Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Nem baj, csak csodálkoztam hogy annyit fogyaszt. Ezért is írtam hogy akkor inkább nem járok azon a fordulaton.

Véleményem nekem is van, de a szerelők inkább tudnak biztosat mondani <_<

Van aki szerint roszabb a twinport motor mint az előző, van aki meg erre esküszik. Nekem eddig bejön :huh:

Hat igen, szo se rola, az a fogyi kicsit soknak tunik nekem is.

Nekem a szerelom, (amugy opel markaszervizes, es nagyon megbizhato,kb 8 eve o javitja a csalad opeljeit) azt mondta jok nagyon a twinport motorok, ha tehetem azt vegyek. Azt vettem, es eddig en sem bantam meg:)

Link to comment
Megosztás:

Tenyleg, a twinport az kozponti befecskendezos, vagy hengerenkenti? Tobb velemenyt is hallottam, de egy sem hozzaertotol volt.

Hengerenkénti. Az Opelek motorkódjából szerencsére könnyen kiderül, pl. Z16XEP-ből az E betű (einzeleinspritzung) jelenti a hengerenkénti befecskendezést, ha központi lenne, akkor az ötödik karakter egy Z betű (zentraleinspritzung, pl. régebbi Astrák C14NZ motorja) lenne.

Ja már itt tartunk, akkor a motorkódból az első betű a környezetvédelmi besorolást jelenti, C=Euro1, X=Euro2, Y=Euro3 és Z=Euro4

A második és harmadik helyen levő szám a motor hengerűrtartalmára utal, a példában szereplő Z16XEP egy 1.6-os motor.

A negyedik karakter (a példában X) a sűrítési arányt jelenti, X= 10.5-11.5:1 .

Az E betűt már kitárgyaltuk, a 6. helyen levő P meg a Twinport szelepre utal.

Link to comment
Megosztás:

Hengerenkénti. Az Opelek motorkódjából szerencsére könnyen kiderül, pl. Z16XEP-ből az E betű (einzeleinspritzung) jelenti a hengerenkénti befecskendezést, ha központi lenne, akkor az ötödik karakter egy Z betű (zentraleinspritzung, pl. régebbi Astrák C14NZ motorja) lenne.

Ja már itt tartunk, akkor a motorkódból az első betű a környezetvédelmi besorolást jelenti, C=Euro1, X=Euro2, Y=Euro3 és Z=Euro4

A második és harmadik helyen levő szám a motor hengerűrtartalmára utal, a példában szereplő Z16XEP egy 1.6-os motor.

A negyedik karakter (a példában X) a sűrítési arányt jelenti, X= 10.5-11.5:1 .

Az E betűt már kitárgyaltuk, a 6. helyen levő P meg a Twinport szelepre utal.

Koszi a kimerito leirast. Gondolhattam volna mert ezelott c18NZ volt egy vectra szemelyeben, es az kozpontis volt.

eletem legjobb autoja volt ezt batran allitom.remelem ugyanilyen tapasztalataim lesznek a Z14XEP-vel is:)

Link to comment
Megosztás:

Hat igen, szo se rola, az a fogyi kicsit soknak tunik nekem is.

Nekem a szerelom, (amugy opel markaszervizes, es nagyon megbizhato,kb 8 eve o javitja a csalad opeljeit) azt mondta jok nagyon a twinport motorok, ha tehetem azt vegyek. Azt vettem, es eddig en sem bantam meg:)

Végülis sok választási lehetőségem nem volt <_< Meg ha lett volna, akkor is ez melett döntök. Csak kicsit azt sajnálom hogy nem az 1.6-ost választottam. Bár most hogy kezd összekopni, egyre harcosabbak a lovak :huh:

Link to comment
Megosztás:

Hengerenkénti. Az Opelek motorkódjából szerencsére könnyen kiderül, pl. Z16XEP-ből az E betű (einzeleinspritzung) jelenti a hengerenkénti befecskendezést, ha központi lenne, akkor az ötödik karakter egy Z betű (zentraleinspritzung, pl. régebbi Astrák C14NZ motorja) lenne.

