nélkül veszed be, azaz motorfékkel

Így a napi 0,5 liter vagy néhány dl. az havi és éves szinten sok-sok 10 litert tesz ki, sok pénzt... plusz a fékbetét. Látható, hogy az itteni tulajok ugyanazon' autói között akár 1-1,5 literes fogyasztási különbségek vannak. Ennek számos oka van. Nem egy tényező miatt alakul így. De évi 10.000 km. futás alatt ez pl. 150 liter, ami 50-60.000 Ft... Sok esetben ez a sofőr lábában van és így néhány pár új cipőt árát is elfüstöli a kipufogón. 

Van céges autónk, OFF SKODA FAbia 1.2 TSI ON, amivel szoktam Pestre felmenni. Abban van minden okosság, start-stop stb. Viszont itt élesbe is megfigyelhettem, hogy motorféknél 0,0 l/100km a pillanatnyi fogyasztás. Persze ez egy 1 éves autó......

 

Egyébként valóban, rutin és rengeteg km kell, hozzá téve, hogy az autó teljes ismerete, működése sem elhanyagolható, kiegészítve a műszakilag rendben lévő dolgokkal. Keréknyomás, üzemanyagminőség stb.

 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 20. at 18:50, kobraCode írta:

A héten kikerültem a városi forgalomból s csak országúton mentem. Ma tankoltam 721,3km-re 41,2l-t. Ha jól számolom ez 5,71-es fogyasztás :D Szerintem nem rossz, igaz 1 személy, tempomat és OMW Maxmotion 95

Egy kis összehasonlítás, 732,7 km-re 43,13l, 5,89l/100km. Igaz ez most Shell FulSave 95 volt.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
On 2017. 03. 24. at 16:50, peacetrang írta:

Itt a tavasz, úgyhogy mértem egyet (Z14XEP): 5,5liter 205/50R16 gumikkal 2 személlyel...igaz a táv kb 80%-a főút, a maradék 20 város volt.
Benzin: OMV Super 95 mindenféle plusz adalék nélkül.

Kíváncsiságból mértem ismét, most egy 700km-es vegyes etapot :-) benzin ugyanez, csak most hátul is súllyal: 6,1l/100km.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok! Megosztok egy kis tapasztalatot, Shell FuelSave 95 vs. V-Power Nitro+ Racing. Mindkettővel volt nemrég egy Szolnok-Miskolc oda-vissza utam, ugyanaz az útvonal, ugyanannyi menetidő (+-pár perc), közel azonos időjárási körülmények. A FuelSave-nél 6,78-ra jött ki a fogyasztásom, ugyanez a Racing-gel 6,54 l/100 km. Teljesítményben nem vettem észre különbséget (pedig azért próbálgattam), ekkora fogyasztásbeli különbség meg simán lehet amiatt is, hogy ma eléggé szélcsend volt. Mindenesetre ha még hozna is 2-3 decit a fogyasztáson, összességében nem ér (szerintem) 33 Ft-tal többet literenként, de úgy voltam vele, egyszer kipróbálom. :)

Link to comment
Megosztás:

12 perce, retfirD írta:

Sziasztok! Megosztok egy kis tapasztalatot, Shell FuelSave 95 vs. V-Power Nitro+ Racing. Mindkettővel volt nemrég egy Szolnok-Miskolc oda-vissza utam, ugyanaz az útvonal, ugyanannyi menetidő (+-pár perc), közel azonos időjárási körülmények. A FuelSave-nél 6,78-ra jött ki a fogyasztásom, ugyanez a Racing-gel 6,54 l/100 km. Teljesítményben nem vettem észre különbséget (pedig azért próbálgattam), ekkora fogyasztásbeli különbség meg simán lehet amiatt is, hogy ma eléggé szélcsend volt. Mindenesetre ha még hozna is 2-3 decit a fogyasztáson, összességében nem ér (szerintem) 33 Ft-tal többet literenként, de úgy voltam vele, egyszer kipróbálom. :)

Én pont ezért tankolom az OMW MaxMotion 95-öt. Az csak 15Ft-al drágább a simánál, viszont a fogyasztás kedvezőbb, 1-2 decivel. És ha lehet hinni a reklámnak akkor elméletileg több benne az adalék is.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, retfirD írta:

Sziasztok! Megosztok egy kis tapasztalatot, Shell FuelSave 95 vs. V-Power Nitro+ Racing. Mindkettővel volt nemrég egy Szolnok-Miskolc oda-vissza utam, ugyanaz az útvonal, ugyanannyi menetidő (+-pár perc), közel azonos időjárási körülmények. A FuelSave-nél 6,78-ra jött ki a fogyasztásom, ugyanez a Racing-gel 6,54 l/100 km. Teljesítményben nem vettem észre különbséget (pedig azért próbálgattam), ekkora fogyasztásbeli különbség meg simán lehet amiatt is, hogy ma eléggé szélcsend volt. Mindenesetre ha még hozna is 2-3 decit a fogyasztáson, összességében nem ér (szerintem) 33 Ft-tal többet literenként, de úgy voltam vele, egyszer kipróbálom. :)

