Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Tehát szavahihetetlenek vagyunk? Szerinted akkor Uhuhu is csalt a 7l/100km-rel? Jah és ez 1.8as mocival ha jól tudom!

Mivel külömböző körülmények között autózunk, külömböző mocikkal, és külömböző karoszériával, különböző terheléssel így soha nem lehet egyforma a fogyasztásunk! A városi fogyasztást meg nem is lehet hasonlítgatni a közútival.

Egyébként meg ha valaki kevesebb fogyasztást ír mint ami tényleges, az nem mást, hanem sajátmagát csapja be! Ugyanis fizetni ő fizet a kúton. Ezért nem értem én ezt a benzintermelő, szerintem sértő kifejezéseket....

A hozzászólás úgy kezdődött, hogy "80% város...8l". Én errre reagáltam. Aki városi 6,5-ről beszél(volt már ilyen)az számomra hihetetlen.

Uhu meg sztem nem "városival" járta meg horvátországot....

Link to comment
Megosztás:

Mástól hallottam az 1.2-es Astráról:

" Hát azt tudtam, hogy nem lesz egy cruiser, de hogy városban se nem fürge, se nem takarékos arra nem számítottam! Tudom a Corsa kisebb volt, de mégis többet vártam tőle."

Én láttam Astra G 1.2 Caravant is, ötajtóst is használtautósnál ácsingózni, igaz 1 évig ott állt annélkül, hogy valaki rákérdezett volna. Mondjuk annak a Caravannak a használati értékét látatlanba megkérdőjelezném. Érdekelne, hogy látják ezt azok, akik ezt a mocit használják Astrában.

Pont, hogy városban teljesen mindegy, hogy 1.2-es vagy nagyobb-e a motor. Mármint fürgeség szempontjából és persze ha nincs telepakolva. Emelje fel a kezét az, aki mindig kihasználja a max csomagteret és 4 utassal jár. Na ugye, hányan járunk pazarló módon egyedül autóval, max ketten. Ha meg esetleg egy kis motornál nagy terhelésre kerülne sor, akkor nem fogok agygörcsöt kapni, mert esetleg 5 másodperccel később érem el az 50-et. Nagyon telepakolva még nem próbáltam mit tud ez a motor. Nyilván caravan-ba nem való. Ahogy az emberek többsége jár autóval terhelés szempontjából, úgy városba is bőven elég az 1.2-es. Nyilván erősebb a többi motor, de egyszer sem dudáltak még le azért, mert lassú lettem volna, vagy előzgetnének. Kisebb körforgalomba menet álló helyzetből a második kijáratnál már 50-el megyek kifelé, szerintem bőven jó, sokszor nekem kell fékeznem, mert nem indul annyira a sor és nem platós IFA miatt. Városon kívül meg Istenem jobban kell pörgetni, aztán ha valakinek nem tetszik, kielőz. Másodperces különbségek vannak sebességek elérésében amik a rohadt rohanó világunkban olyan sokat érnek. Mert nem ér rá senki, úgy kell sietnie, mert fontos dolga van, vagy szül a felesége.

Lényeg a lényeg, nyilván nem erőgép és lehetne fürgébb is, de amire való, amire az emberek többsége használja az autót, arra megfelel. Nyilván nem ilyen autót vennék ha nem csak személyszállítás lenne a célom. Nem versenyezni, villogni kell az utakon. Gurul ez az autó, ugyanolyan német és kényelmes 1.2-es motorral is, higgyétek el nekem. :lol:

Link to comment
Megosztás:

A hozzászólás úgy kezdődött, hogy "80% város...8l". Én errre reagáltam. Aki városi 6,5-ről beszél(volt már ilyen)az számomra hihetetlen.

Uhu meg sztem nem "városival" járta meg horvátországot....

Pedig hihető! Csak nem benzinből, hanem gázolajból! :lol: :lol: :lol:

Sőt dugók nélkül az már kicsit sok is. :D

Link to comment
Megosztás:

A hozzászólás úgy kezdődött, hogy "80% város...8l". Én errre reagáltam. Aki városi 6,5-ről beszél(volt már ilyen)az számomra hihetetlen.