Ja már itt tartunk, akkor a motorkódból az első betű a környezetvédelmi besorolást jelenti, C=Euro1, X=Euro2, Y=Euro3 és Z=Euro4

A második és harmadik helyen levő szám a motor hengerűrtartalmára utal, a példában szereplő Z16XEP egy 1.6-os motor.

A negyedik karakter (a példában X) a sűrítési arányt jelenti, X= 10.5-11.5:1 .

Az E betűt már kitárgyaltuk, a 6. helyen levő P meg a Twinport szelepre utal.

Megint sikerült tanulni egy kicsit, köszönjük! <_<

Link to comment
Megosztás:

Ezekkel az modern autókkal szart sem érezni. Max a 100-ast érzed meg vele. Nekem az auchan, tesco is bevállt.

A nagyobb motorok lehet nem veszik észre, de az 1.4-esnél már érezhető a különbség szerintem. Főleg utánfutóval, terhelten!Egyébként a fogyasztásban is!

Nekem is bejön a tescos. A shell meg régen tényleg rossz volt, manapság meg újra jó.

Link to comment
Megosztás:

Akkor azt hiszem nem fogok 4500-as fordulaton járni <_<

Nálam ritkán megy fel 6 fölé a fogyi, persze ritkán is pörög ennyit mint nálad. De azért az a plusz 1.7 deci/100 km, ami nálam egy pesti út, nekem nem ér meg utanként egy 500-ast. Persze kinek menyire sürgős, ahhozképest nyomja neki. Én ráérek, legfeljebb kések egy kicsit :huh:

6 felé? nekem jó, ha 7 fölött kicsivel van... és csak városban járkálok, dugó nélkül...

Link to comment
Megosztás:

6 felé? nekem jó, ha 7 fölött kicsivel van... és csak városban járkálok, dugó nélkül...

Városba az enyém se fogyasztana kevesebbet 7l-nél biztosan. De szerencsére ritkán kell olyan körülmények között mennem. Közúton, közel betartva a sebességhatárokat, és persze nem zaklatva jön ki 6 alá kicsivel. Vagy néha fölé is kicsivel.

Link to comment
Megosztás:

Mi a véleményetek,tapasztalatok az AGIP benzinről?

OMW, Shell nálam bevált, AGIP-ot még nem próbáltam, de klubkártyával olcsóbb 5Ft-vel literje, és árban is egyszintben van, mint az említett két kút.

Kb. 1 éves cikkekben lehet olvasni, hogy az Esso kivonult Mo-ról és az Agip vette meg a kútjait. Tehát az Esso kutakat már elég régóta az Agip tartja kézben, valószínűleg azt is tankolunk tőlük. Mostanában jár le a határidő, hogy az Esso feliratokat is le kell cseréni - ez már látható is néhány kútnál ... pár nap alatt átöltöztetnek egy-egy kutat.

Link to comment
Megosztás:

Kb. 1 éves cikkekben lehet olvasni, hogy az Esso kivonult Mo-ról és az Agip vette meg a kútjait. Tehát az Esso kutakat már elég régóta az Agip tartja kézben, valószínűleg azt is tankolunk tőlük. Mostanában jár le a határidő, hogy az Esso feliratokat is le kell cseréni - ez már látható is néhány kútnál ... pár nap alatt átöltöztetnek egy-egy kutat.

Nálunk Zalaegerszegen is kb 2 hete kezdték el átépíteni az ESSO kutat, és tényleg AGIP lessz belőle.

Akkor asszem az AGIP-ot hanyagolom, mert pár hónapja próbáltam a kocsiba, de nem szerette, vagyis jobban szerette, mert többet evett belőle. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kb. 1 éves cikkekben lehet olvasni, hogy az Esso kivonult Mo-ról és az Agip vette meg a kútjait. Tehát az Esso kutakat már elég régóta az Agip tartja kézben, valószínűleg azt is tankolunk tőlük. Mostanában jár le a határidő, hogy az Esso feliratokat is le kell cseréni - ez már látható is néhány kútnál ... pár nap alatt átöltöztetnek egy-egy kutat.

