Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

136km ebböl 40km város.

90-100km/h sebesség.

Egészen pontosan 7.25 L

Szerintem ennél alább nem fogom tudni levinni.

Vélemény esetleg?

Nekem (Z14XEP 5a) a legjobb fogyasztásom 5,33l /kb.95% országút/ Shell benzínnel,90-100-as tempó, légkondi nélkül tavasszal. :lol: .

Legroszabb fogyasztásom pedig 6,71l /70% országút, 30% város/ ESSO benzínnel, légkondival. Ugyanazon körülményekkel Shell-es benzinnel 5,7-5,8 között mozog. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem (Z14XEP 5a) a legjobb fogyasztásom 5,33l /kb.95% országút/ Shell benzínnel,90-100-as tempó, légkondi nélkül tavasszal. :lol: .

Legroszabb fogyasztásom pedig 6,71l /70% országút, 30% város/ ESSO benzínnel, légkondival. Ugyanazon körülményekkel Shell-es benzinnel 5,7-5,8 között mozog. :lol:

Nekem a legjobb fogyasztás klímával az 5.5. Érdekes hogy szinte decire egyeznek a fogyasztások a shell benzinnel. Egyszer tankoltam máshol, akkor meg szintén megint passzol a 6.7 :lol: Jah és az autó is stimmel :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem a legjobb fogyasztás klímával az 5.5. Érdekes hogy szinte decire egyeznek a fogyasztások a shell benzinnel. Egyszer tankoltam máshol, akkor meg szintén megint passzol a 6.7 :lol: Jah és az autó is stimmel :lol:

Motor nekem is ugyan ez csak én mindig omv benzint használok itt van szemben a házzal.

Shell benzin jobb szerintetek ezek szerint lehet hogy kiprobálom én is.

Miben külömböznek valami adalék vagy mi?

Link to comment
Megosztás:

esso-t én már évek óta kerülöm,picit amgasabb fogyasztású volt minden autóm tőle :lol:

shellt azért nem szeretem mer jobban morog a twinport

az omw meg eddig mindig jó volt :lol:

nekem most 6-6,5 között mozog az átlagom,nem odafigyelős vezetéssel,országút-város-klíma-nemklíma tényezőkkel :lol:

egyébként eddig nem hittem el,de mióta nem gyári GM olaj van benne,érezhetően kevesebbet fogyaszt...

Link to comment
Megosztás:

esso-t én már évek óta kerülöm,picit amgasabb fogyasztású volt minden autóm tőle :lol:

shellt azért nem szeretem mer jobban morog a twinport

az omw meg eddig mindig jó volt :lol:

nekem most 6-6,5 között mozog az átlagom,nem odafigyelős vezetéssel,országút-város-klíma-nemklíma tényezőkkel :lol:

egyébként eddig nem hittem el,de mióta nem gyári GM olaj van benne,érezhetően kevesebbet fogyaszt...

Motorom nem vette észre, évekig azzal jártam, igaz az csak sima karbis volt. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Motor nekem is ugyan ez csak én mindig omv benzint használok itt van szemben a házzal.

Shell benzin jobb szerintetek ezek szerint lehet hogy kiprobálom én is.

Miben külömböznek valami adalék vagy mi?

Nem, vagy nemsokkal drágább mint a többi, (OMV, Mol)....

Biztossan adalék miatt jobb. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Motor nekem is ugyan ez csak én mindig omv benzint használok itt van szemben a házzal.

Shell benzin jobb szerintetek ezek szerint lehet hogy kiprobálom én is.

Miben külömböznek valami adalék vagy mi?

Az előző autóm nem szerette a shellt, ennek meg ez tetszik a legjobban. Számomra érezhető enyhe javulás menetteljesítményben is vele. Fogyasztásba meg egyértelműen. Hogy mitől más azt nem tudom. De nekem egyenlőre bejön.