Uhu meg sztem nem "városival" járta meg horvátországot....

Nem lehetetlen, csak jó város :lol: semmi dugó, klima nélkül :lol: és diesel

Link to comment
Megosztás:

A hozzászólás úgy kezdődött, hogy "80% város...8l". Én errre reagáltam. Aki városi 6,5-ről beszél(volt már ilyen)az számomra hihetetlen.

Uhu meg sztem nem "városival" járta meg horvátországot....

Bocsi akkor félre értettem. Vagy kicsit félreérthető is volt?

Szerencsére nem tudom mennyi a városi fogyasztásom, mert ritkán kell városban használnom az autót. De a 6.5 valóban kevésnek tűnik egy jókis dugó környékén. :lol: Például Olaszba Velencébe menet egyszer 120 km-en a műszer szerint negyed tanknyi üzemanyag elfogyott. Na arra kíváncsi lettem volna akkor mennyit evett a járgány. Kempingből oda 60 km 3.5 óra, vissza 60 km 4.5 óra volt az út. Tehát 120 km 8 óra alatt klímával. Na azt senkinek sem kívánom!

Link to comment
Megosztás:

Pont, hogy városban teljesen mindegy, hogy 1.2-es vagy nagyobb-e a motor. Mármint fürgeség szempontjából és persze ha nincs telepakolva. Emelje fel a kezét az, aki mindig kihasználja a max csomagteret és 4 utassal jár. Na ugye, hányan járunk pazarló módon egyedül autóval, max ketten. Ha meg esetleg egy kis motornál nagy terhelésre kerülne sor, akkor nem fogok agygörcsöt kapni, mert esetleg 5 másodperccel később érem el az 50-et. Nagyon telepakolva még nem próbáltam mit tud ez a motor. Nyilván caravan-ba nem való. Ahogy az emberek többsége jár autóval terhelés szempontjából, úgy városba is bőven elég az 1.2-es. Nyilván erősebb a többi motor, de egyszer sem dudáltak még le azért, mert lassú lettem volna, vagy előzgetnének. Kisebb körforgalomba menet álló helyzetből a második kijáratnál már 50-el megyek kifelé, szerintem bőven jó, sokszor nekem kell fékeznem, mert nem indul annyira a sor és nem platós IFA miatt. Városon kívül meg Istenem jobban kell pörgetni, aztán ha valakinek nem tetszik, kielőz. Másodperces különbségek vannak sebességek elérésében amik a rohadt rohanó világunkban olyan sokat érnek. Mert nem ér rá senki, úgy kell sietnie, mert fontos dolga van, vagy szül a felesége.

Lényeg a lényeg, nyilván nem erőgép és lehetne fürgébb is, de amire való, amire az emberek többsége használja az autót, arra megfelel. Nyilván nem ilyen autót vennék ha nem csak személyszállítás lenne a célom. Nem versenyezni, villogni kell az utakon. Gurul ez az autó, ugyanolyan német és kényelmes 1.2-es motorral is, higgyétek el nekem. :lol:

Örülök hogy elégnek találod :lol: Én sajnos néha keveselem az 1.4-est is. Főleg ha klímával, hegymenetbe, és közbe előzni kéne egy teherautót. Szerintem ehhez a kasznihoz kellene egy 1.6-os motor legalább!

Link to comment
Megosztás:

Bocsi akkor félre értettem. Vagy kicsit félreérthető is volt?

Szerencsére nem tudom mennyi a városi fogyasztásom, mert ritkán kell városban használnom az autót. De a 6.5 valóban kevésnek tűnik egy jókis dugó környékén. :lol: Például Olaszba Velencébe menet egyszer 120 km-en a műszer szerint negyed tanknyi üzemanyag elfogyott. Na arra kíváncsi lettem volna akkor mennyit evett a járgány. Kempingből oda 60 km 3.5 óra, vissza 60 km 4.5 óra volt az út. Tehát 120 km 8 óra alatt klímával. Na azt senkinek sem kívánom!

