Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

helló

mennék pestre, de még nem nagyon volt a kocsi a várostól messzebb. autópálya új lesz neki, egyszer volt újkorában. most 3 éves

a kérdés, hogy mennyinél (km/h, fordulatszám) enné a legkevesebbet?

most úgy 8 alatt jön ki, városi fogyasztással. 200 km az első negyed, ha tele van tankolva, de 600 km egy tankra úgy, hgoy villog az már jó<_<

és shell 95öst tankolok a jobbikból, de nem a racerből:)

Link to comment
Megosztás:

helló

mennék pestre, de még nem nagyon volt a kocsi a várostól messzebb. autópálya új lesz neki, egyszer volt újkorában. most 3 éves

a kérdés, hogy mennyinél (km/h, fordulatszám) enné a legkevesebbet?

most úgy 8 alatt jön ki, városi fogyasztással. 200 km az első negyed, ha tele van tankolva, de 600 km egy tankra úgy, hgoy villog az már jó<_<

és shell 95öst tankolok a jobbikból, de nem a racerből:)

Ideálisan 100körül eszik,de pályán 130! :huh:

Link to comment
Megosztás:

helló

mennék pestre, de még nem nagyon volt a kocsi a várostól messzebb. autópálya új lesz neki, egyszer volt újkorában. most 3 éves

a kérdés, hogy mennyinél (km/h, fordulatszám) enné a legkevesebbet?

most úgy 8 alatt jön ki, városi fogyasztással. 200 km az első negyed, ha tele van tankolva, de 600 km egy tankra úgy, hgoy villog az már jó<_<

és shell 95öst tankolok a jobbikból, de nem a racerből:)

Na akkor itt az ideje kikormolni egy kicsit. 140-150 hagyj szaladjon egy kicsit :huh:

Link to comment
Megosztás:

Na akkor itt az ideje kikormolni egy kicsit. 140-150 hagyj szaladjon egy kicsit <_<

Azt nézd! Már meg is hajtatná :huh:

Tényleg nem árt majd neki, ha egyszer-egyszer pár kilométeren át meglöveted 150 körül, vagy kicsit fölötte, attól függ mekkora a motor, de tartósan 3500-on forgasd szerintem, ott még tűrhetően kell ennie, meg haladni is tudsz.

Link to comment
Megosztás:

Azt nézd! Már meg is hajtatná :huh:

Tényleg nem árt majd neki, ha egyszer-egyszer pár kilométeren át meglöveted 150 körül, vagy kicsit fölötte, attól függ mekkora a motor, de tartósan 3500-on forgasd szerintem, ott még tűrhetően kell ennie, meg haladni is tudsz.

Simááán :D

3500-on kb 120km/h-val tudsz menni(1,4) Egy fokkal jobb mint a 100km/h <_<

Link to comment
Megosztás:

Na jó, én magamból indultam ki, és nem szeretem pörgetni, úgy vagyok vele, hogy lassan járj, tovább égsz.

Meg nem szeretnék belefutni trafiba, mert a jogsim nélkül a melóm 80%-a oda lenne. Mondjuk az enyém 1.8, szóval nekem elég a 3500-as pályás fordulat, nem sietek sehová.

Link to comment
Megosztás:

Na jó, én magamból indultam ki, és nem szeretem pörgetni, úgy vagyok vele, hogy lassan járj, tovább égsz.

Meg nem szeretnék belefutni trafiba, mert a jogsim nélkül a melóm 80%-a oda lenne. Mondjuk az enyém 1.8, szóval nekem elég a 3500-as pályás fordulat, nem sietek sehová.

Autópályán általában beállok egy kényelmes, haladós, óra szerinti 140-re. Így nem mér még be a trafi......és mondjuk haladok is.....meg a fogyasztás sem változik sokat a normál átlagomhoz képest..... Mostanában 7,1-7,3 között mozog. De pörgetem rendesen a kis 1.4 caravan-t...

