Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

A Guba Sándor úti (volt Toponári út) Mobil Petrol kutat próbáltad már? Én csak oda járok gázolajért és a benyára sem hallottam panaszt. Mindig a nagynevű kutak alatt van az ár és a fogyasztás is jó (város 5.9-6.2 l/100km, városon kívül 5.1-5.25 l/100km).

Bocsi rossz helyre ment.

Link to comment
Megosztás:

Régebben írtam , hogy véletlenül Forma 1-es benyát löktem a trakiba a Shell kúton.Rohadt rosszul esett kifizetni a 30ft-tal drágább benzint, de meglepő volt a fogyasztáscsökkenés.Utólag kiderült, hogy legalább fél literrel kevesebb fogyott ebből a fajta nedűből, mint "olcsóbb" társából.Ettől függetlenül nem tankolom ezt a fajtát, mert menetteljesítményben viszont átlagos használat mellett semmi különbséget nem tapasztaltam, viszont a kisebb fogyasztás magasabb árral társulva eben guba.

Link to comment
Megosztás:

Régebben írtam , hogy véletlenül Forma 1-es benyát löktem a trakiba a Shell kúton.Rohadt rosszul esett kifizetni a 30ft-tal drágább benzint, de meglepő volt a fogyasztáscsökkenés.Utólag kiderült, hogy legalább fél literrel kevesebb fogyott ebből a fajta nedűből, mint "olcsóbb" társából.Ettől függetlenül nem tankolom ezt a fajtát, mert menetteljesítményben viszont átlagos használat mellett semmi különbséget nem tapasztaltam, viszont a kisebb fogyasztás magasabb árral társulva eben guba.

Én anno kiszámoltam, kb ugyanannyira jössz ki mint a normállal....

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

"mazsola" vagyok a fórumon, de segítségeteket kérném:

az elkövető egy 2002-es 1.4es G Astra baby. Tavaly november óta a bő 6 literes fogyasztásunk felkúszott egészen 9 literre :rolleyes: (függetlenül attól, hogy mikor, hol és sima 95-öst vagy drága nedűt tankoltam bele). A fordulatszám hideg motornál felmegy 1300-1400-re, de onnan nem ugrik vissza rövid időn belül, hanem ott táncol még néhány km-en ill. 3-5 percen át. A kipufogó vége kormosabb a kelleténél.

Votam már vele ismerős és kevésbé ismerős szervizekben ill. a fehérvári meg a tatabányai opeléknél is a szervizben. 3x futtatták rá a hibakeresőt eredmény nélkül és egyszer szoftverfrissítést is kértem a CPU-ra, de semmi nem használt és opelék se tudtak semmit nem mondani, hogy mitől lehet.

Egy ismerősöm tanácsára még a jeladókat is bemérettem, de minden tökéletesen klappol a rendszer szerint.

Amúgy nem hajtom agyon...

Tudnátok vmi tanácsot adni?

köszi, ha van vkinek vmi tippje

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

"mazsola" vagyok a fórumon, de segítségeteket kérném:

az elkövető egy 2002-es 1.4es G Astra baby. Tavaly november óta a bő 6 literes fogyasztásunk felkúszott egészen 9 literre :rolleyes: (függetlenül attól, hogy mikor, hol és sima 95-öst vagy drága nedűt tankoltam bele). A fordulatszám hideg motornál felmegy 1300-1400-re, de onnan nem ugrik vissza rövid időn belül, hanem ott táncol még néhány km-en ill. 3-5 percen át. A kipufogó vége kormosabb a kelleténél.

Votam már vele ismerős és kevésbé ismerős szervizekben ill. a fehérvári meg a tatabányai opeléknél is a szervizben. 3x futtatták rá a hibakeresőt eredmény nélkül és egyszer szoftverfrissítést is kértem a CPU-ra, de semmi nem használt és opelék se tudtak semmit nem mondani, hogy mitől lehet.

Egy ismerősöm tanácsára még a jeladókat is bemérettem, de minden tökéletesen klappol a rendszer szerint.

Amúgy nem hajtom agyon...

Tudnátok vmi tanácsot adni?

köszi, ha van vkinek vmi tippje

Az alapjárat Z14XEP-nél nem szokott olyan magas lenni, asszem még télen sem. ;)

Link to comment
Megosztás:

október-novemberben kezdődött és minden bizonnyal ezért is eszi a benzint ilyen jó étvággyal. mindegy, hogy kint -15fok volt vagy most +40 napon, akkor is 1300-1400 (néha 1500...) hosszabb ideig a fordulat. Pl. kereszteződésnél lassításkor e a motorfék kevés lenne hozzá, hogy megálljon, mert a motor a benzinzabálással csak pörgeti magát tovább és szinte úgyanúgy vinné tovább a verdát. Úgy állok ilyenkor meg, hogy nyomom a féket, de érzem, hogy menni akar - mintha kezdő gokartosként egyszrre nyomnám a gáz- és fékpedált időnként. Pedig nincs is 49-es lábméretem és nem holland fapapucsban vezetek, hogy előfordulhatna ilyesmi. :rolleyes:

Az alapjárat Z14XEP-nél nem szokott olyan magas lenni, asszem még télen sem. ;)
Link to comment
Megosztás:

október-novemberben kezdődött és minden bizonnyal ezért is eszi a benzint ilyen jó étvággyal. mindegy, hogy kint -15fok volt vagy most +40 napon, akkor is 1300-1400 (néha 1500...) hosszabb ideig a fordulat. Pl. kereszteződésnél lassításkor e a motorfék kevés lenne hozzá, hogy megálljon, mert a motor a benzinzabálással csak pörgeti magát tovább és szinte úgyanúgy vinné tovább a verdát. Úgy állok ilyenkor meg, hogy nyomom a féket, de érzem, hogy menni akar - mintha kezdő gokartosként egyszrre nyomnám a gáz- és fékpedált időnként. Pedig nincs is 49-es lábméretem és nem holland fapapucsban vezetek, hogy előfordulhatna ilyesmi. :rolleyes:

Csak tipp, de nem lehet alapjárati motor gond?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Z14XE Caravannál 7l-es vegyes fogyasztás még javítható szerintetek, vagy ez ennyi? (némi klímával együtt volt ennyi, kb fele országút, fele város)

Injektor tisztítóból milyet érdemes venni?

