Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Z14XEP (nem autópálya, de kevés városi araszolgatás, nagyrészt 4 személlyel) - 770 km-nél gyulladt ki a tankolást jelző lámpa - 42 l-t sikerült belepréselni (5,5 l/100 km).

Az elég baráti szerintem :D Remélem az enyém is majd be éri ennyivel ha bejáródik :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

hello

Az enyém 1.4 16v x14xe motorkódú 180-190-el 2 személlyel végig pályán majd Gödölötől Peseten a Tárna utcáig /X. ker/ vissza felé 310 km-nél 24 Litert tankoltam! 7.7 szerintem nem rossz ez se! És a Xep-és motorok sehol se lesznek már mikor még az xe motorok menni fognak!

Link to comment
Megosztás:

hello

Az enyém 1.4 16v x14xe motorkódú 180-190-el 2 személlyel végig pályán majd Gödölötől Peseten a Tárna utcáig /X. ker/ vissza felé 310 km-nél 24 Litert tankoltam! 7.7 szerintem nem rossz ez se! És a Xep-és motorok sehol se lesznek már mikor még az xe motorok menni fognak!

egy x14xe vel 180 nal, a tied se lesz sehol amikor a kulturáltan használt x14xe még menni fog :rolleyes:

180 nál olyat forog az 1.4 hogy ott már semminek se tesz jót.

én még 140 se megyek az 1.4 gyel, mert közelit a 4500 hoz...

Link to comment
Megosztás:

hello

Az enyém 1.4 16v x14xe motorkódú 180-190-el 2 személlyel végig pályán majd Gödölötől Peseten a Tárna utcáig /X. ker/ vissza felé 310 km-nél 24 Litert tankoltam! 7.7 szerintem nem rossz ez se! És a Xep-és motorok sehol se lesznek már mikor még az xe motorok menni fognak!

És miértis strapabírobb a Z14XE, mint a Z14XEP?

Link to comment
Megosztás:

egy x14xe vel 180 nal, a tied se lesz sehol amikor a kulturáltan használt x14xe még menni fog :rolleyes:

180 nál olyat forog az 1.4 hogy ott már semminek se tesz jót.

én még 140 se megyek az 1.4 gyel, mert közelit a 4500 hoz...

Illetve ugyanott lesz mint Uhuhu avatarján,a műhelyben a kocsi mellett.......... most hirtelen nem ugrik be,mert régen voltam a pályán,de mintha a XEP kevesebbet forogna,nem?Egyszer még mentem pár percig 180-at,és mintha olyan ezer hiányzott volna a piroshoz........

Link to comment
Megosztás:

hello

Az enyém 1.4 16v x14xe motorkódú 180-190-el 2 személlyel végig pályán majd Gödölötől Peseten a Tárna utcáig /X. ker/ vissza felé 310 km-nél 24 Litert tankoltam! 7.7 szerintem nem rossz ez se! És a Xep-és motorok sehol se lesznek már mikor még az xe motorok menni fognak!

Na ez érdekelne hogy mitől rövidebb életű az xep? Egyébként ismerek olyan xep-pel szerelt astrát, ami jóval 200ezer felett jár már, sőt talán már lehet a 300-hoz közelebb van. De hibátlan a motorja. Szerintem ha a rendszeres szervízeket megkapják a mai motorok, és "normál" használat van akkor nincs egyikkel se probléma. Persze a szervíz ne 30ezer után legyen! Én 10ezernél mindíg cseréltem az olajat előző autóimban. És soha nem volt motor problémám.

Link to comment
Megosztás:

Z14XEP (nem autópálya, de kevés városi araszolgatás, nagyrészt 4 személlyel) - 770 km-nél gyulladt ki a tankolást jelző lámpa - 42 l-t sikerült belepréselni (5,5 l/100 km).

Nálam a legutolsó tankolásnál 680km-re kerek 40 liter ment bele. 90% 8km-nél rövidebb út, és szinte mindíg klímával. Eddig minden tankolásnál közel 2 decivel javult a fogyasztás. Lehet egyszercsak termelni fogja a benyát? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

egyszercsak termelni fogja a benyát? :rolleyes:

ezek csodálatos autók, vipi... semmi sem lehetetlen, de lehet, hogy a mátrix urai előbb-utóbb észbekapnak :-D

enyém legutóbb : bp - szentgyörgyhegy - bp 366km 23 liter, mindenhol a maximális megengedett sebesség (falu-országút-autóút-autópálya) 6.3 vegyesen énnekem tetszik.