Nem is kell, badarság hinni h bármilyen üzemanyag egy széria autó-széria rendszerében a teljesítmény befolyásolni tudja. Ellenben a hozzáadott adalékok miatt tisztább égés, tisztább üzemanyagrendszer/befecskendezés érhető el, ezeknek lehet hosszútávon pozitív hozadéka. Érdekes módon a FuelSave esetében terheléskor hajlamos becsörrenni az autóm, Racing-el ezt nem csinálja, tehát én nem a fogyasztás csökkenés vagy teljesítmény miatt használom  már másfél éve.  

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Janó32 írta:

Nem is kell, badarság hinni h bármilyen üzemanyag egy széria autó-széria rendszerében a teljesítmény befolyásolni tudja. Ellenben a hozzáadott adalékok miatt tisztább égés, tisztább üzemanyagrendszer/befecskendezés érhető el, ezeknek lehet hosszútávon pozitív hozadéka. Érdekes módon a FuelSave esetében terheléskor hajlamos becsörrenni az autóm, Racing-el ezt nem csinálja, tehát én nem a fogyasztás csökkenés vagy teljesítmény miatt használom  már másfél éve.  

Ebben semmi érdekes nincs, hiszen a Racingnek magasabb az oktánszáma 100+, a csörrenés meg inkább a gyújtásrendszer hibája, hogy nem tudja elég gyorsan visszavenni az előgyújtást. Az megint más, ha neked sima 95-ös benzinnel is gyakran csörög.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 04. 30. at 21:13, retfirD írta:

Sziasztok! Megosztok egy kis tapasztalatot, Shell FuelSave 95 vs. V-Power Nitro+ Racing. Mindkettővel volt nemrég egy Szolnok-Miskolc oda-vissza utam, ugyanaz az útvonal, ugyanannyi menetidő (+-pár perc), közel azonos időjárási körülmények. A FuelSave-nél 6,78-ra jött ki a fogyasztásom, ugyanez a Racing-gel 6,54 l/100 km. Teljesítményben nem vettem észre különbséget (pedig azért próbálgattam), ekkora fogyasztásbeli különbség meg simán lehet amiatt is, hogy ma eléggé szélcsend volt. Mindenesetre ha még hozna is 2-3 decit a fogyasztáson, összességében nem ér (szerintem) 33 Ft-tal többet literenként, de úgy voltam vele, egyszer kipróbálom. :)

Hi.

Én egyn FulSave és egy Nitro közötti mérésre lennék kiváncsi. 100 oktánszám sztem sok ennek az autónak, utána kéne hangolni. (!sztem!).

Én Nitrot használom és jobb a kocsi tőle. Simábban jár, fogyi is jó. Meg ha annó 420at ki tudtam fizetni a simára akkor most a 380 a Nitróra miért ne? :D

Link to comment
Megosztás:

15 órája, Atala írta:

Hi.

Én egyn FulSave és egy Nitro közötti mérésre lennék kiváncsi. 100 oktánszám sztem sok ennek az autónak, utána kéne hangolni. (!sztem!).

Én Nitrot használom és jobb a kocsi tőle. Simábban jár, fogyi is jó. Meg ha annó 420at ki tudtam fizetni a simára akkor most a 380 a Nitróra miért ne? :D

Tankolás után beindítva meg is lepődött a gép, olyan furán, remegősen járt a motor, mint ha nem kapna üzemanyagot, szerintem kellett kis idő, amíg beáll rá, de pár kilométer után már nem volt semmi észrevehető. Ami az árat illeti, ezzel én is így voltam, nem vártam tőle csodákat, de tényleg tankoltunk nem olyan rég még madaras 95-öst is 400 fölött, úgyhogy miért ne. Ráadásul literenként 10 smart pontért adtak 15 Ft kedvezményt, és még jóváírtak 6-ot, bár jó nagy árrésük lehet rajta így is, mert vasárnap meg 12 pont jár, akkor meg már ők adják a pontokat, csak tankolj drágábbat. :D

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Egy kis adat a tegnapi kiruccanásunkról: OMV 95 maxxmotion üzemanyag tankolva 40L (a maradék sima 95 volt a tankban)

Debrecen - Budapest - Szentendre (4-es főút) 269 km, délelőtt, 90-110km/h sebeséggel
Szentendre - Budapest - Debrecen (3-as főút, majd 33-as) 260km, éjszaka 0 forgalom, 100-120km/h