Opel16V kolléga! A Megalene nem jó takarítani az üa rendszert? A Corsaban használtam, de az Astraba még nem tettem belőle.

Vizet mennyire szedi ki a tankból, ha van benne?

Link to comment
Megosztás:

Z14XE Caravannál 7l-es vegyes fogyasztás még javítható szerintetek, vagy ez ennyi? (némi klímával együtt volt ennyi, kb fele országút, fele város)

Ez kb ennyi. Normális fogyi. Ha teljes országút lenne kb 6.2-ig még lemenne, de fele várossal és klímával ez sztem teljesen jó.

Link to comment
Megosztás:

Ez kb ennyi. Normális fogyi. Ha teljes országút lenne kb 6.2-ig még lemenne, de fele várossal és klímával ez sztem teljesen jó.

És ez a Caravan gázolajból is ennyit enne (6.2 l/100km). Igaz az tisztán városi+klíma lenne. :lol:

Az a 7 l/100km nagyon szép egy 1.4 Caravantól. Bár gondolom nem volt dugig tömve pakkal.

Link to comment
Megosztás:

És ez a Caravan gázolajból is ennyit enne (6.2 l/100km). Igaz az tisztán városi+klíma lenne. :lol:

Az a 7 l/100km nagyon szép egy 1.4 Caravantól. Bár gondolom nem volt dugig tömve pakkal.

Hát, pakk az volt benne, mert 2 ill 4 személlyel mentem mindig.

Azóta voltunk nyaralni, oda 4 személy + csomagtaró fullon, igaz, klíma csak minimális, ez elhanyagolható, de most is ilyenre jött ki.(város sem volt több 25%-nál) Nemsokára olajcserézek, megy bele meta adalék a Mobil olajba, kíváncsi leszek, viszi-e lejjebb. (ha igaz az a belső surlódás csökkentées dolog, mennie kell lefelé, mert tudtommal a jelenlegi benzinmotorok teljesítményének elég szép százaléka megy el csak ezen)

Majd kiderül, bizonyíthat a meta itt is. :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

én meg megjártam dubrovnik ot boszián keresztül.

2.000 km en hegyre fel, hegyről le, összesen 120 km autópályával.

klimázva 6.9 - 7.4 L/100 KM.

hát ennyi. ez kevesebb nem lesz, de 215-ös gumival, tele csomival, klimázva, és nem finomkodva asszem ez annyira nem szar.

Link to comment
Megosztás:

én meg megjártam dubrovnik ot boszián keresztül.

2.000 km en hegyre fel, hegyről le, összesen 120 km autópályával.

klimázva 6.9 - 7.4 L/100 KM.

hát ennyi. ez kevesebb nem lesz, de 215-ös gumival, tele csomival, klimázva, és nem finomkodva asszem ez annyira nem szar.

Szvsz egyáltalán nem. Az enyém a gyári 195-ös gumikon (igaz rövid utakon használva) 7,2 ill. klímázva 8 litert is megeszik 100-on. Ez nem csak város, a rövid utakat ne így értsétek, de ritkán megyek vele 15km-nél többet egyszerre. Ja és egyedül ülök benne javarészt, és a csomagtartó is üres.

Link to comment
Megosztás:

Bocs, hogy ide írok, de itt láttam szoftverfrissítést. Én is sokallom a kocsi fogyasztását, ami mostanában a 8L-t alulról verdesi hosszú úton is, a városról már nem is beszélve. Mennyiért csinálnak frissítést és érdemes-e?

Ki írta, s mikor?

Link to comment
Megosztás:

Szvsz egyáltalán nem. Az enyém a gyári 195-ös gumikon (igaz rövid utakon használva) 7,2 ill. klímázva 8 litert is megeszik 100-on. Ez nem csak város, a rövid utakat ne így értsétek, de ritkán megyek vele 15km-nél többet egyszerre. Ja és egyedül ülök benne javarészt, és a csomagtartó is üres.

Nekem nagyrészt 8 km alatti a megtett út. Erre 5.8-6.2l/100km szokott lenni a fogyasztásom egy személyel terheletlenül. De ez nem kombi! És nem város! 1.4 xep moci. 195-ös gumi.

Olaszországot 5.5 oda, vissza meg 6-tal jártam meg. Nem értem miért a külömbség, mert szerintem ugyanúgy közlekedtem. Klímával, 4 személlyel, és fúlra pakolva a csomagtartó. Sőt oda még súlyosabb volt a puttony. Végülis nem sokallom, csak érdekeset tudnak néha produkálni a gépek.

Link to comment
Megosztás:

...

Votam már vele ismerős és kevésbé ismerős szervizekben ill. a fehérvári meg a tatabányai opeléknél is a szervizben. 3x futtatták rá a hibakeresőt eredmény nélkül és egyszer szoftverfrissítést is kértem a CPU-ra, de semmi nem használt és opelék se tudtak semmit nem mondani, hogy mitől lehet.

...

Itt szerepel a szoftverfrissítés.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.