Link to comment
Megosztás:

Mindenhova MOL szállít, a kutak csak kotyvasztanak hozzá (kutas ismerőstől az info...)

Én sem az astránál, sem a mostani corsámnál nem érzem, hogy jobban vagy kevésbé menne, jobban vagy kevésbé fogyasztana. És ezt igazolják a BC adatai is.....

Szerintem kicsit olyan pszichikai-lélektani "tuning" hogy húúúúú de megy az autó ettől meg ettől a benyától...

Link to comment
Megosztás:

Mindenhova MOL szállít, a kutak csak kotyvasztanak hozzá (kutas ismerőstől az info...)

Na ja, de lehet pont abban a pár százaléknyi adalékban van a kutya elásva. Végülis a Shell versenybenzinje is 98%-ban megegyezik a kutakon kapható V Power Racinggel, mégis hogy megy tőle az F1-es autó...

Link to comment
Megosztás:

Na ja, de lehet pont abban a pár százaléknyi adalékban van a kutya elásva. Végülis a Shell versenybenzinje is 98%-ban megegyezik a kutakon kapható V Power Racinggel, mégis hogy megy tőle az F1-es autó...

Hogy milyen a Mol-os benzin, azt nem tudom, de az ESSO és a Shell között van fogyasztásbeli különbség, nem tudom minek lehet betudni azt a +1l-es töbletfogyasztást, ha ESSO-n tankolok. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mindenhova MOL szállít, a kutak csak kotyvasztanak hozzá (kutas ismerőstől az info...)

Én sem az astránál, sem a mostani corsámnál nem érzem, hogy jobban vagy kevésbé menne, jobban vagy kevésbé fogyasztana. És ezt igazolják a BC adatai is.....

Szerintem kicsit olyan pszichikai-lélektani "tuning" hogy húúúúú de megy az autó ettől meg ettől a benyától...

Szerintem nem.

Régi autommal tankoltam egyszer 8ft-al olcsobb helyen és bizony berángatott ,kinyomtam belöle ahogy csak lehetett rátankoltam omv-t a probléma megszünt.

Nem tom az biztos hogy valami külömbsének kell lennie kut és kut közt lehet hogy a tartályok tisztasága,adalék ,de lehet hogy semmi .

Majd ha rájötttem szolok nektek.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem.

Régi autommal tankoltam egyszer 8ft-al olcsobb helyen és bizony berángatott ,kinyomtam belöle ahogy csak lehetett rátankoltam omv-t a probléma megszünt.

Nem tom az biztos hogy valami külömbsének kell lennie kut és kut közt lehet hogy a tartályok tisztasága,adalék ,de lehet hogy semmi .

Majd ha rájötttem szolok nektek.

Üdv!

Valószínű vizes volt a benya, mint ahogy sok helyen előfordult már.....

Ha igazán minőségi nagy tisztaságú benzint akarsz és dinamikus kigyorsításokat, akkor javaslom a német kutakat.

Nem tudom ott mit csinálnak a benyával, de tényleg teljesen más tőle az autó!

Link to comment
Megosztás:

Mindenhova MOL szállít, a kutak csak kotyvasztanak hozzá (kutas ismerőstől az info...)

Én sem az astránál, sem a mostani corsámnál nem érzem, hogy jobban vagy kevésbé menne, jobban vagy kevésbé fogyasztana. És ezt igazolják a BC adatai is.....

Szerintem kicsit olyan pszichikai-lélektani "tuning" hogy húúúúú de megy az autó ettől meg ettől a benyától...

Mivel az előző autóm nem szerette, így kerültem a shellt. Egyszer kénytelen voltam ott tankolni, és akkor rögtönérezhető volt a fogyasztás különbség. Aztán próba itt próba ott, és a shell bizonyított. A számok egyértelműen bizonyítják, mert minden tankolásnál számolok fogyasztást. Szóval szó sincs erről:

Szerintem kicsit olyan pszichikai-lélektani "tuning" hogy húúúúú de megy az autó ettől meg ettől a benyától...

