Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Kíváncsi voltam, jelent-e valamit a benyaváltás más márkára, ezért egy hosszabb (cca 400km) út előtt megnyomattam a vasat sima 95-ös anyaggal egy ismerős Shell kúton.

Majd seggre ültem, amikor újra tankoltam hazafelé: 6,17-re jött ki a fogyasztásom. Ebben 100km "helyközi" mászkálás volt, a többi országút, hosszútáv.

Nem, nem üresen, 3-an mentünk a kombival, tele csomagokkal. (3 napos hétvégi kiruccanás volt)

Kíváncsi vagyok, mit produkál ugyanezzel az anyaggal rövidebb utakon.

Eddig 6,8 alatt sosem volt. (kb 5-600 km után szoktam tankolni, dugóba ritkán kerülök, inkább csak vidéki kanyarok vannak)

Ez szerintem tuti jó egy 1.4 caravantól.

Nekem is a shell-el fogyaszt a legjobban. Bár sokan kételkedtek korábban, de lassan be bizonyosodik ha mások is észre veszik a különbséget :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem is a shell-el fogyaszt a legjobban. Bár sokan kételkedtek korábban, de lassan be bizonyosodik ha mások is észre veszik a különbséget :D

Kíváncsi vagyok a következő időszakra, mert most szerintem 5-600km rövidtáv lesz, ami nem városi dugót jelent, de max 20km távokat, sok 4-5km-el. (helyi boltba rohangálás, stb)

Eddig nem igazán mértem 6,8-nál kevesebbet sosem. (hosszútávokon is autózva)

Link to comment
Megosztás:

Na megvan az első fogyasztásom a nyolc napos 1.4-es caravánnal 6,6 egész büszke vagyok magamra :lol: Teljesen vegyes használattal, volt benne budapest, falu, közút autóút, 1-4személy ürestől a 100kg teherig :lol: Az első tankolást egy MOL-nál sikerült elkövetni ami szembe volt a szalonnal, izgultam, hogy odáig kitartson a benya mert a mutató picit sem mozdult meg, most ÖMV-t kapott remélem ez is jófajta!

Link to comment
Megosztás:

Na megvan az első fogyasztásom a nyolc napos 1.4-es caravánnal 6,6 egész büszke vagyok magamra :lol: Teljesen vegyes használattal, volt benne budapest, falu, közút autóút, 1-4személy ürestől a 100kg teherig :) Az első tankolást egy MOL-nál sikerült elkövetni ami szembe volt a szalonnal, izgultam, hogy odáig kitartson a benya mert a mutató picit sem mozdult meg, most ÖMV-t kapott remélem ez is jófajta!

Majd csak nem sértődik meg az ÖMV-s benzintől. Kellett neked elkapatni a MOL-os benzinnel.

A macskám is a whiskas után csak fanyalgott a tecskós macskakajára. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na megvan az első fogyasztásom a nyolc napos 1.4-es caravánnal 6,6 egész büszke vagyok magamra :lol: Teljesen vegyes használattal, volt benne budapest, falu, közút autóút, 1-4személy ürestől a 100kg teherig :lol: Az első tankolást egy MOL-nál sikerült elkövetni ami szembe volt a szalonnal, izgultam, hogy odáig kitartson a benya mert a mutató picit sem mozdult meg, most ÖMV-t kapott remélem ez is jófajta!

Persze, az ÖMV az jó... tudom én

Link to comment
Megosztás:

Ajánlom a Shell-t, nekem az a tuti (JET, OMV-re sem panaszkodok), de az ESSO, AGIP-ból többet eszik érdekes...Mást eddig nem próbáltam, de ha tehetem akkor Shell, ha az nincs akkor JET...

Előző kocsimnál (yaris) Ömv és shell-t tankoltam szinte felváltva, egyaránt jónak találtam őket! Persze próbáltam a -10Ft-os magánkutat meg az auchanosat is :lol: töbször is próbáltam űgy, hogy auchonos benzin majdnem teljesen kifogyasztva majd ÖMV vagy shell-el teleraktam! :) Kaptam néhány plusz lóerőt. A legjobbat viszont ausztriába tankoltam assezm talán agipnál de mindegy is... Volt a yarisnál hideg motornál egy gázpedálállás amikor kettesbe nagyon rángatott (kicsit jobban lenyomtam vagy felengettem akor nem) az olcsó benzinnel nagyon a normálissal csak kicsit. osztrákkal egyáltalán nem, még a horvátoknál tankoltam jót. INA kútnál, ez biztos mert ezt megtudtam jegyezni egy olyan szóról amit nálunk p-vel írnak :lol:

Link to comment
Megosztás:

Előző kocsimnál (yaris) Ömv és shell-t tankoltam szinte felváltva, egyaránt jónak találtam őket! Persze próbáltam a -10Ft-os magánkutat meg az auchanosat is :) töbször is próbáltam űgy, hogy auchonos benzin majdnem teljesen kifogyasztva majd ÖMV vagy shell-el teleraktam! :P Kaptam néhány plusz lóerőt. A legjobbat viszont ausztriába tankoltam assezm talán agipnál de mindegy is... Volt a yarisnál hideg motornál egy gázpedálállás amikor kettesbe nagyon rángatott (kicsit jobban lenyomtam vagy felengettem akor nem) az olcsó benzinnel nagyon a normálissal csak kicsit. osztrákkal egyáltalán nem, még a horvátoknál tankoltam jót. INA kútnál, ez biztos mert ezt megtudtam jegyezni egy olyan szóról amit nálunk p-vel írnak :lol:

Csak ezután egy rossz szót sem szólhatsz a MOL-ra, mivel a MOL csoporthoz tartozik az INA. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nincs Jet. Általában Agipok lettek, de a fene tuja már.

Nem egészen. Az Esso kutak változtak Agippá nagyjából az idei év folyamán, a Jet kutak meg már néhány éve a Lukoil tulajdonában vannak, de mivel mindkettő (Jet és Lukoil is) a Conoco Group tagja, ezért nem lett a kutak arculata lecserélve (bár sztem ebbe belejátszik az is hogy a Jet mint márkanév talán jobban eladható, mint egy benzinkút ami egy lukról van elnevezve :lol:), de ezekszerint most mégis beindult az arculatváltás.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Na megvan az első fogyasztásom a nyolc napos 1.4-es caravánnal 6,6 egész büszke vagyok magamra :lol: Teljesen vegyes használattal, volt benne budapest, falu, közút autóút, 1-4személy ürestől a 100kg teherig :lol: Az első tankolást egy MOL-nál sikerült elkövetni ami szembe volt a szalonnal, izgultam, hogy odáig kitartson a benya mert a mutató picit sem mozdult meg, most ÖMV-t kapott remélem ez is jófajta!

Csak vigyázz nehogy már neki áljon termelni a benzint.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.