Nekem 1/4 tank kb 200-220km-re elég, de az függ, hogy melyik negyedben áll a mutató, mert mintha nem korrektül mutatná.....

1/4 tank 8 óra 120km-re folyamatossan klimával, az szerintem nagyon kevés. :lol:

Link to comment
Megosztás:

függ, hogy melyik negyedben áll a mutató, mert mintha nem korrektül mutatná.....

Ezt megerősítem. az enyém tuti olyan mint az időjárás. pl van, hogy megvillan a lámpa, megállok, 10 perc után megyek tovább a dolgomra, és utána kb 40 km, hogy újra felvillan. Ez az eltérés nekem bármelyik negyedben tapasztalható. szóval én saccolom a benyát, és ezért is számolok inkább havi átlagfogyit.

Link to comment
Megosztás:

Nekem 1/4 tank kb 200-220km-re elég, de az függ, hogy melyik negyedben áll a mutató, mert mintha nem korrektül mutatná.....

1/4 tank 8 óra 120km-re folyamatossan klimával, az szerintem nagyon kevés. :lol:

Tizenegynéhány liter kevés 120 km-re? :lol:

Néha nekem is gyanús a benyamutató. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem 1/4 tank kb 200-220km-re elég, de az függ, hogy melyik negyedben áll a mutató, mert mintha nem korrektül mutatná.....

1/4 tank 8 óra 120km-re folyamatossan klimával, az szerintem nagyon kevés. :lol:

Ha jól számolom akkor neked 800-880 km-re elegendő egy tank a pirosig? :lol:

Nálam 700 körül besárgul. Bár akkor legalább 10 litykó van még benne. Nem is értem miért jelez ilyen hamar.

Link to comment
Megosztás:

Ha jól számolom akkor neked 800-880 km-re elegendő egy tank a pirosig? :lol:

Nálam 700 körül besárgul. Bár akkor legalább 10 litykó van még benne. Nem is értem miért jelez ilyen hamar.

700km után szokott a sárga lámpa kigyulladni, a piros sem az utolsó negyed végén van, hanem közepén.... Amugy ha kigyullad tényleg 10-12l van benne még.

Link to comment
Megosztás:

700km után szokott a sárga lámpa kigyulladni, a piros sem az utolsó negyed végén van, hanem közepén.... Amugy ha kigyullad tényleg 10-12l van benne még.

Tényleg nem ott van. :lol:

Én is így tapasztaltam, hogy ilyenkor 40-42 lityi fér bele ha kigyulladt a lámpa.

Nem is annyira pontatlanok ezek a műszerek, ha két autónál is enyire egyformán mérnek :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mástól hallottam az 1.2-es Astráról:

" Hát azt tudtam, hogy nem lesz egy cruiser, de hogy városban se nem fürge, se nem takarékos arra nem számítottam! Tudom a Corsa kisebb volt, de mégis többet vártam tőle."

Én láttam Astra G 1.2 Caravant is, ötajtóst is használtautósnál ácsingózni, igaz 1 évig ott állt annélkül, hogy valaki rákérdezett volna. Mondjuk annak a Caravannak a használati értékét látatlanba megkérdőjelezném. Érdekelne, hogy látják ezt azok, akik ezt a mocit használják Astrában.

Tudom, hogy régi a hozzászólás, de erre azért reagálnék, mert én is 1.2 Caravant használok.

Amire nekem kell, és amilyen a vezetési stílusom, nekem ez az autó kitűnő!

Egy év alatt - amióta megvan (használt 2001-es évjárat) - kb. 22.000 km-t pattintottam bele, szinte mindig telepakolva, hosszú távokon.