Ráadásul van aki azért nem tankol shellt, mert morgósabb tőle a motor. Kérdem én, akkor hogy lehet egyforma az üzemanyag? Ha másképp fogyaszt, és másképp zúg, ráadásul talán másképp megy is vele az autó.

Link to comment
Megosztás:

Mivel az előző autóm nem szerette, így kerültem a shellt. Egyszer kénytelen voltam ott tankolni, és akkor rögtönérezhető volt a fogyasztás különbség. Aztán próba itt próba ott, és a shell bizonyított. A számok egyértelműen bizonyítják, mert minden tankolásnál számolok fogyasztást. Szóval szó sincs erről:

Szerintem kicsit olyan pszichikai-lélektani "tuning" hogy húúúúú de megy az autó ettől meg ettől a benyától...

Ráadásul van aki azért nem tankol shellt, mert morgósabb tőle a motor. Kérdem én, akkor hogy lehet egyforma az üzemanyag? Ha másképp fogyaszt, és másképp zúg, ráadásul talán másképp megy is vele az autó.

Nekem a BC szinte minimális eltéréssel ugyanazokat a fogyasztási adatokat regisztrálta a kijelzőn, mindegy milyet tankoltam bele. A számok itt is egyértelműen bizonyítják a dolgot ahogy nálad is. Na akkor hogy is van ez???

A lényeg az adalékolás, milyet és mennyit tesznek bele, mit akarnak elérni vele...?

Na ezt esetleg érezheted az autón, de nekem még nem sikerült...

Más: amikor az autógyártók specifikálják az autó fogyasztását (város/országút/vegyes) , nos akkor milyen benzint használnak és milyen körülmények között végzik a tesztet...?? (út minősége, szélsebesség, stb...)

Nem tudod kétszer teljesen egyformán és egyforma körülmények és feltételek mellett megtenni ugyanazt az útszakaszt (mondjuk egy 100km ) hétköznapi (nem ideális) körülmények mellett . Ebből viszont adódhat eltérés fogyasztás és fogyasztás között még azonos benya esetén is...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem.

Régi autommal tankoltam egyszer 8ft-al olcsobb helyen és bizony berángatott ,kinyomtam belöle ahogy csak lehetett rátankoltam omv-t a probléma megszünt.

Nem tom az biztos hogy valami külömbsének kell lennie kut és kut közt lehet hogy a tartályok tisztasága,adalék ,de lehet hogy semmi .

Majd ha rájötttem szolok nektek.

Üdv!

Csatlakoznék!

Nem is olyan régen még motoroztam, SV650S diszkont benzinkút, tankolás után nemsokkal motor nem akart menni, elindulni is csak hosszas önindítózás, néha mintha a gyujtás is kihagyott volna, benzin nagynehezen kifogyott, tankolás után nesokkal probléma megszünt.

Nem a benzin volt. :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem a BC szinte minimális eltéréssel ugyanazokat a fogyasztási adatokat regisztrálta a kijelzőn, mindegy milyet tankoltam bele. A számok itt is egyértelműen bizonyítják a dolgot ahogy nálad is. Na akkor hogy is van ez???

A lényeg az adalékolás, milyet és mennyit tesznek bele, mit akarnak elérni vele...?

Na ezt esetleg érezheted az autón, de nekem még nem sikerült...

Más: amikor az autógyártók specifikálják az autó fogyasztását (város/országút/vegyes) , nos akkor milyen benzint használnak és milyen körülmények között végzik a tesztet...?? (út minősége, szélsebesség, stb...)

Nem tudod kétszer teljesen egyformán és egyforma körülmények és feltételek mellett megtenni ugyanazt az útszakaszt (mondjuk egy 100km ) hétköznapi (nem ideális) körülmények mellett . Ebből viszont adódhat eltérés fogyasztás és fogyasztás között még azonos benya esetén is...