Link to comment
Megosztás:

ezek csodálatos autók, vipi... semmi sem lehetetlen, de lehet, hogy a mátrix urai előbb-utóbb észbekapnak :-D

enyém legutóbb : bp - szentgyörgyhegy - bp 366km 23 liter, mindenhol a maximális megengedett sebesség (falu-országút-autóút-autópálya) 6.3 vegyesen énnekem tetszik.

Én már örülök annak is hogy mostanság 7 liter körül eszik.... Mondjuk hajtom rendesen, meg sokszor meg is van pakolva.....

Link to comment
Megosztás:

az asszony taligája (Z14XE) csak város, klima ezerrel, 480 nál kigyulladt a lámpa. szerintem 9L körül eszik.

az enyim meg 7,0L/100 km re jött ki... igaz nem csak város,

jó az a nagyobb motor ;)

Nekem is jobb lenne ha lenne kis felesleges lóerő is :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

ezek csodálatos autók, vipi... semmi sem lehetetlen, de lehet, hogy a mátrix urai előbb-utóbb észbekapnak :-D

enyém legutóbb : bp - szentgyörgyhegy - bp 366km 23 liter, mindenhol a maximális megengedett sebesség (falu-országút-autóút-autópálya) 6.3 vegyesen énnekem tetszik.

Szerintem is jó :rolleyes:

Egy dolog viszont nagyon érdekes. Azt tapasztalom hogy kútfüggő is a fogyasztás. Az előző astrám nem szerette a shell üzemanyagot, nem volt jó a fogyasztásom vele. Alapjáraton pörgött tőle sokáig magas fordulaton a motor. Piros lámpáknál mintha el felejtettem volna a gázról lelépni. Ennek viszont nagyon ízlik, és mintha jobban is menne vele. Ráadásul kevesebbet is fogyaszt tőle. Érti ezt valaki? ;)

Lehet alkalmazottakat cseréltek? ;)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is jó :rolleyes:

Egy dolog viszont nagyon érdekes. Azt tapasztalom hogy kútfüggő is a fogyasztás. Az előző astrám nem szerette a shell üzemanyagot, nem volt jó a fogyasztásom vele. Alapjáraton pörgött tőle sokáig magas fordulaton a motor. Piros lámpáknál mintha el felejtettem volna a gázról lelépni. Ennek viszont nagyon ízlik, és mintha jobban is menne vele. Ráadásul kevesebbet is fogyaszt tőle. Érti ezt valaki? ;)

Lehet alkalmazottakat cseréltek? :lol:

Ha hiszitek, ha nem!

Utolsó elötti tankolásomkor ESSO-nál tankoltam, abbol a kocsi 6.7l-t kajált be, érdekes... ;)

Elötte Shell, és néha JET kutakon tankoltam, akkor meg 6l alatt mindig kijöttem vele.Most megint Shell van benn, és az üzemanyagszintjelzömön is látszik, hogy kevesebbet eszik, mint az Essos benzinből (300km-nél már csak félig volt ESSOs benzinből a tank), most meg 360km-nél járok, és még picivel a fele fölött vagyok... Nemhiába Shell&Ferrari :lol:

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy most jó a shell, de nekem anno a tuningolt manta megérezte ám a fos benyát. A shellnél mindíg csörgött a motor és nem ment sehogy. Ezért 10 éve nem tankolok shellt. Nekem anno az agip meg az aral, petroland vált be. Később meg az ömv, auchan, tesco. Most talán kipróbálom, ha azt mondod jó.

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy most jó a shell, de nekem anno a tuningolt manta megérezte ám a fos benyát. A shellnél mindíg csörgött a motor és nem ment sehogy. Ezért 10 éve nem tankolok shellt. Nekem anno az agip meg az aral, petroland vált be. Később meg az ömv, auchan, tesco. Most talán kipróbálom, ha azt mondod jó.

Szerintem jo.

OMW-t is tankoltam egyszer, de mivel annyi mint a shell, ézért inkább shellt tankolok, OMV-n nem adnak smart pontokat ugyanannyiért. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ha hiszitek, ha nem!