BC szerinti adatok, 6,2L átlagfogyasztás, 32,8L üzemanyagfogyasztás. Teljesen elégedett vagyok :)

Link to comment
Megosztás:

4 órája, tgabika76 írta:

Az igen! Nekem nemhogy 6.2-t, de még 7.2-t se sikerült csinálnom a Coupéval soha, bár az is igaz hogy én képtelen lennék megállni hogy ~200km-en keresztül 90-110-el "csordogáljak"...:-)

Van amikor engem is elkap a kisördög :) most direkt mentem főúton, és nem hajtottam, mert főtengely-vezérműtengely szimeringet kell cserélni. Bár hazafelé a 33-on Poroszló előtt volt egy 150-es pár kilóméter :D 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2017. 05. 01. at 22:01, Atala írta:

Hi.

Én egyn FulSave és egy Nitro közötti mérésre lennék kiváncsi. 100 oktánszám sztem sok ennek az autónak, utána kéne hangolni. (!sztem!).

Én Nitrot használom és jobb a kocsi tőle. Simábban jár, fogyi is jó. Meg ha annó 420at ki tudtam fizetni a simára akkor most a 380 a Nitróra miért ne? :D

Én céges kocsival vettem észre ugyanazon az útvonalon oda vissza (ugyanazon a napon) hogy rohadt sokat számít a szélirány pl.

Tempomattal mindkét esetben ugyanarra a 135 km/h-ra belővel elég szeles időben 9,1-10,3 közötti pillanatnyi értékeket mért a rendszer.

Sokat számít a szél. Pláne hogy ez egy nagy lapos szögletes budi (Skoda Yeti 1.4TSI). Országúton már egész normális fogyasztást tud.

Kíváncsi lennék egy rendes autószerű karosszériával mit tudna ez a motor produkálni.

Egyébként szerintem 15-20 perc alatt (vagy pár km) rááll a motorvezérlő a 100-as benzinre.

Emlékeim szerint nekem többet evett 100-assal, viszont nem csörgött a motor nagyobb fordulaton.

Maradtam a sima maxx motionnál...

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Összeszedtem az összes tankolási blokkomat, ezekre ráírtam akkor a megtett kilométereket. Nagyjából 1 évre visszamenőleg vannak meg a blokkok. Összeadtam a litereket meg a kilométereket, és a fogyasztás 7,32 literre jött ki maxxmotion 100 benzinnel. Legtöbbször egyedül vagy ketten megyek az autóval, ritkábban fordul elő hogy többen vagyunk. Mindig teletankoltam, teljesen betoltam a pisztolyt, amikor kattant akkor megálltam. A min 6,18 l  a max 8,67 l volt.

Link to comment
Megosztás:

Szép, csak azt nem írtad hogy mindezt milyen motorral?

Amúgy ha nincs kedved számolgatni, akkor a Spritmonitor elvégzi helyetted, az én 1.8-as coupém fogyasztását például lentebb láthatod az aláírásomban levő linkre kattintva. Érdekes amúgy hogy nem sokkal többre jött ki mint a tied, a bő 37000km átlaga 7.87 liter, a legkisebb és a legnagyobb érték pedig 6.39 illetve 13.94 liter/100km.

Link to comment
Megosztás:

45 perce, tgabika76 írta:

Szép, csak azt nem írtad hogy mindezt milyen motorral?

Amúgy ha nincs kedved számolgatni, akkor a Spritmonitor elvégzi helyetted, az én 1.8-as coupém fogyasztását például lentebb láthatod az aláírásomban levő linkre kattintva. Érdekes amúgy hogy nem sokkal többre jött ki mint a tied, a bő 37000km átlaga 7.87 liter, a legkisebb és a legnagyobb érték pedig 6.39 illetve 13.94 liter/100km.

A motor Z16 xe, és sedan kivitel . Azt hittem hogy a hozzászólásom alján ki van írva hogy milyen autóm van. Néztem már a Spritmonitort, majd lehet regisztrálok. 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 07. 15. at 21:34, tgabika76 írta:

Szép, csak azt nem írtad hogy mindezt milyen motorral?

Amúgy ha nincs kedved számolgatni, akkor a Spritmonitor elvégzi helyetted, az én 1.8-as coupém fogyasztását például lentebb láthatod az aláírásomban levő linkre kattintva. Érdekes amúgy hogy nem sokkal többre jött ki mint a tied, a bő 37000km átlaga 7.87 liter, a legkisebb és a legnagyobb érték pedig 6.39 illetve 13.94 liter/100km.

Ez a spritmonitor majdnem hasznos, de csak annak akimindig teletankol... Én kb sose :D

Számolhatná automatikusan a beírt km adatok alapján a tripet két tankolás között...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.