Fogyasztásom általában 6,2 l körül van (legkevesebb 5,8 volt, legtöbb 6,8) hangsúlyozom, hogy városon belül viszonylag ritkán használom - leginkább míg kijutok Bpről :lol:, ja és sok autópálya, azon a 130-at soha nem lépem túl, általában 120!

Családdal, pláne gyerekkel a hátam mögött nem előzök úgy, hogy a lóerőkön múljon a siker - SOHA, inkább tötymörgök az IFA mögött. Sok cuccal nekem nagyon megfelel. Légkondi persze ohne :lol: Nagyon nem rakéta, inkább egy igásló.

Eddig semmi baja nem volt, most jött ez a 0170 (lásd másik topik), de majd megoldjuk :lol:

Jó gép, én szeretem.

Link to comment
Megosztás:

Nah...

Tegnam meglőttem Pestet (többek között), mentem csak Pesten városban 130 Km-et durván, össz-vissz 571 Km-et mentem, sárga lámpa világított 5-10 Km-e, 34 Lityit tankoltam, újra felvillanásig néztem. Mondjuk Pest alatt még imádkoztam, hogy hazaérjek, de amikor még kisujjnál sem volt lámpám, akkor kezdtem megnyugodni. Végül is Szoboszló előtt 4 Km-el villan fel a lámpa.

Az igazsághoz tartozik, hogy 2-en mentünk, + vissza egy fénymásoló meg apróságok, de a fogyasztás javára a klímától megfosztottam magunkat. Átlagos tempó 100-110 volt.

Ez durván 5,9-6L/100Km, ami Qrvajó szerintem :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek a gyújtógyertyák között van olyan típus, ami mérhető fogyasztáscsökkenést eredményez az eredeti GM-hez képest? Érdemes ezzel foglalkozni?

Cserélni mikor szoktátok?

Én még a motoromba HGK iridium gyertyát vettem.

NGK iridium

Hogy kocsiba lehet-e kapni nem tudom. Elvileg kisebb fogyasztás, kevesebb káros gázképződés, jobb égés, nagyobb teljesítmény. Én annyit vettem észre, hogy könyebben indul...

Link to comment
Megosztás:

Nah...

Tegnam meglőttem Pestet (többek között), mentem csak Pesten városban 130 Km-et durván, össz-vissz 571 Km-et mentem, sárga lámpa világított 5-10 Km-e, 34 Lityit tankoltam, újra felvillanásig néztem. Mondjuk Pest alatt még imádkoztam, hogy hazaérjek, de amikor még kisujjnál sem volt lámpám, akkor kezdtem megnyugodni. Végül is Szoboszló előtt 4 Km-el villan fel a lámpa.

Az igazsághoz tartozik, hogy 2-en mentünk, + vissza egy fénymásoló meg apróságok, de a fogyasztás javára a klímától megfosztottam magunkat. Átlagos tempó 100-110 volt.

Ez durván 5,9-6L/100Km, ami Qrvajó szerintem :lol: :lol: :D

Csak vigyázz nehogy a te autód is a benzintermelő listára kerüljön, amiért ilyen jól fogyaszt :D :D :D

Ha az ember igyekszik egy kicsit megközelíteni a közlekedési szabályokat, akkor simán hozható ez a fogyasztás. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Csak vigyázz nehogy a te autód is a benzintermelő listára kerüljön, amiért ilyen jól fogyaszt :D :lol: :lol:

Ha az ember igyekszik egy kicsit megközelíteni a közlekedési szabályokat, akkor simán hozható ez a fogyasztás. :lol:

Egyetértek!

Tőlem a "levegővel megyek nem benzinnel" listára is kerülhet, ennek a fogyinak akkor is q*vára örülök.

Pedig nem is kaptam igazán jó minőségű benyát, mert úgy jártam, mint tavaly az F-el, hogy egy bizonyos fordulatnál )ez spec 1800 körül) becsörren. Mocskos MOL. Holnap az OMV-nél tankolok, mert többen is mondták ismerősök, hogy pár napja elég ratyi a 95-ös a szoboszlói MOL-nál.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.