De például még mindig vannak JET kutak is, holott azok meg több mint egy éve a Lukoil tulajdonában vannak, bár szerintem ott azért nem cserélik le a feliratokat, mert mindkét említett olajtársaság a Conoco Group leányvállalata, szóval csak házon belül volt a tulajdonosváltás.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Jelenleg 93as 1.6 8szelepes Astrám van.Most készülök másikat venni,1.8 16V motoros G Astrát szeretnék.

A mostani fogyasztása durván 8 liter,ez vegyes használattal.

Valaki tud az 1.8as 16V motoros G Astra fogyasztásáról mondani egy két konkrétumot?

Köszönöm előre is,minden jót!

"Powered by JOBBLÁB"

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Jelenleg 93as 1.6 8szelepes Astrám van.Most készülök másikat venni,1.8 16V motoros G Astrát szeretnék.

A mostani fogyasztása durván 8 liter,ez vegyes használattal.

Valaki tud az 1.8as 16V motoros G Astra fogyasztásáról mondani egy két konkrétumot?

Köszönöm előre is,minden jót!

"Powered by JOBBLÁB"

Egy hozzászólással feletted az aláírásom első sorában látsz egy adatot egy Z18XE Coupéról, ha rákattintasz a benne levő linkre akkor meg picit részletesebben is megnézheted ugyanezt.

Link to comment
Megosztás:

Egy hozzászólással feletted az aláírásom első sorában látsz egy adatot egy Z18XE Coupéról, ha rákattintasz a benne levő linkre akkor meg picit részletesebben is megnézheted ugyanezt.

Köszönöm az infot....Ez tényleg nem rossz egy ekkora motortól...Nekem végülis az a lényeg,hogy 8 körül kint legyen.Főleg úgy,hogy az 1.2esek is megeszik a 6 litert.

Azért ennek ha odalép az ember,ez megy is...Itt megint kijön az hogy Súly/Lóerő.

"Powered by JOBBLÁB"

Link to comment
Megosztás:

azért a budapesti dugóba, főképp ha taposod neki azért képes 10 re is...

nekem olyan 8-9 között eszik a városba, de ez nagyban függ a dugókban töltött időtől is.

hosszútávon 6,5 től 8 ig. annál több nem volt még, átlagban 140 körül megyek vele...

Link to comment
Megosztás:

azért a budapesti dugóba, főképp ha taposod neki azért képes 10 re is...

nekem olyan 8-9 között eszik a városba, de ez nagyban függ a dugókban töltött időtől is.

hosszútávon 6,5 től 8 ig. annál több nem volt még, átlagban 140 körül megyek vele...

Hát én olyan 100-110 között játrok lakott területen kívül,Pestre meg nem nagyon szoktam menni.....

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm az infot....Ez tényleg nem rossz egy ekkora motortól...Nekem végülis az a lényeg,hogy 8 körül kint legyen.Főleg úgy,hogy az 1.2esek is megeszik a 6 litert.

Azért ennek ha odalép az ember,ez megy is...Itt megint kijön az hogy Súly/Lóerő.

"Powered by JOBBLÁB"

Nem olyan óriási az a motor. Szerintem ne vegyél kisebbet, nem éri meg. Mindenki attól fél, hogy nagy motor=nagy fogyasztás. Pedig nem, én c20xe calibrával ha óvatoskodtam, 7 literrel is elment. Persze nem ez volt a cél. Egyébként az általad említett motor is 7 és 8 között iszik egy ismerős calibrájában, astrában legyen 7.5-8.5. De a józan ész úgyis elnyomódik az első padlógáznál. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem olyan óriási az a motor. Szerintem ne vegyél kisebbet, nem éri meg. Mindenki attól fél, hogy nagy motor=nagy fogyasztás. Pedig nem, én c20xe calibrával ha óvatoskodtam, 7 literrel is elment. Persze nem ez volt a cél. Egyébként az általad említett motor is 7 és 8 között iszik egy ismerős calibrájában, astrában legyen 7.5-8.5. De a józan ész úgyis elnyomódik az első padlógáznál. :D

[size="3"]Igen,igazad lehet,de viszont nekem van hozzá chip...Egy 1.6osba raktuk bele,és mínusz egy liter....