Utolsó elötti tankolásomkor ESSO-nál tankoltam, abbol a kocsi 6.7l-t kajált be, érdekes... ;)

Elötte Shell, és néha JET kutakon tankoltam, akkor meg 6l alatt mindig kijöttem vele.Most megint Shell van benn, és az üzemanyagszintjelzömön is látszik, hogy kevesebbet eszik, mint az Essos benzinből (300km-nél már csak félig volt ESSOs benzinből a tank), most meg 360km-nél járok, és még picivel a fele fölött vagyok... Nemhiába Shell&Ferrari ;)

az én twinportom a shelles benzintől hangosabb.fogyasztás ugyanolyan mint az ömv-nél. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem jo.

OMW-t is tankoltam egyszer, de mivel annyi mint a shell, ézért inkább shellt tankolok, OMV-n nem adnak smart pontokat ugyanannyiért. :rolleyes:

Szerintem is jó mostanába a shell. Az előző astrám 1x evett csak 7 felett. Akkor kicsivel 10 fölé ment. OMW kútnál tankoltam akkor. A mutatón rögtön látszott hogy valami nem ok, mert közel sem ment fel a várt helyzetig. Mivel nyilván nem az autó fogyasztott hirtelen sokat, így azóta kerülöm az OMW-t. Ez a kőbányai, és a hungária kereszteződésénél lévő kútnál történt.

Link to comment
Megosztás:

Ha hiszitek, ha nem!

Utolsó elötti tankolásomkor ESSO-nál tankoltam, abbol a kocsi 6.7l-t kajált be, érdekes... ;)

Elötte Shell, és néha JET kutakon tankoltam, akkor meg 6l alatt mindig kijöttem vele.Most megint Shell van benn, és az üzemanyagszintjelzömön is látszik, hogy kevesebbet eszik, mint az Essos benzinből (300km-nél már csak félig volt ESSOs benzinből a tank), most meg 360km-nél járok, és még picivel a fele fölött vagyok... Nemhiába Shell&Ferrari ;)

Akkor nem csak nekem tűnt fel a különbség :rolleyes: Valószínű jobban oda figyelnek mostanába a minőségre. Végre!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Bár az avatarom (lustaság miatt) még nem tükrözi, de átjöttem az F-ből a G táborba.

Első fogyasztástesztem: 7,2L/100km-re jött ki, ami kb 60-40% város javára, + itt-ott klíma, meg azért volt egy kis próbaút is ;-)

Ha már ezt tartja, akkor nagyon meg leszek elégedve. Igaz a sebességhatárt én is csak max 10%-al lépem meg.

Ja, majd elfelejtettem: 1.8 16v (X18XE1)

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Bár az avatarom (lustaság miatt) még nem tükrözi, de átjöttem az F-ből a G táborba.

Első fogyasztástesztem: 7,2L/100km-re jött ki, ami kb 60-40% város javára, + itt-ott klíma, meg azért volt egy kis próbaút is ;-)

Ha már ezt tartja, akkor nagyon meg leszek elégedve. Igaz a sebességhatárt én is csak max 10%-al lépem meg.

Ja, majd elfelejtettem: 1.8 16v (X18XE1)

Üdv.

Gratula az autóhoz I_S! 1.8-tól pedig szép fogyasztás :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

omv nekem bevált bár most olvastam pár negativumot is.

Én csak omv re járok máshova nem.

Shell-t viszont lehet hogy meg probálom.

Kutas ismim azt mondta ugyan hogy omv -nél oda figyelnek a tiszta tartályokra,és hogy vannak benne adalékok:).

A Guba Sándor úti (volt Toponári út) Mobil Petrol kutat próbáltad már? Én csak oda járok gázolajért és a benyára sem hallottam panaszt. Mindig a nagynevű kutak alatt van az ár és a fogyasztás is jó (város 5.9-6.2 l/100km, városon kívül 5.1-5.25 l/100km).

Link to comment
Megosztás:

A Guba Sándor úti (volt Toponári út) Mobil Petrol kutat próbáltad már? Én csak oda járok gázolajért és a benyára sem hallottam panaszt. Mindig a nagynevű kutak alatt van az ár és a fogyasztás is jó (város 5.9-6.2 l/100km, városon kívül 5.1-5.25 l/100km).

Én úgy tudom,hogy minden forgalmazó használ adalékot a benzinbe.Ha egyszer lesz kedvem lefényképezem a mol dunai finomító kijáratát,lesz rajta shell,auchan,meg még jópár üzemanyag szállító kamion.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.