Ha hiszed, ha nem Nekem is kevesebbet eszik Shell-es benzínnel...Essos kétszer volt benne, azt többet soha, aból sokat eszik....OMV is 2-3 alkalommal volt benne, hasonló fogyasztás mint a Shell-el.....

Link to comment
Megosztás:

Nekem a BC szinte minimális eltéréssel ugyanazokat a fogyasztási adatokat regisztrálta a kijelzőn, mindegy milyet tankoltam bele. A számok itt is egyértelműen bizonyítják a dolgot ahogy nálad is. Na akkor hogy is van ez???

A lényeg az adalékolás, milyet és mennyit tesznek bele, mit akarnak elérni vele...?

Na ezt esetleg érezheted az autón, de nekem még nem sikerült...

Más: amikor az autógyártók specifikálják az autó fogyasztását (város/országút/vegyes) , nos akkor milyen benzint használnak és milyen körülmények között végzik a tesztet...?? (út minősége, szélsebesség, stb...)

Nem tudod kétszer teljesen egyformán és egyforma körülmények és feltételek mellett megtenni ugyanazt az útszakaszt (mondjuk egy 100km ) hétköznapi (nem ideális) körülmények mellett . Ebből viszont adódhat eltérés fogyasztás és fogyasztás között még azonos benya esetén is...

Nálad azt bizonyítják hogy nincs különbség, nálam meg azt hogy van. Véleményem szerint ez adódhat abból is hogy különböző motor esetleg. Lásd, az előző autómba nem volt jó, sőt roszabb volt a fogyasztás a shellel. Vagy lehetséges különböző beálítás miatt is hogy másképpen reagál más üzemanyagra.

Link to comment
Megosztás:

Ha hiszed, ha nem Nekem is kevesebbet eszik Shell-es benzínnel...Essos kétszer volt benne, azt többet soha, aból sokat eszik....OMV is 2-3 alkalommal volt benne, hasonló fogyasztás mint a Shell-el.....

Úgytűnik a mi lovunk ugyanazt a benyát szereti :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha hiszed, ha nem Nekem is kevesebbet eszik Shell-es benzínnel...Essos kétszer volt benne, azt többet soha, aból sokat eszik....OMV is 2-3 alkalommal volt benne, hasonló fogyasztás mint a Shell-el.....

Úgytűnik a mi lovunk ugyanazt a benyát szereti :lol:

Ugy tünik :lol:

Ehez hozátartozik az, hogy Suzuki SV650-emnél nem vettem észre különbséget, igaz az karbis volt. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ma ugy gondoltam nem foglalakozom a fogyasztással és autozom egy jot.

Klima bekapcs.

Telitankal neki indultam.

170km lenyomtam országuton.

Tankoltam rá 9.9litert

Nyomtam is neki mondjuk ugy hogy nem sajnálom töle

120-110km/h

Faluban 60-55km/H.

Kb úgy fogyaszt mint az enyém általába.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Engem mondjuk baromira nem érdekel a fogyasztás, mert ha menni kell, akkor menni kell és nyomom, de én általában öregurasan vezetek, mert élvezem a vezetést, ahogy surrog a lesötétített autó, ahogy bömböl a JBL hangszórókból és mélyládából a zene vagy ha valaki mellettem ül (feleség, gyerek) és pihenni, aludni szeretne akkor arra törekszem, hogy minél óvatosabban vezessek és még a kuplungot is, mint egy hímes tojást úgy kezelem.

Ja, és az autót magamnak óvom, mert meghálálják. Az előző autóm egy Vectra A volt.

DSC00050.JPG

Mindig akkor betegedett meg, amikor indultam volna valahova, vagy megérkeztem valahova sohasem útközben. :lol:

Amikor kevertem a Shell és MOL benzint, az én érzetem szerint jobban ment.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.