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Kíváncsi voltam, jelent-e valamit a benyaváltás más márkára, ezért egy hosszabb (cca 400km) út előtt megnyomattam a vasat sima 95-ös anyaggal egy ismerős Shell kúton.

Majd seggre ültem, amikor újra tankoltam hazafelé: 6,17-re jött ki a fogyasztásom. Ebben 100km "helyközi" mászkálás volt, a többi országút, hosszútáv.

Nem, nem üresen, 3-an mentünk a kombival, tele csomagokkal. (3 napos hétvégi kiruccanás volt)

Kíváncsi vagyok, mit produkál ugyanezzel az anyaggal rövidebb utakon.

Eddig 6,8 alatt sosem volt. (kb 5-600 km után szoktam tankolni, dugóba ritkán kerülök, inkább csak vidéki kanyarok vannak)

Ez szerintem tuti jó egy 1.4 caravantól.

Link to comment
Megosztás:

Kíváncsi voltam, jelent-e valamit a benyaváltás más márkára, ezért egy hosszabb (cca 400km) út előtt megnyomattam a vasat sima 95-ös anyaggal egy ismerős Shell kúton.

Majd seggre ültem, amikor újra tankoltam hazafelé: 6,17-re jött ki a fogyasztásom. Ebben 100km "helyközi" mászkálás volt, a többi országút, hosszútáv.

Nem, nem üresen, 3-an mentünk a kombival, tele csomagokkal. (3 napos hétvégi kiruccanás volt)

Kíváncsi vagyok, mit produkál ugyanezzel az anyaggal rövidebb utakon.

Eddig 6,8 alatt sosem volt. (kb 5-600 km után szoktam tankolni, dugóba ritkán kerülök, inkább csak vidéki kanyarok vannak)

Ez szerintem tuti jó egy 1.4 caravantól.

Én vagy shellt, de ritkábban JET-en tankolok, hasonló fogyasztásom.(igaz 5a-s modell, de egyhuzamba ált 12km-t megyek)

Link to comment
Megosztás:

Kíváncsi voltam, jelent-e valamit a benyaváltás más márkára, ezért egy hosszabb (cca 400km) út előtt megnyomattam a vasat sima 95-ös anyaggal egy ismerős Shell kúton.

Majd seggre ültem, amikor újra tankoltam hazafelé: 6,17-re jött ki a fogyasztásom. Ebben 100km "helyközi" mászkálás volt, a többi országút, hosszútáv.

Nem, nem üresen, 3-an mentünk a kombival, tele csomagokkal. (3 napos hétvégi kiruccanás volt)

Kíváncsi vagyok, mit produkál ugyanezzel az anyaggal rövidebb utakon.

Eddig 6,8 alatt sosem volt. (kb 5-600 km után szoktam tankolni, dugóba ritkán kerülök, inkább csak vidéki kanyarok vannak)

Ez szerintem tuti jó egy 1.4 caravantól.

Na, majd megkapod a magadét a kombi-zásért! :D

Link to comment
Megosztás:

Kíváncsi voltam, jelent-e valamit a benyaváltás más márkára, ezért egy hosszabb (cca 400km) út előtt megnyomattam a vasat sima 95-ös anyaggal egy ismerős Shell kúton.

Majd seggre ültem, amikor újra tankoltam hazafelé: 6,17-re jött ki a fogyasztásom. Ebben 100km "helyközi" mászkálás volt, a többi országút, hosszútáv.

Nem, nem üresen, 3-an mentünk a kombival, tele csomagokkal. (3 napos hétvégi kiruccanás volt)

Kíváncsi vagyok, mit produkál ugyanezzel az anyaggal rövidebb utakon.

Eddig 6,8 alatt sosem volt. (kb 5-600 km után szoktam tankolni, dugóba ritkán kerülök, inkább csak vidéki kanyarok vannak)

Ez szerintem tuti jó egy 1.4 caravantól.

Nekem is 1.4 kombiném van. Városban használom nem épp finomkodva, és 205/45 R16os gumival. A fogyasztásom 7.3-8.5 között. (akkor volt 8.5 amikor gyakran ment a klíma)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.