Link to comment
Megosztás:

Azt nézd! Már meg is hajtatná <_<

Tényleg nem árt majd neki, ha egyszer-egyszer pár kilométeren át meglöveted 150 körül, vagy kicsit fölötte, attól függ mekkora a motor, de tartósan 3500-on forgasd szerintem, ott még tűrhetően kell ennie, meg haladni is tudsz.

na hát 150nél megesz a trafi. jó nem félek, de fő a biztonság. amúgy meg 140nél volt 4500 és 500 kmre (nyh-pest-nyh) evett 40 litert, azaz 7,7 fogyasztás volt. 3500on nem megyek sehova se...

Link to comment
Megosztás:

jaja <_<

Akkor azt hiszem nem fogok 4500-as fordulaton járni :huh:

Nálam ritkán megy fel 6 fölé a fogyi, persze ritkán is pörög ennyit mint nálad. De azért az a plusz 1.7 deci/100 km, ami nálam egy pesti út, nekem nem ér meg utanként egy 500-ast. Persze kinek menyire sürgős, ahhozképest nyomja neki. Én ráérek, legfeljebb kések egy kicsit :D

Link to comment
Megosztás:

Mi a véleményetek,tapasztalatok az AGIP benzinről?

OMW, Shell nálam bevált, AGIP-ot még nem próbáltam, de klubkártyával olcsóbb 5Ft-vel literje, és árban is egyszintben van, mint az említett két kút.

Ezekkel az modern autókkal szart sem érezni. Max a 100-ast érzed meg vele. Nekem az auchan, tesco is bevállt. De egyébként csak ÖMV.

Anno pöccentett autóval jól megéreztem minden szemét benyát és a Shell volt a legszemetebb, de ez már régen volt. Lehet azóta javult.

Link to comment
Megosztás:

Ezekkel az modern autókkal szart sem érezni. Max a 100-ast érzed meg vele. Nekem az auchan, tesco is bevállt. De egyébként csak ÖMV.

Anno pöccentett autóval jól megéreztem minden szemét benyát és a Shell volt a legszemetebb, de ez már régen volt. Lehet azóta javult.

Nálam meg a Shell és az OMV ami igazán jó,igaz a JETel sem volt roszabb, de az esetek 80% shell, 5% OMW, 15%-a JET.

ESSO-s benzint meg jobban ette, többet evett. <_<

Link to comment
Megosztás:

Akkor azt hiszem nem fogok 4500-as fordulaton járni <_<

Nálam ritkán megy fel 6 fölé a fogyi, persze ritkán is pörög ennyit mint nálad. De azért az a plusz 1.7 deci/100 km, ami nálam egy pesti út, nekem nem ér meg utanként egy 500-ast. Persze kinek menyire sürgős, ahhozképest nyomja neki. Én ráérek, legfeljebb kések egy kicsit :huh:

Sziasztok!

Ezt most nem ertem. Baj vagy nem baj a twinport? Amugy nekem is az van, 6l koruli fogyasztassal.

Tenyleg, a twinport az kozponti befecskendezos, vagy hengerenkenti? Tobb velemenyt is hallottam, de egy sem hozzaertotol volt. Pedig a twinport ugye a valtoszelep a szivocsatornaban, nem pedig a befecskendezo tipusa ugye?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ezt most nem ertem. Baj vagy nem baj a twinport? Amugy nekem is az van, 6l koruli fogyasztassal.

Tenyleg, a twinport az kozponti befecskendezos, vagy hengerenkenti? Tobb velemenyt is hallottam, de egy sem hozzaertotol volt. Pedig a twinport ugye a valtoszelep a szivocsatornaban, nem pedig a befecskendezo tipusa ugye?

Nem baj, csak csodálkoztam hogy annyit fogyaszt. Ezért is írtam hogy akkor inkább nem járok azon a fordulaton.

Véleményem nekem is van, de a szerelők inkább tudnak biztosat mondani <_<

Van aki szerint roszabb a twinport motor mint az előző, van aki meg erre esküszik. Nekem eddig bejön :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.